Korona – Wisła Pł. 0:1 (koniec) | Legia – Lech P. 2:1 (koniec) | Jagiellonia – Cracovia 3:2 (koniec)
Legia Warszawa
2:1 (0:0)
Lech Poznań
Sobota 19.10.2019, 17:30 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • 12. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że starcia Legii Warszawa z Lechem Poznań każdorazowo budzą niesamowicie dużo emocji. Miejmy nadzieję, że piłkarze obu ekip stworzą rewelacyjne widowisko.
    Statystyki przemawiają za warszawską Legią.

Ani Legia, ani Lech nie zaliczą dotychczasowych jedenastu meczów do udanych. Ekipa ze stolicy Wielkopolski jest piątą siłą ekstraklasowych zmagań. Póki co Kolejorz pięciokrotnie wygrywał, trzy razy dzielił się punktami, a ponadto zanotował trzy porażki. Legia Warszawa plasuje się na lokacie dziewiątej. Dorobek "Wojskowych" to pięć triumfów, dwa remisy i cztery przegrane.

W zeszłej kolejce Lech bez najmniejszego problemu pokonał na domowym obiekcie krakowską Wisłę (4:0). Kolejorz ma na swoim koncie trzy wygrane z rzędu. Legia natomiast w ostatnim meczu PKO Ekstraklasy została pokonana 0:2 przez gliwickiego Piasta. Wcześniej przegrała tez z Lechią Gdańsk.
    Kolejna porcja statystyk:
    Czy kibice poniosą gospodarzy po zwycięstwo?

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z tego spotkania. Ruszamy kilka chwil przed godziną 17:30. Do usłyszenia!
    Oprawa kibiców:

1

1
    Rozpoczęli! Jednolite, białe stroje gości z Poznania. Gospodarze na zielono-czarno. Liczymy na bardzo duże emocje!

2
    Ładnie ruszali skrzydłem poznaniacy. Puchacza nieprzepisowo zatrzymywał Karbownik, co poskutkowało żółtą kartką.

3
    Akcja Lecha przerwana. Tam był ewidentny ofsajd.

4
    Żółtą kartkę otrzymuje Luís Augusto Martin Rocha (Legia Warszawa).

5
    Początek spotkania dość ostry. Konkretów natomiast zbyt wielu nie mamy.

6
    Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że mecz z poziomu trybun ogląda komplet publiczności. Kapitalna atmosfera przy ul. Łazienkowskiej!

8
    Rzut wolny dla warszawskiej Legii. Za moment może być ciekawie.

9
    A jednak stały fragment gry nie przyniósł miejscowym żadnych korzyści. Błyskawicznie oddalili zagrożenie piłkarze poznańskiego Kolejorza.

10
    Lech stara się wyjść ze szybką kontrą, lecz niewiele z tego wynika.

11
    Od początku spotkania mamy sporo stałych fragmentów gry. Za moment goście z Poznania będą egzekwować rzut rożny.

12
    A teraz rzut wolny dla Kolejorza. Faulowany był Jevtić.

13
    Jevtić nie zdołał skierować piłki do siatki rywala. Majecki nie musiał nawet drgnąć.

15
    Kwadrans rywalizacji już za nami. Póki co bez konkretnych sytuacji z obu stron.

16
    Zapachniało żółtą kartką dla Antolica. Ostatecznie jednak sędzia Tomasz Musiał zdecydował się na słowną reprymendę dla tego zawodnika.

17
    Trochę chaosu w pierwszych minutach.

18
    Tymczasem gospodarze zdecydowali się na dość spokojną wymianę podań. Nie ma podkręcania tempa.

19
    Karbownik w porę przerwał akcję poznańskiego Lecha. Dobrze zatrzymał Gytkjaera.

20
    Od pierwszego gwizdka krakowskiego sędziego minęło już dwadzieścia minut. Nadal mamy bezbramkowy remis.

21
    Posiadanie piłki: 36-64%

22
    Kiepsko rozegrany rzut rożny przez gospodarzy dzisiejszego spotkania. Inicjatywa wróciła w posiadanie rywali.

23
    Ależ teraz było niebezpiecznie! Przed szansą na zdobycie gola stanął Kante! Ostatecznie chybił.
    23. Dobra próba Kante!

24
    Ciekawie zaczynają próbować warszawiacy. Lech teraz troszkę zagubiony.

25
    Raz jeszcze gospodarze wywalczyli wznowienie z narożnika boiska. Kotłuje się już w poznańskim polu karnym.

26
    Ale ładnie próbował teraz Martins! Na raty bronił van der Hart.

27
    Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Moder (Lech Poznań).

28
    Sporo żółtych kartek w tym spotkaniu. Tradycyjnie mecze Legii z Lechem są ostre i nie brakuje w nich zagrań na pograniczu faulu.
    29. Ciekawostka statystyczna.

30
    Pół godziny gry już za nami. Wynik ani drgnie.

31
    Ładnie próbował teraz Gytkjaer, jednak na straży był Majecki. Bardzo dobra postawa golkipera Legii Warszawa. Postraszyli goście!
    31. Duńczyk przed szansą.

32
    Strzały: 4-2
    Strzały celne: 3-1

33
    Wciąż mamy sporo przewinień. Dużo pracy ma dziś sędzia Tomasz Musiał.

34
    Trochę za dużo instynktownych zagrań. Zarówno jedni, jak i drudzy nie wyrzekają się gry "na pamięć".

35
    Żółtą kartkę otrzymuje Karlo Muhar (Lech Poznań).

36
    Dobra atmosfera na trybunach. Zgromadzeni kibice nawet przez moment nie przerywają bardzo głośnego dopingu.

38
    Obecnie nie mamy zbyt dużych emocji. Pierwsza połowa powoli dobiega końca, a wynik wciąż bezbramkowy.

39
    Pospieszyli się teraz z akcją legioniści. Sędzia cofnął grę i nakazał ponowne rozegranie rzutu wolnego.

40
    Antolić zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego. Piłka nie zmierzyła jednak do siatki.

41
    Legia uspokaja swe poczynania i wydłuża pole gry.

42
    Niepotrzebnie faulował teraz Novikovas. Inicjatywa znów po stronie Kolejorza, który jakby trochę przygasł.

43
    Kolejna niezła akcja gospodarzy. Była szansa na oddanie celnego uderzenia przez Novikovasa, ale nic z tego.

45

Koniec pierwszej partii. Czego zabrakło? Na pewno bramek. Cała reszta zdecydowanie na plus! Mamy nadzieję, że druga połowa przyniesie nam trafienia i jeszcze więcej emocji. Koniecznie zostańcie z nami, do usłyszenia!

46

46
    Czas na drugą odsłonę dzisiejszego spotkania w stolicy. Obie ekipy wróciły na murawę w takich samych składach, w jakich zaczynały ten mecz.
    47. Pierwsza połowa w pigułce.

48
    Legia operuje piłką na własnej połowie. Póki co nie widzimy jakichkolwiek zmian w grze względem pierwszej partii.

49
    Nieudana akcja gospodarzy. Inicjatywa znów trafiła na konto ekipy ze stolicy Wielkopolski.

50
    Pięć minut drugiej partii już za nami. Utrzymuje się bezbramkowy remis.

51
    Po raz kolejny dobrze zachował się Satka. Przerwał akcję Legii i odzyskał piłkę.

52
    Lech próbuje przyspieszać. Dobrze skonsolidowana jest jednak defensywa warszawskiej Legii. Gościom ciężko jest ją przeforsować.

53
    I znów słabe natarcie warszawiaków.

54
    Legioniści muszą bardziej włączyć się w akcje ofensywne. Jeżeli tego nie poczynią, nie zagrożą bramce van der Harta.

55
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki DARKO JEVTIĆ. Przepiękna akcja gości ze stolicy Wielkopolski. Jevtić nie miał najmniejszego problemu z pokonaniem Majeckiego. Mamy otwarcie wyniku!
    55. Darko JEVTIĆ - 0:1

56
    Szybko reaguje trener Vuković. Za kilka chwil szkoleniowiec Legii dokona pierwszej zmiany w tym spotkaniu.

57
    Wielka radość w sektorach zajmowanych przez sympatyków Lecha Poznań. Oni czują, że za pół godziny ich ulubieńcy mogą sięgnąć po trzy punkty.

58
    Legia szukała szansy na oddanie celnego uderzenia, ale nic z tego. Inicjatywa wróciła w posiadanie przeciwników.

59
    Trener Vuković przekazuje uwagi taktyczne swoim rezerwowym. Niebawem roszady.

60
    Do wejścia na murawę niemal gotowy jest już Niezgoda.

60
    Martins sprawdził czujność van der Harta. Przymierzył całkiem soczyście, ale golkiper Lecha nie miał najmniejszych kłopotów z odnotowaniem skutecznej parady.

61
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Luís Augusto Martin Rocha, na boisku pojawia się Jarosław Niezgoda.

62
    Legia próbuje troszkę przyspieszyć. Ciekawe, czy wyniknie z tego coś sensownego.

63
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki ARVYDAS NOVIKOVAS. Troszkę szczęścia mieli teraz gospodarze. Zawahał się Niezgoda, jeden z Lechitów wybił piłkę do... Novikovasa, który bezlitośnie wpakował ją do siatki. Mamy remis!
    63. Arvydas NOVIKOVAS - 1:1

64
    Lech strzelił gola i troszeczkę osiadł na laurach. Wykorzystali to warszawiacy. Mecz zaczyna się od nowa.

65
    Strzały: 12-5
    Strzały celne: 5-2

66
    Dość interesująca jest ta druga połowa. Są ataki, są strzały i nareszcie są też bramki. Przed momentem szansę na strzelenie gola miał Niezgoda, ale fatalnie chybił.

67
    Końcówka zapowiada się ekscytująco. Obie ekipy mają takie same szanse na zgarnięcie kompletu punktów.

68
    Nieudane natarcie warszawiaków. Próbowali zaskoczyć rywali dośrodkowaniem w pole karne, ale nic z tego nie wynikło.

69
    Lewczuk ma jakieś problemy zdrowotne. Miejmy nadzieję, że wkrótce odzyska pełnię sił.

70
    Legia jakby chciała nieco odpocząć. Teraz to Lech Poznań ma inicjatywę, lecz nie potrafi tego przekuć na oddanie celnego uderzenia.

71
    Około dwadzieścia minut do ostatniego gwizdka sędziego. Przed chwileczką próbował Kante, jednak pomylił się dość znacznie.

72
    Przed nami kolejna zmiana. Do wejście na murawę szykuje się m.in. Kamiński.

73
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Kamil Jóźwiak, na boisku pojawia się Jakub Kamiński.

74
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Darko Jevtić, na boisku pojawia się Joao Amaral.

74
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Luquinhas, na boisku pojawia się Maciej Rosołek.

75
    Faule: 14:14.

76
    Rozpoczął się ostatni kwadrans tego klasyku. Należy spodziewać się sporych emocji. Aktualnie atakować próbuje Legia.

77
    Strzelcem bramki MACIEJ ROSOŁEK. W debiucie zdobywa trafienie! Przepiękna akcja gospodarzy zwieńczona pokonaniem van der Harta.
    77. Maciej ROSOŁEK - 2:1

78
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 29 282 widzów.

79
    Amaral upadł na murawę. Ma jakieś problemy zdrowotne.

80
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi José Kante, na boisku pojawia się Walerian Gwilia.

81
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Karlo Muhar, na boisku pojawia się Paweł Tomczyk.

82
    Lech trochę bez pomysłu. Obecnie goście z Wielkopolski nie potrafią przeprowadzić składnego ataku.

83
    Legia już się nie spieszy. Gospodarze wiedzą, że mają duże szanse, by zakończyć ten mecz z kompletem punktów.

84
    Stanęły skrzydła w zespole Lecha. Poznaniacy są bezzębni.

85
    Ostatnie pięć minut regulaminowego czasu gry. Nie zanosi się na jakieś trzęsienie ziemi.

86
    Rzut rożny dla Legii Warszawa. Za moment może być ciekawie. Kotłuje się w polu karnym Kolejorza.

87
    Posiadanie piłki: 57-43%.
    88. Kibice Legii w doskonałych nastrojach!

90
    Okazja z rzutu rożnego dla Lecha Poznań.

90
    Nic z tego. Gospodarze w mgnieniu oka oddalili niebezpieczeństwo.

90+1
    Sędzia dorzucił jeszcze trzy minuty.

90+2
    Najpierw strzał Niezgody, a później niecelna dobitka Antolica.

90+3

Legia pokazała, że mimo problemów, potrafi pokonać zespół, który jest na fali. Za nami naprawdę dobre widowisko. Zarówno gospodarze, jak i goście pokazali kawałek interesującego futbolu. Wydaje się, że zwycięstwo Legii jest zasłużone. Miejscowi stworzyli bowiem więcej klarownych sytuacji. (19:22:07)