Olimpia E. – Garbarnia 1:2 (koniec) | Znicz – Śląsk II 1:3 (koniec) | Błękitni – Skra 1:0 (koniec)
Pogoń Sdl. – Wigry 1:2 (koniec) | Polkowice – Motor 1:1 (koniec)
Górnik Polkowice
1:1 (1:0)
Motor Lublin
Sobota 05.12.2020, 14:00 • Stadion Miejski, Polkowice • 2. Liga • 17. kolejka

Patrząc na przebieg spotkania zasłużony podział punktów. Gospodarze mogą jednak pluć w sobie w brodę, stanęli na boisku, czekali na gotowe – i dostali prezent, w postaci bramki w plecy. (15:50:59)

90+3

90+3
    Wszyscy zawodnicy gospodarzy na polu karnym gości – rzut rożny. W pole karne wbiegł też bramkarz Szymański – nieudane jednak to rozegranie.

90+2
    Niecelny strzał zawodnika gości z 30 metrów.

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Sobków (Górnik Polkowice).

90
    Zagramy jeszcze 3 minuty.

90
    Dośrodkował w pole karne Radziemski z prawej strony, z pięciu metrów uderzył Piątkowski – prosto w Madejskiego!

89
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Fryzowicz, na boisku pojawia się Radziemski.

88
    Strzał z wolnego prosto w mur.

85
    Rzut wolny dla gospodarzy po zagraniu ręką – do bramki 18 metrów.

84
    Zakotłowało się w polu karnym Motoru, sędzia uznał, że to Fryzowicz faulował w ataku.

83
    Zmiana w drużynie Motor Lublin: z boiska schodzi Świderski, na boisku pojawia się Ropski.
    Zmiana w drużynie Motor Lublin: z boiska schodzi Kumoch, na boisku pojawia się Rak.
    Zmiana w drużynie Motor Lublin: z boiska schodzi Darmochwał, na boisku pojawia się Wójcik.

81
    Sędzia przerwał grę – na murawie leżał zawodnik gości. Wracamy do gry od rzutu sędziowskiego.

80
    Teraz to zespół z Polkowic zaczyna stosować wysoki pressing, tak jak to było w pierwszej połowie.

79
    Próba strzału z 30 metrów zawodnika Górnika bardzo niecelna.

78
    Zaczynają się chyba budzić gospodarze, pierwszy raz od dawna konstruują długą akcję pozycyjną.

76
    Zmiana w drużynie Motor Lublin: z boiska schodzi Ceglarz, na boisku pojawia się Nowak.

75
    Żółtą kartkę otrzymuje Magdziak (Górnik Polkowice).

75
    Faulowany Świderski przez Magdziaka – wychodził na dobrą pozycję.

73
    Obraz gry nie zmienia się, głównie przy piłce utrzymują się goście.

72
    Nie ma co ukrywać, że gospodarze jak pisałem znacznie się cofnęli, oddali inicjatywę i dlatego stracili bramkę.

71
    Gol dla Motoru!
    Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego, strzał i bramkę zdobywa ŚWIDERSKI!

71
    Fryzowicz zablokował dośrodkowanie Kichoty, rzut rożny dla gości.

70
    Obraz gry nie zmienia się: prowadzi grę Motor, Górnik nastawiony na grę w kontry.

69
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Baranowski, na boisku pojawia się Borkowski.
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Szuszkiewicz, na boisku pojawia się Baszak.

68
    Fauluje Piątkowski Wawszczyka na połowie Motoru.

67
    Długą piłką próbował Górnik uruchomić Sobkowa, na posterunku był jednak Wawszczyk.

66
    Do gry pozycyjnej wraca Motor, raz lewą, raz prawą stroną.

65
    Wreszcie akcja gospodarzy: w polu karnym podanie dostał Szuszkiewicz, dobrze uderzył – kapitalna parada Madejskiego!

62
    W polu karnym gospodarzy leżał Magdziak, Motor nadal atakował, nie przerwał gry. Po chwili Magdziak wrócił do "siebie".

61
    Wracamy do fauli w środku boiska, sędzia tylko przerywa grę gwizdkiem.

60
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Karmelita, na boisku pojawia się Danilczyk.
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Terpiłowski, na boisku pojawia się Sobków.

59
    Niepotrzebnie przepychał przeciwnika w środku pola zawodnik Górnika.

59
    Żółtą kartkę otrzymuje Terpilowski (Górnik Polkowice).

58
    Mieliśmy kontratak gospodarzy, będący już w polu karnym Wacławczyk odegrał do Piątkowskiego, który osaczony przez dwóch przeciwników nie miał jak oddać strzału.

57
    Pressingiem zagrali Lublinianie na połowie przeciwnika, wywalczyli rzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Szybkie rozegranie, dośrodkowanie i strzał Świderskiego z półobrotu – świetna obrona Szymańskiego!

56
    Żółta kartka dla członka sztabu szkoleniowego Motoru. Temperatura spotkania podnosi się, co chwilę w ostatniej minucie faul.

54
    Z rzutu rożnego nie wyszło nic ciekawego.

54
    Świderski próbuje dograć do Rafała Króla, podanie przecięte przez Magdziaka: rzut rożny.

53
    Przyciska Motor, i wysoki pressing, i więcej agresywnej ale i czystej gry.

52
    Niepotrzebne ostre starcia, zawodnicy z Lublina wyraźnie zdenerwowani po wejściu nieprzepisowym Karmelity.

51
    Żółtą kartkę otrzymuje Karmelita (Górnik Polkowice).

49
    Żółtą kartkę otrzymuje Cichocki (Motor Lublin).

48
    Cichocki fauluje przeciwnika w polu karnym gospodarzy,

46
    Rozpoczynamy drugą połowę bez zmian.

46

Optyczna przewaga gospodarzy ale strzałów celnych jak na lekarstwo. Niewykorzystany rzut karny, jedyną bramkę zdobył w 25 minucie Terpiłowski. Czas na przerwę.

45

44
    Dużo nie brakowało, a Madejski popełniłby błąd: przyjmował piłkę trzy metry od linii bramkowej, poślizgnął się, jednak opanował piłkę.

43
    Wydawało się, że dwóch zawodników gości wyjście sam na sam z Madejskim – sędzia boczny podniósł chorągiewkę: spalony.

42
    Odgwizdany faul na R. Królu przy linii środkowej boiska. Od rzutu wolnego zaczynaj grę goście.

41
    Próbowali wyjść z kontrą zawodnicy z Polkowic – Szuszkiewicz był na spalonym.

40
    W ataku nadal Motor ale strzałów na bramkę brak.

38
    Z lewej strony próbował wrzucić piłkę w pole karne Michota – zablokował go Fryzowicz.

36
    Osamotniony w ataku Piątkowski sfaulował przeciwnika.

36
    Coraz bliżej bramki Szymańskiego zawodnicy Motoru, w ostatniej minucie bardzo przycisnęli.

35
    Piłka uderza sędziego, sędzia już nie jest powietrzem wg nowych przepisów: piłka dla Motoru.

34
    Wrzutka na pierwszy słupek – niecelne uderzenie Szuszkiewicza.

33
    Wbiegał w pole karne Fryzowicz z prawej strony – piłka zablokowana, rzut rożny.

31
    Drugi z rzędu rożny, piłka spadła pod nogi Świderskiego który zamiast uderzyć, to przekładał ją na drugą nogę: strata.

30
    Rzut rożny dla Motoru: Dośrodkowanie przed pole karne, strzał z powietrze Ceglarza, piłka odbija się od zawodnika gospodarzy, bramkarz przenosi ją nad poprzeczką.

29
    Gospodarze oddali inicjatywę, czekają na błąd zawodników Motoru.

27
    W ataku pozycyjnym goście.

25
    Gol dla Górnika Polkowice!
    Dośrodkowanie niepilnowanego Karmelity, strzał z 10 metrów i bramkę zdobywa ERNEST TERPIŁOWSKI!

25
    Świderski upadł w starciu z przeciwnikiem na linii pola karnego – gwizdek sędziego milczał.

24
    Motor zaczął trochę grać piłką, wywalczyli rzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika.

23
    Zablokowane próby dośrodkowania Fryzowicza i Wacławczyka z prawej strony w pole karne.

21
    Pograli sporo piłką gospodarze, próbowali oskrzydlić pole karne gości – dośrodkowanie jednak nieudane, od bramki rozpoczyna Madejski.

20
    Kontratak Motoru zakończony 20 metrów od bramki Szymańskiego.

18
    Żółtą kartkę otrzymuje Wójcik (Motor Lublin).

17
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka wybita na szesnasty metr, uderza ją z woleja Fryzowicz- zablokowany.

16
    Kolejne zagrożenie dla bramki Motoru, broni Madejski.

15
    Słaby strzał, niemalże po ziemi – dobrze rzucił się Madejski i mamy nadal remis!

14
    Żółtą kartkę otrzymuje Madejski (Motor Lublin).

14
    Rzut karny dla gospodarzy! Faulował bramkarz gości.

13
    Przejęli zawodnicy gospodarzy piłkę 30 metrów od bramki Madejskiego, Fryzowicz chciał dośrodkować – zablokowany.

11
    Duda przewrócił się w polu karnym – sędzia nie dopatrzył się faulu, gramy dalej.

10
    Żółtą kartkę otrzymuje Wacławczyk (Górnik Polkowice).

8
    Cały czas w ataku gospodarze.

7
    Dośrodkowanie Michała Króla, piłkę pewnie łapie bramkarz Motoru.

6
    Kumoch faulowany przy linii środkowej boiska.

5
    Pierwszy strzał na bramkę Madejskiego niecelny.

3
    Pierwsze minuty to spokojnie badanie terenu, gry przeciwnika. Przy piłce głównie goście na własnej połowie.

Górnik Polkowice: Szymański – Magdziak, Szukiewicz, Kowalski-Haberek, Fryzowicz, Baranowski, Wacławczyk, Karmelita, Terpiłowski, Szuszkiewicz, Piątkowski
    Rezerwowi: Malec, Radziemski, Kopaniecki, Borkowski, Surożyński, Sobków, Blaszak, Danilczyk, Opalacz

Motor Lublin: Madejski – Kichota, Wawszczyk, Grodzicki, M. Król, Kumoch, Duda, R. Król, Wójcik, Ceglarz, Świderski.

1

Zapraszamy na spotkanie o Mistrzostwo 2 ligi: Górnik Polkowice podejmie dziś Motor Lublin.

Gospodarze dzisiejszego spotkania przejechali ostatnio setki kilometrów do Suwałk, by nie rozegrać spotkania. "Stan murawy bardzo dobry, poza tym, że to beton" – to komentarz ich trenera, który jasno oddaje warunki, w jakich mieli grać z Wigrami, dlatego spotkanie zostało odwołane. Tę sytuację wykorzystał GKS Katowice, który wygrał swoje spotkanie i wyprzedza w tym momencie byłego lidera o jeden punkt.

Motor z kolei toczył "ciężki bój" o punkty z rezerwami Lecha: zwycięską bramkę strzelił dopiero w 85 minucie. I pisząc wprost – celowo daliśmy cudzysłów, gdyż to spotkanie przez wielu i ekspertów, i kibiców zostało ocenione jako jedne z najnudniejszych w tym sezonie. Z taką grą goście nie mają szans na wywiezienie choćby punktu z Polkowic, muszą się obudzić i zdecydowanie zmienić swoje podejście.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.