Stal Rz. – Polkowice 2:1 (koniec) | KKS – Błękitni 2:0 (koniec) | Bytovia – Olimpia G. 2:0 (koniec)
Motor – Znicz 1:2 (koniec)
MKS Bytovia Bytów
2:0 (2:0)
Olimpia Grudziądz
Sobota 29.08.2020, 19:46 • Stadion MOSiR, Bytów • 2. Liga • 1. runda

Utrzymali prowadzenie do samego końca bytowianie! W drugiej połowie nieco lepiej spisywali się goście, ale nie przełożyło się to na wynik. Dziękujemy za uwagę! (21:36:17)

90+3

90+2
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Lizakowski, na boisku pojawia się Szmidke.

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Sikorski (MKS Bytovia Bytów).

90+1
    O trzy minuty przedłużony został mecz w Bytowie.

90
    Ruszał z akcją Lizakowski, ale najpierw dał się wyprzedzić rywalowi, a następnie go sfaulował.

89
    Zablokowane uderzenie Gabora. Korner dla Olimpii.

87
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Bach, na boisku pojawia się Wasiak.

87
    Widejko miękko dośrodkowywał z rzutu wolnego w szesnastkę Bytovii, ale pewnie wyłapał futbolówkę Staniszewski.

86
    Zakotłowało się pod bramką przyjezdnych, ale ostatecznie przechwycił futbolówkę Sapała.

85
    Rzut wolny dla MKS-u w niewielkiej odległości od pola karnego gości.

83
    Zablokowane uderzenie Sikorskiego zza szesnastego metra.

82
    Znów niedokładnie w ataku grudziądzanie. Piłka wyszła poza linię końcową.

80
    Mieli rzut wolny przyjezdni, ale obyło się bez zagrożenia pod bramką Bytovii.

78
    Teraz faulem akcję rywali przerywał Lech i on także został upomniany przez sędziego.

77
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Janiak, na boisku pojawia się Embalo.

77
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Giel, na boisku pojawia się Sikorski.

75
    Taktyczne przewinienie Janiaka i w pełni zasłużona kartka dla zawodnika Olimpii.

74
    Nieustannie walczą o choćby honorowe trafienie grudziądzanie. Brakuje szczęścia i skuteczności.

72
    Skiksował Staniszewski przy strzale Ciechanowskiego, ale ostatecznie tylko rzut rożny dla przyjezdnych!

71
    Niespełna dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Coraz mniej czasu na wywalczenie korzystnego rezultatu mają goście.

69
    Kłopoty mięśniowe miał Memić, na szczęście wszystko jest już w porządku.

68
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Popalzay, na boisku pojawia się Gabor.

66
    Rzut wolny dla Olimpii w środkowym sektorze boiska.

65
    Ależ było blisko! Najpierw uderzenie na bramkę MKS-u zablokował jeden z obrońców, a po chwili minimalnie niecelnie strzelał Popalzay!

64
    Znów zabrakło dokładności w ofensywie zawodnikom z Grudziądza.

62
    W dalszym ciągu częściej przy piłce utrzymują się goście, ale niewiele mają z tego pożytku.

61
    Nieudanie w ofensywie przyjezdni. Od bramki wznowi grę golkiper Bytovii.

59
    Jakiegoś urazu doznał Bąk i mamy krótką przerwę w grze.

57
    Dobra centra Zawistowskiego, strzał głową Giela, ale ostatecznie piłka minęła bramkę MKS-u.

57
    Korner dla gospodarzy.

55
    Miejscowi od wrzutu z autu w środkowym sektorze boiska.

54
    Nieco spokojniejszy fragment spotkania w Bytowie. Czekamy na jakieś ożywienie.

52
    Dobrze wyglądają w drugiej połowie grudziądzanie. Goście starają się nawiązać walkę z rywalami.

50
    Rzut rożny wywalczyli przyjezdni.

48
    Płaskie uderzenie Popalzaya, ale ostatecznie futbolówka przemknęła obok słupka.

47
    Ruszyli do przodu grudziądzanie, ale w dalszym ciągu szwankuje ich skuteczność.

46

Do przerwy Bytovia w pełni zasłużenie prowadzi z Olimpią 2:0. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+1

45
    Faulowany na trzydziestym metrze od bramki gości Bach.

44
    Zbliżamy się do końca pierwszej połowy spotkania. Próbują jeszcze zagrozić bramce rywali grudziądzanie.

42
    Niecelna próba przyjezdnych. Nie spieszy się ze wznowieniem gry Staniszewski.

40
    Gol dla Bytovii!
    Podwyższają prowadzenie miejscowi! Giel po akcji prawym skrzydłem zagrał w pole karne, skąd celnym uderzeniem popisał się KACPER SEZONIENKO!

40
    Zbyt wysoka centra Lizakowskiego i wyłapał piłkę golkiper rywali.

39
    Nieustannie napierają na rywali miejscowi. Pachnie kolejnym golem dla ekipy z Bytowa.

38
    Fenomenalnie wślizgiem przerwał kontratak rywali Lizakowski.

36
    Zaskakujące uderzenie Zawistowskiego z dystansu, ale efektownie interweniował Sapela!

35
    Nieudany przerzut piłki autorstwa Lecha i futbolówkę przechwycili przyjezdni.

34
    Niecelne uderzenie głową Piotra Giela.

33
    Bardzo czujna interwencja Sapeli po uderzeniu Bacha. Rzut rożny dla gospodarzy.

32
    Olimpia od wrzutu z autu na połowie rywali.

30
    Z drugiej strony uderzał Janiak, który był już bliżej celu.

30
    Z większej odległości uderzał Zawistowski, ale bardzo nieudanie.

28
    W odpowiedzi bytowianie. Gospodarze również wywalczyli korner.

27
    Niecelnie z dystansu uderzał jeden z zawodników gości. Piłka dla Bytovii.

26
    Skutecznie w obronie Bielawski. Korner dla Olimpii.

23
    Nieudane wykończenie akcji przez grudziądzan i z piątego metra grę wznowi Staniszewski.

22
    Popalzay powalony na murawę przy linii bocznej boiska.

20
    Najpierw Sapela wybronił strzał Lizakowskiego, ale po chwili wobec dobitki KACPRA SEZONIENKO był już bezradny!

19
    Niecelne uderzenie Kalenika z dystansu i od bramki wznowi grę Staniszewski.

17
    Przywilej korzyści dla Olimpii. Po skończeniu akcji kartkę obejrzał Memić.

16
    Miejscowi od wrzutu z autu na połowie rywali.

14
    Bardzo groźnie pod bramką gospodarzy, ale świetnie w defensywie zachował się Memić! Tylko korner dla gości!

13
    Nieudane zagranie Lizakowskiego w pole karne Olimpii. Od bramki wznowi grę Sapela.

10
    Kolejna okazja gospodarzy, ale i tym razem zabrakło nieco szczęścia.

9
    Zagranie Lizakowskiego w pole karne gości zablokowane.

7
    Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego i Giel minimalnie chybił strzałem głową!

6
    Ostro faulowany na połowie rywali Giel. Rzut wolny dla Bytovii i żółtra kartka dla Pietrzyka.

6
    W środkowej strefie boiska wymieniają się podaniami zawodnicy z Grudziądza.

4
    Od początku przy piłce częściej grudziądzanie. Wywalczyli rzut rożny przyjezdni.

2
    Na pozycji spalonej złapany Giel. Od rzutu wolnego Olimpia.

1

Protokół meczowy:

MKS Bytovia Bytów:
    Staniszewski – Bielawski, Bąk, Memić, Deleu, Lizakowski, Zawistowski, Lech, Bach, Giel, Sezonienko
    Rezerwowi:
    Olszewski – Dymerski, Wasiak, Damaschke, Błaszkowski, Wolski, Szmidke, Sikorski, Urban

Olimpia Grudziądz:
    Sapela – Widejko, Andronic, Kwiatkowski, Popalzay, Kalenik, Pietrzyk, Graczyk, Ciechanowski, Janczukowicz, Janiak
    Rezerwowi:
    Lewandowski – Szczepaniak, Gabor, Embalo, Mederos, Gulczyński, Mnatsakanyan

Łukasz Karski (Słupsk).

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:46. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Goście to spadkowicz z zaplecza Ekstraklasy. Olimpia do samego końca walczyła o utrzymanie, ale ostatecznie przez gorszy bilans bezpośrednich meczów z GKS-em Bełchatów spadła o poziom niżej. W pierwszej rundzie krajowego pucharu grudziądzanie pokonali 2:0 rezerwy Lecha Poznań.

Gospodarze ubiegły sezon zakończyli na czwartym miejscu. Baraże nie poszły jednak po ich myśli – odpadli w półfinale po rzutach karnych z Resovią. Początek tego sezonu również nie jest wymarzony – w meczu Fortuna Pucharu Polski bytowianie przegrali z Termaliką aż 0:4.

Serdecznie zapraszam na relację z meczu pierwszej kolejki drugiej ligi. W Bytowie miejscowa MKS Bytovia podejmie Olimpię Grudziądz.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:46.

Gole: 20. Sezonienko, 40. Sezonienko

Kartki:   17. Memić (BTW), 78. Lech (BTW), 90+1. Sikorski (BTW) – 6. Pietrzyk (OLG), 75. Janiak (OLG)

Staniszewski – Bielawski, Bąk, Memić, Deleu, Lizakowski (90+2. Szmidke), Zawistowski, Lech, Bach (87. Wasiak), Giel (77. Sikorski), Sezonienko