Olimpia E. – Garbarnia 1:2 (koniec) | Znicz – Śląsk II 1:3 (koniec) | Błękitni – Skra 1:0 (koniec)
Pogoń Sdl. – Wigry 1:2 (koniec) | Polkowice – Motor 1:1 (koniec)
Górnik Polkowice
1:1 (1:0)
Motor Lublin
Sobota 05.12.2020, 14:00 • Stadion Miejski, Polkowice • 2. Liga • 17. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Motor z kolei toczył "ciężki bój" o punkty z rezerwami Lecha: zwycięską bramkę strzelił dopiero w 85 minucie. I pisząc wprost – celowo daliśmy cudzysłów, gdyż to spotkanie przez wielu i ekspertów, i kibiców zostało ocenione jako jedne z najnudniejszych w tym sezonie. Z taką grą goście nie mają szans na wywiezienie choćby punktu z Polkowic, muszą się obudzić i zdecydowanie zmienić swoje podejście.

Gospodarze dzisiejszego spotkania przejechali ostatnio setki kilometrów do Suwałk, by nie rozegrać spotkania. "Stan murawy bardzo dobry, poza tym, że to beton" – to komentarz ich trenera, który jasno oddaje warunki, w jakich mieli grać z Wigrami, dlatego spotkanie zostało odwołane. Tę sytuację wykorzystał GKS Katowice, który wygrał swoje spotkanie i wyprzedza w tym momencie byłego lidera o jeden punkt.

Zapraszamy na spotkanie o Mistrzostwo 2 ligi: Górnik Polkowice podejmie dziś Motor Lublin.

1

Górnik Polkowice: Szymański – Magdziak, Szukiewicz, Kowalski-Haberek, Fryzowicz, Baranowski, Wacławczyk, Karmelita, Terpiłowski, Szuszkiewicz, Piątkowski
    Rezerwowi: Malec, Radziemski, Kopaniecki, Borkowski, Surożyński, Sobków, Blaszak, Danilczyk, Opalacz

Motor Lublin: Madejski – Kichota, Wawszczyk, Grodzicki, M. Król, Kumoch, Duda, R. Król, Wójcik, Ceglarz, Świderski.

3
    Pierwsze minuty to spokojnie badanie terenu, gry przeciwnika. Przy piłce głównie goście na własnej połowie.

5
    Pierwszy strzał na bramkę Madejskiego niecelny.

6
    Kumoch faulowany przy linii środkowej boiska.

7
    Dośrodkowanie Michała Króla, piłkę pewnie łapie bramkarz Motoru.

8
    Cały czas w ataku gospodarze.

10
    Żółtą kartkę otrzymuje Wacławczyk (Górnik Polkowice).

11
    Duda przewrócił się w polu karnym – sędzia nie dopatrzył się faulu, gramy dalej.

13
    Przejęli zawodnicy gospodarzy piłkę 30 metrów od bramki Madejskiego, Fryzowicz chciał dośrodkować – zablokowany.

14
    Rzut karny dla gospodarzy! Faulował bramkarz gości.

14
    Żółtą kartkę otrzymuje Madejski (Motor Lublin).

15
    Słaby strzał, niemalże po ziemi – dobrze rzucił się Madejski i mamy nadal remis!

16
    Kolejne zagrożenie dla bramki Motoru, broni Madejski.

17
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka wybita na szesnasty metr, uderza ją z woleja Fryzowicz- zablokowany.

18
    Żółtą kartkę otrzymuje Wójcik (Motor Lublin).

20
    Kontratak Motoru zakończony 20 metrów od bramki Szymańskiego.

21
    Pograli sporo piłką gospodarze, próbowali oskrzydlić pole karne gości – dośrodkowanie jednak nieudane, od bramki rozpoczyna Madejski.

23
    Zablokowane próby dośrodkowania Fryzowicza i Wacławczyka z prawej strony w pole karne.

24
    Motor zaczął trochę grać piłką, wywalczyli rzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika.

25
    Świderski upadł w starciu z przeciwnikiem na linii pola karnego – gwizdek sędziego milczał.

25
    Gol dla Górnika Polkowice!
    Dośrodkowanie niepilnowanego Karmelity, strzał z 10 metrów i bramkę zdobywa ERNEST TERPIŁOWSKI!

27
    W ataku pozycyjnym goście.

29
    Gospodarze oddali inicjatywę, czekają na błąd zawodników Motoru.

30
    Rzut rożny dla Motoru: Dośrodkowanie przed pole karne, strzał z powietrze Ceglarza, piłka odbija się od zawodnika gospodarzy, bramkarz przenosi ją nad poprzeczką.

31
    Drugi z rzędu rożny, piłka spadła pod nogi Świderskiego który zamiast uderzyć, to przekładał ją na drugą nogę: strata.

33
    Wbiegał w pole karne Fryzowicz z prawej strony – piłka zablokowana, rzut rożny.

34
    Wrzutka na pierwszy słupek – niecelne uderzenie Szuszkiewicza.

35
    Piłka uderza sędziego, sędzia już nie jest powietrzem wg nowych przepisów: piłka dla Motoru.

36
    Coraz bliżej bramki Szymańskiego zawodnicy Motoru, w ostatniej minucie bardzo przycisnęli.

36
    Osamotniony w ataku Piątkowski sfaulował przeciwnika.

38
    Z lewej strony próbował wrzucić piłkę w pole karne Michota – zablokował go Fryzowicz.

40
    W ataku nadal Motor ale strzałów na bramkę brak.

41
    Próbowali wyjść z kontrą zawodnicy z Polkowic – Szuszkiewicz był na spalonym.

42
    Odgwizdany faul na R. Królu przy linii środkowej boiska. Od rzutu wolnego zaczynaj grę goście.

43
    Wydawało się, że dwóch zawodników gości wyjście sam na sam z Madejskim – sędzia boczny podniósł chorągiewkę: spalony.

44
    Dużo nie brakowało, a Madejski popełniłby błąd: przyjmował piłkę trzy metry od linii bramkowej, poślizgnął się, jednak opanował piłkę.

45

Optyczna przewaga gospodarzy ale strzałów celnych jak na lekarstwo. Niewykorzystany rzut karny, jedyną bramkę zdobył w 25 minucie Terpiłowski. Czas na przerwę.

46

46
    Rozpoczynamy drugą połowę bez zmian.

48
    Cichocki fauluje przeciwnika w polu karnym gospodarzy,

49
    Żółtą kartkę otrzymuje Cichocki (Motor Lublin).

51
    Żółtą kartkę otrzymuje Karmelita (Górnik Polkowice).

52
    Niepotrzebne ostre starcia, zawodnicy z Lublina wyraźnie zdenerwowani po wejściu nieprzepisowym Karmelity.

53
    Przyciska Motor, i wysoki pressing, i więcej agresywnej ale i czystej gry.

54
    Świderski próbuje dograć do Rafała Króla, podanie przecięte przez Magdziaka: rzut rożny.

54
    Z rzutu rożnego nie wyszło nic ciekawego.

56
    Żółta kartka dla członka sztabu szkoleniowego Motoru. Temperatura spotkania podnosi się, co chwilę w ostatniej minucie faul.

57
    Pressingiem zagrali Lublinianie na połowie przeciwnika, wywalczyli rzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Szybkie rozegranie, dośrodkowanie i strzał Świderskiego z półobrotu – świetna obrona Szymańskiego!

58
    Mieliśmy kontratak gospodarzy, będący już w polu karnym Wacławczyk odegrał do Piątkowskiego, który osaczony przez dwóch przeciwników nie miał jak oddać strzału.

59
    Żółtą kartkę otrzymuje Terpilowski (Górnik Polkowice).

59
    Niepotrzebnie przepychał przeciwnika w środku pola zawodnik Górnika.

60
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Karmelita, na boisku pojawia się Danilczyk.
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Terpiłowski, na boisku pojawia się Sobków.

61
    Wracamy do fauli w środku boiska, sędzia tylko przerywa grę gwizdkiem.

62
    W polu karnym gospodarzy leżał Magdziak, Motor nadal atakował, nie przerwał gry. Po chwili Magdziak wrócił do "siebie".

65
    Wreszcie akcja gospodarzy: w polu karnym podanie dostał Szuszkiewicz, dobrze uderzył – kapitalna parada Madejskiego!

66
    Do gry pozycyjnej wraca Motor, raz lewą, raz prawą stroną.

67
    Długą piłką próbował Górnik uruchomić Sobkowa, na posterunku był jednak Wawszczyk.

68
    Fauluje Piątkowski Wawszczyka na połowie Motoru.

69
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Baranowski, na boisku pojawia się Borkowski.
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Szuszkiewicz, na boisku pojawia się Baszak.

70
    Obraz gry nie zmienia się: prowadzi grę Motor, Górnik nastawiony na grę w kontry.

71
    Fryzowicz zablokował dośrodkowanie Kichoty, rzut rożny dla gości.

71
    Gol dla Motoru!
    Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego, strzał i bramkę zdobywa ŚWIDERSKI!

72
    Nie ma co ukrywać, że gospodarze jak pisałem znacznie się cofnęli, oddali inicjatywę i dlatego stracili bramkę.

73
    Obraz gry nie zmienia się, głównie przy piłce utrzymują się goście.

75
    Faulowany Świderski przez Magdziaka – wychodził na dobrą pozycję.

75
    Żółtą kartkę otrzymuje Magdziak (Górnik Polkowice).

76
    Zmiana w drużynie Motor Lublin: z boiska schodzi Ceglarz, na boisku pojawia się Nowak.

78
    Zaczynają się chyba budzić gospodarze, pierwszy raz od dawna konstruują długą akcję pozycyjną.

79
    Próba strzału z 30 metrów zawodnika Górnika bardzo niecelna.

80
    Teraz to zespół z Polkowic zaczyna stosować wysoki pressing, tak jak to było w pierwszej połowie.

81
    Sędzia przerwał grę – na murawie leżał zawodnik gości. Wracamy do gry od rzutu sędziowskiego.

83
    Zmiana w drużynie Motor Lublin: z boiska schodzi Świderski, na boisku pojawia się Ropski.
    Zmiana w drużynie Motor Lublin: z boiska schodzi Kumoch, na boisku pojawia się Rak.
    Zmiana w drużynie Motor Lublin: z boiska schodzi Darmochwał, na boisku pojawia się Wójcik.

84
    Zakotłowało się w polu karnym Motoru, sędzia uznał, że to Fryzowicz faulował w ataku.

85
    Rzut wolny dla gospodarzy po zagraniu ręką – do bramki 18 metrów.

88
    Strzał z wolnego prosto w mur.

89
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Fryzowicz, na boisku pojawia się Radziemski.

90
    Dośrodkował w pole karne Radziemski z prawej strony, z pięciu metrów uderzył Piątkowski – prosto w Madejskiego!

90
    Zagramy jeszcze 3 minuty.

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Sobków (Górnik Polkowice).

90+2
    Niecelny strzał zawodnika gości z 30 metrów.

90+3
    Wszyscy zawodnicy gospodarzy na polu karnym gości – rzut rożny. W pole karne wbiegł też bramkarz Szymański – nieudane jednak to rozegranie.

90+3

Patrząc na przebieg spotkania zasłużony podział punktów. Gospodarze mogą jednak pluć w sobie w brodę, stanęli na boisku, czekali na gotowe – i dostali prezent, w postaci bramki w plecy. (15:50:59)