ŁKS – Odra O. 2:1 (koniec) | Stomil – GKS T. 1:2 (koniec) | Sandecja – Miedź 2:0 (koniec)
Zagłębie S. – Termalica 1:1 (koniec) | GKS Bełchatów – Górnik Ł. 1:2 (koniec)
Stomil Olsztyn
1:2 (1:1)
GKS Tychy
Sobota 27.02.2021, 13:00 • Stadion OSiR, Olsztyn • Fortuna 1 Liga • 18. kolejka

Nieudana inauguracja wiosny w Olsztynie. Stomil przegrywa z GKS-em Tychy 2:1. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje z meczów Fortuna I Liga w naszym serwisie. Bądźcie z nami! (14:53:19)

90+3

90+3
    Byrtek miał na nodze piłkę meczową, ale nie trafił w bramkę!

90+2
    Spychała strzela z dystansu, lecz prosto w ręce Jałochy. Końcowe fragmenty tego meczu.

90
    Do regulaminowego czasu gry sędzia dolicza trzy minuty.

89
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Biel, na boisku pojawia się Połap.

87
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Skrzypczak, na boisku pojawia się Mosakowski.

87
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Bucholc, na boisku pojawia się Sierant.

85
    Gol dla GKS-u!

SEBASTIAN STEBLECKI przelobowuje Skibę i GKS znów na prowadzeniu!

82
    Zakotłowało się w jedenastce gości, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną Spychały.

80
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Szczutowski, na boisku pojawia się van Huffel.

77
    Ofensywny faul Biela. Faulowany Byrtek. Stomil zyskuje rzut wolny.

75
    Kwadrans do zakończenia tego spotkania. Jak na razie utrzymuje się wynik z pierwszej połowy.

73
    Znakomita interwencja Skiby po strzale Monety z pola karnego Stomilu! Rzut rożny dla gości.

71
    Przerwa w grze. W jedenastce GKS-u leży jeden z piłkarzy Dumy Warmii.

70
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Grzeszczyk, na boisku pojawia się Steblecki.

70
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Lewicki, na boisku pojawia się Nowak.

68
    Zablokowane uderzenie Łuczaka przez Sołowieja sprzed pola karnego gości. Stomil wznowi grę od rzutu rożnego.

66
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Hinokio, na boisku pojawia się Szramka.

64
    Do wejścia na boisko przygotowany Hubert Szramka.

63
    Moneta dynamicznie wbiegł w jedenastkę Stomilu zdołał oddać strzał, ale piłka przeszła obok bramki Skiby.

61
    Łuczak trafia do bramki GKS-u, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej zawodnika OKS-u.

60
    Szczutowski próbował zakończyć dośrodkowanie Bucholc z prawej strony boiska, ale jego uderzenie piętką broni Jałocha!

57
    Identyczna sytuacja w drugim polu karnym, a na spalonym Szczutowski.

56
    Na pozycji spalonej złapany Grzeszczyk. Skiba wybije piłkę z pola karnego Stomilu.

55
    Składna akcja Stomilu zakończona strzałem sprzed pola karnego Hinokio.

52
    Zablokowane dośrodkowanie Strausa z lewej strony boiska. Rzut rożny dla OKS-u.

49
    Biel faulowany przez Bucholca. Przerwa w grze.

47
    Carolina pociągany za koszulkę w środku pola. Rzut wolny dla gospodarzy.

46
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Kargulewicz, na boisku pojawia się Moneta.

46

Za nami pierwsza połowa spotkania w Olsztynie. Goście wyszli na prowadzenie po strzale głową Lewickiego. Wyrównał Szczutowski również uderzeniem głową. Zapraszamy na drugą część spotkania.

45+2

45
    Spychała wywalcza jeszcze rzut rożny dla Stomilu. Końcowe fragmenty pierwszej części gry.

45
    Do regulaminowego czasu gry sędzia dolicza dwie minuty.

43
    Byrtek ogląda żółtą kartkę za faul w środkowej strefie boiska.

41
    Łuczak zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka poszybowała obok słupka bramki gości.

40
    Pięć minut do końca pierwszej części gry. Jak na razie Stomil remisuje z GKS-em 1:1.

36
    Zablokowany strzał Strausa z kilku metrów na bramkę GKS-u! Rzut rożny dla OKS-u.

33
    Gol dla Stomilu!

ANDRIAN SZCZUTOWSKI strzałem głową pokonuje Jałochę i doprowadza do remisu!

31
    Fragment słabszej gry z obu stron. Dużo fauli i niedokładności.

27
    Faulowany Carolina. Stały fragment gry dla miejscowych.

24
    Zakotłowało się w jedenastce Stomilu. GKS zyskuje rzut rożny.

22
    Prostopadłe podanie w pole karne do Szczutowskiego, lecz napastnik Stomilu nie opanowuje piłki.

20
    Szeliga kończył szybką kontrę GKS-u uderzeniem z 20. metrów, ale piłka przeszła obok słupka bramki Skiby.

19
    Ponownie aktywny dzisiaj Straus starał się zaskoczyć Jałochę strzałem z jedenastki gości i znów zbyt lekko.

16
    Za faul na Spychale ukarany zawodnik gości.

16
    Znów przerwa w grze. Na boisko leży dwóch piłkarzy GKS-u. Wcześniej szybka kontra Stomilu nie zakończona strzałem na bramkę gości.

14
    Teraz szansa Łuczaka, który uderzał z wybitej piłki z pola karnego. lecz jego strzał poszybował wysoko nad poprzeczką.

13
    W polu karnym przyjezdnych Straus starał się główkować na bramkę Jałochy, ale zbyt lekko by zaskoczyć golkipera z Tychów.

11

SZYMON LEWICKI po precyzyjnym strzale głową pokonuje Piotra Skibę i goście na prowadzeniu!

7
    Rzut wolny dla Stomilu. Faulowany na 30. metrze Wojciech Łuczak.

4
    W jedenastce Dumy Warmii leży jeden z zawodników gospodarzy. Mamy przerwę w grze.

3
    Rzut wolny dla gości w środkowej strefie boiska. Będzie dośrodkowanie w pole karne Stomilu.

1

Ze stadionu w Olsztynie wita Państwa Paweł Zajączkowski. Za 10. minut rozpocznie się spotkanie Stomilu Olsztyn z GKS-em Tychy.

Jakim wynikiem zakończy się sobotnia rywalizacja? Przekonamy się niebawem. Na relację live bezpośrednio z Olsztyna zapraszamy w imieniu Pawła Zajączkowskiego. Bądźcie z nami!

W tym roku Stomil jeszcze nie walczył o ligowe punkty. Piłkarze ze stolicy Warmii i Mazur podchodzą do meczu w optymistycznych nastrojach, ponieważ z Tyszanami na własnym stadionie nigdy nie przegrali. W tej chwili są 13. drużyną ligi.

Goście mają za sobą zaległą rywalizację z ŁKS-em Łódź, którą dość niespodziewanie rozstrzygnęli na własną korzyść. Po zwycięstwie 3:0 GKS Tychy awansował w tabeli Fortuna I Liga na 4. miejsce.

Piłkarze Stomilu Olsztyn wracają do rywalizacji ligowej. Pierwszym domowym rywalem będzie ekipa GKS-u Tychy.- Nie ma co ukrywać, że GKS Tychy ma za sobą przetarcie na trawie, a my wyjdziemy z marszu i zagramy bez żadnej jednostki treningowej na trawie – deklaruje opiekun Dumy Warmii Adam Majewski.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

PeZet

Gole: 33. Szczutowski – 11. Lewicki, 85. Steblecki

Kartki:   43. Byrtek (OLS) – 16. Kargulewicz (GKT)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 6:2. Rzuty rożne: 6:5. Spalone: 3:1. Foule: 5:18.
    Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc (87. Sierant), Remisz, Byrtek, Carolina, Straus – Skrzypczak (87. Mosakowski), Spychała, Łuczak, Hinokio (66. Szramka) – Szczutowski (80. van Huffel)
    Zmiany: Troshupa, Mosakowski, Szabaciuk, Tecław, Jońca, van Huffel, Sierant, Szramka, Ogrodowski

GKS Tychy: Jałocha – Sołowiej, Mańka, Nedić, Grzeszczyk (70. Steblecki), Biel (89. Połap), Szeliga, Żytek, Kargulewicz (46. Moneta), Lewicki (70. Nowak), Norkowski
    Zmiany: Odyjewski, Jakub Piątek, Nowak, Moneta, Steblecki, Stefaniak, Połap, Szymura, Kacper Piątek

Sędziowie: Łukasz Kuźma (Sędzia Główny), Piotr Podbielski (Sędzia Asystent 1), Damian Krumplewski (Sędzia Asystent 2), Marcin Szczerbowicz (Sędzia techniczny)