ŁKS – Odra O. 2:1 (koniec) | Stomil – GKS T. 1:2 (koniec) | Sandecja – Miedź 2:0 (koniec)
Zagłębie S. – Termalica 1:1 (koniec) | GKS Bełchatów – Górnik Ł. 1:2 (koniec)
Stomil Olsztyn
1:2 (1:1)
GKS Tychy
Sobota 27.02.2021, 13:00 • Stadion OSiR, Olsztyn • Fortuna 1 Liga • 18. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Piłkarze Stomilu Olsztyn wracają do rywalizacji ligowej. Pierwszym domowym rywalem będzie ekipa GKS-u Tychy.- Nie ma co ukrywać, że GKS Tychy ma za sobą przetarcie na trawie, a my wyjdziemy z marszu i zagramy bez żadnej jednostki treningowej na trawie – deklaruje opiekun Dumy Warmii Adam Majewski.

Goście mają za sobą zaległą rywalizację z ŁKS-em Łódź, którą dość niespodziewanie rozstrzygnęli na własną korzyść. Po zwycięstwie 3:0 GKS Tychy awansował w tabeli Fortuna I Liga na 4. miejsce.

W tym roku Stomil jeszcze nie walczył o ligowe punkty. Piłkarze ze stolicy Warmii i Mazur podchodzą do meczu w optymistycznych nastrojach, ponieważ z Tyszanami na własnym stadionie nigdy nie przegrali. W tej chwili są 13. drużyną ligi.

Jakim wynikiem zakończy się sobotnia rywalizacja? Przekonamy się niebawem. Na relację live bezpośrednio z Olsztyna zapraszamy w imieniu Pawła Zajączkowskiego. Bądźcie z nami!

Ze stadionu w Olsztynie wita Państwa Paweł Zajączkowski. Za 10. minut rozpocznie się spotkanie Stomilu Olsztyn z GKS-em Tychy.

1

3
    Rzut wolny dla gości w środkowej strefie boiska. Będzie dośrodkowanie w pole karne Stomilu.

4
    W jedenastce Dumy Warmii leży jeden z zawodników gospodarzy. Mamy przerwę w grze.

7
    Rzut wolny dla Stomilu. Faulowany na 30. metrze Wojciech Łuczak.

11
    Gol dla GKS-u!

SZYMON LEWICKI po precyzyjnym strzale głową pokonuje Piotra Skibę i goście na prowadzeniu!

13
    W polu karnym przyjezdnych Straus starał się główkować na bramkę Jałochy, ale zbyt lekko by zaskoczyć golkipera z Tychów.

14
    Teraz szansa Łuczaka, który uderzał z wybitej piłki z pola karnego. lecz jego strzał poszybował wysoko nad poprzeczką.

16
    Znów przerwa w grze. Na boisko leży dwóch piłkarzy GKS-u. Wcześniej szybka kontra Stomilu nie zakończona strzałem na bramkę gości.

16
    Za faul na Spychale ukarany zawodnik gości.

19
    Ponownie aktywny dzisiaj Straus starał się zaskoczyć Jałochę strzałem z jedenastki gości i znów zbyt lekko.

20
    Szeliga kończył szybką kontrę GKS-u uderzeniem z 20. metrów, ale piłka przeszła obok słupka bramki Skiby.

22
    Prostopadłe podanie w pole karne do Szczutowskiego, lecz napastnik Stomilu nie opanowuje piłki.

24
    Zakotłowało się w jedenastce Stomilu. GKS zyskuje rzut rożny.

27
    Faulowany Carolina. Stały fragment gry dla miejscowych.

31
    Fragment słabszej gry z obu stron. Dużo fauli i niedokładności.

33
    Gol dla Stomilu!

ANDRIAN SZCZUTOWSKI strzałem głową pokonuje Jałochę i doprowadza do remisu!

36
    Zablokowany strzał Strausa z kilku metrów na bramkę GKS-u! Rzut rożny dla OKS-u.

40
    Pięć minut do końca pierwszej części gry. Jak na razie Stomil remisuje z GKS-em 1:1.

41
    Łuczak zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka poszybowała obok słupka bramki gości.

43
    Byrtek ogląda żółtą kartkę za faul w środkowej strefie boiska.

45
    Do regulaminowego czasu gry sędzia dolicza dwie minuty.

45
    Spychała wywalcza jeszcze rzut rożny dla Stomilu. Końcowe fragmenty pierwszej części gry.

45+2

Za nami pierwsza połowa spotkania w Olsztynie. Goście wyszli na prowadzenie po strzale głową Lewickiego. Wyrównał Szczutowski również uderzeniem głową. Zapraszamy na drugą część spotkania.

46

46
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Kargulewicz, na boisku pojawia się Moneta.

47
    Carolina pociągany za koszulkę w środku pola. Rzut wolny dla gospodarzy.

49
    Biel faulowany przez Bucholca. Przerwa w grze.

52
    Zablokowane dośrodkowanie Strausa z lewej strony boiska. Rzut rożny dla OKS-u.

55
    Składna akcja Stomilu zakończona strzałem sprzed pola karnego Hinokio.

56
    Na pozycji spalonej złapany Grzeszczyk. Skiba wybije piłkę z pola karnego Stomilu.

57
    Identyczna sytuacja w drugim polu karnym, a na spalonym Szczutowski.

60
    Szczutowski próbował zakończyć dośrodkowanie Bucholc z prawej strony boiska, ale jego uderzenie piętką broni Jałocha!

61
    Łuczak trafia do bramki GKS-u, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej zawodnika OKS-u.

63
    Moneta dynamicznie wbiegł w jedenastkę Stomilu zdołał oddać strzał, ale piłka przeszła obok bramki Skiby.

64
    Do wejścia na boisko przygotowany Hubert Szramka.

66
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Hinokio, na boisku pojawia się Szramka.

68
    Zablokowane uderzenie Łuczaka przez Sołowieja sprzed pola karnego gości. Stomil wznowi grę od rzutu rożnego.

70
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Lewicki, na boisku pojawia się Nowak.

70
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Grzeszczyk, na boisku pojawia się Steblecki.

71
    Przerwa w grze. W jedenastce GKS-u leży jeden z piłkarzy Dumy Warmii.

73
    Znakomita interwencja Skiby po strzale Monety z pola karnego Stomilu! Rzut rożny dla gości.

75
    Kwadrans do zakończenia tego spotkania. Jak na razie utrzymuje się wynik z pierwszej połowy.

77
    Ofensywny faul Biela. Faulowany Byrtek. Stomil zyskuje rzut wolny.

80
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Szczutowski, na boisku pojawia się van Huffel.

82
    Zakotłowało się w jedenastce gości, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną Spychały.

85

SEBASTIAN STEBLECKI przelobowuje Skibę i GKS znów na prowadzeniu!

87
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Bucholc, na boisku pojawia się Sierant.

87
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Skrzypczak, na boisku pojawia się Mosakowski.

89
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Biel, na boisku pojawia się Połap.

90
    Do regulaminowego czasu gry sędzia dolicza trzy minuty.

90+2
    Spychała strzela z dystansu, lecz prosto w ręce Jałochy. Końcowe fragmenty tego meczu.

90+3
    Byrtek miał na nodze piłkę meczową, ale nie trafił w bramkę!

90+3

Nieudana inauguracja wiosny w Olsztynie. Stomil przegrywa z GKS-em Tychy 2:1. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje z meczów Fortuna I Liga w naszym serwisie. Bądźcie z nami! (14:53:19)

PeZet

Gole: 33. Szczutowski – 11. Lewicki, 85. Steblecki

Kartki:   43. Byrtek (OLS) – 16. Kargulewicz (GKT)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 6:2. Rzuty rożne: 6:5. Spalone: 3:1. Foule: 5:18.
    Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc (87. Sierant), Remisz, Byrtek, Carolina, Straus – Skrzypczak (87. Mosakowski), Spychała, Łuczak, Hinokio (66. Szramka) – Szczutowski (80. van Huffel)
    Zmiany: Troshupa, Mosakowski, Szabaciuk, Tecław, Jońca, van Huffel, Sierant, Szramka, Ogrodowski

GKS Tychy: Jałocha – Sołowiej, Mańka, Nedić, Grzeszczyk (70. Steblecki), Biel (89. Połap), Szeliga, Żytek, Kargulewicz (46. Moneta), Lewicki (70. Nowak), Norkowski
    Zmiany: Odyjewski, Jakub Piątek, Nowak, Moneta, Steblecki, Stefaniak, Połap, Szymura, Kacper Piątek

Sędziowie: Łukasz Kuźma (Sędzia Główny), Piotr Podbielski (Sędzia Asystent 1), Damian Krumplewski (Sędzia Asystent 2), Marcin Szczerbowicz (Sędzia techniczny)