Zagłębie L. – Wisła Pł. 0:1 (koniec) | Górnik Z. – Raków 4:1 (koniec)
Górnik Zabrze
4:1 (1:1)
Raków Częstochowa
Piątek 10.07.2020, 20:30 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa • Runda 35
    Górnik świętuje triumf.

Kończymy ten pojedynek! Raków świetnie rozpoczął mecz w Zabrzu, ale później inicjatywę zaczęli przejmować rywale, dzięki czemu ostatecznie triumfują 4:1! (22:25:50)

90+6

90+5
    Petrasek w ostatniej chwili uratował swoją drużynę. Świetna interwencja.

90+2
    Marcin Brosz już zadowolony. On wie, że jego drużyna zwycięstwo ma w kieszeni.

90+1
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Erik Jirka, na boisku pojawia się Adam Ryczkowski.

90
    Tak jak obstawialiśmy. Dodatkowe pięć minut od sędziego Łukasza Szczecha.

89
    Ależ skutecznie interweniował Wiśniewski. Znów w wielkim stylu ratuje swój zespół przed stratą gola.

88
    Ten mecz dobitnie pokazuje Rakowowi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Niewykorzystane sytuacje to oczywiście bramki, jak to mawiał klasyk.
    86. Jesus JIMENEZ - 4:1

86
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Strzelcem bramki JESUS JIMENEZ. Ależ prześlicznie zabawili się teraz gospodarze. Angulo odegrał do Jimenez, który pewnie wpakował futbolówkę do siatki. Nic dodać, nic ująć.

86
    Do zakończenia dzisiejszego meczu pozostało około pięć minut plus doliczony czas gry. Sędzia Szczech pewnie dorzuci około pięć minut.

85
    Strzały: 13-15
    Strzały celne: 7-3

84
    Posiadanie piłki: 60-40%.

83
    Manneh wysoko ponad poprzeczką. Słaba próba.

82
    Tudor oddał strzał, ale nie posłał piłki do siatki. Kolejne niecelne uderzenie, kolejna zaprzepaszczona szansa gości.

81
    Około dziesięć minut do zakończenia regulaminowego czasu gry. Obecnie w zdecydowanie lepszej sytuacji są gospodarze.

80
    Lederman źle wyłożył piłkę Musiolikowi. Goście zaprzepaścili kolejną sensowną sytuację.

79
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Roman Procházka, na boisku pojawia się Daniel Ściślak.

78
    Ależ teraz szansę miał Jach! Gdyby to trafił, Raków znów byłby w grze chociażby o remis!

77
    Gramy dalej. Nie ma czerwieni.

77
    Trudna decyzja dla arbitra. Wejście Prochazki to taki faul na kartkę "pomarańczową".

76
    Jeszcze arbiter sprawdzi na nagraniach, czy faul Prochazki nie kwalifikuje się przypadkiem na czerwoną kartkę!

75
    Żółtą kartkę otrzymuje Roman Procházka (Górnik Zabrze).

75
    Zawodnicy Rakowa debatowali z panem Łukaszem Szczechem, ale na nic się to zdało. Arbiter pozostał nieugięty.

74
    Jeszcze są jakieś dyskusje z sędzią. Ciekawe, czy to coś da.

73
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Ruslan Babenko, na boisku pojawia się Ben Lederman.
    72. Igor ANGULO - 3:1

72
    Strzelcem bramki IGOR ANGULO. Tym razem trafił na raty, ale trafił! Wzrasta przewaga miejscowych, rywale w coraz trudniejszym położeniu. Tym razem Gliwa robił co mógł. Najpierw sparował strzał, który oddał Manneh, później odbił próbę Angulo, ale wobec jego dobitki był już bezsilny.

70
    Posiadanie piłki: 64-36%.

68
    Ale tam groźnie Gliwa zderzył się z jednym z kolegów z zespołu. Zrobiło się niebezpiecznie.

67
    Poradzili sobie zabrzanie z kolejną próbą ataku rywali.

66
    Petrasek próbował zaskoczyć bramkarza rywali. Chudy był jednak wyśmienicie ustawiony i kapitalnie sparował futbolówkę.

65
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Patryk Kun, na boisku pojawia się Daniel Bartl.

64
    Czekamy na rozwój sytuacji, czekamy na kolejne akcje. Teraz przyspieszyli zabrzanie, lecz niewiele z tego wynikło.

63
    Tymczasem szykuje się zmiana po stronie gości.

62
    Górnik wziął się do pracy po tej szybkiej utracie bramki i teraz znajduje się w lepszej sytuacji. Ciekawe, czy jakoś odpowie na to ekipa z Częstochowy.
    61. Piotr KRAWCZYK - 2:1

61
    Strzelcem bramki PIOTR KRAWCZYK. Rewelacyjnie zachował się ten zawodnik. Był tam, gdzie być powinien i wpakował piłkę do siatki. Górnik w lepszej sytuacji!

Decyzja zmieniona. Jednak jako ostatni piłkę dotknął Jach. Trafienie samobójcze!
    59. Sporo debiutantów.

58
    Żółtą kartkę otrzymuje Erik Jirka (Górnik Zabrze).

56
    I teraz rzut wolny dla ekipy z Zabrza. Bardzo ciekawe, czy coś sensownego z tego wyniknie.

55
    Trochę za dużo tych fauli po przerwie. Nie oszczędzają się zawodnicy, oj nie oszczędzają.

54
    Trochę obserwujemy taką siatkówkę bez użycia rąk.

53
    Bardzo, bardzo powoli rozkręca nam się ta druga odsłona dzisiejszego pojedynku w Zabrzu. Nie ma tylu emocji, co w trakcie pierwszych 45 minut.

52
    Nie brakuje ostrych starć. Czuć, że tutaj absolutnie nikt nie myśli o żadnym odpuszczaniu. Tutaj rywalizacja toczy się "na pełnej".

51
    W spotkaniach Rakowa najwięcej bramek pada w trakcie pierwszych piętnastu minut, ale też po 75. minucie. Pierwsza "tradycja" została podtrzymana.

50
    Trochę zbyt pasywny jest obecnie Raków Częstochowa. Goście muszą się ożywić po powrocie na plac boju.

47
    Początek drugiej połowy trochę niemrawy. Czekamy aż zawodnicy obu ekip wrócą do poziomu, który prezentowali w pierwszej partii!

46
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Giorgos Giakoumakis, na boisku pojawia się Piotr Krawczyk.

46

Do przerwy mamy remis! Absolutnie się nie nudziliśmy. To naprawdę dobry pojedynek, z mnóstwem emocji. Oby tak też było w drugiej połowie.

45+2

45+1
    Raków próbuje podkręcać tempo. Częstochowianie starają się tym samym zdobyć gola do bramki.

45
    Dwie minuty dorzucone do regulaminowego czasu gry.

44
    Wiele wskazuje na to, że do przerwy będziemy mieli remis 1:1.

42
    Piłkarze Górnika robią co tylko mogą, by przepychać piłki prostopadłe. Widzą w tym szanse na zaskoczenie przeciwnika.

41
    Okres przewagi Rakowa. Przyjezdni prezentują się naprawdę dobrze.

40
    Jach uderzył prawą nogą, ale nic świetnego z tego nie wynikło. Inicjatywa wróciła w posiadanie przeciwników.

40
    Pięć minut do zakończenia regulaminowego czasu gry w ramach pierwszej połowy. Wciąż mamy remis 1:1.

39
    Już wszystko w porządku. Wracamy do relacjonowania wydarzeń w Zabrzu.

38
    Faule: 1-5.

35
    Mamy drobne problemy techniczne. Za kilka chwil wracamy z relacją!

33
    Posiadanie piłki: 61-39%.

32
    Zabrzanie na spokojnie, teraz wymieniają podania na własnej części boiska.

31
    Raz jeszcze się zadziało! Brown Forbes otrzymał kapitalne podanie, ale trafił w nogę przeciwnika. Wiśniewski uchronił miejscowych przed stratą drugiego gola.

30
    Kolejne akcje przyjezdnych. Raków jakby otrząsnął się po nieco słabszych fragmentach.

29
    No i teraz przypomnieli o sobie goście. Dobrze interweniował jednak Chudy. To dzięki temu, że właściwie się ustawił.

27
    Ale Raków też wciąż jest bardzo groźny. Nie należy lekceważyć częstochowian.

26
    Mocno rozochocony jest Górnik. Zabrzanie poczuli, że mogą tutaj lada moment wyjść na prowadzenie.

25
    Do zakończenia pierwszej połowy 20 minut. Błyskawicznie mijają nam fragmenty I partii tego pojedynku.

23
    Robi to wszystko duże wrażenie. Naprawdę dobre widowisko. Piłkarze obu ekip stają na wysokości zadania.

22
    Ależ rozkręca się ten pojedynek. Znów sprawdzona czujność Gliwy.
    21. Igor ANGULO - 1:1

21
    Strzelcem bramki IGOR ANGULO. Wow, co tu się zadziało! Raków nie trafił, piłkę przejęli gospodarze i ruszyli z wybitnie groźną akcją. Nie mógł tego zepsuć Angulo.

20
    Ależ to było ciekawe, ależ to było interesujące! Brown Forbes przymierzył z groźnego miejsca, ale za mocno.

18
    Zabrzanie teraz stracili piłkę. Rusza z akcją Raków!

17
    Teraz przeważają zawodnicy Górnika Zabrze. To oni częściej kreują akcje.

16
    Szybko zleciały nam te pierwsze minuty. Ale to głównie ze względu na wysoką jakość gry.

15
    Kwadrans rywalizacji za nami. Co chwilę przenosimy się spod jednej bramki pod drugą i na odwrót. To może się podobać.

14
    Górnik wygląda na szalenie mocno podrażniony. Za wszelką cenę szuka szansy na wyrównanie. A Raków też nie pozwala sobie w kaszę dmuchać.

13
    Jimenez schodził do środka z lewej strony i oddał strzał. Finalnie jednak także i tym razem futbolówka nie znalazła drogi do siatki.

12
    Dużo, a nawet bardzo dużo dzieje się dzisiaj w Zabrzu. Zarówno jedni, jak i drudzy prezentują niesamowicie bojowe nastawienie.

11
    Vasilantonopoulos miał bardzo dużo miejsca na oddanie strzału, jednak ostatecznie nie zdołał zaskoczyć golkipera.

10
    Warto odnotować, że to jest mecz zespołów, które dużo biegają. Średnio 116 km na spotkanie!

9
    Na razie na pewno ten mecz nie rozczarowuje. Jest interesująco, jest dobre tempo. Oby tak dalej!

8
    Skuteczna interwencja Gliwy. Obiecującą akcję przeprowadzili rywale Rakowa. Robi się coraz ciekawiej.

6
    Oczywiście mamy nadzieję, że tych bramek będzie tutaj jak najwięcej.

5
    Początek meczu wręcz wymarzony dla Rakowa. Teraz Górnik musi kombinować, jak tu dobrze odpowiedzieć.
    4. Petr SCHWARZ - 0:1

4
    Gol dla Rakowa!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa PETR SCHWARZ. Idealny początek w wykonaniu gości. Perfekcyjnie uderzył Schwarz, nie pozostawiając przy tym najmniejszych złudzeń.

3
    Żółtą kartkę otrzymuje Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze).

3
    Jest decyzja! Rzut karny dla Rakowa.

2
    Sędzia sprawdza tę sytuację na nagraniach.

2
    Czy za moment będziemy mieli rzut karny? Wydaje się, że Wiśniewski zagrał piłkę ręką we własnej szesnastce.

1
    Ruszamy z dzisiejszym pojedynkiem w Zabrzu. Miejmy nadzieję, że zawodnicy obu ekip dostarczą nam niemałych emocji.

1

Górnik Zabrze: Chudý – Janża, Bochniewicz, Wiśniewski, Vasilantonopoulos – Jimenez, Manneh, Procházka, Jirka – Giakoumakis – Angulo.
    Rezerwowi: Kudła – Paluszek, Koj, Pawłowski, Ściślak, Krawczyk, Matuszek, Gryszkiewicz, Ryczkowski.

Raków Częstochowa: Gliwa – Petrasek, Piątkowski, Tudor, Sapała – Schwarz, Babenko, Kun, Jach – Brown Forbes – Musiolik.
    Rezerwowi: Szumski – Niewulis, Oziębała, Kościelny, Lederman, Kaczmarek, Tijanić, Bartl, Mikołajewski.

Sędziowie: Łukasz Szczech.

Dobry wieczór państwu! Za kilka chwil przedstawimy składy.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z tego pojedynku. Ruszamy kilka chwil przed g. 20:30. Do usłyszenia!
    Tak trenował Górnik.

Górnik Zabrze znajduje się w delikatnie gorszym położeniu – to trzecia ekipa w grupie spadkowej PKO Ekstraklasy. Ma na swoim koncie trzy „oczka” mniej niż Raków. W dorobku zabrzan znajduje się 12 zwycięstw, 11 remisów i tyle samo porażek. Zeszła kolejka to porażka Górnika w Płocku (0:1).

Raków Częstochowa znajduje się na czele grupy spadkowej. Ekipa spod Jasnej Góry zapisała na swoim koncie 50 punktów. Na ten dorobek złożyło się 15 zwycięstw, 5 remisów i 14 porażek. W zeszły weekend częstochowscy piłkarze przegrali u siebie z Zagłębiem Lubim (1:2).

Trwa 35. kolejka PKO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Zabrzu, gdzie miejscowy Górnik zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Początek rywalizacji został zaplanowany na godzinę 20:30. Emocji na pewno nie zabraknie!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Mateusz

Gole: 21. Angulo, 61. Jach (sam.), 72. Angulo, 86. Jimenez – 4. Schwarz (kar.)

Kartki:   3. Wiśniewski (GOR), 58. Jirka (GOR), 75. Procházka (GOR)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 8:4. Strzały niecelne: 7:12. Rzuty rożne: 5:9. Spalone: 2:2. Foule: 7:13.
    Górnik Zabrze: Chudý – Janża, Bochniewicz, Wiśniewski, Vasilantonopoulos – Jimenez, Manneh, Procházka (79. Ściślak), Jirka (90+1. Ryczkowski) – Giakoumakis (46. Krawczyk) – Angulo.
    Zmiany: Kudła – Paluszek, Koj, Pawłowski, Ściślak, Krawczyk, Matuszek, Gryszkiewicz, Ryczkowski.

Raków Częstochowa: Gliwa – Petrasek, Piątkowski, Tudor, Sapała – Schwarz, Babenko (73. Lederman), Kun (65. Bartl), Jach – Brown Forbes – Musiolik.
    Zmiany: Szumski – Niewulis, Oziębała, Kościelny, Lederman, Kaczmarek, Tijanić, Bartl, Mikołajewski.

Sędziowie: Łukasz Szczech