Lech II P. – Olimpia E. 1:1 (koniec) | Błękitni – Polkowice 3:2 (koniec) | Resovia – Stal S. W. 3:2 (koniec)
Bytovia – Toruń 1:1 (koniec) | Górnik Ł. – Garbarnia 1:0 (koniec)
Resovia
3:2 (0:1)
Stal Stalowa Wola
Sobota 16.11.2019, 13:00 • Stadion Resovii, Rzeszów • 2. Liga • 18. kolejka

Bardzo ciekawy mecz w Rzeszowie za nami. Gospodarze przegrywali 0:1 do przerwy, jednak później w siedem minut zaaplikowali Stali trzy gole. Końcówka starcia była bardzo ciekawa, ponieważ kontaktowe trafienie zdobyli goście, ale ostatecznie trzy oczka zostają w stolicy Podkarpacia! (14:53:10)

90+4

90+4
    Faulowany na połowie rywala Daniel Świderski. Rzeszowianie oszczędzają kolejne cenne sekundy.

90+3
    Próba z dystansu Adriana Dziubińskiego. Piłka poszybowała nad poprzeczką bramki rywali.

90+2
    Wojciech Daniel piąstkuje futbolówkę, a następnie na połowę rywala wybija ją jeden z obrońców Resovii.

90+2
    Faulowany na prawym skrzydle jeden z graczy Stali. Bardzo groźny rzut wolny dla przyjezdnych.

90+1
    Arbiter odgwizduje przewinienie Świderskiego, który wychodził sam na sam z golkiperem rywali.

90+1
    Arbiter zdecydował się doliczyć cztery minuty do podstawowego czasu gry.

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Śpiewak (Stal Stalowa Wola).

89
    Po raz kolejny długie podanie w pole karne. Po interwencji obrońcy skutecznie interweniuje Daniel.

87
    Z trochę przypadkowych akcji, ale stwarzają zagrożenie goście. Teraz długa laga na Dadoka i niepewnie interweniuje Wojciech Daniel.

86
    Po centrze z rzutu wolnego uderzał jeden z graczy Stali. Pewnie interweniuje Daniel.

84
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Jopek, na boisku pojawia się Śpiewak.

83
    Miękki zagranie do Konrada Domonia, którego uderzenie jest jednak blokowane. Od rzutu z autu zaczynają gospodarze.

82
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Radulj, na boisku pojawia się Świderski.

82
    Gol dla Stali St. Wola!

Strzelcem bramki KRZYSZTOF KIERCZ.

Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry piłkę do siatki pakuje Kiercz! Będzie emocjonująca końcówka!

81
    Póki co nie widać, że Resovia gra z jednym zawodnikiem mniej. Gospodarze kontrolują przebieg spotkania.

80
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Feret, na boisku pojawia się Hajduk.

78
    Kolejne dośrodkowanie gości prosto w ręce Wojciecha Daniela.

75
    Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Szymona Kalińca.

74
    Szymon Jarosz fauluje swojego imiennika – Fereta z Resovii na skrzydle. Żółta kartka dla zawodnika przyjezdnych.

73
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Adamski, na boisku pojawia się Krykun.

73
    Faulowany na lewym skrzydle Fidziukiewicz, który zastawiał się z futbolówką. Zaczyna od rzutu wolnego Stal i mamy okazję na dośrodkowanie.

72
    Wyraźnie podbudowany dwoma zdobytymi golami jest Dziubiński. Finezyjne zagranie piłką napastnika Resovii, ale potem średnio udane dośrodkowanie.

71
    Centra z lewej flanki. Bez problemów piłkę łapie Wojciech Daniel.

70
    Przewinienie Fidzukiewicza na wyprowadzającym atak zawodniku Resovii. Gospodarze zaczynają od rzutu wolnego.

69
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę Resovii. Pewnie interweniuje Wojciech Daniel.

67
    Atakować starają się teraz przyjezdni. Wyraźnie nie mają jednak pomysłu na obronę gospodarzy.

64
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Pietras, na boisku pojawia się Fidziukiewicz.
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Płonka, na boisku pojawia się Stelmach.

62
    Gol dla Resovii!

Strzelcem bramki ADRIAN DZIUBIŃSKI.

Wyraźnie w szoku piłkarze Stali. Trochę przypadkowa akcja gospodarzy i najsprytniejszy w polu karnym okazał się Dziubiński, który skierował piłkę do siatki.

60

"Łatwo przyszło, łatwo poszło." Tak można napisać o prowadzeniu Stali Stalowa Wola. Kapitalnie to zrobił Dziubiński. Jeden z obrońców gości odbił piłkę do góry głową. Pojedynek o pozycję z rywalem wygrał napastnik Resovii i skierował futbolówkę do siatki będą ustawionym tyłem do bramki. Palce lizać, klasa Dziubińskiego!

58
    Wyraźnie ożyły trybuny na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego. Uskrzydleni golem wydają się być również piłkarze rzeszowskiego zespołu.

55

Strzelcem bramki SEBASTIAN ZALEPA.

Gospodarze wyrównują wynik spotkania. Wpierw Zalepa zagrywał piłkę głową po wyrzucie z autu, ale niedokładnie. Chwilę potem oglądamy dośrodkowanie z lewej flanki i tym razem obrońca Resovii w ekwilibrystyczny sposób pakuje futbolówkę do siatki!

54
    Po dośrodkowanie z rzutu rożnego faulowany był jeden z zawodników Resovii.

53
    Dośrodkowanie z lewej flanki gości blokowane. Stal zaczyna od rzutu rożnego.

51
    Resovia zdobywa gola za sprawą Adriana Dziubińskiego, ale chwilę wcześniej arbiter dopatrzył się przewinienia na Krystianie Kalinowskim. Raczej prawidłowa decyzja sędziego.

48
    Senny początek drugiej połowy spotkania. Stal przebywa na połowie gospodarzy.

46
    Obie drużyny zaczęły drugą połowę meczu w niezmienionych składach.

46

Pierwsza połowa spotkania w Rzeszowie za nami. Prowadzą 1:0 piłkarze Stali Stalowa Wola. Lepiej w pierwszych trzech kwadransach spisywali się gospodarze, ale nie potrafili zamienić swoich okazji na gole. Stal miała tylko jedną szansę bramkową i ją wykorzystała.

45+1

45+1
    Będziemy oglądać jeszcze jeden korner dla Resovii w ostatnich minutach.

45
    Dośrodkowanie Waszkiewicza z prawego skrzydła. Pewnie radzi sobie Wojciech Daniel.

44
    Krykun centruje z lewej flanki. Piłka trafia do Dziubińskiego, który nie trafił w nią czysto i z tym strzałem poradził sobie Kalinowski.

42
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gości. Przyjezdni wybijają futbolówkę za linię końcową.

41
    Żółtą kartkę otrzymuje Kiercz (Stal Stalowa Wola).

40
    Powinno być 1:1! Podanie w pole karne do Adriana Dziubińskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem! Napastnik gospodarzy posłał jednak futbolówkę nad poprzeczką!

37
    Prostopadłe podanie w kierunku Adriana Dziubińskiego, który wzięty w kleszcze przez rywali upada na murawę. Arbiter nakazuje grać dalej!

35
    Resovia w tarapatach. Gospodarze udowodnili nie raz w tym sezonie, że są w stanie odrabiać straty. Z pewnością kibice "Pasów" liczą na pościg za rywalem.

33
    Żółtą kartkę otrzymuje Kaliniec (Resovia).

31
    Raczej słuszna jedenastka dla Stali. To nie zmienia jednak faktu, że goście nie stworzyli sobie poza tą jedną przypadkową sytuacją okazji bramkowej.

30

Bramkę z rzutu karnego zdobywa ROBERT DADOK.

Pewnym egzekutorem jedenastki Robert Dadok. Wojciech Daniel został kompletnie zmylony.

28
    Rzut karny dla gości! Dośrodkowanie z lewej flanki jest blokowane, ale według arbitra ręką pomagał sobie jeden z gospodarzy! Prawdopodobnie słuszna decyzja sędziego.

27
    Świetne podanie w pole karne do Krykuna, który znalazł się w sytuacji sam na sam, ale lepszy okazał się golkiper! Potem dobijał piłkę jeden z jego kolegów, jednak obok bramki.

26
    Po wyrzucie z autu główkował Sebastian Zalepa. Piłka poszybowała wyraźnie nad poprzeczką. Spadło tempo meczu w ostatnich minutach.

23
    Ponownie chcieli z szybkim atakiem wyjść goście, ale znów jeden z obrońców zagrał futbolówkę głową do Daniela.

21
    Długie podanie do Płonki. Mikulec zagrywa futbolówkę głową do Wojciecha Daniela.

20
    Groźne zagranie ze skrzydła w pole karne z prawej flanki. Czekał na podanie Krykun, ale lot futbolówki przecina jeden z gości.

18
    Nudniejszy fragment spotkania. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

16
    Lekka przewaga po stronie gospodarzy, jednak do tej pory Resovia nie przycisnęła mocno przeciwnika.

14
    Było dość niebezpiecznie w polu karnym Resovii. Zawodnik Stali nie zdołał się jednak obrócić z piłką i jego próba została zablokowana.

13
    Faulował na prawej flance jeden z zawodników gospodarzy. Stal zaczyna od rzutu wolnego na własnej połowie boiska.

12
    Długie dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Stali. Po drodze piłkę odbija się od głowy jednego z zawodników i z najwyższym trudem interweniuje Kalinowski!

11
    Długie zagranie na połowę gospodarzy, ale zupełnie do nikogo. Przy piłce Daniel.

8
    Kamil Radulj otrzymał podanie na lewym skrzydle, ale znalazł się na pozycji spalonej. Zaczyna od rzutu wolnego Stal Stalowa Wola.

7
    Faulowany w środkowej strefie boiska Mikulec, który blokował futbolówkę.

6
    Dość wyrównany początek spotkania. Cieszyć może fakt, że obie drużyny chcą grać w piłkę.

4
    Zagranie po przekątnej w kierunku Bartosza Sobotki. Kapitan Stali walczył, aby sięgnąć piłkę, ale ta została dobrze zablokowana przez jednego z rzeszowian.

3
    Składna akcja Resovii, ale piłkę "na zapalenie płuc" dostał na skrzydle Mikulec i nie był w stanie jej sięgnąć. Zaczyna z piątego metra Krystian Kalinowski.

2
    Bartłomiej Ciepiela centruje z prawej flanki, ale prosto pod nogi przeciwnika.

1
    Równo o 13:00 pierwszy gwizdek Bartosz Owsianego. Spotkanie zaczynają przyjezdni.

1

Czy Resovia sprosta roli faworyta? Przekonamy się o tym już w sobotę! Na relację live zapraszamy Państwa od godziny 13:00. Do usłyszenia!

Obie ekipy mierzyły się ze sobą w pierwszej kolejce obecnego sezonu. W meczu rozegranym w Boguchwale padł wynik 3:1 na korzyść Resovii.

Na drugim biegunie tabeli plasuje się Stal. Ekipa ze Stalowej Woli jest dopiero piętnasta w stawce. Podopieczni Szymona Szydełko tracą dwa oczka do miejsca gwarantującego utrzymanie w lidze.

Faworytem meczu są na pewno rzeszowianie. Resovia obecnie plasuje się na trzeciej pozycji w stawce II ligi. Podopieczni Szymona Grabowskiego jeszcze przed starem tej kolejki byli wiceliderem, jednak Widzew wygrał swój piątkowy mecz i wskoczył na pozycję lidera.

Przed nami osiemnasta kolejka II ligi. Będziemy z Państwem w Rzeszowie. Resovia podejmie Stal Stalową Wola.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Tomek

Gole: 55. Zalepa, 60. Dziubiński, 62. Dziubiński – 30. Dadok (kar.), 82. Kiercz

Kartki:   33. Kaliniec (RES) – 41. Kiercz (SSW), 74. Jarosz (SSW), 90+1. Śpiewak (SSW)   75. Kaliniec (RES)

Resovia: Daniel – Mikulec, Domoń, Płatek, Kaliniec, Dziubiński, Krykun (73. Adamski), Geniec, Zalepa, Radulj (82. Świderski), Feret (80. Hajduk).
    Zmiany: Gnatek, Adamski, Twardowski, Kantor, Makowski, Frankiewicz, Świderski, Hajduk, Gancarczyk.

Stal Stalowa Wola: Kalinowski – Waszkiewicz, Pietras (64. Fidziukiewicz), Płonka (64. Stelmach), Dadok, Mroziński, Sobotka, Jarosz, Jopek (84. Śpiewak), Kiercz, Ciepiela.
    Zmiany: Konefał, Stępniowski, Wójcik, Fidziukiewicz, Mistrzyk, Stelmach, Śpiewak, Witasik.

Sędziowie: Bartosz Owsiany (Opole).