Lech II P. – Motor 0:0 (koniec) | Olimpia E. – Skra 1:0 (koniec) | Pogoń Sdl. – KKS 0:0 (koniec)
Hutnik – Chojniczanka 0:0 (koniec) | Olimpia G. – Śląsk II 2:4 (koniec) | GKS K. – Bytovia 4:1 (koniec)
Olimpia Grudziądz
2:4 (0:2)
Śląsk II Wrocław
Niedziela 23.05.2021, 18:00 • Stadion Centralny, Grudziądz • 2. Liga • Runda 35

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:55:33)

Posiadanie piłki: 55% : 45%.
    Strzały na bramkę: 4:6.
    Strzały niecelne: 7:2.
    Rzuty rożne: 8:3.
    Spalone: 3:1.
    Faule: 19:13.

Kanonada w Grudziądzu, a skuteczniejsi okazali się w niej piłkarze z Wrocławia. Dzięki dubletom swoich liderów Adriana Łyszczarza oraz Sebastiana Bergiera przyjezdni odnieśli zwycięstwo 4:2 na terenie Olimpii.

90+5

90+4
    Zmiana w drużynie Śląsk II Wrocław: z boiska schodzi Bargiel, na boisku pojawia się Jakubiak.

90+2
    Zmiana w drużynie Śląsk II Wrocław: z boiska schodzi Bergier, na boisku pojawia się Michalski.

90+2
    Zmiana w drużynie Śląsk II Wrocław: z boiska schodzi Łyszczarz, na boisku pojawia się Fediuk.

90+1
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Obst, na boisku pojawia się Romero.

90
    Doliczony czas.

88
    Grzegorz Płatek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

87
    Akcja Olimpii Grudziądz zakończona niedokładnym strzałem.

85
    Zaledwie pięć minut podstawowego czasu i sytuacja gospodarzy jest już bardzo nieprzyjemna. Aż dwie bramki do odrobienia.

82
    Energiczne podejście wysokim pressingiem. Próba wywarcia presji na przeciwniku i dzięki temu odebrania piłki w pobliżu jego pola karnego. Posiadająca futbolówkę drużyna musi mieć się na baczności przy wykonywaniu każdego podania.

80
    10 minut do końca podstawowego czasu w bardzo widowiskowym spotkaniu.

78
    Piłka skierowana na skrzydło. Została ona tam rozegrana w duecie przez defensora oraz pomocnika. Dośrodkowanie nie było odpowiednio wypieszczone i nie zostało podsumowane uderzeniem.

76
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki SEBASTIAN BERGIER.

Drugą połowę można oglądać z zapartym tchem. Atakują jedni i drudzy, a skuteczniejsi na przestrzeni całego meczu okazują się wrocławianie. Sebastian Bergier dorównał Adrianowi Łyszczarzowi i również skompletował dublet.

74
    Szybko krążyła piłka między przyjezdnymi i zanosiło się na stworzenie przez nich sytuacji podbramkowej. Wymiana podań została przerwana w ostatnim momencie i atakującym udało się wyłącznie wypracować wznowienie od rzutu wolnego. Broniący mają możliwość poprawienia szyków obronnych.

72
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Graczyk, na boisku pojawia się Andronić.

72
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Jarosz, na boisku pojawia się Ciechanowski.

69
    Bartosz Widejko napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

67
    Przyspieszenie gospodarzy. Piłkarze wrzucili wyższy bieg i starali się zagrozić przeciwnikowi szybką wymianą podań w centrum boiska.

65
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Criciuma, na boisku pojawia się Płatek.

65
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Kalenik, na boisku pojawia się Nawrocki.

63
    Gol dla Olimpii!
    Strzelcem bramki SZYMON JAROSZ.

Zrobiło się widowisko na Stadionie Centralnym w Grudziądzu. Drużyny nie odpuszczają sobie i nie zamierzają pozwolić przeciwnikom na zapunktowanie. Kanonada po przerwie. Po strzale Szymona Jarosza gospodarze są ponownie w kontakcie ze Śląskiem II Wrocław.

60
    Strzelcem bramki ADRIAN ŁYSZCZARZ.

Świetna odpowiedź Śląska II Wrocław na trafienie kontaktowe Jose Embalo. Drużyna z województwa dolnośląskiego postanowiła ponownie zaatakować i zbiera tego owoce. Na najważniejszego piłkarza popołudnia wyrasta autor już drugiego strzału do siatki Adrian Łyszczarz.

59
    Piotr Witasik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

56
    Przewinienie w centrum boiska. Sędzia uspokaja zawodników, którzy zareagowali aż zbyt nerwowo po usłyszeniu gwizdka. Mieli dużo do powiedzenia zarówno agresorzy, jak i poszkodowani.

53
    Podanie na dobieg ze środka pola na prawe skrzydło. Rozpędzonemu zawodnikowi nie udało się opanować piłki pod naporem przeciwnika i ta ostatecznie wylądowała poza boiskiem.

51
    Strzelcem bramki JOSE EMBALO.

Rozpoczyna się kolejny pościg jedenastki z Grudziądza. Olimpia strzeliła gola kontaktowego krótko po powrocie z szatni na boisko. Jose Embalo przydał się tym razem w ofensywie Biało-Zielonych i pokonał bramkarza Śląska II Wrocław swoim uderzeniem.

49
    Ruszyli do przodu gospodarze po rozmowie w szatni ze swoim szkoleniowcem.

48
    Pora na drugą połowę spotkania. Piłkarze powrócili do rywalizacji po kwadransie spędzonym w szatniach w towarzystwie szkoleniowców. Ciekawe, czy doszło do zasadniczej zmiany strategii na mecz.

46

Pierwsza połowa ze wskazaniem na drużynę z Wrocławia, która jest na prowadzeniu 2:0 dzięki skutecznym uderzeniom Sebastiana Bergiera oraz Adriana Łyszczarza. Olimpia Grudziądz potrzebuje do odniesienia zwycięstwa identycznego pościgu jak w poprzednim meczu przeciwko Garbarni Kraków.

45+2

45

43
    Podnieśli raban piłkarze po przewinieniu w centrum boiska. Sędzia próbuje uspokoić naładowanych energią aktorów widowiska i jasno daje do zrozumienia, że w tej sytuacji nie będzie żółtego kartonika.

41
    Bramkarz gospodarzy głośno dyryguje swoimi obrońcami i stara się ich zmobilizować do odparcia ataku rozgrywanego przez przeciwnika na obrzeżach pola karnego.

39

Idą za ciosem przyjezdni. To oni ponownie cieszą się ze strzelenia gola, a Olimpia Grudziądz jest w coraz trudniejszym położeniu. Adrian Łyszczarz doskonale wiedział co zrobić z piłką na połowie przeciwnika.

34
    Tym razem skuteczne zachowanie bramkarza na przedpolu. Zawodnik przyjezdnych, po wykonaniu interwencji, nakazał kojącym gestem opanowanie w swojej defensywie. Nerwy bywają złymi doradcami.

32
    Dla odmiany to drużyna z województwa dolnośląskiego miała możliwość zagrożenia przeciwnikom rozegraniem rzutu rożnego.

30
    Po dwóch kwadransach Śląsk II Wrocław o krok bliżej wywalczenia kompletu punktów.

29
    Skutecznie w działaniach obronnych Śląsk II Wrocław i po wyekspediowaniu dośrodkowania z rzutu rożnego Olimpia Grudziądz musi szukać innego sposobu na poprawienie rezultatu.

28
    Jeszcze możliwość wyrównania po rozegraniu rzutu rożnego.

27
    Olimpia Grudziądz miała możliwość zaszkodzenia przeciwnikom dośrodkowaniem z rzutu wolnego. Piłka została unieszkodliwiona przez zawodników z Wrocławia.

24
    Wymiana podań w centrum boiska. Po niej nie udało się wyklarować dogodnej sytuacji podbramkowej i niebawem futbolówka zmieniła właściciela. Przyda się obu drużynom więcej opanowania.

22
    Kapitan gospodarzy ominął w środku pola dwóch przeciwników, ale nie znalazł miejsca do oddania strzału i jeszcze postanowił przegrać akcję przez skrzydło.

20
    Drużyna gości ruszyła na połowę przeciwnika większą liczbą piłkarzy. Zrobiło się niebezpiecznie, ale zdążyli powrócić na czas gospodarze trwającego spotkania.

18
    Przewinienie w centrum boiska. Przyjezdni podnieśli raban i energicznie domagali się od sędziego pokazania żółtej kartki zbyt krewko usposobionemu przeciwnikowi.

15
    Za drużynami kwadrans konfrontacji i dotychczas przebiega ona na warunkach Śląska II Wrocław.

12

Przyspieszenie przyjezdnych zakończone sukcesem, ponieważ to oni objęli prowadzenie po niespełna kwadransie rywalizacji w Grudziądzu. Teraz to Śląsk II Wrocław ma czego bronić po celnym uderzeniu SEBASTIANA BERGIERA.

12
    Wznowienie wrzutem z autu przyznane gospodarzom z Grudziądza.

10
    Śląsk II Wrocław głęboko schowany w początkowych minutach spotkania, ale przyjezdni zaczynają odpowiadać swoimi rozegraniami oraz wypadami na połowę przeciwnika.

7
    Podeszli podopieczni Zbigniewa Smółki pod pole bramkowe przeciwnika. Trochę zbyt kombinacyjne rozegranie tego ataku i nie ma nawet uderzenia w gąszczu głęboko broniących wrocławian.

5
    Bramkarz gospodarzy ustawił swoich kompanów z defensywy przed stałym fragmentem gry. Ci zareagowali odpowiednio, w dobrym momencie i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu.

3
    Pierwszy gwizdek wybrzmiał na stadionie. Pierwsza odpowiedź, którą poznamy, będzie na pytanie, czy drużyny zdecydują się na frontalny atak czy rozpoczną rywalizację rozważnie.

1

Olimpia Grudziądz: Sujecki – Widejko, Witasik, Obst, Jarosz, Graczyk, Gabor, Popalzay, Kalenik, Criciuma, Embalo.

Rezerwowi: Sapela – Paliwoda, Antonić, Romero, Leszczyński, Gulczyński, Płatek, Ciechanowski, Nawrocki.

Śląsk II Wrocław: Frasik – Bukowski, Maruszak, Trepczyński, Maćkowiak, Wypart, Łyszczarz, Boruń, Młynarczyk, Bargiel, Bergier.

Rezerwowi: Tysiak – Michalski, Jakubiak, Fediuk.

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Białystok).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eWinner II ligi w Grudziądzu. Olimpia zmierzy się w nim ze Śląskiem II Wrocław. Grzegorz Kawałko da zawodnikom sygnał do rozpoczęcia rywalizacji w niedzielę o godzinie 18.

Olimpia walczy o pozostanie na szczeblu centralnym. Biało-Zieloni wyraźnie przyspieszyli i zaczęli regularnie punktować. Podopieczni Zbigniewa Smółki odnieśli cztery zwycięstwa w ostatnich pięciu spotkaniach. Dzięki temu znaleźli się na miejscu ponad strefą spadkową.

Grudziądzanie wygrali poprzednie spotkanie 3:2 na terenie Garbarni Kraków. Wyszarpnięcie tego kompletu punktów było budującym doświadczeniem dla zespołu z województwa kujawsko-pomorskiego. Olimpia rozpoczęła ten mecz od straty dwóch bramek.
    Tak Olimpia świętowała pokonanie Garbarni

Śląsk II Wrocław nie popisał się w poprzednim meczu. Drużyna z województwa dolnośląskiego grała na własnym terenie z bliską sobie w tabeli Pogonią Siedlce. Poniosła porażkę 1:2. Krótko po doprowadzeniu do remisu pozwoliła przeciwnikowi na rozstrzygnięcie spotkania.
    Śląsk II zakończył poprzedni mecz bez punktów

Drużyna z województwa dolnośląskiego jest w środku tabeli. W Grudziądzu postara się o przerwanie serii trzech meczów bez zwycięstwa. W rundzie jesiennej poradziła sobie z Olimpią na swoim terenie i zwyciężyła z nią 2:1.

Gole: 51. Embalo, 63. Jarosz – 12. Bergier, 39. Łyszczarz, 60. Łyszczarz, 76. Bergier

Kartki:   59. Witasik (OLG), 69. Widejko (OLG), 88. Płatek (OLG)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 4:6. Strzały niecelne: 7:2. Rzuty rożne: 8:3. Spalone: 3:1. Foule: 19:13.
    Olimpia Grudziądz: Sujecki – Widejko, Witasik, Obst (90. Romero), Jarosz (72. Ciechanowski), Graczyk (72. Andronić), Gabor, Popalzay, Kalenik (65. Nawrocki), Criciuma (65. Płatek), Embalo.

Zmiany: Sapela – Paliwoda, Andronić, Romero, Leszczyński, Gulczyński, Płatek, Ciechanowski, Nawrocki.

Śląsk II Wrocław: Frasik – Bukowski, Maruszak, Trepczyński, Maćkowiak, Wypart, Łyszczarz (90. Fediuk), Boruń, Młynarczyk, Bargiel (90. Jakubiak), Bergier (90. Michalski).

Zmiany: Tysiak – Michalski, Jakubiak, Fediuk.

Sędziowie: Grzegorz Kawałko (Białystok)