Górnik Ł. – Chrobry 3:0 (koniec) | GKS T. – Arka 1:0 (koniec)
Górnik Łęczna
3:0 (0:0)
Chrobry Głogów
Czwartek 01.04.2021, 17:00 • Stadion Górnika, Łęczna • Fortuna 1 Liga • 23. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Grający nierówno głogowianie znajdują się na 12. miejscu w tabeli z 29 punktami wywalczonymi w 22 kolejkach. Bilans podopiecznych Ivana Djurdjevicia to osiem zwycięstw, pięć remisów oraz dziewięć porażek. Mniej goli strzelają niż tracą i postarają się poprawić bilans w konfrontacji z Górnikiem Łęczna.

Chrobry Głogów również nie zaprezentował się na miarę oczekiwań w poprzednim spotkaniu. Podopieczni Ivana Djurdjevicia zostali pokonani na własnym stadionie 0:2 przez Puszczę Niepołomice. Wcześnie stracili gole po strzałach Jakuba Bartosza.

Poprzednia porażka 0:3 z Radomiakiem była bolesna dla podopiecznych Kamila Kieresia. Zaprezentowali się źle we wszystkich formacjach i pozwalali na częste zagrażanie bramce Macieja Gostomskiego. Do siatki przymierzyli Karol Angielski, Mateusz Radecki oraz Damian Gąska.

Górnik rozpoczął rundę wiosenną od trzech wyjazdowych zwycięstw, jednak zahamował. Wicelider poniósł porażki na własnym stadionie z Koroną Kielce, a także na terenie Radomiaka. Pozostaje wiceliderem, ale dzięki nieudolności innych klubów z czołówki.

Zapraszamy na relację na żywo z pierwszego meczu 23. kolejki Fortuna I ligi. Górnik Łęczna zmierzy się w nim z Chrobrym Głogów. Pierwszy gwizdek sędziego w czwartek o godzinie 17.

Górnik Łęczna: Gostomski – Leandro, Pajnowski, Midzierski, Orłowski, Krykun, Stromecki, Cierpka, Kalinkowski, Goliński, Śpiączka.

Rezerwowi: Kostrzewski – Stasiak, Matei, Banaszak, Kukułowicz, Mak, Wojciechowski, Tkacz, Rozmus.

Chrobry Głogów: Leszczyński – Ilków-Gołąb, Michalec, Stolc, Oleksy, Kolenc, Mandrysz, Dziąbek, Machaj, Banaszewski, Lebedyński.

Rezerwowi: Bieszczad – Bougaidis, Bryła, Michalczyk, Cywka, Juraszek, Niski, Piła, Kowalczyk.

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).

Drużyny pojawiły się na boisku i są przygotowane do rozpoczęcia spotkania. Gospodarze w zielono-czarnych strojach, a Chrobry w pomarańczowo-czarnych.

1

2
    Sędziowie punktualni i rozpoczęło się spotkanie. Wcześnie crossowe podanie rzucone na połowę Górnika Łęczna, jednak tam atakujący zawodnik przyjezdnych faulował.

3
    Podanie do zawodnika z Głogowa w pole karne Górnika Łęczna. Ten został wzięty w kleszcze i nie miał możliwości przetestowania strzałem Macieja Gostomskiego.

4
    Maciej Orłowski wrzutem z autu na wysokości koła środkowego, ale nie widział sposobu na przetransportowanie piłki w kierunku bramki Rafała Leszczyńskiego.

6
    Gospodarze rozwijają skrzydła w ofensywie i przenoszą się z piłką coraz bliżej pola karnego przeciwnika. Rafał Leszczyński został postraszony niedokładnymi strzałami ostrzegawczymi.

8
    W ataku pozycyjnym głównie podopieczni Kamila Kieresia. Przewinienie blisko chorągiewki i będzie dogodna pozycja do wykonania groźnego dośrodkowania z rzutu wolnego w pole karne Chrobrego Głogów.

9
    Poradzili sobie z wyekspediowaniem piłki gracze z Głogowa.

10
    Nieudane podanie crossowe na lewe skrzydło i futbolówka uciekła tym razem podopiecznym Ivana Djurdjevicia poza boisko.

12
    Zaczyna powoli brakować sytuacji podbramkowych na stadionie Górnika Łęczna. Ani gospodarze, ani przyjezdni jeszcze nie zagrozili bramkarzowi przeciwnika strzałem celnym.

13
    Wicelider zgubił piłkę na połowie Chrobrego Głogów i teraz to przyjezdni z województwa dolnośląskiego przystąpili do starannego rozegrania.

14
    Wznowienie Leandro wrzutem z autu. Gospodarze mieli możliwość wprowadzenia piłki do gry na połowie przeciwnika.

15
    Minął kwadrans konfrontacji na stadionie Górnika Łęczna i generalnie rywalizacja jest wyrównana. Oba zespoły nie rozpoczęły meczu od mocnego uderzenia i niezmiennie szukają sposobu na zagrożenie przeciwnikom.

17
    Maksymilian Banaszewski miał problem z przeprowadzeniem ataku pod naporem agresywnie usposobionego przeciwnika. Skończyło się niedokładnym uderzeniem z dystansu wyraźnie obok spojenia słupka z poprzeczką.

19
    Zarysowuje się coraz wyraźniejsza przewaga zespołu z Lubelszczyzny pod względem posiadania piłki.

20
    Nie widać po drużynach ochoty do wysokiego pressingu. Do pewnego momentu tak Górnik Łęczna, jak i Chrobry Głogów pozwala przeciwnikowi na swobodne wymienianie podań.

21
    Przyblokowany szarżujący w polu karnym Górnika Łęczna zawodnik i Sylwester Rasmus nie przyznał podopiecznym Ivana Djurdjevicia nawet rzutu rożnego.

23
    Zdecydowana reakcja Sylwestra Rasmusa wobec zawodnika Chrobrego Głogów utrudniającego egzekwowanie rzutu wolnego. Po wybiciu stałego fragmentu gry jeszcze korner dla wicelidera.

24
    Po rzucie rożnym piłka została wybita z pola karnego zespołu z województwa dolnośląskiego. Późniejsze uderzenie z dystansu wyłącznie na uwolnienie i nie stanowiło niebezpieczeństwa dla Rafała Leszczyńskiego.

26
    Po raz pierwszy tak niebezpiecznie dla Chrobrego Głogów. Maciej Gostomski sam sprokurował rzut rożny, ale zdołał naprawić swoje niepewne zachowanie. Po strzale głową interweniował z dużym wyczuciem!

28
    Dotąd jeden rzut rożny wykonywany przez Górnika Łęczna, a dwa przez zawodników z Głogowa.

30
    Dwa kwadranse spotkania za drużynami i pozostaje bezbramkowo. Podniosła się temperatura pod bramką Górnika Łęczna, jednak Maciej Gostomski niepokonany po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

31
    Piłka krąży między środkowymi obrońcami Chrobrego Głogów, natomiast beniaminek utrudnia dopiero uruchamianie środkowych pomocników, czyli Jaki Kolenca oraz Roberta Mandrysza.

32
    Zawodnikom w pomarańczowo-czarnych strojach nie wyszło rozegranie futbolówki na lewej stronie boiska. Od wrzutu z autu podopieczni Kamila Kieresia.

34
    Podanie w pole karne Chrobrego Głogów w kierunku nieco osamotnionego Bartosza Śpiączki. Defensor przyjezdnych odprowadził piłkę oraz dobrze zbudowanego napastnika poza boisko. Od bramki Rafał Leszczyński.

36
    Maciej Gostomski głośno krzyknął w kierunku swoich środkowych obrońców i jasno dał im do zrozumienia, że to on sprzątnie futbolówkę toczącą się po szesnastce Górnika Łęczna.

37
    Piłka uciekła zawodnikom z Łęcznej poza boisko. Wznowienie zostało przyznane ustawionemu między słupkami głogowskiej bramki Rafałowi Leszczyńskiemu.

38
    Mało czasu pozostało zawodnikom na otwarcie wyniku w pierwszej połowie. Dotąd widowisko umiarkowanie atrakcyjne i to delikatnie powiedziane.

40
    Gra wznowiona po przerwie spowodowanej urazem zawodnika Chrobrego Głogów. Po niej rozegranie podopiecznych Kamila Kieresia, ale w bezpiecznej odległości od bramki strzeżonej przez Rafała Leszczyńskiego.

41
    Michałowi Golińskiemu nie udało się opanować futbolówki na prawej stronie boiska.

43
    Michał Michalec napomniany żółtą kartką za przewinienie na własnej połowie boiska.

45

Kilka interesujących przyspieszeń to zdecydowanie za mało, żeby wystawić drużynom laurkę za pierwszą połowę spotkania. Na murawie panuje walka, a piłkarze ofensywni mają problem z kreowaniem sytuacji podbramkowych. Rafał Leszczyński nie został przeegzaminowany niebezpiecznym strzałem. Maciej Gostomski zmierzył się z interesującym strąceniem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na pewno podopiecznych Kamila Kieresia oraz Ivana Djurdjevicia stać na więcej po powrocie z szatni na boisko.

46

47
    Piłka ponownie sunie po murawie na stadionie Górnika Łęczna. Na razie nie widać diametralnej zmiany w nastawieniu któregoś z zespołów. Zobaczymy, jak to się potoczy.

49
    Wyprowadzenie piłki w wykonaniu obciążonego żółtym kartonikiem Michała Michalca. Dalekie zagranie w pole karne Górnika Łęczna nie zostało opanowane przez Mikołaja Lebedyńskiego.

50
    Od rzutu rożnego Górnik Łęczna. Niebezpieczne wstrzelenie w pobliże bramki Rafała Leszczyńskiego, ale poradzili sobie z nim przyjezdni.

52
    Mało zabrakło zawodnikowi Górnika Łęczna do przechwycenia piłki na lewej stronie boiska i rozpędzenia się w kierunku bramki Rafała Leszczyńskiego. Ma do siebie duże pretensje o to, że nie utrzymał futbolówki w placu.

54
    Świetnie krążyła piłka między zawodnikami Górnika Łęczna. To była ich najlepsza akcja od początku meczu. Kamil Kiereś komplementuje podopiecznych z ławki rezerwowych, choć akcja nie została zakończona celnym strzałem z bardzo dogodnej pozycji!

56
    Jeszcze korner dla zespołu z Lubelszczyzny. Interweniował w pierwszym tempie Rafał Leszczyński, a ponowna próba zaszkodzenia gościom została powstrzymana przez defensora w pomarańczowo-czarnym stroju.

58
    Najlepsze od początku meczu minuty Górnika Łęczna i jego przeciwnik musi szybko uszczelniać obronę, jeżeli nie chce niebawem widzieć piłki we własnej bramce.

59
    Budzą się podopieczni Ivana Djurdjevicia i wywalczyli dla siebie korner. Niezłe dośrodkowanie, a po nim strzał. Na szczęście dla Górnika poza lustro bramki strzeżonej przez Macieja Gostomskiego.

61
    Gol dla Łęcznej!
    Strzelcem bramki BARTOSZ ŚPIĄCZKA.

Górnik Łęczna na prowadzeniu. Od kilku minut zarysowała się przewaga podopiecznych Kamila Kieresia. Bartosz Śpiączka udokumentował ją pierwszym uderzeniem do bramki Rafała Leszczyńskiego. Wicelider ma czego bronić!

63
    Kombinacyjna akcja Chrobrego Głogów została przerwana przez brawurowo interweniującego na przedpolu Macieja Gostomskiego.

64
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Machaj, na boisku pojawia się Bryła.

64
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Kolenc, na boisku pojawia się Cywka.

67
    Chrobry Głogów musi zainteresować się żwawszym atakowaniem bramki gospodarzy. Podniosła się temperatura w pobliżu Macieja Gostomskiego, ale trudno mówić o realnej szansie na wyrównanie.

68
    Wrzutka zza pola karnego Maksymiliana Banaszewskiego akurat w miejsce, gdzie nie było żadnego podopiecznego Ivana Djurdjevicia. Piłka została wyekspediowana przez defensora Górnika Łęczna.

69
    Niebezpiecznie wyglądające zderzenie na połowie Górnika Łęczna.

71
    Piłka przechwycona spod nóg szarżującego zawodnika Chrobrego Głogów na skrzydle. Na dodatek po stracie jeden z przyjezdnych został sprowokowany do popełnienia przewinienia.

73
    Zakotłowało się i zrobiło się zamieszanie. Ostatecznie wznowienie zostało przyznane Rafałowi Leszczyńskiemu z powodu spalonego nieco zagubionego zawodnika Górnika Łęczna.

75
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Dziąbek, na boisku pojawia się Piła.

77
    Dwie szanse na podwojenia prowadzenia dla Górnika Łęczna i to powinno być zamknięcie spotkania! Serhij Krykun rozwinął wysoką prędkość na połowie Chrobrego Głogów. Jego uderzenie zostało sparowane przez Rafała Leszczyńskiego. Dobitka już niedokładna.

79
    Szarżujący zawodnik z Głogowa został powstrzymany wewnątrz pola karnego. Jeszcze wrzut z autu dla przyjezdnych na połowie coraz głębiej schowanego Górnika Łęczna.

81
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Śpiączka, na boisku pojawia się Wojciechowski.

82
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Mandrysz, na boisku pojawia się Kowalczyk.

83
    Strzelcem bramki MICHAŁ GOLIŃSKI.

To już chyba pozamiatane! Górnik Łęczna podwoił swoje prowadzenie. Mało czasu na odpowiedzenie mają podopieczni Ivana Djurdjevicia. Tym razem Michał Goliński utonął w objęciach swoich kompanów z zespołu. Świetnie przymierzył.

84
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Kalinkowski, na boisku pojawia się Banaszak.

87
    Dośrodkowanie zostało przechwycone przez czujnego we własnym polu karnym Macieja Gostomskiego.

90
    Doliczone trzy minuty.

90+2
    Ostatnie szanse na poprawienie rezultatu już w doliczonych minutach.

90+3
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Goliński, na boisku pojawia się Kukułowicz.

90+3
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Krykun, na boisku pojawia się Mak.

90+4
    Strzelcem bramki BARTŁOMIEJ KUKUŁOWICZ.

Bardzo mało czasu potrzebował Bartłomiej Kukułowicz na strzelenie swojego gola i podsumowanie wyższości Górnika Łęczna!

90+4

Górnik Łęczna przypominał siebie z najlepiej rozegranych meczów tego sezonu. Po dwóch porażkach odniósł zasłużone zwycięstwo 3:0 z Chrobrym Głogów. Przez godzinę gospodarze zaproponowali niewiele interesującego w ofensywie, ale było widać, że stopniowo przyspieszają. W przedostatnim kwadransie Bartosz Śpiączka dał prowadzenie wiceliderowi, a w 83. minucie konfrontacja została praktycznie zamknięta uderzeniem Michała Golińskiego. Już w doliczonym czasie wynik ustalił Bartłomiej Kukułowicz.

Posiadanie piłki: 52% : 48%.
    Strzały na bramkę: 5:3.
    Strzały niecelne: 9:2.
    Rzuty rożne: 5:5.
    Spalone: 0:0.
    Faule: 12:15.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:52:51)

Gole: 61. Śpiączka, 83. Goliński, 90+4. Kukułowicz

Kartki:   43. Michalec (CHR1)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 9:2. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 0:0. Foule: 12:15.
    Górnik Łęczna: Gostomski – Leandro, Pajnowski, Midzierski, Orłowski, Krykun (90. Mak), Stromecki, Cierpka, Kalinkowski (84. Banaszak), Goliński (90. Kukułowicz), Śpiączka (81. Wojciechowski).

Zmiany: Kostrzewski – Stasiak, Matei, Banaszak, Kukułowicz, Mak, Wojciechowski, Tkacz, Rozmus.

Chrobry Głogów: Leszczyński – Ilków-Gołąb, Michalec, Stolc, Oleksy, Kolenc (64. Cywka), Mandrysz (82. Kowalczyk), Dziąbek (75. Piła), Machaj (64. Bryła), Banaszewski, Lebedyński.

Zmiany: Bieszczad – Bougaidis, Bryła, Michalczyk, Cywka, Juraszek, Niski, Piła, Kowalczyk.

Sędziowie: Sylwester Rasmus (Toruń)