Korona – ŁKS 1:2 (koniec) | Jastrzębie – Termalica 0:0 (koniec) | Chrobry – GKS T. 1:0 (koniec)
Resovia – Zagłębie S. 1:2 (koniec) | Radomiak – Odra O. 1:0 (koniec)
Chrobry Głogów
1:0 (0:0)
GKS Tychy
Sobota 24.04.2021, 16:00 • Stadion Chrobry, Głogów • Fortuna 1 Liga • 26. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Trójkolorowi zagrali we wtorek z Radomiakiem. Istotna konfrontacja zakończyła się rezultatem 1:0 dla nich, a rozstrzygnął ją uderzeniem z rzutu karnego do bramki Łukasz Grzeszczyk. Osłabieni podopieczni Dariusza Banasika próbowali gonić, ale nie trafili do bramki Górniczego Klubu Sportowego.

GKS Tychy przesunął się na trzecie miejsce w tabeli i spróbuje dalej atakować. Drużyna Artura Derbina może w sobotę zrównać się liczbą punktów z wiceliderem Górnikiem Łęczna. Drużyna z Lubelszczyzny już zagrała w piątek i zremisowała bezbramkowo z Widzewem Łódź.

Głogowianie znajdują się na 13. miejscu w tabeli z 30 punktami wywalczonymi w 24 kolejkach. Bilans Chrobrego to osiem wygranych, sześć remisów oraz 10 porażek. Jego przewaga nad zamykającym tabelę głównym kandydatem do spadku GKS Bełchatów pozostaje bezpieczna.

Chrobry nie zdobył kompletu punktów od trzech kolejek. Drużyna prowadzona przez Ivana Djurdjevicia poniosła porażki 0:2 z Puszczą Niepołomice i 0:3 z Górnikiem Łęczna. Ponadto zremisowała bezbramkowo w poprzednim spotkaniu z Miedzią Legnica. Nie są to wyniki na miarę oczekiwań.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Głogowie. Chrobry zmierzy się w nim z GKS Tychy. Pierwszy gwizdek sędziego Dominika Sulikowskiego w sobotę o godzinie 16.

Chrobry Głogów: Leszczyński – Ilków-Gołąb, Michalec, Bougaidis, Niski, Cywka, Mandrysz, Ziemann, Machaj, Banaszewski, Lebedyński.

Rezerwowi: Bieszczad – Kolenc, Dziąbek, Praznovsky, Stolc, Piła, Kowalczyk.

GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Nedić, Sołowiej, Szeliga, J. Piątek, Żytek, K. Piątek, Grzeszczyk, Steblecki, Lewicki.

Rezerwowi: Odyjewski – Paprzycki, Nowak, Moneta, Biel, Połap, Kargulewicz, Szymura, Norkowski.

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

1

2
    Pierwszy gwizdek wybrzmiał na stadionie. Pierwsza odpowiedź, którą poznamy, będzie na pytanie, czy drużyny zdecydują się na frontalny atak czy rozpoczną rywalizację rozważnie.

3
    Rozegranie tyszan na połowie przeciwnika poskromione w bezpiecznej odległości od bramki strzeżonej przez Rafała Leszczyńskiego.

5
    Konfrontacje, których celem jest wykreowanie lepszego zespołu w środkowej części boiska. Piłkarze rywalizują agresywnie o każdy skrawek murawy.

7
    Akcja oskrzydlająca z wykorzystaniem ustawionego na lewej stronie Maksymiliana Banaszewskiego nie została podsumowana wypieszczonym dośrodkowaniem.

9
    Początkowe próby przedostania się w pobliże bramki. Nie ma jednak ryzyka w pierwszych minutach. Raczej ostrożne sprawdzanie, co przygotował przeciwnik na sobotnie popołudnie.

11
    Po okresie badania możliwości przeciwnika coraz odważniejsze próby przedostania się pod bramki strzeżonej przez Rafała Leszczyńskiego oraz Konrada Jałochę.

13
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

15
    Na zakończenie pierwszego kwadransa meczu akcja oskrzydlająca gospodarzy została przerwana i ci musieli zadowolić się wywalczeniem wrzutu z autu.

17
    Pierwszy korner w meczu wywalczyli podopieczni Artura Derbina. Po dośrodkowaniu nie udało się żadnemu z nich pokonać skutecznym strzałem Rafała Leszczyńskiego.

19
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

20
    Tomasz Cywka napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

22
    Gra w ataku pozycyjnym. Poszukiwanie miejsca do zrobienia przewagi w bocznych sektorach boiska. Gospodarze starają się tworzyć przewagę na skrzydłach szarżami indywidualnymi.

24
    Dotąd rzuty rożne wykonywane wyłącznie przez podopiecznych Artura Derbina, ale nie udaje im się przekuć żadnego z nich w prowadzenie.

26
    GKS Tychy nie ma łatwości w przedostawanie się przez defensywę głogowian pod bramkę strzeżoną przez Rafała Leszczyńskiego.

28
    Czerwona kartka dla Nemanja Nedić (GKS Tychy). To może być przełomowe zdarzenie dla przebiegu meczu. GKS musi radzić sobie w dziesięciu po faulu Nedicia wycenionym przez Dominika Sulikowskiego na czerwoną kartkę.

30
    Pozostała godzina do końca meczu i przez cały ten czas GKS Tychy będzie musiał odpierać ataki przeciwnika w dziesięciu.

34
    Mikołaj Lebedyński napomniany żółtą kartką za przewinienie na połowie przeciwnika.

36
    Zbyt duży rozmach miało rozegranie miejscowych zawodników. Do zdobycia gola starali się wykorzystać prawe skrzydło, ale przeciwnik nie pozwolił na kontynuowanie ataku i kontrolowana przez niego piłka opuściła boisko.

39
    Przewinienie jednego z zawodników z Tychów na połowie przeciwnika oznacza, że drużyna z Głogowa może wznowić grę od rzutu wolnego, a przyjezdni mieli czas na ustawienie się w defensywie.

40
    Pierwsze rzuty rożne wypracowane przez zawodników z województwa dolnośląskiego. Również oni nie zmusili do kapitulacji bramkarza przeciwnika po dośrodkowaniach.

42
    Pozostało kilka minut na otwarcie rezultatu w pierwszej połowie meczu. Chrobry Głogów na razie nie przekuwa przewagi liczebnej w prowadzenie i może dać przeciwnikom czas na zorganizowanie się w przerwie.

43
    Wymiana podań w bocznym sektorze boiska. Goście nie znaleźli tam miejsca na wykonanie dośrodkowania, ani oddanie strzału, dlatego przenieśli ciężar gry na przeciwne skrzydło.

45
    Doliczona minuta.

45+1

Pierwsza połowa konfrontacji w Głogowie okazała się bezbramkowa. Najważniejszym wydarzeniem przed zmianą stron była czerwona kartka dla Nemanji Nedicia. Oznacza ona, że gospodarze będą rywalizować po przerwie w jedenastu przeciwko dziesięciu tyszanom.

46

47
    Michał Ilków-Gołąb napomniany żółtą kartką za bezpardonowy atak na przeciwnika.

49
    Piłkarze mieli możliwość zmodyfikowania swoich założeń przedmeczowych. Szkoleniowcy przyjrzeli się obrazowi rywalizacji w pierwszej połowie i mieli kwadrans na przekazanie swoich uwag podopiecznym.

50
    Chrobry Głogów szuka miejsca między zdyscyplinowanymi przeciwnikami na przeprowadzenie skutecznego ataku. Nie jest to jednak pełna dominacja zespołu z województwa dolnośląskiego.

52
    Korner dla Chrobrego Głogów, a po dośrodkowaniu celne uderzenie. Zostało ono sparowane przez bramkarza i gospodarze musieli zadowolić się kolejnym rzutem rożnym.

53
    Gol dla Chrobrego!
    Strzelcem bramki MICHAŁ ILKÓW-GOŁĄB.

Chrobry dokumentuje przewagę liczebną prowadzeniem. Michał Ilków-Gołąb pozostał w polu karnym tyszan przy okazji kolejnego rzutu rożnego i przydał się tam drużynie. To właśnie on zmusił do kapitulacji Konrada Jałochę.

55
    Szymon Lewicki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

56
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Cywka, na boisku pojawia się Kolenc.

58
    Krążyła piłka po obwodzie pola karnego. Atakująca drużyna nie znalazła sposobu na wykreowanie sytuacji podbramkowej i wkrótce została złapana przez przeciwnika. Faul i po nim krótka przerwa spowodowana urazem.

60
    Godzina rywalizacji za drużynami i Chrobry Głogów wykonał w kwadransie po przerwie duży krok w kierunku odniesienia przełomowego dla siebie zwycięstwa. GKS Tychy szuka możliwości wyrównania mimo osłabienia.

61
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi J. Piątek, na boisku pojawia się Szymura.

61
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Steblecki, na boisku pojawia się Biel.

61
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi K. Piątek, na boisku pojawia się Kargulewicz.

63
    Czerwona kartka dla Konrad Jałocha (GKS Tychy). Pasmo nieszczęść przyjezdnych. Tym razem wykluczenie ich bramkarza za przewinienie, kiedy próbował ratować tyszan przed stratą kolejnego gola. GKS w podwójnym osłabieniu.

65
    Łukasz Grzeszczyk napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

68
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Lewicki, na boisku pojawia się Odyjewski.

69
    Gra wznowiona po przymusowej wymianie bramkarza w zespole gości. Będzie sporo doliczonych minut przez sędziego Dominika Sulikowskiego.

71
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Możliwość zaskoczenia przeciwnika dalekim posłaniem piłki w pobliże bramki. Nie dopuścili do większego zamieszania broniący.

73
    Wynik pozostaje na styku, choć jego odrobienie w podwójnym osłabieniu jest karkołomnie trudnym zadaniem dla zespołu prowadzonego przez Artura Derbina.

76
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Mandrysz, na boisku pojawia się Dziąbek.

78
    GKS Tychy nie dochodzi do głosu, a piłka sunie głównie między podopiecznymi Ivana Djurdjevicia.

80
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Grzeszczyk, na boisku pojawia się Nowak.

83
    Rozpędziła się drużyna przyjezdna i starała się przedostać w pobliże bramki przeciwnika środkiem pola. Odpowiednio ustawieni defensywni pomocnicy przyjezdni zareagowali.

85
    Zaledwie pięć minut podstawowego czasu, a także kilka doliczonych będących konsekwencją zamieszania spowodowanego czerwoną kartką dla Konrada Jałochy.

89
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Michał Ilków-Gołąb (Chrobry Głogów). Kolejne wykluczenie w pełnym agresji pojedynku. Strzelec gola zobaczył po raz drugi żółty kartonik i również nie dokończy meczu.

90
    Doliczone siedem minut do podstawowego czasu.

90+1
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Machaj, na boisku pojawia się Stolc.

90+5
    Maciej Mańka napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+7
    Jaka Kolenc napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+7

Chrobry Głogów zwyciężył 1:0 w meczu wypełnionym ostrymi starciami, przewinieniami i rozegranym w nerwowej atmosferze. Jeden zawodnik gospodarzy oraz dwóch przyjezdnych zobaczyło czerwoną kartkę. Ostatecznie przełamanie gospodarzom zapewniło uderzenie oddane po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Michała Ilkówa-Gołąba.

Posiadanie piłki: 53% : 47%.
    Strzały na bramkę: 9:1.
    Strzały niecelne: 4:5.
    Rzuty rożne: 8:6.
    Spalone: 1:1.
    Faule: 19:13.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:09:00)

Gole: 53. Ilków-Gołąb

Kartki:   20. Cywka (CHR1), 34. Lebedyński (CHR1), 47. Ilków-Gołąb (CHR1), 90+7. Kolenc (CHR1) – 55. Lewicki (GKT), 65. Grzeszczyk (GKT), 90+5. Mańka (GKT)   89. Ilków-Gołąb (CHR1)   28. Nedić (GKT), 63. Jałocha (GKT)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 9:1. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 8:6. Spalone: 1:1. Foule: 19:13.
    Chrobry Głogów: Leszczyński – Ilków-Gołąb, Michalec, Bougaidis, Niski, Cywka (56. Kolenc), Mandrysz (76. Dziąbek), Ziemann, Machaj (90. Stolc), Banaszewski, Lebedyński.

Zmiany: Bieszczad – Kolenc, Dziąbek, Praznovsky, Stolc, Piła, Kowalczyk.

GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Nedić, Sołowiej, Szeliga, J. Piątek (61. Szymura), Żytek, K. Piątek (61. Kargulewicz), Grzeszczyk (80. Nowak), Steblecki (61. Biel), Lewicki (68. Odyjewski).

Zmiany: Odyjewski – Paprzycki, Nowak, Moneta, Biel, Połap, Kargulewicz, Szymura, Norkowski.

Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk)