Spartak Mos. – Benfica 0:2 (koniec) | Ferencvaros – Slavia 2:0 (koniec) | Dinamo Z. – Legia 1:1 (koniec)
Dinamo Zagrzeb
1:1 (0:0)
Legia Warszawa
Środa 04.08.2021, 20:00 • Maksimir, Zagrzeb • Liga Mistrzów (Runda Kwalifikacyjna) • 3 runda kwalifikacyjna

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Dinamo również wyeliminowało dwóch przeciwników w drodze do dwumeczu z Legią Warszawa. W pierwszej rundzie zwyciężyło z islandzkim Valurem, a w drugiej z cypryjską Omonią Nikozja. Po pokonaniu podopiecznych Henninga Berga 2:0 na wyjeździe, odnieśli wygraną 1:0 u siebie.
    Dinamo wyeliminowało w poprzedniej rundzie Omonię Nikozja

Kolejne wyzwanie zapowiada się na skomplikowane. Legia Warszawa stawi czoła zespołowi regularnie rywalizującemu w europejskich pucharach. Dinamo Zagrzeb rozdaje również karty w chorwackim futbolu, a rywale nie potrafią znaleźć sposobu na jego detronizację.

Dwa wygrane dwumecze w eliminacjach Ligi Mistrzów zapewniły Legii Warszawa miejsce w fazie grupowej któregoś z europejskich pucharów. Stołeczna drużyna poradziła sobie z norweskim FK Bodo/Glimt i z estońską Florą Tallinn.
    Przygotowania Legii Warszawa

Drużyna z Warszawy poleciała do stolicy Chorwacji po nieudanym meczu w PKO Ekstraklasie. Legia przegrała w nieco zapomnianych derbach województwa mazowieckiego 1:3 z Radomiakiem. Jedynego gola strzelił beniaminkowi Maik Nawrocki.

Zapraszamy na relację na żywo z pierwszego meczu Legii Warszawa w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się w nim z Dinamem Zagrzeb. Antonio Mateu Lahoz da sygnał do rozpoczęcia rywalizacji w środę o godzinie 20.

Dinamo Zagrzeb: Livaković – Ristovski, Theophile-Catherine, Lauritsen, Franjić – Jakić – Ivanusec, Misić, Majer, Orsić – Petković.

Rezerwowi: Zagorac – Moharrami, Gojak, Gavranović, Kastrati, Moubandje, Bulat, Perić, Menalo, Spikić, Cop, Vasilj.

Legia Warszawa: Boruc – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – Juranović, Slisz, Andre Martins, Luquinhas, Mladenović – Emreli, Rafael Lopes.

Rezerwowi: Kochalski, Tobiasz – Hołownia, Pekhart, Muci, Skibicki, Abu Hanna, Josue, Włodarczyk, Rose, Kostorz, Rosołek.

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania).
    Blisko, coraz bliżej

Piłkarze wychodzą z szatni na boisko. Dinamo Zagrzeb w niebieskich strojach ze złotymi elementami, a Legia Warszawa w bordowych koszulkach i spodenkach.

To ostatnia runda bez hymnu Champions League.

1

2
    Koszmarne zachowanie Filipa Mladenovicia i miał szczęście, że z kontratakiem zdążył tylko jeden zawodnik Dinama Zagrzeb. Błąd Chorwata naprawił Josip Juranović.

4
    Zan Majer prowadził piłkę przed polem karnym Legii Warszawa. Jego uderzenie z dystansu zostało przyblokowane i piłka była prostym łupem dla Artura Boruca.

5
    Zdenerwował się trener Czesław Michniewicz po kolejnej niedokładności jego podopiecznych w rozegraniu.

6
    Starają się rozpędzić mistrzowie Chorwacji. Skuteczna interwencja po prostopadłym podaniu Artura Jędrzejczyka.

8
    Bartosz Slisz napomniany żółtą kartką za wślizg w nogi rozpędzającego się Bruno Petkovicia.

9
    Początek spotkania bez dogodnych sytuacji podbramkowych. Legia z trudem przybliża się do królestwa strzeżonego przez Dominika Livakovicia.

11
    Rozegranie gospodarzy na obrzeżach pola karnego Legii Warszawa zostało przerwane przez tym razem czysto interweniującego Bartosza Slisza.

12
    Ciekawe dośrodkowanie z prawego skrzydła wykonane przez Josipa Juranovicia. Żadnemu z napastników Legii Warszawa nie udało się oddać strzału, zabrakło zdecydowania.

14
    W miarę spokojnie na Stadionie Maksimir w Zagrzebiu. Legia Warszawa nie pozwoliła się zdominować w kwadransie otwierającym dwumecz.

15
    Zan Majer centrował z prawej strony boisko prosto na głowę centralnie ustawionego defensora Legii Warszawa.

16
    Początkowo Legia Warszawa prezentowała się w niezdarnym ataku pozycyjnym, ale od kilku minut w posiadaniu futbolówki jest najlepsza drużyna Chorwacji.

17
    Niebezpieczny wypad Legii Warszawa. W momencie dośrodkowania Filipa Mladenovicia spalony, ale zapachniało groźnym strzałem Mahira Emreliego albo Rafaela Lopesa.

18
    Dobre minuty Legionistów. Mahir Emreli świetnym przyjęciem podania Luquinhasa zgubił defensora i miał szansę na pokonanie Dominika Livakovicia. Trochę za długo zwlekał z uderzeniem i tylko poturbował bramkarza reprezentacji Chorwacji!
    18. Mahir Emreli miał szansę na gola

19
    Kociołek po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia z rzutu rożnego. Nie udało się oddać uderzenia i Dinamo Zagrzeb zostało sprowokowane do przeprowadzenia kontrataku.

23
    Dinamo Zagrzeb trafiło do bramki Legii Warszawa, ale nie ma gola z powodu ewidentnego spalonego. Luka Ivanusec był za linią obrońców w momencie uderzenia Bruno Petkovicia obronionego przez Artura Boruca.
    23. Luka Ivanusec trafił ze spalonego

24
    Tym razem interwencja Artura Boruca po dośrodkowaniu.

25
    Rozegranie podopiecznych Czesława Michniewicza, którzy dostali poważne ostrzeżenie od aktywnego Bruno Petkovicia.

26
    Uspokojenie przez warszawiaków i tylko szkoda, że katastrofalne zagranie Andrego Martinsa zakończyło się chwytem Dominika Livakovicia.

27
    Kristijan Jakić napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

28
    Po jednej żółtej kartce dla środkowych pomocników obu drużyn.

29
    Mislav Orsić wykonał rzut wolny równie beznadziejnie jak kilka minut temu kopnął futbolówkę Andre Martins. Jak widać, na nędznie przygotowanym boisku zdarzają się nieporozumienia jednym i drugim.

30
    Na zakończenie drugiego kwadransa meczu od rzutu rożnego Dinamo Zagrzeb. Luka Ivanusec oddał beznadziejne uderzenie zza linii pola karnego. Realizator nie był przekonany, czy prezentować powtórkę.

32
    Artur Boruc poradził sobie z niebezpiecznym podaniem crossowym w pole bramkowe.

33
    Ponownie od rzutu rożnego ekipa ze stolicy Chorwacji, która marzy o zdobyciu prowadzenia przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania.

34
    Przez chwilę gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego za zagranie ręką Filipa Mladenovicia. Absolutnie nie przekonali hiszpańskiego sędziego.

35
    Krótka kompilacja efektownych zagrań Bruno Petkovicia między obrońcami Legii Warszawa. Krótka przerwa spowodowana urazem Luquinhasa.

36
    Gra została wznowiona przez zespół z Łazienkowskiej.

37
    Luka Ivanusec ma duży apetyt na oddawanie strzałów. Próba zablokowana i Dinamo Zagrzeb ma jeszcze możliwość zagrożenia przyjezdnym z rzutu rożnego.

38
    Jeszcze raz z dystansu Luka Ivanusec, ale prosto do koszyczka skoncentrowanego na swoim posterunku Artura Boruca.

39
    Legia Warszawa mogła wymienić kilkanaście podań w centrum boiska. Przerwali to gospodarze przewinieniem Josipa Misicia na Rafaelu Lopesie.

40
    Kompletnie nieudane rozegranie rzutu wolnego przez przyjezdnych i Artur Jędrzejczyk musiał przerwać kontratak Dinama Zagrzeb.

42
    Oj, groźnie, ale nie zawiódł Mateusz Wieteska i przeciął niebezpieczne płaskie dośrodkowanie.

43
    Bez szału wykonują stałe fragmenty gry piłkarze Dinama Zagrzeb i oby tak pozostało do końca dwumeczu.

43
    Tę akcję należało rozegrać z większą dokładnością! Była szansa przynajmniej na oddanie strzału, a może zdobycie gola. Filip Mladenović wykonał podanie za plecy rozpędzonego Mahira Emreliego.

44
    Artur Jędrzejczyk napomniany żółtą kartką za przewinienie na Mislavie Orsiciu. Zagotował się przy okazji szkoleniowiec Dinama Zagrzeb.

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

45+2

Niezła połowa Legii Warszawa. Oczywiście, bez fanfar, ponieważ pozostaje 0:0, ale po pierwsze nie pozwoliła na wykreowanie wielu stuprocentowych sytuacji podbramkowych Dinamu Zagrzeb, a po drugie przy odrobinie szczęścia mogła prowadzić. Mahir Emreli miał dwie szanse na zmuszenie do kapitulacji Dominika Livakovicia. Obaj bramkarze nie przepuszczają jednak futbolówki do sieci.
    Na razie bezbramkowo

46

47
    Szkoleniowcy nie zdecydowali się na zaproponowanie zmian przed drugą połową spotkania.

48
    Bruno Petković szaleje na połowie Legii Warszawa, ale nie potrafi zakończyć żadnego rajdu skutecznym strzałem do bramki Artura Boruca.

49
    Będzie szansa na pokonanie uderzeniem z rzutu wolnego Artura Boruca.

49
    Mislav Orsić zabrał się za wykonanie rzutu wolnego. Kiepskie uderzenie, nieumiejętnie ułożona stopa i futbolówka przeleciała ponad poprzeczką w bramce Legii Warszawa.
    49. Mislav Orsić chybił z rzutu wolnego

51
    Legia Warszawa ma problem z utrzymaniem się w posiadaniu futbolówki po powrocie z szatni na boisko.

52
    Ciekawe rozegranie szybkiego ataku. Piłka wędrowała jak po sznurku między gospodarzami, ale zabrakło wykończenia tej akcji. W ostatnim momencie futbolówka uciekła w niepożądanym kierunku.

53
    Przewinienie na odważnie zdobywającym przestrzeń Mateuszu Wietesce.

55
    Artur Boruc! Piękna interwencja byłego reprezentanta Polski. Wyszedł z powietrze jak na sprężynach, rzucił się jak lew w kierunku narożnika własnej bramki i sparował na korner piłkę po uderzeniu z dystansu Zana Mejera. Pomocnik Dinama Zagrzeb starał się zdobyć gola prostym podbiciem.
    55. Artur Boruc po strzale Zana Majera

57
    Drużyna w rozegraniu na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Poszukiwała ona sposobu na zagrożenie przyjezdnym, ale nie przebiła się ani skrzydłami, ani środkiem pola. Zażarta rywalizacja o każdy centymetr boiska.

58
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Andrego Martinsa. Mogli odetchnąć broniący przyjezdni.

60
    Gol dla Dinamo Zagrzeb!
    Strzelcem bramki BRUNO PETKOVIĆ.

Nieszczęście po godzinie meczu! Dinamo Zagrzeb naciskało po przerwie i znalazło sposób na pokonanie Artura Boruca. Bruno Petković poradził sobie z Mateuszem Wieteską i główkował w sam narożnik bramki po wrzutce z okolic narożnika pola karnego Luki Ivanuseca. Legia Warszawa już bez czystego konta.
    60. Bruno PETKOVIĆ - 1:0

62
    Muszą się obudzić podopieczni Czesława Michniewicza, ponieważ sytuacja zrobiła się nieprzyjazna.

63
    Podrywa się na połowie przeciwnika Filip Mladenović. Jego uderzenie nieczyste i stało się prostym łupem dla Dominika Livakovicia.

64
    Uderzenie zza linii pola karnego. Na szczęście pudło, ale Artur Boruc coraz mocniej wścieka się na swoich kompanów z pola.

65
    Zmiana w drużynie Dinamo Zagrzeb: z boiska schodzi Majer, na boisku pojawia się Kastrati.

67
    Niezłe rozegranie Legii Warszawa. Po wrzutce Filipa Mladenovicia oddał uderzenie z powietrza Josip Juranović. Kevin Theophile-Catherine w ostatnim momencie sparował piłkę na korner. Zapachniało delikatnie wyrównaniem!

68
    Dobrze zapowiadała się ta akcja. Szybkie przetransportowanie piłki w pobliże pola karnego przeciwnika dzięki prostopadłemu podaniu. Ominęło ono całą drugą linię. Na szczęście dla gospodarzy zareagowała obrona i nie dopuściła do zatrudnienia bramkarza.

70
    Płaskie dośrodkowania w szesnastkę Dinama Zagrzeb. Od kilku minut Legia Warszawa stara się o doprowadzenie do remisu.

72
    Andre Martins napomniany żółtą kartką za przewinienie spóźnionym wślizgie.

73
    Akcja rozegrana przez Luquinhasa oraz Mahira Emreliego. Została ona zakończona uderzeniem przez Brazylijczyka, jednak futbolówka nie poleciała w bramkę strzeżoną przez Dominika Livakovicia. Reprezentant Chorwacji ponownie bez interwencji.

75
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Emreli, na boisku pojawia się Pekhart.

75
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Lopes, na boisku pojawia się Muci.

76
    Kartonik dla krewkiego sztabowca Dinama Zagrzeb. Pan z mało gustownym wąsem wyraźnie się zagotował.

77
    Asystent trenera Dinama Zagrzeb obejrzy końcówkę meczu z trybun. Poleciało kilka przedmiotów w kierunku Antonio Mateua Lahoza z trybun, ale sytuacja opanowana.

79
    Kristijan Jakić za długo zwlekał z oddaniem uderzenia na zakończenie niebezpiecznego kontrataku Lirima Kastratiego. Zresztą kilku zawodników Dinama Zagrzeb wykazało się niezdecydowaniem, a była szansa na drugiego gola.

82
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki ERNEST MUCI.

Tak jest! Legia Warszawa odpowiedziała na gola Bruno Petkovicia. Cenny remis jest na wyciągniecie ręki. Podeszli wysoko podopieczni Czesława Michniewicza, a Bartosz Slisz dokonał odbioru blisko pola karnego Dinama Zagrzeb. Futbolówka trafiła do zmiennika Ernesta Muciego, którego brawurowe uderzenie z dystansu pokonało Dominika Livakovicia. Palce lizać, chwila radości dla kibiców w Polsce!
    82. Ernest MUCI - 1:1

84
    Rozdrażnieni gospodarze, ale też odrobinę rozbici golem Ernesta Muciego.

85
    Zmiana w drużynie Dinamo Zagrzeb: z boiska schodzi Misić, na boisku pojawia się Bulat.

85
    Zmiana w drużynie Dinamo Zagrzeb: z boiska schodzi Orsić, na boisku pojawia się Menalo.

87
    Szczęście Artura Boruca. Bramkarz Legii Warszawa zamarł na linii bramkowej i z niepokojem odprowadził wzrokiem uderzenie zza linii pola karnego Bruno Petkovicia. Nieomal skompletował dublet.

89
    Zanosiło się na uderzenie z dystansu na bramkę. Zabrakło zdecydowania zawodnikom, przez co w pewnym momencie zabrakło już również miejsca do zatrudnienia bramkarza. Przekombinowali gospodarze.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+1
    Bruno Petković podniósł się z boiska. Nawet specjalnie nie protestował, kiedy Antonio Mateu Lahoz nie przyznał Dinamu Zagrzeb rzutu karnego.

90+3
    Drużyna gospodarzy rozpędziła się na skrzydle. Dobra wymiana podań. Starali się oni podsumować atak celnym strzałem, jednak ciasno ustawieni w obronie przyjezdni nie pozwolili żadnemu przeciwnikowi na swobodne przymierzenie do bramki.

90+4

Legia Warszawa wraca zadowolona i dużymi nadziejami z Zagrzebia. Solidna partia podopiecznych Czesława Michniewicza, którzy zremisowali 1:1 z Dinamem. Druga połowa rozpoczęła się od nawałnicy gospodarzy i poskutkowała ona golem Bruno Petkovicia. Chorwacki klub nie poszedł za ciosem i dał się dopaść. Gol wprowadzonego z ławki rezerwowych Ernesta Muciego był okazją do świętowania dla warszawiaków.

Legia z cennym remisem

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:06:02)

Gole: 60. Petković – 82. Muci

Kartki:   27. Jakić (ZAG) – 8. Slisz (LEG), 44. Jędrzejczyk (LEG), 72. Martins (LEG)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 7:2. Strzały niecelne: 4:2. Rzuty rożne: 8:3. Spalone: 2:2. Foule: 11:10.
    Dinamo Zagrzeb: Livaković – Ristovski, Theophile-Catherine, Lauritsen, Franjić – Jakić – Ivanusec, Misić (85. Bulat), Majer (65. Kastrati), Orsić (85. Menalo) – Petković.

Zmiany: Zagorac – Moharrami, Gojak, Gavranović, Kastrati, Moubandje, Bulat, Perić, Menalo, Spikić, Cop, Vasilj.

Legia Warszawa: Boruc – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – Juranović, Slisz, Andre Martins, Luquinhas, Mladenović – Emreli (75. Pekhart), Rafael Lopes (75. Muci).

Zmiany: Kochalski, Tobiasz – Hołownia, Pekhart, Muci, Skibicki, Abu Hanna, Josue, Włodarczyk, Rose, Kostorz, Rosołek.

Sędziowie: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania)