3
25 17 22 25 18
Niedziela 10.01.2021, 17:30 • Arena Kalisz • Tauron Liga • 15. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:17:35)

Bardzo długa rywalizacja w Arenie Kalisz ze szczęśliwym zakończeniem dla Jokera Świecie. Drużyna odniosła przełomowe zwycięstwo i pierwsze pod wodzą trenera Wojciecha Kurczyńskiego. Pokonała ona 3:2 Energę MKS. MVP spotkania została wybrana rozgrywająca Katarzyna Wenerska.

Koniec meczu

16:18
    Kontratak z wykorzystaniem prawego skrzydła i Energa MKS Kalisz nie zdołała podbić piłki. Koniec maratonu.

16:17
    W takim momencie as serwisowy w linię końcową boiska.

16:16
    Natalia Skrzypkowska wcisnęła piłkę atakiem między blok a siatkę. Broni się beniaminek.

16:15
    Długa akcja z obronami po obu stronach boiska zakończona atakiem z prawego skrzydła przez Monikę Gałkowską. Pierwsza piłka meczowa dla Energi MKS Kalisz, a przed nią przerwa na żądanie trenera Wojciecha Kurczyńskiego.

15:15
    Ewelina Polak zagrała przez skrzydło, a atakująca jej nie rozczarowała.

14:15
    Druga piłka meczowa dla Jokera Świecie. Gospodynie nie znają sposobu na poskromienie krótkiej z obiegnięcia proponowanej przez beniaminka.

14:14
    Pierwsza piłka meczowa obroniona i na dodatek w tie-breaku rywalizacja na przewagi.

13:14
    Antenka po ataku ze skrzydła, a przed pierwszą piłką meczową jeszcze przerwa na żądanie trenera Jacka Pasińskiego.

13:13
    To rozegranie Joker Świecie proponował już kilkakrotnie. Krótka z obiegnięcia i skutecznie Paulina Brzoska.

13:12
    W ważnym momencie Joker Świecie nie potrafi ustabilizować przyjęcia.

12:12
    Aż podskoczył z radości po wyrównaniu szkoleniowiec gospodyń. Nic nie dała Jokerowi Świecie wideo weryfikacja.

11:12
    Energa MKS Kalisz zahamowała akcję przeciwnika, a sama odpowiedziała z powodzeniem.

10:12
    Akcja przygotowana na czasie okazała się skuteczna.

10:11
    Po punkcie zdobytym przez gospodynie przerwa na żądanie szkoleniowca Wojciecha Kurczyńskiego.

9:11
    Przedłużona akcja, która zakończyła się sukcesem kaliszanek.

8:11
    Energa MKS Kalisz non stop mobilizowana przez trenera Jacka Pasińskiego. Coraz mniej czasu mają gospodynie na odrobienie strat w tie-breaku.

8:10
    Energa MKS Kalisz buduje swoje akcję pod presją. Ewelina Polak nie pozwala jednak sobie na niedociągnięcie piłek.

7:10
    Joker Świecie jako pierwszy na granicy 10 punktów zdobytych w decydującym secie.

7:9
    Przez środek gospodynie.

6:9
    Mają się na baczności podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego.

6:8
    Pierwszy punkt po zmianie stron wywalczony przez zawodniczki z Wielkopolski.

5:8
    Trzypunktowe prowadzenie zawodniczek Jokera Świecie przy zmianie stron.

5:7
    Denerwował się Jacek Pasiński, ale jak pokazała weryfikacja wideo miał słuszność.

4:7
    Piłka po ataku z drugiej linii poleciała wyraźnie poza boisko.

4:6
    W pierwszym tempie więcej wychodzi przyjezdnym.

4:5
    Energa MKS Kalisz nie daje za wygraną.

3:5
    Z mocnym postanowieniem zdobycia kompletu punktów siatkarki w niebiesko-białych strojach.

3:4
    Po powrocie na boisko punktuje Energa MKS Kalisz.

2:4
    Po punkcie dla Jokera Świecie przerwa na żądanie trenera Jacka Pasińskiego.

2:3
    Po raz pierwszy w tie-breaku na prowadzeniu jest drużyna ze Świecia.

2:2
    Julia Szczurowska popełniła błąd serwisowy.

2:1
    Gospodynie przyczaiły się na prawej stronie siatki z podwójnym blokiem i udaremniły kontratak.

1:1
    Joker Świecie zameldował się w tie-breaku swoją udaną akcją.

1:0
    Energa MKS Kalisz otworzyła tie-breaka akcją z wykorzystaniem Julii Szczurowskiej.

0:0
    Piąty set rozpoczęty.

Po zwycięstwie Jokera Świecie w czwartym secie nie pozostaje nic innego niż zarządzić tie-breaka sędziom. Więcej jakości, koncentracji i mobilizacji tym razem po stronie beniaminka.

18:25
    Aleksandra Gromadowska popełniła błąd serwisowy.

18:24
    Poczekały gospodynie z blokiem na atak z drugiej linii.

17:24
    Udany atak w koniec pola Jokera Świecie. Piłka wylądowała w odpowiednim miejscu.

16:24
    Cała seria piłek setowych dla Jokera Świecie.

16:23
    Ponownie cieszą się przyjezdne. Brakuje im dwóch punktów w czwartym secie.

16:22
    Kolejne kroki stawiane w kierunku wygrania seta przez Jokera Świecie.

16:21
    Piłka przyznana przez sędziego Rafała Pośpiecha gospodyniom.

15:21
    Joker Świecie zakończył swoje pasmo niepowodzeń.

15:20
    Możliwość przeprowadzenia spektakularnego pościgu.

14:20
    Tym razem wzorowo przeprowadzony kontratak przez gospodynie.

13:20
    Atakiem Monika Ptak.

12:20
    Była szansa na zmniejszenie strat przez gospodynie, ale piłka po ataku ze skrzydła poleciała poza boisko.

12:19
    Bronią się kaliszanki, ale nie wygląda to dobrze.

11:19
    Natalia Skrzypkowska znalazła miejsce między antenką oraz blokiem z Kalisza.

11:18
    Przełamanie po bardzo długim pasmie niepowodzeń zespołu z Wielkopolski.

10:18
    Nic nie wychodzi aktualnie gospodyniom i wszystko wskazuje na tie-breaka.

10:17
    Mnożą się błędy raz po raz w Enerdze MKS Kalisz.

10:16
    Zuzanna Szperlak pomyliła się swoim atakiem.

10:15
    Joker Świecie wykonuje kolejne kroki w kierunku wygrania seta.

10:14
    Natalia Skrzypkowska wykorzystała przechodzącą piłkę. Przerwa na żądanie trenera Jacka Pasińskiego.

10:13
    Joker Świecie buduje przewagę. Nerwy po stronie zespołu z Wielkopolski.

10:12
    Może być interesująco w tym secie. Punkt dla kaliszanek.

9:12
    Joker Świecie reaguje euforycznie na zdobywane przez siebie punkty.

9:11
    Kaliszanki skutecznie w trudnym dla siebie momencie.

8:11
    Aleksandra Gromadowska nie przebiła się przez blok przyjezdnych.

8:10
    Piłka spadła poza boiskiem po kontakcie z zawodniczkami z Kalisza.

8:9
    Kiwka nie została podbita przez przyjezdne pomimo wybloku.

7:9
    Gubią się podopieczne Jacka Pasińskiego, kiedy mają piłkę po swojej stronie.

7:8
    Piłka poleciała poza boisko po ataku ze skrzydła. Energa MKS Kalisz nie unika pomyłe.

7:7
    Atak z wykorzystaniem wyciągniętych ponad siatkę dłoni blokujących.

7:6
    Poradziły sobie gospodynie.

6:6
    Adrianna Kukulska trafiła swoim atakiem w antenkę.

5:6
    Aleksandra Gromadowska tym razem nie popisała się swoim atakiem.

5:5
    Zuzanna Szperlak popełniła błąd serwisowy.

5:4
    Ponownie podbiły gospodynie, a w kontrataku Julia Szczurowska.

4:4
    Julia Szczurowska zaatakowała z wykorzystaniem zewnętrznej części dłoni blokujących.

3:4
    Po bloku kaliszanek przerwa na żądanie trenera Wojciecha Kurczyńskiego.

2:4
    Aleksandra Gromadowska w ofensywie. Nie pozwoliła sobie na oddanie piłki przeciwniczkom.

1:4
    Podwójne odbicie odgwizdane Katarzynie Wenerskiej.

0:4
    Blokiem na lewym skrzydle Joker Świecie. Przerwa na żądanie trenera Jacka Pasińskiego.

0:3
    Adrianna Kukulska skuteczniejsza na skrzydle niż Karolina Bednarek na środku.

0:2
    Karolina Bednarek zaatakowała w siatkę.

0:1
    Natalia Skrzypkowska zaatakowała potężnie po prostej w Justynę Łysiak.

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

Partia, w której Energa MKS Kalisz najpierw wypracowała sobie wysoką przewagę, a następnie musiała drżeć o jej resztki. Ambitnie walczyły siatkarki Jokera Świecie, ale ostatecznie najbardziej wyrównana runda 25:22 dla podopiecznych Jacka Pasińskiego.

25:22
    Tym razem świetnie popracowała blokiem Julia Szczurowska.

24:22
    Piłki setowe Energi MKS Kalisz po bloku Eweliny Polak.

23:22
    Zuzanna Szperlak złapana podwójnym blokiem na prawym skrzydle.

23:21
    Julia Szczurowska zaatakowała w siatkę i zmarnowała wysiłek w obronie Zuzanny Szperlak.

23:20
    W trudnej sytuacji poradziła sobie i wykorzystała piłkę Julia Szczurowska. Przerwa na żądanie trenera Wojciecha Kurczyńskiego.

22:20
    Martyna Gorzkiewicz popełniła błąd serwisowy.

21:20
    Joanna Sikorska przymierzyła atakiem ponad blokiem w narożnik pola Energi MKS Kalisz.

21:19
    Natalia Skrzypkowska podsumowała zbiciem w aut jeszcze jeden kontratak świecianek.

20:19
    Przyjezdne gonią. Krótka z obiegnięcia i przerwa na żądanie szkoleniowca Energi MKS Kalisz.

20:18
    Monika Ptak zepsuła sobie statystyki dwoma nieudanymi atakami w jednej akcji. Blokiem Adriana Kukulska.

20:17
    Nie rozpamiętywały niedawnych niepowodzeń podopieczne Jacka Pasińskiego.

19:17
    Kontratak przeprowadzony przez Jokera Świecie z wykorzystaniem Adrianny Kukulskiej w odpowiedzi na nieudane zbicie Aleksandry Gromadowskiej.

19:16
    Piłka zawadziła o antenkę po ataku ze skrzydła.

19:15
    Karolina Bednarek popełniła błąd serwisowy.

19:14
    Aleksandra Gromadowska popisała się spektakularnym blokiem na Joannie Sikorskiej.

18:14
    Zabrakło Jokerowi Świecie asekuracji po wyblokowaniu ataku.

17:14
    Punkt dla przyjezdnych, które jeszcze nie ogłosiły kapitulacji w trzecim secie.

17:13
    Ewelina Polak dała swojej przyjmującej możliwość poprawienia się po poprzednim ataku.

16:13
    Zuzanna Szperlak straciła dobry rytm i przed momentem wyrzuciła piłkę z lewego skrzydła poza boisko.

16:12
    Atakowała Natalia Skrzypkowska i nadziała się na pojedynczy blok.

15:12
    Akcja przez lewe skrzydło poprawiła samopoczucie gospodyniom.

14:12
    Z podwójnym blokiem poczekał Joker Świecie. Jacek Pasiński zdecydował się na wprowadzenie z kwadratu rezerwowych Weroniki Centki.

14:11
    Po powrocie siatkarek z przerwy na boisko Natalia Skrzypowska poradziła sobie w kontrataku.

14:10
    Pościg przyjezdnych. Joanna Sikorska wybiła piłkę po dłoniach gospodyń poza boisko. Przerwa na żądanie trenera Jacka Pasińskiego.

14:9
    Błąd dotknięcia siatki odgwizdany drużynie z Wielkopolski.

14:8
    Natalia Skrzypkowska na przełamanie dla zespołu ze Świecia.

14:7
    Zuzanna Szperlak ma bardzo dobry fragment w grze.

13:7
    Aleksandra Gromadowska zaserwowała asa.

12:7
    Ponownie Zuzanna Szperlak, a jej pomyłka bez przykrych konsekwencji po wideo weryfikacji.

11:7
    Po wybloku ponownie kontratak przeprowadzony z wykorzystaniem Zuzanny Szperlak.

10:7
    Zuzanna Szperlak zaatakowała z wykorzystaniem dłoni blokującej na wysokiej piłce.

9:7
    Monika Ptak rzadko pozwala sobie na błędy, kiedy piłka trafia do niej na środek siatki.

8:7
    Ewelina Polak nie złapała dłoni przeciwniczki w akcji ratunkowej na siatce.

8:6
    Julia Szczurowska przebiła się ze swoim atakiem przez blok świecianek. Przerwa na żądanie trenera Wojciecha Kurczyńskiego.

7:6
    Ponownie gospodynie mogą cieszyć się z punktu po zakończeniu kontrataku przez Julię Szczurowską.

6:6
    Julia Szczurowska nie zastanawiała się długo, jak zakończyć kontratak.

5:6
    Atak przez dziurę w bloku przyjezdnych.

4:6

4:5
    Aleksandra Gromadowska poradziła sobie w ofensywie.

3:5
    Tym razem Adrianna Kukulska obiła dłonie kaliszanek.

3:4
    Piłka przyznana gospodyniom po błędzie technicznym.

2:4
    Joanna Sikorska ukarała przeciwniczki za przelatujący blok.

2:3
    Karolina Bednarek poczekała na środku siatki z pojedynczym blokiem.

1:3
    Karolina Bednarek dostała świetną piłkę do ataku na środku siatki.

0:3
    Joanna Sikorska trafiła w kontrataku w koniec pola Energi MKS Kalisz.

0:2
    Szybka piłka skierowana w kontrataku na prawe skrzydło i po ataku wylądowała ona w kaliskim polu.

0:1
    Natalia Skrzypkowska zaserwowała asa.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

Energa MKS Kalisz skutecznie zrewanżowała się przyjezdnym za niepowodzenie w poprzednim secie. Tym razem przekonująca wygrana 25:17 gospodyń, które poprawiły swoją grę, a ponadto miały odrobinę szczęścia.

25:17
    Na zakończenie seta pomyłka w ataku.

24:17
    Piłki setowe po kontrataku z wykorzystaniem coraz aktywniejszej w meczu Karoliny Bednarek.

23:17
    Aleksandra Gromadowska poczekała ze swoim blokiem.

22:17
    Ponownie Energa MKS Kalisz poradziła sobie ze skierowaniem bezpańskiej piłki w pole Jokera Świecie. Przerwa na żądanie szkoleniowca przyjezdnych.

21:17
    Karolina Bednarek oraz Julia Szczurowska ustawiły szczelny blok.

20:17
    Karolina Bednarek swobodnie zaatakowała z krótkiej. Dobre tempo akcji Energi MKS Kalisz.

19:17
    Odważnie przebijana piłka przez Joannę Sikorską. Wylądowała ona na linii końcowej pola Energi MKS Kalisz.

19:16
    Zuzanna Szperlak dostała natychmiast możliwość poprawienia się w ataku.

18:16
    Zuzanna Szperlak zaatakowała w aut z lewego skrzydła. Wideo weryfikacja i nie było tam kontaktu z blokiem.

18:15
    Jeszcze walczą podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego o drugiego seta.

18:14
    Julia Szczurowska uruchomiona i zaatakowała z drugiej linii.

17:14
    Natalia Skrzypkowska wywalczyła przechodzącą piłkę przy siatce.

17:13
    Zuzanna Szperlak w kontrataku. Dynamicznie na lewym skrzydle przyjmująca. Przerwa na żądanie trenera Wojciecha Kurczyńskiego.

16:13
    Gospodynie poczekały z podwójnym blokiem na Joannę Sikorską.

15:13
    Po przerwie na żądanie świetnie zaatakowała Monika Ptak.

14:13
    Oliwia Urban weszła na boisko z kwadratu rezerwowych i zaserwowała asa. Przerwa na żądanie trenera Jacka Pasińskiego.

14:12
    Ekspresowa odpowiedź w pierwszym tempie beniaminka.

14:11
    Tym razem poradziły sobie w przyjęciu gospodynie i przeprowadziły akcję przez skrzydło.

13:11
    Adrianna Kukulska zaserwowała asa.

13:10
    Akcja z wykorzystanie zawodniczki przygotowanej do ataku w drugiej linii.

13:9
    Energa MKS Kalisz popracowała blokiem.

12:9
    Błąd serwisowy Jokera Świecie.

12:8
    Aleksandra Gromadowska poradziła sobie po sytuacyjnej wystawie Julii Szczurowskiej.

11:8
    Piłka trafiła w końcową linię po stronie Jokera Świecie.

10:8
    Kaliszanki nie pozwalają odebrać sobie prowadzenia.

9:8
    Adrianna Kukulska wykorzystała dłonie próbującej blokować rywalki.

9:7
    Natalia Skrzypkowska popełniła błąd serwisowy.

8:7
    Magdalena Jurczyk atakiem w pierwszym tempie.

8:6
    Ponownie sytuacyjna piłka. Świetnie wykorzystana przez Julię Szczurowską.

7:6
    Gospodynie prowadzą. Sytuacyjna piłka wykorzystana przez Karolinę Bednarek.

6:6
    Julia Szczurowska odpowiedziała przeciwniczkom atakiem ponad blokiem.

5:6
    Joanna Sikorska efektownie po prostej w kontrataku.

5:5

5:4
    Energa MKS Kalisz lubi grać środkiem i robi to z powodzeniem.

4:4

4:3
    Ponownie Aleksandra Gromadowska, która w ataku wypchnęła piłkę po dłoniach blokujących.

3:3
    Aleksandra Gromadowska energicznie zaatakowała ponad blokiem.

2:3
    Natalia Skrzypkowska przedarła się obok bramki Energi MKS Kalisz.

2:2
    Atak w taśmę, a po nim czwarte odbicie Jokera Świecie.

1:2

1:1
    Julia Szczurowska dostała piłkę do ataku w odpowiednie miejsce.

0:1
    Przechodząca piłka po obronie Justyny Łysiak została wpakowana w pole kaliszanek.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

Świetna seria w centralnej części seta poskutkowała prowadzeniem i ostatecznie zwycięstwem 25:21 Jokera Świecie. Przyjezdne prezentowały stabilniejszą siatkówkę, miały szerszy wachlarz możliwości w ofensywie.

21:25
    Paulina Brzoska podsumowała seta dobrym kiwnięciem za blok.

21:24
    Miała możliwość podsumowania partii Natalia Skrzypkowska, ale nieczysto trafiła dłonią w piłkę. Przerwa na żądanie trenera Wojciecha Kurczyńskiego.

20:24
    Piłki setowe po ataku z pierwszej linii.

20:23
    Ponownie przesunięta krótka zagrana przez Monikę Ptak.

19:23
    Adriana Kukulska dynamicznym atakiem przybliżyła Jokera Świecie do zwycięstwa w secie.

19:22
    Julia Szczurowska zaatakowała ponad blokiem przyjezdnych.

18:22
    Aleksandra Gromadowska nie miała szans na uratowanie akcji po katastrofalnej wystawie Eweliny Polak.

18:21
    Odrobinę topnieje przewaga przyjezdnych. Julia Szczurowska w kontrataku na prawej flance.

17:21
    Aleksandra Gromadowska jeszcze raz wykazała się w ataku ze skrzydła.

16:21
    Podwójne odbicie odgwizdane przez Rafała Pośpiecha – Zuzannie Szperlak.

16:20
    W kontrataku Ewelina Polak wykorzystała Aleksandrę Gromadowską.

15:20
    Sytuacja nie była przyjemna, ale poradziła sobie Julia Szczurowska.

14:20
    Joker Świecie już na granicy 20 punktów. Ponownie szczelny blok ustawiony na skrzydle.

14:19
    Karolina Bednarek odpowiedziała przyjezdnym bliźniaczą akcją.

13:19
    Katarzyna Urbanowicz zaatakowała z obiegnięcia.

13:18
    Zuzanna Szperlak wykorzystała spóźnienie blokującej ze Świecia.

12:18
    Adriana Kukulska również atakowała z wykorzystaniem bloku.

12:17
    Julia Szczurowska zaatakowała skutecznie z wykorzystaniem świeckiego bloku.

11:17
    Trwa kapitalna seria Jokera Świecie. Katarzyna Wenerska kiwnęła po obronie Natalii Skrzypkowskiej.

11:16
    Po przerwie na żądanie piłka wyrzucona atakiem poza boisko.

11:15
    Euforia po stronie Jokera Świecie po bloku Adrianny Kukulskiej, która została wsparta przez Paulinę Brzoskę. Druga przerwa na żądanie trenera Jacka Pasińskiego.

11:14
    Julia Szczurowska próbowała przebijać piłkę, ale trafiła nią w antenkę. Na boisku zameldowała się Aleksandra Gromadowska.

11:13
    Rośnie przewaga beniaminka dzięki atakowi Adrianny Kukulskiej. Jacek Pasiński poprosił o wideo weryfikację, ale nie miał racji.

11:12
    Akcja w pierwszym tempie przeprowadzona przez Jokera Świecie.

11:11
    Po przerwie na żądanie szkoleniowca huknęła po prostej Julia Szczurowska.

10:11
    Joanna Sikorska zablokowała Monikę Gałkowską. Pierwsza w meczu przerwa na żądanie trenera Jacka Pasińskiego.

10:10
    Remis po skutecznym ataku Joanny Sikorskiej. Bez powodzenia broniła Ewelina Polak.

10:9
    Magdalena Jurczyk oparła piłkę o blok kaliszanek.

10:8
    Julia Szczurowska przymierzyła swoim dynamicznym atakiem.

9:8
    Joanna Sikorska swoim atakiem nie pozwoliła rywalce na wykonanie skutecznej obrony.

9:7
    Katarzyna Wenerska popełniła błąd serwisowy.

8:7
    Sędzia postanowił sprawdzić, czy Zuzanna Szperlak trafiła swoim atakiem w boisko. Zgodnie z pierwotnym postanowieniem aut.

8:6
    Paulina Brzoska popełniła błąd serwisowy.

7:6
    Monika Ptak popełniła błąd serwisowy.

7:5
    Dłuższa akcja podsumowana atakiem przez Karolinę Bednarek.

6:5
    Gospodynie odpowiedziały krótką z obiegnięcia w wykonaniu Moniki Ptak.

5:5
    Remis po bloku Natalii Skrzypkowskiej na Monice Ptak. Pojedyncza czapa.

5:4
    Sytuacyjna piłka była trudna do zaatakowania i skończyło się to wszystko trafieniem w siatkę.

5:3
    Julia Szczurowska zablokowana. Piłka spadła w polu zespołu z Wielkopolski.

5:2
    Rośnie przewaga podopiecznych Jacka Pasińskiego, ponieważ pomyliły się przyjezdne w swojej akcji.

4:2
    Monika Gałkowska atakowała z drugiej linii.

3:2
    Przesunięta krótka kaliszanek w odpowiednim tempie.

2:2
    Paulina Brzoska wygrała walka na siatce o przechodzącą piłkę.

2:1
    Julia Szczurowska zaatakowała po ciasnym skosie.

1:1
    Atak z drugiej linii wylądował poza boiskiem.

1:0
    Pierwszy punkt zdobyty blokiem przez grające w biało-czerwonych strojach kaliszanki.

0:0

Szóstki:

MKS: Gałkowska, Szczurowska, Bednarek, Ptak, Polak, Szperlak, Łysiak (l.)

Joker: Sikorska, Wenerska, Skrzypkowska, Brzoska, Jurczyk, Kukulska, Nowak (l.)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Tauron Ligi w Kaliszu. Energa MKS zmierzy się w nim z Jokerem Świecie. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 17:30.

Kaliszanki przystąpią do pojedynku z wyższego miejsca w tabeli Tauron Ligi. Z ośmioma zwycięstwami oraz siedmioma porażkami na koncie znajdują się na siódmej lokacie. Postarają się dogonić znajdującego się nieznacznie wyżej Grupę Azoty Chemika Police. Potrzebują do tego kompletu punktów.

Energa MKS przeplatał zwycięstwa z porażkami w ostatnim fragmencie sezonu. W poprzedniej kolejce drużyna Jacka Pasińskiego przegrała 1:3 z Grupą Azoty Chemikiem Police. Zdołała pokonać mistrza Polski wyłącznie w trzecim secie.

Joker rywalizował w pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera Wojciecha Kurczyńskiego z Developresem SkyRes Rzeszów. Sprawił problemy liderowi Tauron Ligi i potrafił doprowadzić do tie-breaka. W nim zwycięstwo 3:2 zapewnił sobie dopiero uczestnik Ligi Mistrzyń.

Drużyna ze Świecia jest na przedostatnim miejscu w tabeli z zaledwie dwoma zwycięstwami odniesionymi w dotychczasowych 14 kolejkach. Beniaminek potrzebuje punktów, żeby zapewnić sobie utrzymanie w sezonie zasadniczym. Beniaminek traci dwa "oczka" do bezpośrednio wyprzedzającego go #VolleyWrocław.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Czas meczu: 2:12