Peru
Niedziela 07.07.2019, 22:00Copa America • Finał

To już wszystko na dziś z Maracany. Dziękujemy, że byli Państwo z nami, a także zapraszamy do śledzenia pozostałych relacji na naszej stronie. Życzymy spokojnej nocy! (00:03:07)
    Brazylia triumfatorem Copa America 2019!!

Koniec spotkania na Maracanie. Brazylijczycy po 12 latach znowu sięgają po trofeum Copa America i to przed własną publicznością bez niektórych kluczowych zawodników takich jak Neymar czy Marcelo.
    Podopieczni Tite potrafili strzelić bramkę grając w osłabieniu, co w końcowym rozrachunku zadecydowało o zwycięstwie.
    Peruwiańczycy dzielnie walczyli przez te 90 minut, jednak brakowało przede wszystkim tego ostatniego podania.
    Bez wątpienia MVP tego spotkania został Everton, który w kluczowym momencie wziął na swoje barki odpowiedzialność i można rzecz w pojedynkę ustalił wynik meczu.

90+6

90+5
    Richarlison pozwala wyjść futbolówce na rzut rożny. Peru śpieszy się jeszcze ze wznowieniem gry.

90+4
    Dośrodkowanie Cuevy nie znajduje adresata, Brazylijczycy coraz bliżej zwycięstwa.

90+3
    Pięć minut doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+2
    Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Za fantastycznego dziś Evertona na parę minut melduje się Allan, którego zadaniem będzie zabunkrowanie dostępu do bramki.

90+1
    Zmiennik w ekipie Tite ukarany żółtą kartką za zdjęcie koszulki po strzelonej bramce.
    90. Richarlison (BRA) - 3:1

90
    Gol dla Brazylii!

W niecodzienny sposób podbiegał do tej piłki RICHARLISON, jednak jakie to ma znaczenie, jeśli strzela on bramkę. Brazylijczycy triumfują, Brazylijczcy już świętują, jednak arbiter z pewnością przedłuży to spotkanie o parę minut. Wydaje się, jednak, że nic już im tej wygranej nie odbierze.

89
    Decyzja podtrzymana, będzie rzut karny, do którego podejdzie Richarlison.

88
    Robeto Tobar sprawdza jeszcze tę decyzję. Będzie potrzebny system VAR.
    87. Carlos Zambrano faulował Evertona:

87
    I mamy rzut karny dla reprezentacji Brazylii!
    Kapitalna akcja Evertona, który z łatwością minął Abrahama i dał się sfaulować Zambrano. Fenomenalne zawody tego chłopaka, a przecież nie był on pierwotnie awizowany do składu Canarinhos na tegoroczne Copa America!!

86
    Na ostanie minuty tego spotkanie wchodzi Andy Polo, zastępując Andre Carrillo. Pierwsza zmiana Gareci, która nie jest na wskroś ofensywna.

85
    Po raz kolejny leży na murawie zawodnik w żółtej koszulce. Tym razem był to Casemiro po starciu z Guerrero.

84
    Kapitalne zawody w wykonaniu Evertona. Ten młody piłkarz bierze na siebie ciężar odpowiedzialności w ostatnich minutach, po ładnym dryblingu musiał taktycznie zatrzymać go Advincula, za co został ukarany żółtą kartką.

82
    Kolejna ofensywna zmiana w peruwiańskich szeregach. Za drugiego defensywnego pomocnika wchodzi Gonzales. Być może to on okaże się panaceum na problemy swojej reprezentacji.

82
    Leży na murawie Everton, który ucierpiał w starciu z Advinculą. W szeregach gospodarzy widać, że Dani Alves zajmuje pozycję prawoskrzydłowego, a Eder Militao zajął jego miejsce w obronie.

81
    Dośrodkowanie Cuevy i skutecznie w powietrzu wybija Alex Sandro.

80
    Trauco szuka partnerów do rozegrania tego ataku, Peruwiańczycy w ataku pozycyjnym.

79
    Zagranie na prawą flankę do podłączającego się do ataku Daniego Alvesa. Ten jednak nie miał wsparcia w tym ataku i na dodatek niecelnie podawał.

78
    Gareca wzmocnił formację ofensywną. Za defensywnego Yotuna na placu gry melduje się Ruidiaz.

78
    Canarinhos zyskują minuty grając w narożniku boiska, co chwila nabijając Peruwiańczyków.

76
    Defensywna zmiana Brazylijczyków. Za bezproduktywnego w drugiej połowie Coutinho wchodzi Eder Miltao, który od nowego sezonu będzie bronił barw Realu Madryt. Roszada bardzo defensywna.

75
    Zmiana w ekipie Tite. Za zmęczonego Roberto Firmino ze świeżym zapasem sił wchodzi zawodnik angielskiego Evertonu, czyli Richarlison.
    74. Gabriel Jesus za to przewinienie obejrzał drugą żółtą kartkę:

74
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego na pierwszy słupek przedłużone przez Tapię. Później wybija przed pole karne Thiago Silva. Piłka ląduje pod nogi Floresa, a jego strzał nieznacznie mija bramkę Alissona.

73
    Ofiarne wybicie Alexa Sandro, po chwili z ostrego kąta uderza jeszcze Trauco i dobrze broni Alisson.

72
    Goście w ataku pozycyjnym szukają luki w defensywie Brazylii.

71
    Taka sytuacja sprawia, że do końca spotkania Peruwiańczycy będą walczyli o bramkę dającą wyrównanie.

70
    Zbyt ostro potraktował Advincule Gabriel Jesus, za co najlepszy w pierwszej połowie zawodnik obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

68
    Bardzo ostre starcie między Zambrano a Jesusem. Napastnik Manchesteru City wyraźnie odczuwa to starcie, a obrońca Peru ukarany kartonikiem.

68
    Zbyt wysokie zagranie spod bocznej chorągiewki pada łupem brazylijskich stoperów. Zagrożenie oddalone.

67
    Przycisnęli Peruwiańczycy. Dośrodkowanie Andre Carrillo w pełnym biegu i mamy rzut rożny.

66
    Stały fragment gry nie przyniósł oczekiwanego rezultatu, jednak cały czas nie opuszczamy połowy Canarinhos.

65
    Błąd Alissona, który zbyt lekko zagrywał do Alexa Sandro i od rzutu wolnego rozpoczną goście.

64
    Yotun szczęśliwie przedarł się środkiem pola. Lobo szukał dalekim podaniem Guerrero, jednak nie miał szans na dojście do tego podania kapitan reprezentacji Peru.

62
    Peruwiańczycy wpadają w pole karne Alissona, jednak szczęśliwie bronią się gospodarze, wybijając piłkę jak najdalej od własnej bramki.

61
    Dośrodkowanie Carrillo z prawej strony i Dani Alvesa wygrał niezwykle ważny pojedynek w powietrzu z Guerrero.

60
    Coraz większe rozgoryczenie na Maracanie decyzjami Coutinho. Pomocnik Barcelony tym razem nie zdołał oddać nawet uderzenie, ponieważ dobrze doskoczył do niego Abraham.

59
    Ponownie w dogodnej sytuacji Coutinho zachował się zbyt egoistycznie. Zamiast podać do lepiej ustawionego Jesusa, drugi raz zdecydował się na strzał, który został zablokowany.

58
    Tym razem krótko rozegrany rzut wolny przez popularnych Inków. Mimo to efekt ten sam – strata piłki. Zdecydowanie muszą poprawić ten element gry piłkarze Gareci.
    57. Roberto Firmino coraz bliżej zdobycia bramki w tym spotkaniu:

57
    Świetne dośrodkowanie Alexa Sandro i niewiele zabrakło, aby Brazylijczycy ponownie cieszyli się ze zdobytej bramki.

56
    Dobra wrzutka z rzutu rożnego w poszukiwaniu Zambrano, jednak górą okazał się w tym starciu Thiago Silva.

55
    Kapitalnie pomknął środkiem pola Coutinho, jednak w kluczowym momencie zawodnik Barcelony nie dostrzegł lepiej ustawionego Jesusa. Po chwili Jesus przejmuje futbolówkę, podają ją do Firmino, a ten fatalnie pudłuje.

54
    Błąd na własnej połowie Alexa Sandro niewykorzystany przez Carillo, który pogubił się w solowej akcji, z kontrą wychodzi Brazylia.

53
    W końcu wrzutka w pole karne Alissona zawieszona na dobrej wysokości, jednak zdaniem arbitra nieprzepisowo pomagał sobie Flores.

53
    Spóźnione wejście Thiago Silvy, za co zawodnik PSG otrzymał żółtą kartkę.

52
    Piękne uderzenie Coutinho, jednak do pełni szczęścia zabrakło Brazylijczykowi kilku centymetrów.

51
    Złe zagranie Gabriela Jesusa do wchodzącego w pole karne Firmino. Nie zrozumieli się napastnicy występujący na co dzień na boiskach angielskiej Premier League.

50
    Karą indywidualną ukarany środkowy pomocnik Peru, który zbyt agresywnie zaatakował Coutinho.

49
    Tapia na prawe skrzydło do Andre Carrillo, ten miękko wrzuca szukając Paolo Guerrero, jednak ta wrzutka była zbyt wysoka dla napastnika Peru.

48
    Piłka po dośrodkowaniu spod bocznej chorągiewki spada przed pole karne do Daniego Alvesa, ten uderza, ale bardzo niecelnie.

47
    Dośrodkowanie Coutinho z rzutu rożnego bez mocy i siły nie mija nawet pierwszego rywala. Po chwili Canarinhos wywalczyli drugi korner.

46
    Roberto Tobar daje sygnał do rozpoczęcia drugiej połowy. Bez zmian w składach obu zespołów, rozpoczęli Brazylijczycy.

46
    Do przerwy emocji na Maracanie nie brakuje:

Koniec pierwszej połowy na Maracanie. Po kapitalnej końcówce to zawodnicy w żółtych koszulkach schodzą na przerwę w lepszych nastrojach. Podopieczni Tite przez większość czasu mieli wszystko pod kontrolą, jedyny moment słabości przydarzył im się w 44 minucie, a konkretniej Thiago Silvie, który ręką zagrywał we własnym polu karnym, co skrzętnie wykorzystał Paolo Guerrero. Po chwili jednak znowu Canarinhos objęli prowadzenie, dzięki najlepszemu dziś na boisku Gabrielowi Jesusowi.
    Oj będzie musiał coś zmienić w sposobie gry swoich zawodników Gareca, który może być zadowolony jedynie z pierwszych paru minut.

45+4
    45+3. Gabriel Jesus (BRA) - 2:1

45+3

I mamy jeszcze jedną bramką przed przerwą dla Brazylijczyków!
    Kapitalny odbiór Roberto Firmino na połowie Peru. Piłkę przejął Arthur, ten poczekał na odpowiedni moment, aby dostarczyć futbolówkę do GABRIELA JESUSA, a ten sytuacji sam na sam bramkarzem się nie pomylił i mamy 2:1 dla gospodarzy!

45+1
    Cueva próbował przedrzeć się w narożniku pola karnego, ale momentalnie doskoczyło do niego trzech przeciwników i nie miał szans w takim starciu zawodnik Santosu.

45
    Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

45
    Everton wpada w pole karne i przewraca się. Wrzawa na Maracanie, jednak gwizdek arbitra milczy!
    44. Paolo Guerrero (PER) - 1:1

44
    Gol dla Peru!

Do końca wyczekał bramkarza Liverpoolu PAOLO GUERRERO. Kapitan reprezentacji Peru uderzył futbolówkę w prawy dolny róg i mecz zaczyna się nam od początku, a Alisson kończy swoją serie meczów bez puszczonego gola.

43
    Decyzja niezmieniona mamy rzut karny dla Peru!

42
    A jednak dostaje instrukcje na ucho pan Roberto Tobar, będzie konsultacja z VAR-em!
    41. Thiago Silva (BRA)

41
    Instruuje arbiter Alissona jeszcze, za chwilę Guerrero będzie miał szanse na wyrównanie.

40
    Ładna, koronkowa akcja Peruwiańczyków i mamy rzut karny dla podopiecznych argentyńskiego szkoleniowca. Nie będzie nawet konsultacji z VAR-em, bowiem zagranie ręką było bardzo klarowne.

39
    Nie dał się teraz oszukać Alex Sandro. Obrońca Juventusu mocno stanął na nogach i dał się przepchnąć Zambrano, który daleko zapędził się pod bramkę rywala.

38
    Atak pozycyjny Peru. Coraz częściej podopieczni Gareci goszczą w okolicach pola karnego Alissona.

37
    Błąd Marquinhosa wykorzystał Carrillo. Peruwiański lewoskrzydłowy momentalnie zacentrował w pole karne, ale Thiago Silva uprzedził walczącego o dojście do tego podania Guerrero.
    36. Roberto Firmino niecelnie uderzył piłkę głową:

36
    Świetne dośrodkowanie z lewej strony Alexa Sandro wylądowało wprost na głowie Firmino, lecz ten nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

35
    Kapitalna indywidualna akcja na lewej stronie Everton. Błysnął teraz przyspieszeniem skrzydłowy Gremio, jednak w porę powstrzymał go Advincula.

34
    Leży na murawie Coutinho, mimo to swoją akcję kontynuował Cueva. Pomocnik brazylijskiego Santosu został jednak zatrzymany przez niezastąpionego Casemiro.

33
    Jak na razie Brazylijczycy spokojnie kontrolują przebieg spotkania. Wygląda na to, że to oni otrzymują jednobramkową przewagę do końca pierwszej połowy.

32
    Ponownie słabo rozegrany ten stały fragment gry. Futbolówka powędrowała na prawe skrzydło, jednak tam łatwego podania nie zdołał opanować Guerrero.

31
    Tym razem pan Roberto Tobar uznał, że Casemiro nieprzepisowo przytrzymywał rywala, dzięki czemu Peruwiańczycy otrzymują kolejny rzut wolny.

30
    Zbyt niska była ta centra Daniego Alvesa, a po chwili żółtą kartką ukarany został Gabriel Jesus, który zbyt agresywnie zaatakował swojego rywala.

29
    W odpowiedzi kontra Brazylijczyków i sprytne zachowanie Jesusa, który dał się sfaulować w bocznym sektorze boiska.

28
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale bez problemu poradził sobie z tą wrzutką Marquinhos.

27
    Dośrodkowanie spod bocznej chorągiewki wprost na głowę Tapii, jednak nie zdołał on oddać celnego strzału głową.

26
    Dalekie zagranie za pleców peruwiańskich obrońców, jednak na pozycji spalonej był Gabriel Jesus.

25
    Mają problemy szczególnie na bokach obrony Peruwiańczycy. Każdy atak skrzydłem gospodarzy sieje wiele niepokoju w szeregach Inków.
    24. Philippe Coutinho był bliski podwyższenia rezultatu:

24
    Sporo miejsca na lewej flance miał Roberto Firmino, gracz Liverpoolu dostrzegł na ósmym metrze Coutinho, jednak ten nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

23
    Niedokładne zagranie Daniego Alvesa na lewą stronę. Alex Sandro nie miał żadnych szans na dojście do tego podanie.

22
    A podopieczni Tite spokojnie wymieniają podania w okolicach koła środkowego, który niejednokrotnie wymieniają podania z pierwszej piłki.

21
    Peruwiańczycy jak na razie mają problem ze zbliżeniem się w okolice pola karnego przeciwników. Dotychczas nie znaleźli sposobu na duet Arthur, Casemiro w środku pola.

20
    Po pierwszych nieudanych minutach, w końcu inicjatywę przejęli Brazylijczycy, którzy nie opuszczają połowy rywala.

19
    Ma niemały orzech do zgryzienia Gareca, który coś pokrzykuje do zawodników środka pola.

17
    Leży na murawie Tapia, ale szybko się podnosi gracz Feyenoordu.

16
    Dośrodkowanie w pole karne Peruwiańczyków, ale bez problemu wybija piłkę głową Zambrano.
    15. Everton (BRA) - 1:0

15

I mamy rozpoczęcie strzelanie na Maracanie! Oszalały trybuny po pięknym trafieniu EVERTONA. Kapitalne podanie na prawe skrzydło do Gabriela Jesus, ten bez problemu poradził sobie z Trauco i dośrodkował do nieobstawionego Evertona, a napastnik Gremio zanotował swoje trzecie trafienie w Copa America 2019.

14
    Spóźnione wejście Daniego Alvesa i od rzutu wolnego na połowie Brazylii rozpocznie Peru.

13
    Nie udało się teraz Jesusowi ominąć rywala. Napastnik Manchesteru City nie zdołał wykiwać na prawym skrzydle Trauco.

12
    Ostre te pierwsze minuty na Maracanie. Tym razem na murawie leży Alex Sandro, który został wycięty równo z trawą przez Yotuna.

11
    Dobre przyjęcie Daniego Alvesa na klatkę piersiową, lecz w następnej fazie tej akcji, były już obrońca PSG fatalnie zacentrował.

10
    Gospodarze tego spotkania spokojnie wymieniają podania na własnej połowie. Jak na razie trudno im przedrzeć się pod bramkę Gallese.

9
    Głośne gwizdy na Maracanie. Kibice po raz kolejny nie zgadzają się z decyzją sędziego, tym razem przewinił Gabriel Jesus.

8
    Ładnie chciał przedrzeć się środkiem pola Coutinho, który w stylu Zidane'a chciał ominąć rywala ruletką. Pomocnik Barcelony został powalony na ziemię, ale tym razem pan Roberto Tobar nie dopatrzył się przewinienia.

7
    Casemiro naciskany przez ofensywnych zawodników z Limy nie dał sobie zabrać piłki i wrzutu z autu rozpoczną podopieczni Tite.

6
    Dobry przechwyt Tapii na połowie Brazylii, po chwili występujący na holenderskich boiskach zawodnik oddał strzał, jednak ten był bardzo niecelny.

5
    Advincula wrzucał z autu na wysokości pola karnego jednak prawy obrońca reprezentacji Peru zdecydował się wycofanie gry i powolne budowanie ataku pozycyjnego.

4
    Wielokrotnie musi przerywać grę gwizdkiem chilijski arbiter, widać, że żadna ze stron nie chce odpuścić.

3
    Faulowany Advincula przez Evertona, który bez wątpienia jest jednym z objawień tegorocznego Copa America.

2
    Uderzenie Cuevy i niewiele zabrakło, aby strzał z zawodnika z numerem siedem przeleciał pod rękawem Alissona. Od bramki rozpocznie goalkeeper Liverpoolu.

2
    Zagrywał ręką Coutinho. Rzut wolny dla popularnych Inków na połowie Canarinhos.

1
    Zaczęli Peruwiańczycy ubrani w tradycyjne biało- czerwone trykoty. Brazylijczycy w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach.

1

Piłkarze są już na murawie, zaraz zaczynamy!
    Tite wystawił taką jedenastkę:

Skład Peruwiańczyków na finałowe starcie:

Początek spotkania o 22:00

Na relację live ze spotkania rozgrywanego na słynnej Maracanie zapraszamy już od godziny 22:00. Miejmy nadzieję, że piłkarze zaprezentują latynoski futbol w najwyższym wydaniu. Do usłyszenia!

Jak na razie historia starć pomiędzy obiema ekipami wyraźnie przemawia na korzyść Canarinhos, którzy spośród 47 spotkań, triumfowali aż 32 razy, przy zaledwie czterech wygranych Peruwiańczyków. Co ciekawe obie ekipy zmierzyły się już na tym turnieju. W ramach spotkań w grupie A, Brazylijczycy pewnie pokonali swoich rywali aż 5:0. Peruwiańczycy będą na pewno starać się jak najszybciej zrewanżować się bardziej utytułowanemu przeciwnikowi już w niedzielny wieczór.
    Peruwiańczycy przed starciem finałowym szykują najlepszą formę:

Peru:

Wydawało się, że dla Peruwiańczyków szczytem marzeń będzie dotarcie do półfinałów, w których przyszło im się mierzyć z reprezentacją Chile. Obrońcy trofeum jednak nie zdołali sprostać dobrze dysponowanej tego dnia reprezentacji Los Incas. Popularni Inkowie po trafieniach Floresa, Yotuna i Guerrero z łatwością zwyciężyli na Arena do Gremio, wygrywając gładko 3:0. Prowadzona przez Ricardo Gareca reprezentacja oparcia może szukać w historii. Dotychczas Peru w finale Copa America zagrało dwukrotnie i w obu przypadkach kończyli mecz wiktorią.
    Drużyna Tite na ostatnim treningu przed meczem z Peru:

Brazylia:

Canarinhos są w świetnej dyspozycji w rozgrywanym na własnym terytorium turnieju. Na szczególne wyróżnienie zasługuje defensywa Brazylijczyków , która nie straciła jeszcze bramki. Osłabiona brakiem największej gwiazdy, czyli Neymara, Brazylia nadal potrafi zdobywać bramki, czego przykładem są trafienia takich zawodników jak Coutinho, Everton czy Roberto Firmino. To właśnie drużyna prowadzona przez Tite wydaje się być faworytem niedzielnego starcia.

Pora na ostatni, decydujący mecz w tegorocznej edycji Copa Amercia. Brazylia zmierzy swoje siły z reprezentacją Peru. O ile obecność w finale tych pierwszych nie zaskakuje, to gracze z Limy są swego rodzaju niespodzianką. Zobaczymy, który z narodów sięgnie po najwyższe laury.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.

Bartek Łojewski

Gole: 15. Everton, 45+3. Jesus, 90. Richarlison (kar.) – 44. Guerrero (kar.)

Kartki:   30. Jesus (BRA), 53. Thiago Silva (BRA), 90+1. Richarlison (BRA) – 50. Tapia (PER), 68. Zambrano (PER), 84. Advíncula (PER)   70. Jesus (BRA)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 12:7. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 0:0. Foule: 20:20.
    Brazylia: Alisson – Dani Alves (C), Marquinhos, Thiago Silva, Aléx Sandro – Arthur, Casemiro – Jesus, Coutinho (76. Militao), Everton (90+2. Allan) – Firmino (75. Richarlison).
    Zmiany: Ederson, Cássio – Richarlison, Fagner, Militao, Filipe Luís, Allan, Neres, Paquetá, Fernandinho, Miranda, Willian.

Peru: Gallese – Advíncula, Zambrano, Abram, Trauco – Tapia (82. Gonzáles), Yotún (78. Ruidíaz) – Carillo (86. Polo), Cueva, E. Flores – Guerrero (C).
    Zmiany: Cáceda, Álvarez – Ruidíaz, Pretell, Santamaría, Callens, Ballón, Gonzáles, Corzo, Araujo, Polo.

Główny: Roberto Tobar (CHI)
    Boczni:Christian Schiemann (CHI), Claudio Rios (CHI)
    Techniczny:Alexis Herrera (WEN)