Skra – Garbarnia 1:3 (koniec) | Błękitni – Toruń 1:0 (koniec) | Pogoń Sdl. – Resovia 0:0 (koniec)
Gryf – GKS K. 0:2 (koniec) | Znicz – Stal S. W. 4:1 (koniec) | Bytovia – Widzew 2:1 (koniec)
Olimpia E. – Polkowice 1:1 (koniec) | Górnik Ł. – Lech II P. 0:0 (koniec)
Gryf Wejherowo
0:2 (0:1)
GKS Katowice
Sobota 03.08.2019, 17:00 • Stadion WKS Gryf, Wejherowo • 2. Liga • 2. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Tak ułożony został termnarz że drugi mecz Gryf Wejherowo ponownie zagra u siebie a jego rywalem będzie GKS Katowice. Początek meczu o godzinie 17 w sobotnie popołudnie.

Gospodarze w swoim pierwszy meczu przegrali 1:2 z Widzewem Łódź, obie bramki tracąc w końcówce spotkania. Mimo porażki i zdecydowanej przewagi gości w tym meczu kilku piłkarzy pokazało się z niezłej strony i jeśli poprawią trochę grę to na pewno nie raz namieszają w lidze. Gryf który opuściło wielu graczy dopiero się zgrywa i każdy kolejny mecz będzie dawał nam odpowiedź na co w tym sezonie stać żółto-czarnych.

Ta informacja to na prawdę bomba w klubie. W ostatnich latach nie było w Wejherowie takie piłkarza z takim CV. Marin Burkhard bo o nim mowa może być tym piłkarzem który wprowadzi spokój do gry. Ma zadatki na zostanie liderem zespołu. Swoim doświadczeniem i piłkarskim obyciem z pewnością poprawi atmosferę w zespole.

Mecz z Widzewem pokazał jak dobry klasowy zespół potrafi zachęcić do przyjścia na stadion kibiców. Trybuny pękały w szwach. Zespół z Katowic jest znaną marką w całej Polsce i jestem pewien że i tym razem kibice przybędą na to spotkanie aby dopingować swój zespół. Nie może nas tam zabraknąć i jak to już bywało w przeszłości przeprowadzimy relację i z tego wydarzenia. Serdecznie zapraszam na pojedynek Gryfa Wejherowo z ,,Gieksą" początek meczu o godzinie 17.

Gryf Wejherowo: Leleń – Biedrzycki, Wojcinowicz, Koprowski, Sikorski, Prusinowski, Majewski, Hebel, Goerke, Kolus, Nowicki

Rezerwowi: Ferra, Sławek, Czychowski, Poręba, Gabor, Burkhardt, Szewczyk, Małolepszy, Kankowski

GKS Katowice: Mrozek – Jędrych, Stefanowicz, Błąd, Michalski, Rogala. Rumin, Kiebzak, Wroński, Dejmek

Rezerwowi: Frankowski, Broda, Woźniak, Urynowicz, Grychtolik, Wojciechowski, Kompanicki, Rogalski

Sędziowie: Patryk Gryckiewicz (Toruń).

1

1
    Zaczynamy ten mecz. Gospodarze na żółto-czarno goście na zielono-czarno.

2
    Goście rozgrywają piłkę na swojej połowie. Dość ciepło dziś w Wejherowie około 25 stopni więc piłkarze muszą rozsądnie dysponować swoimi siłami aby starczyło ich na 90 minut.

3
    Dobre zagranie Sikorskiego w kierunku Prusinowskiego na wolne pole, Gdyby tylko tak trochę lżej może byłaby szansa na oddanie strzału.

4
    Nie dokładne podanie Stefanowicza prosta strata i od autu gospodarze.

5
    Na wysokości pola karnego przy linii bocznej Gryf będzie miał rzut wolny.

6
    Po dośrodkowaniu z wolnego zrobiło się bardzo groźnie pod bramką Mrozka ale zabrakło tylko żeby ktoś dostawił nogę i skierował piłkę do siatki. Będzie tylko rożny dla Gryfa.

7
    Gryf przyczajony na swojej połowie czeka na szansę do kontrataku.

8
    Kolejny rzut rożny dla Gryfa. Sędzia uspokaja piłkarzy w polu karnym. Mocne dośrodkowanie piąstkuje Mrozek poza własną szesnastkę.

9
    W środku pola faulowany jest zawodnik gości. Szybko rozegrany ten stały fragment ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

10
    Łukasz Wroński dostał idealne podanie na 6 metr ale fatalnie trafił w piłkę a raczej w nią nie trafił i zamiast bramki jest jęk zawodu.

11
    Kolejny wolny dla ,Gieksy, Do bramki około 30 metrów. Dośrodkowywał Błąd a uderzzał Dejmek zbyt lekko i wprost w Lelenia.

13
    Goście dalej przy piłce chcą jak najszybciej zdobyć bramkę i przejąć kontrole nad tym spotkaniem.

14
    Przerwa w meczu pomocy medycznej wymaga Oskar Sikorski.

15
    Kwadrans za nami przewaga jest po stronie gości ale nie tak wielka jak przed tygodniem Widzewa.

16
    Walczył i przedzierał się Kolus minął dwóch rywali ale zabrakło mu boiska aby zatrzymać piłkę. Od bramki Mrozek.

17
    Bardzo dobry wślizg Goerke przerywa akcję gości a zaczyna szybką kontrę Gryfa. Ostatnie podanie w kierunku Majewskiego jest jednak mało precyzyjne.

18
    Dośrodkowanie w pole karne Gryfa jest wybite przez Koprowskiego a na dodatek faulowany jest przed polem Sikorski.

19
    Gryf ma problem z wymianą kilku celnych podań. Przy piłce są ciągle zawodnicy z Katowic.

20
    Faulowany jest Majewski i gospodarze wznowią grę od rzutu wolnego.

21
    Bardzo dobre dośrodkowanie Maksymiliana Hebla szkoda że żaden z jego kolegów nie potrafił zamknąć tej akcji.

22
    Kontra gości Błąd zagrywa do Rogali ale obrońcy Gryfa wybijają piłkę na aut.

23
    Tym razem Adrian Błąd otrzymał dobre podanie ale uderzył niecelnie i broni Leleń.

24
    Na oko podział procentowy przy piłce to 70 do 30 % na korzyść gości.

25
    Daniel Rumin miał trochę miejsca i postanowił uderzyć. Strzał niecelny poszybował wysoko ponad poprzeczką.

26
    Mocno uderzał Bład ale bardzo nieclenie.

28
    Gryf umiejętnie się broni goście szukają bramki. Tym razem z lewej nogi uderzał Nowicki ale bardzo daleko od bramki Mrozka.

29
    Zbyt mocne zagranie w kierunku Wrońskiego i piłkę łapie Leleń. Na dodatek jakiejś kontuzji doznał Nowicki i będzie przerwa w grze.

30
    Pół godziny gry za nami. Bez bramek po jednej dobrej okazji z obu stron i jak na razie lepiej prezentują się przyjezdni. Czekamy aż ten mecz nabierze kolorów.

31
    Ależ okazja dla gości !! Z piątego metra uderzał Wroński i nie trafił w bramkę Leleń nawet się nie ruszył.

32
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Nowicki, na boisku pojawia się Szewczyk.

33
    Kolejna kapitalna okazja gości. Rumin uderzył z pola karnego bardzo mocno ale fatalnie chybił. Piłka poszybowała ponad poprzeczką. Coraz bliżej są goście zdobycia bramki w tym meczu. Kolejne poważne ostrzeżenie dla defensywy Gryfa.

35
    Rośnie przewaga gości Gryf nie może utrzymać się przy piłce.Kolejna strata tym razem Majewskiego.

36
    Rzut rożny dla gości do piłki podchodzi Błąd.

37
    Co tu się wydarzyło po strzale Rumina cudem obronił Leleń dobitka z metra była niecelna. Olbrzymie zamieszanie w polu karnym Gryfa i jeden z zawodników gospodarzy wybija na rzut rożny.

38
    Goście nie rezygnują cały czas są pod bramką Lelenia.

39
    W końcu udało się Gryfowi przenieść ciężar gry na połowę gości. Hebel wywalczył rzut z autu dla swojego zespołu.

40
    Bardzo dobre podanie Prusinowksiego do Majewskiego ten opanował piłkę i ma przed sobą tylko Mrozka ale liniowy podnosi chorągiewkę i jest spalony.

41
    Kilka minut niezłej gry gospodarzy. Faulowany jest Goerke.

42
    Nadal gospodarze są w posiadaniu piłki ale po prostej starcie mogą narazić się na szybką kontrę a w tej dziedzinie goście czują się dziś bardzo dobrze.

43
    Wojcinowicz uprzedził Grzegorza Rogalę ale piłka jak bumerang wraca pod bramkę Gryfa.

44
    Żółtą kartkę otrzymuje Michalski (GKS Katowice).

45
    Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowych 45.

45+1
    Gol dla GKS-u Katowice!
    Po kolejnym dośrodkowaniu w pole karne piłkę przejął ARKADIUSZ JĘDRYCH i strzałem po ziemi pokonał Lelenia.

45+2

Goście prowadzą po pierwszej połowie 1-0 i jest to chyba najmniejszy wymiar kary dla Gryfa. Goście są częściej przy piłce raz po raz stwarzają zagrożenie pod bramką Lelenia. Ma nad czym myśleć trener Kowalski bo to drugie spotkanie z rzędu gdzie gołym okiem widać sporą różnice klas pomiędzy oboma zespołami. Za 15 minut wracamy na stadion do Wejherowa.

46

46
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Kolus, na boisku pojawia się Czychowski.

47
    Szymon Kiebzak poradził sobie z Sikorskim i ruszył na bramkę zdecydował się podawać zamiast strzelać i to chyba była nie najlepsza decyzja.

48
    Wroński w polu karnym obrócił się z piłką i uderzył minimalnie nad poprzeczką. Obraz meczu jak widać nie zmienia się.

49
    Przy piłce przyjezdni. Szybko ją jednak tracą i będzie rzut z autu na połowie Gryfa.

50
    Pięć minut tej drugiej połowy za nami i tak jak było w pierwszej połowie tak jest i teraz goście są stroną przeważającą w tym meczu.

51
    Nie będzie rożnego po tym uderzeniu Rumina. Sędzia nakazuję aby grę wznowił od bramki Leleń.

52
    Dobrze przyjął piłkę Majewski ale co z tego jak po chwili Gryf traci w prosty sposób piłkę i musi ratować się faulem. Sędzia jest dziś bardzo pobłażliwy gdyż rzadko sięga po żółte kartki.

53
    Płaskie zagranie w pole karne Gryfa i skuteczna interwencja Wojcinowicza pozwala na wybicie piłki daleko w okolice środka boiska.

54
    Z bramki wychodzi Leleń i przejmuję to zagranie.

55
    Goerke fauluje Wrońskiego w środkowej części boiska.

56
    Na dośrodkowanie zdecydował się Goerke a obrońca z Katowic wybił ją na rzut rożny. Słabe dośrodkowanie z tego różnego i szybko akcja przenosi się na połowę Gryfa.

58
    Jedna z nielicznych ładnych akcji Gryfa. Szewczyk przejął piłkę zagrał do Majewskiego ten minął obrońcę ale kolejny wybił ją na rzut rożny.

59
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Kiebzak, na boisku pojawia się Wożniak.

60
    Kwadrans drugiej połowy właśnie minął wynik nie ulega zmianie goście prowadzą 1-0.

61
    Uderzał z przed pola karnego Szewczyk ale bardzo niecelnie i ponad poprzeczką.

62
    Dośrodkowywał Gałecki trafił w Goerke i będziemy mieli kolejny już rzut rożny dla GKS-u.

63
    Dośrodkowanie Błęda na krótki słupek uderzał Jędrych ale nieczysto trafił w piłkę.

64
    Mocno uderzył Kacper Michalski piłkę przed siebie odbił Leleń a skutecznie do pustej bramki dobił ADRIAN BŁAD.

65
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Prusinowski, na boisku pojawia się Burkhardt.

66
    Gryf jest w bardzo trudnej sytuacji przegrywa już dwiema bramkami a goście nadal atakują.

68
    Dobry wślizg przerywa akcję Rogali ale w posiadaniu piłki są nadal goście.

69
    Nie słabnie doping mimo nie najlepszego wyniku. Kolejne zmiany w drużynie Gryfa nie przyniosły jakiejś znaczącej poprawy gry.

70
    Bardzo mocne dośrodkowanie Kacpra Michalskiego przeleciało całe pole karne i wyszło na aut.

71
    Majewski sam pędzi na bramkę ale nie ma komu zagrać i traci ją na rzecz Stefanowicza.

72
    Cały zespół Gryfa zamknięty na własnej połowie.

73
    Zbyt mocne podanie do Michalskiego i mimo ambitnej walki zawodnikowi z Katowic nie udało się utrzymać piłki w boisku.

74
    Czychowski dośrodkował zbyt mocno a Rogala uprzedził Goerke. Mało składne są te akcje gospodarzy w tym meczu.

75
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Błąd, na boisku pojawia się Urynowicz.

77
    Żółtą kartkę otrzymuje Stefanowicz (GKS Katowice).

78
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Hebel, na boisku pojawia się Sławek.

79
    Od wolnego zaczynać będzie Wojcinowicz. Mocny wykop na połowę gości zbicie piłki przez Majewskiego i strata.

80
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Dejmek, na boisku pojawia się Kompanicki.

81
    Dobrze sparował teraz Leleń na rzut rożny. Szybkie dośrodkowanie i najwyżej wyskoczył Koprowski.

82
    Kontra gości jak bez większych problemów przedostali się oni w okolice pola karnego Gryfa i dopiero ofiarnym wślizgiem Goerke przerywa tą akcję.

83
    Rzut wolny dla gości . Krótko rozegrana piłka i zagrana do Gałeckiego. Goście spokojnie przygotowują kolejny atak.

85
    Kolejne nie porozumienie w szeregach gospodarzy. Widać że piłkarzom brakuje zgrania.

86
    Wolny dla gości z linii pola karnego. Idealne miejsce na uderzenie.

87
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Rumin, na boisku pojawia się Wojciechowski.

88
    Mocne uderzenie w mur jeszcze była szansa na zakończenie tej akcji strzałem ale na pozycji spalonej jeden z zawodników gości.

90
    Sędzia dolicza cztery minuty do regulaminowych 90.

90+1
    Złe przyjęcie piłki przez Sławka i strata na rzecz gości.

90+2
    Pani sędzina dopatrzyła się spalonego pod bramką Gryfa. Piłka dla gospodarzy.

90+3
    Sławek wybija piłkę poza murawę a pomocy medycznej potrzebuje Sikorski.

90+4

Koniec tego meczu Gryf ponownie w tym sezonie przegrywa tym razem 0-2 z GKS-em Katowice. Wynik ten jest jak najbardziej zasłużony gdyż goście w całym meczu pokazali się z bardzo dobrej strony częściej byli przy piłce i stwarzali sobie okazję strzeleckie.

Ten mecz pokazał że przed trenerem Kowalskim bardzo trudne zadanie. Zespół nie jest zgrany nie widać jakiegoś pomysłu na grę i jest spory problem z konstruowaniem akcji ofensywnych.

Dziękuje bardzo za czas spędzony z nami i zapraszam na kolejne relację ze Wzgórza Wolności w Wejherowie. (18:56:38)