3
25 17 22 25 18
Niedziela 10.01.2021, 17:30 • Arena Kalisz • Tauron Liga • 15. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Drużyna ze Świecia jest na przedostatnim miejscu w tabeli z zaledwie dwoma zwycięstwami odniesionymi w dotychczasowych 14 kolejkach. Beniaminek potrzebuje punktów, żeby zapewnić sobie utrzymanie w sezonie zasadniczym. Beniaminek traci dwa "oczka" do bezpośrednio wyprzedzającego go #VolleyWrocław.

Joker rywalizował w pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera Wojciecha Kurczyńskiego z Developresem SkyRes Rzeszów. Sprawił problemy liderowi Tauron Ligi i potrafił doprowadzić do tie-breaka. W nim zwycięstwo 3:2 zapewnił sobie dopiero uczestnik Ligi Mistrzyń.

Energa MKS przeplatał zwycięstwa z porażkami w ostatnim fragmencie sezonu. W poprzedniej kolejce drużyna Jacka Pasińskiego przegrała 1:3 z Grupą Azoty Chemikiem Police. Zdołała pokonać mistrza Polski wyłącznie w trzecim secie.

Kaliszanki przystąpią do pojedynku z wyższego miejsca w tabeli Tauron Ligi. Z ośmioma zwycięstwami oraz siedmioma porażkami na koncie znajdują się na siódmej lokacie. Postarają się dogonić znajdującego się nieznacznie wyżej Grupę Azoty Chemika Police. Potrzebują do tego kompletu punktów.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Tauron Ligi w Kaliszu. Energa MKS zmierzy się w nim z Jokerem Świecie. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 17:30.

Szóstki:

MKS: Gałkowska, Szczurowska, Bednarek, Ptak, Polak, Szperlak, Łysiak (l.)

Joker: Sikorska, Wenerska, Skrzypkowska, Brzoska, Jurczyk, Kukulska, Nowak (l.)

0:0

1:0
    Pierwszy punkt zdobyty blokiem przez grające w biało-czerwonych strojach kaliszanki.

1:1
    Atak z drugiej linii wylądował poza boiskiem.

2:1
    Julia Szczurowska zaatakowała po ciasnym skosie.

2:2
    Paulina Brzoska wygrała walka na siatce o przechodzącą piłkę.

3:2
    Przesunięta krótka kaliszanek w odpowiednim tempie.

4:2
    Monika Gałkowska atakowała z drugiej linii.

5:2
    Rośnie przewaga podopiecznych Jacka Pasińskiego, ponieważ pomyliły się przyjezdne w swojej akcji.

5:3
    Julia Szczurowska zablokowana. Piłka spadła w polu zespołu z Wielkopolski.

5:4
    Sytuacyjna piłka była trudna do zaatakowania i skończyło się to wszystko trafieniem w siatkę.

5:5
    Remis po bloku Natalii Skrzypkowskiej na Monice Ptak. Pojedyncza czapa.

6:5
    Gospodynie odpowiedziały krótką z obiegnięcia w wykonaniu Moniki Ptak.

7:5
    Dłuższa akcja podsumowana atakiem przez Karolinę Bednarek.

7:6
    Monika Ptak popełniła błąd serwisowy.

8:6
    Paulina Brzoska popełniła błąd serwisowy.

8:7
    Sędzia postanowił sprawdzić, czy Zuzanna Szperlak trafiła swoim atakiem w boisko. Zgodnie z pierwotnym postanowieniem aut.

9:7
    Katarzyna Wenerska popełniła błąd serwisowy.

9:8
    Joanna Sikorska swoim atakiem nie pozwoliła rywalce na wykonanie skutecznej obrony.

10:8
    Julia Szczurowska przymierzyła swoim dynamicznym atakiem.

10:9
    Magdalena Jurczyk oparła piłkę o blok kaliszanek.

10:10
    Remis po skutecznym ataku Joanny Sikorskiej. Bez powodzenia broniła Ewelina Polak.

10:11
    Joanna Sikorska zablokowała Monikę Gałkowską. Pierwsza w meczu przerwa na żądanie trenera Jacka Pasińskiego.

11:11
    Po przerwie na żądanie szkoleniowca huknęła po prostej Julia Szczurowska.

11:12
    Akcja w pierwszym tempie przeprowadzona przez Jokera Świecie.

11:13
    Rośnie przewaga beniaminka dzięki atakowi Adrianny Kukulskiej. Jacek Pasiński poprosił o wideo weryfikację, ale nie miał racji.

11:14
    Julia Szczurowska próbowała przebijać piłkę, ale trafiła nią w antenkę. Na boisku zameldowała się Aleksandra Gromadowska.

11:15
    Euforia po stronie Jokera Świecie po bloku Adrianny Kukulskiej, która została wsparta przez Paulinę Brzoskę. Druga przerwa na żądanie trenera Jacka Pasińskiego.

11:16
    Po przerwie na żądanie piłka wyrzucona atakiem poza boisko.

11:17
    Trwa kapitalna seria Jokera Świecie. Katarzyna Wenerska kiwnęła po obronie Natalii Skrzypkowskiej.

12:17
    Julia Szczurowska zaatakowała skutecznie z wykorzystaniem świeckiego bloku.

12:18
    Adriana Kukulska również atakowała z wykorzystaniem bloku.

13:18
    Zuzanna Szperlak wykorzystała spóźnienie blokującej ze Świecia.

13:19
    Katarzyna Urbanowicz zaatakowała z obiegnięcia.

14:19
    Karolina Bednarek odpowiedziała przyjezdnym bliźniaczą akcją.

14:20
    Joker Świecie już na granicy 20 punktów. Ponownie szczelny blok ustawiony na skrzydle.

15:20
    Sytuacja nie była przyjemna, ale poradziła sobie Julia Szczurowska.

16:20
    W kontrataku Ewelina Polak wykorzystała Aleksandrę Gromadowską.

16:21
    Podwójne odbicie odgwizdane przez Rafała Pośpiecha – Zuzannie Szperlak.

17:21
    Aleksandra Gromadowska jeszcze raz wykazała się w ataku ze skrzydła.

18:21
    Odrobinę topnieje przewaga przyjezdnych. Julia Szczurowska w kontrataku na prawej flance.

18:22
    Aleksandra Gromadowska nie miała szans na uratowanie akcji po katastrofalnej wystawie Eweliny Polak.

19:22
    Julia Szczurowska zaatakowała ponad blokiem przyjezdnych.

19:23
    Adriana Kukulska dynamicznym atakiem przybliżyła Jokera Świecie do zwycięstwa w secie.

20:23
    Ponownie przesunięta krótka zagrana przez Monikę Ptak.

20:24
    Piłki setowe po ataku z pierwszej linii.

21:24
    Miała możliwość podsumowania partii Natalia Skrzypkowska, ale nieczysto trafiła dłonią w piłkę. Przerwa na żądanie trenera Wojciecha Kurczyńskiego.

21:25
    Paulina Brzoska podsumowała seta dobrym kiwnięciem za blok.

Świetna seria w centralnej części seta poskutkowała prowadzeniem i ostatecznie zwycięstwem 25:21 Jokera Świecie. Przyjezdne prezentowały stabilniejszą siatkówkę, miały szerszy wachlarz możliwości w ofensywie.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:1
    Przechodząca piłka po obronie Justyny Łysiak została wpakowana w pole kaliszanek.

1:1
    Julia Szczurowska dostała piłkę do ataku w odpowiednie miejsce.

1:2
    Zuzanna Szperlak popełniła błąd serwisowy.

2:2
    Atak w taśmę, a po nim czwarte odbicie Jokera Świecie.

2:3
    Natalia Skrzypkowska przedarła się obok bramki Energi MKS Kalisz.

3:3
    Aleksandra Gromadowska energicznie zaatakowała ponad blokiem.

4:3
    Ponownie Aleksandra Gromadowska, która w ataku wypchnęła piłkę po dłoniach blokujących.

4:4
    Julia Szczurowska popełniła błąd serwisowy.

5:4
    Energa MKS Kalisz lubi grać środkiem i robi to z powodzeniem.

5:5
    Aleksandra Gromadowska popełniła błąd serwisowy.

5:6
    Joanna Sikorska efektownie po prostej w kontrataku.

6:6
    Julia Szczurowska odpowiedziała przeciwniczkom atakiem ponad blokiem.

7:6
    Gospodynie prowadzą. Sytuacyjna piłka wykorzystana przez Karolinę Bednarek.

8:6
    Ponownie sytuacyjna piłka. Świetnie wykorzystana przez Julię Szczurowską.

8:7
    Magdalena Jurczyk atakiem w pierwszym tempie.

9:7
    Natalia Skrzypkowska popełniła błąd serwisowy.

9:8
    Adrianna Kukulska wykorzystała dłonie próbującej blokować rywalki.

10:8
    Kaliszanki nie pozwalają odebrać sobie prowadzenia.

11:8
    Piłka trafiła w końcową linię po stronie Jokera Świecie.

12:8
    Aleksandra Gromadowska poradziła sobie po sytuacyjnej wystawie Julii Szczurowskiej.

12:9
    Błąd serwisowy Jokera Świecie.

13:9
    Energa MKS Kalisz popracowała blokiem.

13:10
    Akcja z wykorzystanie zawodniczki przygotowanej do ataku w drugiej linii.

13:11
    Adrianna Kukulska zaserwowała asa.

14:11
    Tym razem poradziły sobie w przyjęciu gospodynie i przeprowadziły akcję przez skrzydło.

14:12
    Ekspresowa odpowiedź w pierwszym tempie beniaminka.

14:13
    Oliwia Urban weszła na boisko z kwadratu rezerwowych i zaserwowała asa. Przerwa na żądanie trenera Jacka Pasińskiego.

15:13
    Po przerwie na żądanie świetnie zaatakowała Monika Ptak.

16:13
    Gospodynie poczekały z podwójnym blokiem na Joannę Sikorską.

17:13
    Zuzanna Szperlak w kontrataku. Dynamicznie na lewym skrzydle przyjmująca. Przerwa na żądanie trenera Wojciecha Kurczyńskiego.

17:14
    Natalia Skrzypkowska wywalczyła przechodzącą piłkę przy siatce.

18:14
    Julia Szczurowska uruchomiona i zaatakowała z drugiej linii.

18:15
    Jeszcze walczą podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego o drugiego seta.

18:16
    Zuzanna Szperlak zaatakowała w aut z lewego skrzydła. Wideo weryfikacja i nie było tam kontaktu z blokiem.

19:16
    Zuzanna Szperlak dostała natychmiast możliwość poprawienia się w ataku.

19:17
    Odważnie przebijana piłka przez Joannę Sikorską. Wylądowała ona na linii końcowej pola Energi MKS Kalisz.

20:17
    Karolina Bednarek swobodnie zaatakowała z krótkiej. Dobre tempo akcji Energi MKS Kalisz.

21:17
    Karolina Bednarek oraz Julia Szczurowska ustawiły szczelny blok.

22:17
    Ponownie Energa MKS Kalisz poradziła sobie ze skierowaniem bezpańskiej piłki w pole Jokera Świecie. Przerwa na żądanie szkoleniowca przyjezdnych.

23:17
    Aleksandra Gromadowska poczekała ze swoim blokiem.

24:17
    Piłki setowe po kontrataku z wykorzystaniem coraz aktywniejszej w meczu Karoliny Bednarek.

25:17
    Na zakończenie seta pomyłka w ataku.

Energa MKS Kalisz skutecznie zrewanżowała się przyjezdnym za niepowodzenie w poprzednim secie. Tym razem przekonująca wygrana 25:17 gospodyń, które poprawiły swoją grę, a ponadto miały odrobinę szczęścia.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:1
    Natalia Skrzypkowska zaserwowała asa.

0:2
    Szybka piłka skierowana w kontrataku na prawe skrzydło i po ataku wylądowała ona w kaliskim polu.

0:3
    Joanna Sikorska trafiła w kontrataku w koniec pola Energi MKS Kalisz.

1:3
    Karolina Bednarek dostała świetną piłkę do ataku na środku siatki.

2:3
    Karolina Bednarek poczekała na środku siatki z pojedynczym blokiem.

2:4
    Joanna Sikorska ukarała przeciwniczki za przelatujący blok.

3:4
    Piłka przyznana gospodyniom po błędzie technicznym.

3:5
    Tym razem Adrianna Kukulska obiła dłonie kaliszanek.

4:5
    Aleksandra Gromadowska poradziła sobie w ofensywie.

4:6

5:6
    Atak przez dziurę w bloku przyjezdnych.

6:6
    Julia Szczurowska nie zastanawiała się długo, jak zakończyć kontratak.

7:6
    Ponownie gospodynie mogą cieszyć się z punktu po zakończeniu kontrataku przez Julię Szczurowską.

8:6
    Julia Szczurowska przebiła się ze swoim atakiem przez blok świecianek. Przerwa na żądanie trenera Wojciecha Kurczyńskiego.

8:7
    Ewelina Polak nie złapała dłoni przeciwniczki w akcji ratunkowej na siatce.

9:7
    Monika Ptak rzadko pozwala sobie na błędy, kiedy piłka trafia do niej na środek siatki.

10:7
    Zuzanna Szperlak zaatakowała z wykorzystaniem dłoni blokującej na wysokiej piłce.

11:7
    Po wybloku ponownie kontratak przeprowadzony z wykorzystaniem Zuzanny Szperlak.

12:7
    Ponownie Zuzanna Szperlak, a jej pomyłka bez przykrych konsekwencji po wideo weryfikacji.

13:7
    Aleksandra Gromadowska zaserwowała asa.

14:7
    Zuzanna Szperlak ma bardzo dobry fragment w grze.

14:8
    Natalia Skrzypkowska na przełamanie dla zespołu ze Świecia.

14:9
    Błąd dotknięcia siatki odgwizdany drużynie z Wielkopolski.

14:10
    Pościg przyjezdnych. Joanna Sikorska wybiła piłkę po dłoniach gospodyń poza boisko. Przerwa na żądanie trenera Jacka Pasińskiego.

14:11
    Po powrocie siatkarek z przerwy na boisko Natalia Skrzypowska poradziła sobie w kontrataku.

14:12
    Z podwójnym blokiem poczekał Joker Świecie. Jacek Pasiński zdecydował się na wprowadzenie z kwadratu rezerwowych Weroniki Centki.

15:12
    Akcja przez lewe skrzydło poprawiła samopoczucie gospodyniom.

16:12
    Atakowała Natalia Skrzypkowska i nadziała się na pojedynczy blok.

16:13
    Zuzanna Szperlak straciła dobry rytm i przed momentem wyrzuciła piłkę z lewego skrzydła poza boisko.

17:13
    Ewelina Polak dała swojej przyjmującej możliwość poprawienia się po poprzednim ataku.

17:14
    Punkt dla przyjezdnych, które jeszcze nie ogłosiły kapitulacji w trzecim secie.

18:14
    Zabrakło Jokerowi Świecie asekuracji po wyblokowaniu ataku.

19:14
    Aleksandra Gromadowska popisała się spektakularnym blokiem na Joannie Sikorskiej.

19:15
    Karolina Bednarek popełniła błąd serwisowy.

19:16
    Piłka zawadziła o antenkę po ataku ze skrzydła.

19:17
    Kontratak przeprowadzony przez Jokera Świecie z wykorzystaniem Adrianny Kukulskiej w odpowiedzi na nieudane zbicie Aleksandry Gromadowskiej.

20:17
    Nie rozpamiętywały niedawnych niepowodzeń podopieczne Jacka Pasińskiego.

20:18
    Monika Ptak zepsuła sobie statystyki dwoma nieudanymi atakami w jednej akcji. Blokiem Adriana Kukulska.

20:19
    Przyjezdne gonią. Krótka z obiegnięcia i przerwa na żądanie szkoleniowca Energi MKS Kalisz.

21:19
    Natalia Skrzypkowska podsumowała zbiciem w aut jeszcze jeden kontratak świecianek.

21:20
    Joanna Sikorska przymierzyła atakiem ponad blokiem w narożnik pola Energi MKS Kalisz.

22:20
    Martyna Gorzkiewicz popełniła błąd serwisowy.

23:20
    W trudnej sytuacji poradziła sobie i wykorzystała piłkę Julia Szczurowska. Przerwa na żądanie trenera Wojciecha Kurczyńskiego.

23:21
    Julia Szczurowska zaatakowała w siatkę i zmarnowała wysiłek w obronie Zuzanny Szperlak.

23:22
    Zuzanna Szperlak złapana podwójnym blokiem na prawym skrzydle.

24:22
    Piłki setowe Energi MKS Kalisz po bloku Eweliny Polak.

25:22
    Tym razem świetnie popracowała blokiem Julia Szczurowska.

Partia, w której Energa MKS Kalisz najpierw wypracowała sobie wysoką przewagę, a następnie musiała drżeć o jej resztki. Ambitnie walczyły siatkarki Jokera Świecie, ale ostatecznie najbardziej wyrównana runda 25:22 dla podopiecznych Jacka Pasińskiego.

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

0:1
    Natalia Skrzypkowska zaatakowała potężnie po prostej w Justynę Łysiak.

0:2
    Karolina Bednarek zaatakowała w siatkę.

0:3
    Adrianna Kukulska skuteczniejsza na skrzydle niż Karolina Bednarek na środku.

0:4
    Blokiem na lewym skrzydle Joker Świecie. Przerwa na żądanie trenera Jacka Pasińskiego.

1:4
    Podwójne odbicie odgwizdane Katarzynie Wenerskiej.

2:4
    Aleksandra Gromadowska w ofensywie. Nie pozwoliła sobie na oddanie piłki przeciwniczkom.

3:4
    Po bloku kaliszanek przerwa na żądanie trenera Wojciecha Kurczyńskiego.

4:4
    Julia Szczurowska zaatakowała z wykorzystaniem zewnętrznej części dłoni blokujących.

5:4
    Ponownie podbiły gospodynie, a w kontrataku Julia Szczurowska.

5:5

5:6
    Aleksandra Gromadowska tym razem nie popisała się swoim atakiem.

6:6
    Adrianna Kukulska trafiła swoim atakiem w antenkę.

7:6
    Poradziły sobie gospodynie.

7:7
    Atak z wykorzystaniem wyciągniętych ponad siatkę dłoni blokujących.

7:8
    Piłka poleciała poza boisko po ataku ze skrzydła. Energa MKS Kalisz nie unika pomyłe.

7:9
    Gubią się podopieczne Jacka Pasińskiego, kiedy mają piłkę po swojej stronie.

8:9
    Kiwka nie została podbita przez przyjezdne pomimo wybloku.

8:10
    Piłka spadła poza boiskiem po kontakcie z zawodniczkami z Kalisza.

8:11
    Aleksandra Gromadowska nie przebiła się przez blok przyjezdnych.

9:11
    Kaliszanki skutecznie w trudnym dla siebie momencie.

9:12
    Joker Świecie reaguje euforycznie na zdobywane przez siebie punkty.

10:12
    Może być interesująco w tym secie. Punkt dla kaliszanek.

10:13
    Joker Świecie buduje przewagę. Nerwy po stronie zespołu z Wielkopolski.

10:14
    Natalia Skrzypkowska wykorzystała przechodzącą piłkę. Przerwa na żądanie trenera Jacka Pasińskiego.

10:15
    Joker Świecie wykonuje kolejne kroki w kierunku wygrania seta.

10:16
    Zuzanna Szperlak pomyliła się swoim atakiem.

10:17
    Mnożą się błędy raz po raz w Enerdze MKS Kalisz.

10:18
    Nic nie wychodzi aktualnie gospodyniom i wszystko wskazuje na tie-breaka.

11:18
    Przełamanie po bardzo długim pasmie niepowodzeń zespołu z Wielkopolski.

11:19
    Natalia Skrzypkowska znalazła miejsce między antenką oraz blokiem z Kalisza.

12:19
    Bronią się kaliszanki, ale nie wygląda to dobrze.

12:20
    Była szansa na zmniejszenie strat przez gospodynie, ale piłka po ataku ze skrzydła poleciała poza boisko.

13:20
    Atakiem Monika Ptak.

14:20
    Tym razem wzorowo przeprowadzony kontratak przez gospodynie.

15:20
    Możliwość przeprowadzenia spektakularnego pościgu.

15:21
    Joker Świecie zakończył swoje pasmo niepowodzeń.

16:21
    Piłka przyznana przez sędziego Rafała Pośpiecha gospodyniom.

16:22
    Kolejne kroki stawiane w kierunku wygrania seta przez Jokera Świecie.

16:23
    Ponownie cieszą się przyjezdne. Brakuje im dwóch punktów w czwartym secie.

16:24
    Cała seria piłek setowych dla Jokera Świecie.

17:24
    Udany atak w koniec pola Jokera Świecie. Piłka wylądowała w odpowiednim miejscu.

18:24
    Poczekały gospodynie z blokiem na atak z drugiej linii.

18:25

Po zwycięstwie Jokera Świecie w czwartym secie nie pozostaje nic innego niż zarządzić tie-breaka sędziom. Więcej jakości, koncentracji i mobilizacji tym razem po stronie beniaminka.

0:0
    Piąty set rozpoczęty.

1:0
    Energa MKS Kalisz otworzyła tie-breaka akcją z wykorzystaniem Julii Szczurowskiej.

1:1
    Joker Świecie zameldował się w tie-breaku swoją udaną akcją.

2:1
    Gospodynie przyczaiły się na prawej stronie siatki z podwójnym blokiem i udaremniły kontratak.

2:2

2:3
    Po raz pierwszy w tie-breaku na prowadzeniu jest drużyna ze Świecia.

2:4
    Po punkcie dla Jokera Świecie przerwa na żądanie trenera Jacka Pasińskiego.

3:4
    Po powrocie na boisko punktuje Energa MKS Kalisz.

3:5
    Z mocnym postanowieniem zdobycia kompletu punktów siatkarki w niebiesko-białych strojach.

4:5
    Energa MKS Kalisz nie daje za wygraną.

4:6
    W pierwszym tempie więcej wychodzi przyjezdnym.

4:7
    Piłka po ataku z drugiej linii poleciała wyraźnie poza boisko.

5:7
    Denerwował się Jacek Pasiński, ale jak pokazała weryfikacja wideo miał słuszność.

5:8
    Trzypunktowe prowadzenie zawodniczek Jokera Świecie przy zmianie stron.

6:8
    Pierwszy punkt po zmianie stron wywalczony przez zawodniczki z Wielkopolski.

6:9
    Mają się na baczności podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego.

7:9
    Przez środek gospodynie.

7:10
    Joker Świecie jako pierwszy na granicy 10 punktów zdobytych w decydującym secie.

8:10
    Energa MKS Kalisz buduje swoje akcję pod presją. Ewelina Polak nie pozwala jednak sobie na niedociągnięcie piłek.

8:11
    Energa MKS Kalisz non stop mobilizowana przez trenera Jacka Pasińskiego. Coraz mniej czasu mają gospodynie na odrobienie strat w tie-breaku.

9:11
    Przedłużona akcja, która zakończyła się sukcesem kaliszanek.

10:11
    Po punkcie zdobytym przez gospodynie przerwa na żądanie szkoleniowca Wojciecha Kurczyńskiego.

10:12
    Akcja przygotowana na czasie okazała się skuteczna.

11:12
    Energa MKS Kalisz zahamowała akcję przeciwnika, a sama odpowiedziała z powodzeniem.

12:12
    Aż podskoczył z radości po wyrównaniu szkoleniowiec gospodyń. Nic nie dała Jokerowi Świecie wideo weryfikacja.

13:12
    W ważnym momencie Joker Świecie nie potrafi ustabilizować przyjęcia.

13:13
    To rozegranie Joker Świecie proponował już kilkakrotnie. Krótka z obiegnięcia i skutecznie Paulina Brzoska.

13:14
    Antenka po ataku ze skrzydła, a przed pierwszą piłką meczową jeszcze przerwa na żądanie trenera Jacka Pasińskiego.

14:14
    Pierwsza piłka meczowa obroniona i na dodatek w tie-breaku rywalizacja na przewagi.

14:15
    Druga piłka meczowa dla Jokera Świecie. Gospodynie nie znają sposobu na poskromienie krótkiej z obiegnięcia proponowanej przez beniaminka.

15:15
    Ewelina Polak zagrała przez skrzydło, a atakująca jej nie rozczarowała.

16:15
    Długa akcja z obronami po obu stronach boiska zakończona atakiem z prawego skrzydła przez Monikę Gałkowską. Pierwsza piłka meczowa dla Energi MKS Kalisz, a przed nią przerwa na żądanie trenera Wojciecha Kurczyńskiego.

16:16
    Natalia Skrzypkowska wcisnęła piłkę atakiem między blok a siatkę. Broni się beniaminek.

16:17
    W takim momencie as serwisowy w linię końcową boiska.

16:18
    Kontratak z wykorzystaniem prawego skrzydła i Energa MKS Kalisz nie zdołała podbić piłki. Koniec maratonu.

Koniec meczu

Bardzo długa rywalizacja w Arenie Kalisz ze szczęśliwym zakończeniem dla Jokera Świecie. Drużyna odniosła przełomowe zwycięstwo i pierwsze pod wodzą trenera Wojciecha Kurczyńskiego. Pokonała ona 3:2 Energę MKS. MVP spotkania została wybrana rozgrywająca Katarzyna Wenerska.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:17:35)

Czas meczu: 2:12