Znicz – Resovia 2:1 (koniec) | Pogoń Sdl. – Legionovia 1:2 (koniec) | Gryf – Stal S. W. 2:3 (koniec)
Bytovia – GKS K. 1:2 (koniec)
Gryf Wejherowo
2:3 (0:2)
Stal Stalowa Wola
Niedziela 01.12.2019, 13:00 • Stadion WKS Gryf, Wejherowo • 2. Liga • 20. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Po raz ostatni spotykamy się w tym roku na Wzgórzu Wolności w Wejherowie w ramach 20 serii spotkań drugiej ligi. Gryf Wejherowo podejmować będzie zespół Stali Stalowa Wola. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli ale dzieli ich aż 9 oczek. Gryf jest na przedostatnim 17 miejscu a goście na 16 z tym że ich strata do bezpiecznej lokaty to zaledwie trzy punkty.

Ten sezon w wykonaniu Gryfa to kompletna porażka. Przedostanie miejsce 12 oczek straty do miejsca dającego utrzymanie. Nic nie zapowiada żeby ta sytuacja nagle się zmieniła. Utrzymanie się w drugiej lidze pomału staję się cudem. Ale póki piła w grze wszystko może się zmienić. Mecz ze Stalą może być w przypadku wygranej dobrym prognostykiem na rundę rewanżową. Ostatnie dwa mecze to jednak dwie porażki w dwóch trudnych wyjazdowych meczach odpowiednio 0-4 z Widzewem i 0-4 z GKS Katowice.

Goście ostatnio grają dobrze pokonali Znicz i Pogoń Siedlce 2-1 oraz minimalnie przegrali z trudnymi rywalami w Katowicach 1-2 (dwie bramki padły w ostatnich minutach) oraz 2-3 w Rzeszowie z Resovią. Obecnie Stal zajmuję 16 miejsce ale traci tylko trzy oczka do 14 ostatniego miejsca dającego utrzymanie. Z taką grą i wynikami Stal powinna liczyć się w walce zachowanie drugoligowego bytu. Piłkarze i sztab trenerski liczą na trzy punkty przywiezione z Pomorza. Patrząc na aktualną formę Gryfa jest to całkiem realny scenariusz.

Statystyki ostatnich potyczek pomiędzy oboma zespołami to totalna dominacja Stali Stalowa Wola. Dziewięć ostatnich spotkań zakończyło się 6 zwycięstwami piłkarzy ze Stalowej Woli i trzema remisami. Gryf ani razu nie wygrał !!! Ostatnie cztery mecze w Wejherowie to trzy zwycięstwa Stali i jeden remis. Jak nie wygodnym rywalem dla Gryfa jest Stal pokazuje historia. Trzeba jeszcze dodać że w w tym sezonie oba zespoły podzieliły się punktami i padł remis 0-0.

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują że faworytem tego meczu jest Stal. Kibice Gryfa mają jednak nadzieje że to ten mecz będzie tym przełomowym po którym sytuacja w tabeli zacznie się poprawiać. Jak będzie w rzeczywistości dowiemy się w niedzielne popołudnie. Początek meczu o godzinie 13. Serdecznie zapraszam wszystkich na stadion jak i przed monitory aby śledzić to spotkanie.

Gryf Wejherowo: Leleń – Biedrzycki, Lisiecki, Koprowski, Sikorski, Baranowski, Majewski, Hebel, Gabor, Kolus Nowicki

Rezerwowi: Dudxa, Prusinowski, Czychowski, Poręba

Stal Stalowa Wola: Kalinowski – Pietras, Dadok, Fidziukiewicz, Mistrzyk, Sobotka, Jarosz, Jopek, Witasik, Kiercz, Ciepela

Rezerwowi: Konefał, Waszkiewicz, Wójcik, Płonka, Mroziński, Stelmach, Śpiewak

Sędziowie: Grzegorz Kawałko (Augustów).

Za chwilę początek tego meczu a stadion jest niemalże pusty. Może około 50 osób jest jak na razie na trybunach.

Gryf na żółto-czarno goście na biało.. Minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka w tym spotkaniu.

1

2
    Faulowany jest zawodnik Stali w środkowej strefie boiska. Wolny dla gości.

3
    Zgranie w pole karne przez Fidziukiewicza z bramki chyba zbyt późno wyszedł Leleń i zderzył i jest faulowany przez rywala.

4
    Żółtą kartkę otrzymuje Dadok (Stal Stalowa Wola).

5
    Zderzenie Lelenia z Fidziukiewiczem w polu karnym. Goście domagali się karnego ale zdaniem sędziego interwencja bramkarza była zgodna z przepisami.

6
    Od początku meczu zagrożenie jest cały czas pod bramką Lelenia. Przed momentem piłkę z nogi Dadoka wybił obrońca na rzut rożny.

7
    Stal od pierwszego gwizdka nie wychodzi z połowy Gryfa. Na spalonym jeden z zawodników gości.

8
    Faulowany przy linii bocznej był Gabor. Szybko rozegrany wolny dośrodkowanie w szesnastkę Stali ale obrońcy wybijają piłkę.

9
    Kolejny rożny dla Stali. Lekko dośrodkował w pole karne Ciepela ale sędzia dopatrzył tam gdzieś spalonego.

10
    Jedno z nielicznych wyjść Gryfa z piłką uderzał Hebel ale trafił w plecy wsojego kolegi z zespołu.

12
    Po dośrodkowaniu z wolnego zrobiło się zamieszanie pod bramką Lelenia ale obrońcy wybijają na rzut rożny.

13
    Po rożnym ..kolejny rożny.

14
    Nie najlepiej złożył się do tego uderzenia Krzysztof Kiercz ale goście nadal są przy piłce.

15
    Niecelnie uderza Fidziukiewicz. Jak do tej pory oglądamy jednostronne zawody.

16
    Rożny dla Gryfa. Chyba pierwszy w tym meczu. Dośrodkowanie dobre ale nie udało zakończyć się tej akcji strzałem.

17
    Ręka zagrał jeden z piłkarzy Gryfa widział to sędzia i będzie wolny. Do bramki około 25 metrów.

18
    Technicznie przy słupku uderzał Piotr Witasik ale bardzo dobra interwencja Dawida Lelenia.

19
    Po gwizdku uderzał Dadok i mimo że piłka w siatce to ten gol nie może być uznany.

20
    Obraz gry się nie zmienia goście przeważają w tym meczu.

21
    Najlepsza akcja Gryfa w tym meczu podanie w polu karnym otrzymał Mikołaj Gabor uderzył mocno ale piłka minimalnie przeleciała ponad poprzeczką.

23
    Od kilku minut gra Gryfa wygląda nieco lepiej. Starają się zagroźić bramce Kalinowksiego ale jak na razie bez rezultatu.

24
    Długie podanie w kierunku Ciepela ale zawodnik Stali został złapany na spalonym.

25
    Gol dla Stali St. Wola!
    Cóż za piękna bramka. Z przed pola mocnym strzałem popisał się ROBERT DADOK i przelobował bramkarza. Jak na razie ten gol to ozdoba spotkania.

26
    Zamieszanie w polu karnym gości uderzał Gabor ale był blokowany potem strzał Nowickiego też trafił w obrońcę Stali.

27
    Majewski powalił rywala na murawę i od wolnego goście.

28
    Hebel traci piłkę a po chwili fauluję . Na jego szczęście sędzia nie pokazał mu żółtej kartki.

29
    Kolejny wolny dla gości tym razem niemalże z narożnika boiska. Ciepela wrzucał na krótki słupek ale wybija piłkę Biedrzycki.,

30
    Kontra Gryfa z prawej strony dośrodkował Hebel ale obrońcy w pore wrócili i wybili piłkę na rzut rożny.

31
    Po raz kolejny zakotłowało się pod bramką Kalinowksiego ale jak w poprzednich tego typu akcjach zabrakło strzału.

33
    Mocno z wolnego dośrodkował Hebel ale w polu karnym jeden z piłkarzy Gryfa faulował i od wolnego zaczynać będą goście.

34
    Złe podanie Gabora i faulem musiał ratować się Sikorski.

35
    Niezłe dośrodkowanie w szesnastkę gospodarzy ale nie udało się zakończyć tego strzałem.

36
    To dośrodkowanie Dadoka było już zza linii końcowej i od bramki wznawiać będzie Leleń.

37
    Sam już nie wiem który to ale kolejny wolny dla Stali. Tą wrzutkę wybija Koprowski i od autu Gryf.

38
    Wolny dla Gryfa w środku pola.

39
    Zbyt lekko dośrodkował Hebel i teraz goście mają szansę na kontrę.

40
    Gryf przy piłce a do końca tej części spotkania tylko 5 minut.

42
    MICHAŁ FIDZIUKIEWICZ poradził sobie z obrońcą i z kilku metrów mocno uderzył na bramkę pokonując Lelenia.

43
    Wspaniała passa pojedynków Stali z Gryfem chyba będzie nadal trwała. Goście prowadzą 2-0 i ciągle atakują.

44
    Majewski poślizgnął się na murawie i piłka jest pod nogami Kalinowskiego.

45

Gryf jak to już nie raz w tym sezonie przegrywa po słabej grze 0-2 do przerwy ze Stalą Stalowa Wola. Goście od początku spotkania zarzucili Gryfowi swój styl gry i jak na razie zdaję to egzamin. Za 15 minut wracamy do Wejherowa na druga połowę. Ciężkie zadanie czeka trenera Kowalskiego. Czy uda mu się i jego podopiecznym odwrócić losy tego meczu ??

46

46
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Sikorski, na boisku pojawia się Prusinowski.

47
    Mocny strzał z dystansu oddal Gabor. Ale piłka nie trafiła w światło bramki.

48
    Złe dośrodkowanie Baranowskiego i od bramki Kalinowski.

49
    Podanie Hebla do Nowickiego zostało przejęte i teraz z akcją ruszają goście.

50
    Pierwsze pięć minut drugiej połowy za nami. Gryf ambitnie walczy ale jak na razie wynik bez zmian.

51
    Uderzał Łukasz Pietras ale niecelnie.

53
    Indywidualnie Dadok . Wpadł w pole karne mocno uderzył ale broni Leleń i będzie rzut rożny.

54
    Strzał Witasika z głowy był nie celny.

55
    Dośrodkowanie Kolusa wybija Pietras.

57
    Ta druga odsłona jest lepsza w wykonaniu Gryfa. Wciąż brakuje jednak ostatniego podania a zwłaszcza bramki kontaktowej.

58
    Po podaniu Kolusa uderzał Biedrzycki z lini pola karnego ale to uderzenie było słabe i nie celne.

60
    Kwadrans gry za nami. Robi się coraz zimniej boisko zamienia się w klepowisko a wynik nie ulega zmianie.

61
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Baranowski, na boisku pojawia się Poręba.

62
    Wolny dla Stali. Bartosz Sobotka dośrodkował ale wybił piłkę Biedrzycki.

64
    Atakuje Gryf ale te akcje są konstruowane bez pomysłu. Większość dośrodkowań kończy się na głowach piłkarzy Stali bądź są niecelne.

65
    Dobra akcja gospodarzy uderzał Nowicki ale pomylił się minimalnie.

66
    Biedrzycki faulował Dadoka. Do bramki około 25 metrów.

67
    Wydawało się że Dadok był faulowany w polu karnym ale nie ma jedenastki.

68
    Sam na sam Fidziukiewicz nie trafia w światło bramki.

69
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Ciepela, na boisku pojawia się Wójcik.

70
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Biedrzycki, na boisku pojawia się Czychowski.

71
    Około 20 minut do końca tego meczu plus to co doliczy sędzia.

72
    Gol dla Gryfa!
    MAKSYMILAN HEBEL zamykał tą akcję. Technicznym strzałem uderzył w długi róg bramki nie dając szans bramkarzowi.

73
    Strzał Gabora wysoko ponad poprzeczką.

74
    Podanie Hebla do Majewskiego i ten drugi oddał strzał myląc się nie wiele.

75
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Pietras, na boisku pojawia się Stelmach.

76
    Potężne uderzenie na twarz przyjął Kiercz. To musiało boleć. Zawodnik gości podnosi się jednak i gramy dalej,

78
    Trener gości ukarany został żółtą kartką.

80
    Po serii błędów zawodników Gryfa. Goście mieli szans na trzecią bramkę ale Dadok nie zdołał uderzyć.

81
    Stal szuka trzeciej bramki a Gryf stara się doprowadzić do wyrównania. Do końca meczu około 10 minut.

82
    Traci piłkę Gabor i od autu goście.

83
    Kolejna osoba z ławki rezerwowych Stali otrzymuję od sędziego żóltą kartkę.

84
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Mistrzyk, na boisku pojawia się Waszkiewicz.

85
    PRZEMYSŁAW STELMACH pewnym strzałem po ziemi pokonał po raz trzeci w tym meczu Lelenia.