Peru
Niedziela 07.07.2019, 22:00Copa America • Finał

To już wszystko na dziś z Maracany. Dziękujemy, że byli Państwo z nami, a także zapraszamy do śledzenia pozostałych relacji na naszej stronie. Życzymy spokojnej nocy! (00:03:07)
    Brazylia triumfatorem Copa America 2019!!

Koniec spotkania na Maracanie. Brazylijczycy po 12 latach znowu sięgają po trofeum Copa America i to przed własną publicznością bez niektórych kluczowych zawodników takich jak Neymar czy Marcelo.
    Podopieczni Tite potrafili strzelić bramkę grając w osłabieniu, co w końcowym rozrachunku zadecydowało o zwycięstwie.
    Peruwiańczycy dzielnie walczyli przez te 90 minut, jednak brakowało przede wszystkim tego ostatniego podania.
    Bez wątpienia MVP tego spotkania został Everton, który w kluczowym momencie wziął na swoje barki odpowiedzialność i można rzecz w pojedynkę ustalił wynik meczu.

90+6

90+5
    Richarlison pozwala wyjść futbolówce na rzut rożny. Peru śpieszy się jeszcze ze wznowieniem gry.

90+4
    Dośrodkowanie Cuevy nie znajduje adresata, Brazylijczycy coraz bliżej zwycięstwa.

90+3
    Pięć minut doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+2
    Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Za fantastycznego dziś Evertona na parę minut melduje się Allan, którego zadaniem będzie zabunkrowanie dostępu do bramki.

90+1
    Zmiennik w ekipie Tite ukarany żółtą kartką za zdjęcie koszulki po strzelonej bramce.
    90. Richarlison (BRA) - 3:1

90
    Gol dla Brazylii!

W niecodzienny sposób podbiegał do tej piłki RICHARLISON, jednak jakie to ma znaczenie, jeśli strzela on bramkę. Brazylijczycy triumfują, Brazylijczcy już świętują, jednak arbiter z pewnością przedłuży to spotkanie o parę minut. Wydaje się, jednak, że nic już im tej wygranej nie odbierze.

89
    Decyzja podtrzymana, będzie rzut karny, do którego podejdzie Richarlison.

88
    Robeto Tobar sprawdza jeszcze tę decyzję. Będzie potrzebny system VAR.
    87. Carlos Zambrano faulował Evertona:

87
    I mamy rzut karny dla reprezentacji Brazylii!
    Kapitalna akcja Evertona, który z łatwością minął Abrahama i dał się sfaulować Zambrano. Fenomenalne zawody tego chłopaka, a przecież nie był on pierwotnie awizowany do składu Canarinhos na tegoroczne Copa America!!

86
    Na ostanie minuty tego spotkanie wchodzi Andy Polo, zastępując Andre Carrillo. Pierwsza zmiana Gareci, która nie jest na wskroś ofensywna.

85
    Po raz kolejny leży na murawie zawodnik w żółtej koszulce. Tym razem był to Casemiro po starciu z Guerrero.

84
    Kapitalne zawody w wykonaniu Evertona. Ten młody piłkarz bierze na siebie ciężar odpowiedzialności w ostatnich minutach, po ładnym dryblingu musiał taktycznie zatrzymać go Advincula, za co został ukarany żółtą kartką.

82
    Kolejna ofensywna zmiana w peruwiańskich szeregach. Za drugiego defensywnego pomocnika wchodzi Gonzales. Być może to on okaże się panaceum na problemy swojej reprezentacji.

82
    Leży na murawie Everton, który ucierpiał w starciu z Advinculą. W szeregach gospodarzy widać, że Dani Alves zajmuje pozycję prawoskrzydłowego, a Eder Militao zajął jego miejsce w obronie.

Bartek Łojewski

Gole: 15. Everton, 45+3. Jesus, 90. Richarlison (kar.) – 44. Guerrero (kar.)

Kartki:   30. Jesus (BRA), 53. Thiago Silva (BRA), 90+1. Richarlison (BRA) – 50. Tapia (PER), 68. Zambrano (PER), 84. Advíncula (PER)   70. Jesus (BRA)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 12:7. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 0:0. Foule: 20:20.
    Brazylia: Alisson – Dani Alves (C), Marquinhos, Thiago Silva, Aléx Sandro – Arthur, Casemiro – Jesus, Coutinho (76. Militao), Everton (90+2. Allan) – Firmino (75. Richarlison).
    Zmiany: Ederson, Cássio – Richarlison, Fagner, Militao, Filipe Luís, Allan, Neres, Paquetá, Fernandinho, Miranda, Willian.

Peru: Gallese – Advíncula, Zambrano, Abram, Trauco – Tapia (82. Gonzáles), Yotún (78. Ruidíaz) – Carillo (86. Polo), Cueva, E. Flores – Guerrero (C).
    Zmiany: Cáceda, Álvarez – Ruidíaz, Pretell, Santamaría, Callens, Ballón, Gonzáles, Corzo, Araujo, Polo.

Główny: Roberto Tobar (CHI)
    Boczni:Christian Schiemann (CHI), Claudio Rios (CHI)
    Techniczny:Alexis Herrera (WEN)