3:1 (2:1)
Peru
Niedziela 07.07.2019, 22:00Copa America • Finał

90+2
    Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Za fantastycznego dziś Evertona na parę minut melduje się Allan, którego zadaniem będzie zabunkrowanie dostępu do bramki.

90+1
    Zmiennik w ekipie Tite ukarany żółtą kartką za zdjęcie koszulki po strzelonej bramce.
    90. Richarlison (BRA) - 3:1

90
    Gol dla Brazylii!

W niecodzienny sposób podbiegał do tej piłki RICHARLISON, jednak jakie to ma znaczenie, jeśli strzela on bramkę. Brazylijczycy triumfują, Brazylijczcy już świętują, jednak arbiter z pewnością przedłuży to spotkanie o parę minut. Wydaje się, jednak, że nic już im tej wygranej nie odbierze.
    87. Carlos Zambrano faulował Evertona:

87
    I mamy rzut karny dla reprezentacji Brazylii!
    Kapitalna akcja Evertona, który z łatwością minął Abrahama i dał się sfaulować Zambrano. Fenomenalne zawody tego chłopaka, a przecież nie był on pierwotnie awizowany do składu Canarinhos na tegoroczne Copa America!!

86
    Na ostanie minuty tego spotkanie wchodzi Andy Polo, zastępując Andre Carrillo. Pierwsza zmiana Gareci, która nie jest na wskroś ofensywna.

84
    Kapitalne zawody w wykonaniu Evertona. Ten młody piłkarz bierze na siebie ciężar odpowiedzialności w ostatnich minutach, po ładnym dryblingu musiał taktycznie zatrzymać go Advincula, za co został ukarany żółtą kartką.

82
    Kolejna ofensywna zmiana w peruwiańskich szeregach. Za drugiego defensywnego pomocnika wchodzi Gonzales. Być może to on okaże się panaceum na problemy swojej reprezentacji.

78
    Gareca wzmocnił formację ofensywną. Za defensywnego Yotuna na placu gry melduje się Ruidiaz.

76
    Defensywna zmiana Brazylijczyków. Za bezproduktywnego w drugiej połowie Coutinho wchodzi Eder Miltao, który od nowego sezonu będzie bronił barw Realu Madryt. Roszada bardzo defensywna.

75
    Zmiana w ekipie Tite. Za zmęczonego Roberto Firmino ze świeżym zapasem sił wchodzi zawodnik angielskiego Evertonu, czyli Richarlison.

70
    Zbyt ostro potraktował Advincule Gabriel Jesus, za co najlepszy w pierwszej połowie zawodnik obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

68
    Bardzo ostre starcie między Zambrano a Jesusem. Napastnik Manchesteru City wyraźnie odczuwa to starcie, a obrońca Peru ukarany kartonikiem.
    57. Roberto Firmino coraz bliżej zdobycia bramki w tym spotkaniu:

57
    Świetne dośrodkowanie Alexa Sandro i niewiele zabrakło, aby Brazylijczycy ponownie cieszyli się ze zdobytej bramki.

55
    Kapitalnie pomknął środkiem pola Coutinho, jednak w kluczowym momencie zawodnik Barcelony nie dostrzegł lepiej ustawionego Jesusa. Po chwili Jesus przejmuje futbolówkę, podają ją do Firmino, a ten fatalnie pudłuje.

53
    Spóźnione wejście Thiago Silvy, za co zawodnik PSG otrzymał żółtą kartkę.

52
    Piękne uderzenie Coutinho, jednak do pełni szczęścia zabrakło Brazylijczykowi kilku centymetrów.

50
    Karą indywidualną ukarany środkowy pomocnik Peru, który zbyt agresywnie zaatakował Coutinho.
    45+3. Gabriel Jesus (BRA) - 2:1

45+3

I mamy jeszcze jedną bramką przed przerwą dla Brazylijczyków!
    Kapitalny odbiór Roberto Firmino na połowie Peru. Piłkę przejął Arthur, ten poczekał na odpowiedni moment, aby dostarczyć futbolówkę do GABRIELA JESUSA, a ten sytuacji sam na sam bramkarzem się nie pomylił i mamy 2:1 dla gospodarzy!
    44. Paolo Guerrero (PER) - 1:1

44
    Gol dla Peru!

Do końca wyczekał bramkarza Liverpoolu PAOLO GUERRERO. Kapitan reprezentacji Peru uderzył futbolówkę w prawy dolny róg i mecz zaczyna się nam od początku, a Alisson kończy swoją serie meczów bez puszczonego gola.

40
    Ładna, koronkowa akcja Peruwiańczyków i mamy rzut karny dla podopiecznych argentyńskiego szkoleniowca. Nie będzie nawet konsultacji z VAR-em, bowiem zagranie ręką było bardzo klarowne.

30
    Zbyt niska była ta centra Daniego Alvesa, a po chwili żółtą kartką ukarany został Gabriel Jesus, który zbyt agresywnie zaatakował swojego rywala.
    24. Philippe Coutinho był bliski podwyższenia rezultatu:

24
    Sporo miejsca na lewej flance miał Roberto Firmino, gracz Liverpoolu dostrzegł na ósmym metrze Coutinho, jednak ten nie zdołał wpisać się na listę strzelców.
    15. Everton (BRA) - 1:0

15

I mamy rozpoczęcie strzelanie na Maracanie! Oszalały trybuny po pięknym trafieniu EVERTONA. Kapitalne podanie na prawe skrzydło do Gabriela Jesus, ten bez problemu poradził sobie z Trauco i dośrodkował do nieobstawionego Evertona, a napastnik Gremio zanotował swoje trzecie trafienie w Copa America 2019.

Piłkarze są już na murawie, zaraz zaczynamy!

Bartek Łojewski

Gole: 15. Everton, 45+3. Jesus, 90. Richarlison (kar.) – 44. Guerrero (kar.)

Kartki:   30. Jesus (BRA), 53. Thiago Silva (BRA), 90+1. Richarlison (BRA) – 50. Tapia (PER), 68. Zambrano (PER), 84. Advíncula (PER)   70. Jesus (BRA)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 12:7. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 0:0. Foule: 20:20.
    Brazylia: Alisson – Dani Alves (C), Marquinhos, Thiago Silva, Aléx Sandro – Arthur, Casemiro – Jesus, Coutinho (76. Militao), Everton (90+2. Allan) – Firmino (75. Richarlison).
    Zmiany: Ederson, Cássio – Richarlison, Fagner, Militao, Filipe Luís, Allan, Neres, Paquetá, Fernandinho, Miranda, Willian.

Peru: Gallese – Advíncula, Zambrano, Abram, Trauco – Tapia (82. Gonzáles), Yotún (78. Ruidíaz) – Carillo (86. Polo), Cueva, E. Flores – Guerrero (C).
    Zmiany: Cáceda, Álvarez – Ruidíaz, Pretell, Santamaría, Callens, Ballón, Gonzáles, Corzo, Araujo, Polo.

Główny: Roberto Tobar (CHI)
    Boczni:Christian Schiemann (CHI), Claudio Rios (CHI)
    Techniczny:Alexis Herrera (WEN)