Niedziela 07.07.2019, 22:00Copa America • Finał
    90. Richarlison (BRA) - 3:1

90
    Gol dla Brazylii!

W niecodzienny sposób podbiegał do tej piłki RICHARLISON, jednak jakie to ma znaczenie, jeśli strzela on bramkę. Brazylijczycy triumfują, Brazylijczcy już świętują, jednak arbiter z pewnością przedłuży to spotkanie o parę minut. Wydaje się, jednak, że nic już im tej wygranej nie odbierze.
    45+3. Gabriel Jesus (BRA) - 2:1

45+3

I mamy jeszcze jedną bramką przed przerwą dla Brazylijczyków!
    Kapitalny odbiór Roberto Firmino na połowie Peru. Piłkę przejął Arthur, ten poczekał na odpowiedni moment, aby dostarczyć futbolówkę do GABRIELA JESUSA, a ten sytuacji sam na sam bramkarzem się nie pomylił i mamy 2:1 dla gospodarzy!
    44. Paolo Guerrero (PER) - 1:1

44
    Gol dla Peru!

Do końca wyczekał bramkarza Liverpoolu PAOLO GUERRERO. Kapitan reprezentacji Peru uderzył futbolówkę w prawy dolny róg i mecz zaczyna się nam od początku, a Alisson kończy swoją serie meczów bez puszczonego gola.
    15. Everton (BRA) - 1:0

15

I mamy rozpoczęcie strzelanie na Maracanie! Oszalały trybuny po pięknym trafieniu EVERTONA. Kapitalne podanie na prawe skrzydło do Gabriela Jesus, ten bez problemu poradził sobie z Trauco i dośrodkował do nieobstawionego Evertona, a napastnik Gremio zanotował swoje trzecie trafienie w Copa America 2019.

Bartek Łojewski

Gole: 15. Everton, 45+3. Jesus, 90. Richarlison (kar.) – 44. Guerrero (kar.)

Kartki:   30. Jesus (BRA), 53. Thiago Silva (BRA), 90+1. Richarlison (BRA) – 50. Tapia (PER), 68. Zambrano (PER), 84. Advíncula (PER)   70. Jesus (BRA)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 12:7. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 0:0. Foule: 20:20.
    Brazylia: Alisson – Dani Alves (C), Marquinhos, Thiago Silva, Aléx Sandro – Arthur, Casemiro – Jesus, Coutinho (76. Militao), Everton (90+2. Allan) – Firmino (75. Richarlison).
    Zmiany: Ederson, Cássio – Richarlison, Fagner, Militao, Filipe Luís, Allan, Neres, Paquetá, Fernandinho, Miranda, Willian.

Peru: Gallese – Advíncula, Zambrano, Abram, Trauco – Tapia (82. Gonzáles), Yotún (78. Ruidíaz) – Carillo (86. Polo), Cueva, E. Flores – Guerrero (C).
    Zmiany: Cáceda, Álvarez – Ruidíaz, Pretell, Santamaría, Callens, Ballón, Gonzáles, Corzo, Araujo, Polo.

Główny: Roberto Tobar (CHI)
    Boczni:Christian Schiemann (CHI), Claudio Rios (CHI)
    Techniczny:Alexis Herrera (WEN)