Znicz – Motor 0:1 (koniec) | Błękitni – KKS 0:4 (koniec) | Polkowice – Stal Rz. 1:2 (koniec)
Lech II P. – Ostróda 1:1 (koniec) | Olimpia E. – Wigry 0:0 (koniec) | Olimpia G. – Bytovia 0:0 (koniec)
GKS K. – Hutnik 0:2 (koniec)
GKS Katowice
0:2 (0:1)
Hutnik Kraków
Sobota 06.03.2021, 17:00 • Stadion Miejski, Katowice • 2. Liga • 20. kolejka

Posiadanie piłki: 69 % : 31 %.
    Strzały na bramkę: 3:3. Strzały niecelne: 4:6. Rzuty rożne: 3:2. Spalone: 0:2. Faule: 13:18. (18:58:29)

Hutnik wygrywa w Katowicach! Jest to na pewno niespodzianka biorąc pod uwagę, że mierzył się dzisiaj lider z ostatnią drużyną. Goście objęli prowadzenie w pierwszej połowie. O ile pierwsza część spotkania była dość wyrównana z lekkim wskazaniem gospodarzy, o tyle druga połowa to dominacja GKS-u, który grał niemal całą połowę z przewagą jednego gracza. Na niewiele się to jednak zdało, bowiem dobrze w defensywie zagrali zawodnicy z Krakowa, którzy dowieźli do końca zwycięstwo zdobywając jeszcze drugiego gola w ostatniej akcji spotkania.

90+5

90+5
    Gol dla Hutnika!
    Nieporozumienie pomiędzy Wojciechowskim, a Mrozkiem wykorzystuje KAMIL SOBALA, który pakuje piłkę do pustej bramki.

90+3
    Figiel gubi piłkę na swojej połowie. Zmorzyński dograł w pole karne, ale z bliskiej odległości nie trafia Sobala.

90+2
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Świątek, na boisku pojawia się Jaklik.

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Pavlas (GKS Katowice).

90
    4 minuty doliczone do tego spotkania.

88
    Kolejna groźna akcja pod bramką gości. Jędrych z bliskiej odległości uderza obok bramki.

87
    Zamieszanie w polu karnym gości. Ucierpiał tam Smuga, który teraz leży na murawie.

85
    Katowiczanie rozpaczliwymi akcjami próbują zdobyć bramkę. Pomimo gry w 10 goście dobrze radzą sobie w obronie.

84
    Smug radzi sobie z dośrodkowaniem Błąda.

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Jodłowski (Hutnik Kraków).

81
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Sanocki, na boisku pojawia się Kurbiel.
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Kozłowski, na boisku pojawia się Pavlas.

79
    Faulowany Sobala na połowie boiska.

78
    Kościelniak faulowany na połowie rywala.

76
    Żółtą kartkę otrzymuje Jędrych (GKS Katowice).

75
    W odpowiedzi głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła uderzał Kozłowski. Strzał napastnika gospodarzy mija bramkę.

74
    Z kontrą wyszli goście. Zza pola karnego mocno uderzył Kędziora. Piłka na szczęście dla miejscowych przelatuje nad poprzeczką.

74
    Niedokładne podanie do Rogali. Od autu zacznie Hutnik.

73
    Jędrych uderzył z ok. 30 metrów. Z mocnym strzałem radzi sobie Smug.

71
    Ozimek traci piłkę pod polem karnym rywala. GieKS-a od autu.

71
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego małe zamieszanie w polu karnym gości. Sędzia przerywa grę dopatrując się faulu na graczu Hutnika.

70
    Żółtą kartkę otrzymuje Sobala (Hutnik Kraków).

69
    Katowiczanie wywalczyli rzut rożny.

68
    Powinno być 1:1. W pole karne dorzucił Rogala. Sanocki z bliskiej odległości nie trafia w bramkę.

67
    Kontra gości kończy się bardzo niecelnym strzałem Sobali.

66
    Goście tego spotkania wyraźnie chcą dowieźć to zwycięstwo do końca i już zaczynają grać na czas.

65
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Linca, na boisku pojawia się Jodłowski.
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Kitliński, na boisku pojawia się Sobala.

64
    Błąd dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale nie zamknęli tej akcji gospodarze.

61
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Jaroszek, na boisku pojawia się Urynowicz.
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Woźniak, na boisku pojawia się Kościelniak.

59
    Smug radzi sobie z dośrodkowaniem rywala z lewego skrzydła.

57
    Błąd fauluje w środkowej strefie boiska.

57
    Sanocki fauluje w polu karnym rywala.

54
    Kozłowski faulowany na połowie rywala. A przed chwilą doszło do przepychanki miedzy Hafezem, a Kołodziejskim. W wyniku czego Egipcjanin zobaczył czerwoną kartkę, a obrońca z Katowic żółtą.

53
    Żółtą kartkę otrzymuje Kołodziejski (GKS Katowice).

53
    Czerwona kartka dla Hafez (Hutnik Kraków).

51
    Błąd wrzucił piłkę w pole karne. Piłkę próbował zgrywać Rogala, ale zabrakło tam gracza w żółtej koszulce.

50
    Hafez faulowany na swojej połowie.

49
    Była okazja na kontrę dla GKS-u. Kozłowski przegrał jednak rywalizację z Ozimkiem, który wybił na aut.

48
    Kozłowski dośrodkowywał z prawego skrzydła w pole karne rywala. Niecelnie głową uderzał Woźniak.

47
    Długie podanie do Woźniaka, ale pewnie w obronie goście, którzy wybijają na aut.

46
    Groźnie pod bramką gości po wyrzucie z autu. Ostatecznie piąstkuje Smug i oddala zagrożenie.

46

Na boisko wrócił też GKS. Również nie powinno być zmian.

Goście już na murawie. Wygląda na to, że nie będzie zmian w Hutniku.

Pierwsza połowa meczu już za nami. W Katowicach niespodzianka. Lider tabeli po 45 minutach przegrywa z ostatnim w tabeli Hutnikiem Kraków 0:1. Jedynego gola w pierwszej odsłonie strzelił głową Michał Kitliński.

45+1

45
    Sędzia dolicza jedną minutę.

45
    Hafez przejął piłkę na swojej połowie. Egipcjanin rozrzucił akcję na prawe skrzydło. Akcja zakończyła się strzałem Linca, ale pewnie interweniuje Mrozek.

44
    Żółtą kartkę otrzymuje Stawarczyk (Hutnik Kraków).

40
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Kiebzak, na boisku pojawia się Sanocki.

39
    Kontuzja Kiebzaka, pomocnik gospodarzy za chwilę opuści boisko.

37
    Katowiczanie konstruują ofensywne akcje, ale dobrze ustawieni w defensywie są zawodnicy z Krakowa, którzy nie dają dojść swoim rywalom do dogodnej okazji.

35
    Nieudany strzał Woźniaka zza pola karnego.

33
    Figiel przewrócił się w polu karnym rywala, ale sędzia potraktował to jako symulacja i ukarał gracza z Katowic żółtą kartką.

31
    Świątek dośrodkowywał w pole karne rywala, ale radzą sobie obrońcy gospodarzy, którzy oddalają zagrożenie. Po chwili faulowany jeden z graczy GKS-u.

30
    Hafez faulowany ok. 25 metrów od bramki katowickiego klubu.

27
    Groźnie było po tym rzucie rożnym, ale piłka po strzale jednego z graczy gości przelatuje nad bramką rywala.

27
    Linc dośrodkowywał w pole karne, ale Jaroszek wybija piłkę na róg.

26
    Na spalonym Świątek.

25
    Kiebzak faulowany pod swoim polem karnym.

23
    Figiel oddał strzał z 16 metrów, ale czujny w bramce Smug, który pewnie broni to uderzenie.

21
    Kiebzak wpadł w pole karne rywala. Pomocnik GKS-u nie wywalczył jednak nawet rzutu rożnego.

21
    Figiel faulowany w środku pola.

20
    Wojciechowski ucierpiał po starciu z rywalem. Krótka przerwa.

19
    Niedokładne rozegranie akcji przez miejscowych. Piłkę przejmuje Smug.

17
    Kiebzak wywalczył aut pod polem karnym rywala.

16
    Hafez uderza z dystansu, ale piłka mija bramkę rywala.

16
    Błąd dośrodkowuje w pole karne rywala, ale zbyt głęboko zrobił to pomocnik gospodarzy. Pewnie chwyta piłkę Smug.

15
    Hafez fauluje rywala na połowie GKS-u.

13
    Dobrze rozegrany rzut rożny. Dośrodkowanie z prawego skrzydła wykorzystał MICHAŁ KITLIŃSKI, który głową skierował piłkę do siatki rywala.

12
    Goście wywalczyli pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.

9
    Hafez otrzymał podanie i wpadł w pole karne gospodarzy. Zawodnik z Egiptu poślizgnął się jednak w "szesnastce" i ostatecznie z piątego metra zacznie grę Mrozek.

8
    Kędziora urwał się obrońcom gospodarzy i wpadł w pole karne. Akcja kończy się niecelnym strzałem lub podaniem, nie wiadomo do końca co chciał zrobić gracz gości.

7
    Kiebzak dośrodkowywał z prawego skrzydła w pole karne rywala, ale pewnie wychodzi z bramki Smug, który przejmuje piłkę.

5
    Figiel dośrodkowywał w pole karne rywala. Z woleja próbował uderzać Woźniak, ale pomocnik miejscowych nie trafił czysto w piłkę.

5
    Błąd dośrodkowywał z rzutu wolnego w pole karne rywala. Smug wybija na róg.

4
    Rzut wolny dla gospodarzy w pobliżu pola karnego gości.

2
    Błąd faulowany na połowie rywala.

1
    Pierwsza ofensywna akcja gości, ale na wysokości pola karnego udanie interweniował obrońca GKS-u, który wywalczył aut.

1
    Spotkanie rozpoczęli goście.

1

Obydwie drużyny już na płycie boiska. Za chwilę pierwszy gwizdek arbitra tego spotkania.

GKS Katowice: Mrozek – Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala – Kiebzak, Jaroszek, Figiel, Błąd, Woźniak – Kozłowski.

Rezerwowi: Królczyk – Janiszewski, Broda, Sanocki, Urynowicz, Kurbiel, Grychtolik, Kościelniak, Pavlas.

Hutnik Kraków: Smug – Ozimek, Kędziora, Stawarczyk, Wojcinowicz, Zmorzyński – Świątek, Drąg, Linca – Hafez, Kitliński.

Rezerwowi: Dul – Jaklik, Sobala, Bełczowski, Tetych, Bernal, Handzlik, Olszewski, Jodłowski.

Sędziowie: Damian Krumplewski – Piotr Szubielski, Marcin Jakowenko.

Dzień dobry Państwu! Kłaniamy się z Katowic, które uroczyły nas dzisiaj dość chłodną, ale słoneczną pogodą. Od kilku minut trwa rozgrzewka, a spotkanie rozpocznie się za jakieś 20 minut.
    Skład katowiczan wygląda następująco:
    Ustawienie gości na to spotkanie przedstawia się następująco:
    Katowiczanie intensywnie przygotowują się do kolejnego spotkania ligowego:
    Garść statystyk przed tym spotkaniem:
    Kilka słów od Daniana Pavlasa przed tym spotkaniem:

W spotkaniu 1 kolejki tego sezonu Hutnik sprawił niespodziankę i pokonał swojego najbliższego rywala. Krakowianie wygrali wtedy 3:2 tak więc w najbliższą sobotę Ślązacy będą chcieli z pewnością zrewanżować się swoim rywalom i sięgnąć po pełną pulę.
    Sobotnie spotkanie sędziować będzie Damian Krumplewski:

Rzut oka na tabelę 2 ligi. Na czele tabeli znajdują się gospodarze tego spotkania – GKS Katowice z dorobkiem 41 punktów. Tuż za nimi mający jeden mecz mniej Górnik Polkowice (39 punktów). W całkiem odmiennej sytuacji znajdują się zawodnicy z Małopolski. Hutnik w tej chwili jest zagrożony spadkiem bowiem zdobył tylko 13 punktów i przekłada się to na ostatnie miejsce w tabeli. Na pocieszenie Krakowian warto dodać, że mają oni o jeden mecz mniej na swoim koncie aniżeli ich bezpośredni rywale. Do najbliższego rywala – 18 Zniczu Pruszków Hutnik traci obecnie 3 punkty.

Przed nami 20 seria gier w 2 lidze piłkarskiej. W tej kolejce do Katowic przyjedzie Hutnik Kraków, aby zmierzyć się z miejscowym GKS-em.
    Już w sobotę kolejne emocje piłkarskie:

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Damian Apostolski

Gole: 13. Kitliński, 90+5. Sobala

Kartki:   33. Figiel (KAT), 53. Kołodziejski (KAT), 76. Jędrych (KAT), 90+1. Pavlas (KAT) – 44. Stawarczyk (HUT), 70. Sobala (HUT), 83. Jodłowski (HUT)   53. Hafez (HUT)

Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 4:6. Rzuty rożne: 3:2. Spalone: 0:2. Foule: 13:18.
    GKS Katowice: Mrozek – Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala – Kiebzak (40 Sanocki, 81. Kurbiel), Jaroszek (61. Urynowicz) , Figiel, Błąd, Woźniak (61. Kościelniak) – Kozłowski (81. Pavlas).

Zmiany: Królczyk – Janiszewski, Broda, Sanocki, Urynowicz, Kurbiel, Grychtolik, Kościelniak, Pavlas.

Hutnik Kraków: Smug – Ozimek, Kędziora, Stawarczyk, Wojcinowicz, Zmorzyński – Świątek, Drąg, Linca (65. Jodłowski) – Hafez, Kitliński (65. Sobala ).

Zmiany: Dul – Jaklik, Sobala, Bełczowski, Tetych, Bernal, Handzlik, Olszewski, Jodłowski.

Sędziowie: Damian Krumplewski – Piotr Szubielski, Marcin Jakowenko