Termalica – Górnik Ł. 2:1 (koniec) | ŁKS – Chrobry 4:0 (koniec) | Odra O. – Jastrzębie 0:2 (koniec)
GKS Bełchatów – Resovia 3:0 (koniec) | Zagłębie S. – Korona 1:3 (koniec)
ŁKS Łódź
4:0 (0:0)
Chrobry Głogów
Sobota 07.11.2020, 12:40 • Stadion MOSiR, Łódź • Fortuna 1 Liga • 11. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:40.

Przyjezdni zamierzają poprawić sobie samopoczucie po poniesionej w środę porażce 0:2 na własnym stadionie. Chrobry nie poradził sobie w konfrontacji z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Do jego bramki oddali uderzenia Roman Gergel oraz Kacper Śpiewak.

Chrobry Głogów nie prezentuje ostatnio równie ciekawej formy jak w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Drużyna z województwa dolnośląskiego znajduje się na 13. miejscu w tabeli zaplecza PKO Ekstraklasy z dziewięcioma punktami wywalczonymi w dziewięciu kolejkach.

ŁKS jest w tym sezonie niepokonany. Z powodu zakażeń koronawirusem nie rywalizował o punty od 10 października. Tego dnia zremisował bezbramkowo z Arką Gdynia i podopieczni Ireneusza Mamrota zatrzymali go po serii siedmiu zwycięstw ligowych z rzędu.

ŁKS rozegrał poprzednie spotkanie w Fortuna Pucharze Polski. Potrzebował mało czasu na narzucenie swoich warunków rywalizacji trzecioligowej Unii Janikowo. Podopieczni Wojciecha Stawowego wypracowali sobie dużą przewagę pod względem posiadania piłki, co potwierdzili rezultatem 2:0.

Zapraszamy na relację na żywo z pierwszoligowego meczu w Łodzi. ŁKS zmierzy się w nim z Chrobrym Głogów. Pierwszy gwizdek sędziego Sylwestra Rasmusa w sobotę o godzinie 12:40.

ŁKS Łódź: Malarz – Wolski, Moros, Sobociński, Dankowski, Rozwandowicz, Pirulo, Dominguez, Trąbka, Gryszkiewicz, Corral.

Rezerwowi: Arndt – Klimczak, Nawotka, Ibe-Torti, Sekulski, Celea, Tosik, Sajdak, Srnić.

Chrobry Głogów: Bieszczad – Ilków-Gołąb, Michalec, Juraszek, Ratajczak, Ziemann, Mandrysz, Kolenc, Bryła, Banaszewski, Lebedyński.

Rezerwowi: Makuchowski – Antochów, Michalczyk, Cywka, Piła, Piotrowski, Machaj, Oleksy, Kowalczyk.

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).

1

2
    Pierwsze akcje przeprowadzane w przeciwnych kierunkach boiska. ŁKS Łódź zamierza narzucić swoje warunki rywalizacji przeciwnikom.

4
    Piłka trafiła przed pole karne do Maksymiliana Rozwandowicza, którego uderzenie z lewej nogi było niedokładne. Pierwsza szansa na zmuszenie do kapitulacji Kacpra Bieszczada, jednak pomocnik ŁKS Łódź nie przymierzył.

7
    Maciej Wolski uruchomił Pirulo, którego dośrodkowanie zostało poskromione przez skoncentrowanych głogowian. Przyjezdni nie pozwolili podopiecznym Wojciecha Stawowego na stworzenie sytuacji podbramkowej.

8
    Próba przeprowadzenia kontrataku przez Chrobrego Głogów, ale równie nieefektywna jak wcześniejsze rozegrania Rycerzy Wiosny.

10
    Antonio Dominguez nie trafił swoim uderzeniem w bramkę Chrobrego Głogów. Południowiec mierzył zza pola karnego, ale celowniki podopiecznych Wojciecha Stawowego nie są jeszcze odpowiednio ustawione.

12
    ŁKS Łódź znalazł się na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Szukali tam sposobu na oddanie niebezpiecznego strzału najpierw Pirulo, a następnie Maksymilian Rozwandowicz.

14
    Długie rozegranie gospodarzy. Piłka trafiła do Kamila Dankowskiego, któremu dwóch przeciwników uniemożliwiło wykonanie dośrodkowania. Cała akcja zakończyła się wrzutką Macieja Wolskiego w przeciwnika.

16
    Przerwa w grze spowodowana urazem Piotra Gryszkiewicza i będzie wymuszona zmiana w ŁKS Łódź.

17
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Gryszkiewicz, na boisku pojawia się Sajdak.

20
    Dotychczas najgroźniejsza akcja Chrobrego Głogów zakończyła się niecelnym strzałem Maksymiliana Banaszewskiego. Było to wyłącznie ostrzeżenie dla Arkadiusza Malarza oraz defensorów ŁKS Łódź.

22
    Przewinienie Kamila Juraszka na Samuelu Corralu. Szansa na zagrożenie Kacprowi Bieszczadowi z rzutu wolnego.

24
    Marcel Ziemann strzelił co prawda w bramkę ŁKS Łódź, ale zdecydowanie za mało zaskakująco, żeby piłka ominęła takiego specjalistę od bronienia jak Arkadiusz Malarz.

26
    Ostrzeżenie słowne dla krewkiego kapitana Chrobrego Głogów. Jeszcze jedno takie ostre zagranie i będzie napomnienie kartonikiem przez Sylwestra Rasmusa.

27
    Szansa na gola Mikołaja Lebedyńskiego! Doświadczonemu napastnikowi nie udało się oddać uderzenia z bliska po niebezpiecznym dośrodkowaniu. ŁKS brakowi szczęścia oraz koncentracji przeciwnika zawdzięczają to, że pozostaje bezbramkowo.

29
    Uderzenie Roberta Mandrysza z bardzo wyraźnego dystansu. Pomocnikowi Chrobrego Głogów nie udało się przymierzyć tym brawurowym uderzeniem w bramkę Arkadiusza Malarza.

31
    Ponad dwa kwadranse rywalizacji za drużynami i niezmiennie jest bezbramkowo w Łodzi. Częstotliwość klarownych sytuacji strzeleckich jest stosunkowo niska.

32
    Zbyt przewidywane i odrobinę nużące rozegrania podopiecznych Wojciecha Stawowego. Trudno przebić się przez defensywę z województwa dolnośląskiego.

33
    Robert Mandrysz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Samuelu Corralu.

37
    Gra przerwana tym razem z powodu spalonego Samuela Corrala. Posłanie podania w kierunku napastnika ŁKS Łódź było ciekawym rozwiązaniem, jednak nie dogadali się co do odpowiedniego momentu gospodarze.

38
    Przewinienie Samuela Corrala, który na połowie przeciwnika próbował odebrać futbolówkę. Zrobił to jednak zbyt agresywnie i nieprzepisowo.

39
    Maksymilian Rozwandowicz napomniany żółtą kartką za przewinienie w centrum boiska.

40
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka poszybowała prosto w rękawice skoncentrowanego Arkadiusza Malarza.

41
    Pozostało drużynom zaledwie kilka minut podstawowego czasu w pierwszej połowie. ŁKS Łódź w ataku pozycyjnym i jeszcze szuka sposobu na przedarcie się przez defensywę Chrobrego Głogów.

43
    Michał Trąbka dostał futbolówkę po wykopie Arkadiusza Malarza. Został natychmiast sfaulowany i od rzutu wolnego kandydat do awansu.

45

Pierwsza połowa nie była wypełniona stuprocentowymi sytuacjami podbramkowymi. ŁKS Łódź z przewagą pod względem posiadania futbolówki, ale nie została ona potwierdzona ani golem, ani nawet niebezpiecznym strzałem na bramkę Kacpra Bieszczada. Chrobry odpowiedział przede wszystkim szybkim wypadem, którego nie podsumował dobrym uderzeniem Mikołaj Lebedyński.

46

47
    Michał Michalec interweniował z powodzeniem po dośrodkowaniu w pole karne Chrobrego Głogów. Futbolówka została poskromiona w bezpiecznej odległości od bramki Kacpra Bieszczada.

48
    Nerwowe reakcje głogowian po gwizdkach Sylwestra Rasmusa. Starają się pressować torunianina.

49
    Przewinienie na Pirulo, a ŁKS Łódź zdecydował się na szybkie rozegranie rzutu wolnego. Może zbyt pochopnie, ponieważ podopieczni Wojciecha Stawowego niebawem zgubili futbolówkę.

50
    Michał Ilków-Gołąb pokazał się po raz pierwszy w meczu w ofensywie, ale został zahamowany przez gospodarzy.

52
    Nie zmienia się zasadniczo optyka tego spotkania w minutach po przerwie. ŁKS Łódź odbija się od zaangażowanych oraz skoncentrowanych w działaniach obronnych zawodników z województwa dolnośląskiego.

54
    Brakuje ruchu w formacjach ofensywnych ŁKS Łódź. Niewiele ciekawego po powrocie z szatni na boisko zaproponowali na razie również podopieczni Ivana Djurdjevicia.

55
    Nie ma napomnienia kartką za ostre przewinienie na Pirulo. Przerwa spowodowana urazami dwóch zawodników.

58
    Gra wznowiona, a rozegranie Chrobrego Głogów zostało przerwane przez Maksymiliana Rozwandowicza. Pomocnik ŁKS Łódź ucierpiał w wyniku kolizji z przeciwnikiem i dlatego jest kolejna przerwa spowodowana drobnym urazem. Nie było w tej sytuacji przewinienia.

60
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Rozwandowicz, na boisku pojawia się Tosik.

63
    Gol dla ŁKS-u!
    Strzelcem bramki SAMUEL CORRAL.

ŁKS na prowadzeniu po kilkunastu minutach w drugiej połowie. Nie szło gospodarzom, ale wreszcie znaleźli sposób na umieszczenie futbolówki w bramce Kacpra Bieszczada. Samuel Corral wpakował ją z bliska po lobiku Pirulo, który przeleciał ponad Kacprem Bieszczadem i wylądował na poprzeczce.

65
    Korner dla ŁKS Łódź to szansa na podwojenie przewagi.

67
    Strzelcem bramki CARLOS MOROS.

ŁKS już blisko odniesienia zwycięstwa. Gospodarze nie potrzebowali dużo czasu na podwojenie prowadzenia po strzeleniu pierwszego gola. Carlos Moros wbiegł w pole karne Chrobrego Głogów przy okazji rzutu rożnego i wykorzystał dośrodkowanie Pirulo.

67
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Mandrysz, na boisku pojawia się Cywka.

67
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Lebedyński, na boisku pojawia się Kowalczyk.

67
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Bryła, na boisku pojawia się Machaj.

70
    Przemysław Sajdak miał możliwość zadanie kolejnego groźnego ciosu przyjezdnym. Po zmianie rezultatu nie prezentuje się dobrze Chrobry Głogów i mało wskazuje na to, że będzie w stanie zorganizować się do odrabiania strat.

75
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Corral, na boisku pojawia się Sekulski.

75
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Wolski, na boisku pojawia się Klimczak.

75
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Trąbka, na boisku pojawia się Nawotka.

77
    Strzelcem bramki PIRULO.

Od początku sezonu to jedno się nie zmienia. Większość bramek ŁKS Łódź jest związana z Pirulo. Tym razem lider gospodarzy sam podsumował atak swoim uderzeniem. Po podaniu Przemysława Sajdaka południowiec poradził sobie z defensorem i ominął miękkim uderzeniem Kacpra Biszczada. Komplet punktów pozostanie w Łodzi.

79
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Ratajczak, na boisku pojawia się Oleksy.

79
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Ziemann, na boisku pojawia się Piotrowski.

82
    Druga połowa meczu zdominowana w stu procentach przez ŁKS Łódź. Futbolówka niemal wyłącznie na połowie boiska należącej do Chrobrego Głogów. Kacper Bieszczad musi ratować przyjezdnych przed kompromitującym rezultatem.

85
    Pozostało pięć minut do końca podstawowego czasu, a głogowianie marzą już wyłącznie o zejściu z boiska do szatni. ŁKS Łódź, wzmocniony kilkoma zmiennikami, nie stracił apetytu na poprawienie rezultatu.

87
    Uderzenie z dystansu zostało wyłącznie odprowadzone wzrokiem poza boisko przez Arkadiusza Malarza. Wszystko wskazuje na to, że weteran zejdzie z boiska z czystym kontem.

90
    Strzelcem bramki ANTONIO DOMINGUEZ.

Hiszpańska kanonada po przerwie. Antonio Dominguez jest kolejnym zawodnikiem z kraju na Półwyspie Iberyjskim, który znalazł sposób na pokonanie Kacpra Bieszczada. Efektowne rozegranie i Antonio Dominguez strzelił płasko w narożnik bramki po podaniu prostopadłym.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

90+3

Pierwsza połowa była bezbramkowa i generalnie wyrównana, ale po przerwie na boisku rządziła jedna drużyna. ŁKS otworzył wynik uderzeniem Samuela Corrala i nie potrzebował nawet kwadransa na dorzucenie jeszcze dwóch trafień. Wynik na 4:0 ustalił płaskim uderzeniem w ostatniej minucie podstawowego czasu Antonio Dominguez. Z Chrobrego Głogów nie było już czego zbierać i konfrontacja zakończyła się małym pogromem.

Posiadanie piłki: 69% : 31%.
    Strzały na bramkę: 9:1.
    Strzały niecelne: 4:3.
    Rzuty rożne: 3:2.
    Spalone: 2:0.
    Faule: 10:17.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:34:23)

Gole: 63. Corral, 67. Moros, 77. Pirulo, 90. Dominguez

Kartki:   33. Mandrysz (CHR1), 39. Rozwandowicz (CHR1)

Posiadanie piłki: 69 % : 31 %.
    Strzały celne: 9:1. Strzały niecelne: 4:3. Rzuty rożne: 3:2. Spalone: 2:0. Foule: 10:17.
    ŁKS Łódź: Malarz – Wolski (75. Klimczak), Moros, Sobociński, Dankowski, Rozwandowicz (60. Tosik), Pirulo, Dominguez, Trąbka (75. Nawotka), Gryszkiewicz (17. Sajdak), Corral (75. Sekulski).

Zmiany: Arndt – Klimczak, Nawotka, Ibe-Torti, Sekulski, Celea, Tosik, Sajdak, Srnić.

Chrobry Głogów: Bieszczad – Ilków-Gołąb, Michalec, Juraszek, Ratajczak (79. Oleksy), Ziemann (79. Piotrowski), Mandrysz (67. Cywka), Kolenc, Bryła (67. Machaj), Banaszewski, Lebedyński (67. Kowalczyk).

Zmiany: Makuchowski – Antochów, Michalczyk, Cywka, Piła, Piotrowski, Machaj, Oleksy, Kowalczyk.

Sędziowie: Sylwester Rasmus (Toruń)