Hutnik – Olimpia G. 0:1 (koniec) | Lech II P. – Znicz 2:0 (po dogrywce) | Ostróda – Błękitni 4:2 (po dogrywce)
Pogoń Sdl. – Olimpia E. 0:3 (koniec) | Stal Rz. – Bytovia 4:1 (koniec)
koniec po dogrywce
Lech II Poznań
2:0 (0:0)
Znicz Pruszków
Środa 04.08.2021, 16:00 • Stadion Leśny, Wronki • Fortuna Puchar Polski • Runda kwalifikacyjna

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Rozpoczynamy rundę wstępną Pucharu Polski! We Wronkach druga drużyna Lecha Poznań zmierzy się ze Zniczem Pruszków.

Obie ekipy doskonale znają się z drugoligowych rozgrywek. Na inaugurację sezonu Lech przegrał 0:1 z Radunią Stężyca, a Znicz uległ 1:4 Motorowi Lublin.

Początek spotkania w środę o godzinie 16:00. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy kilka chwil wcześniej. Bądźcie z nami!

Znamy składy wyjściowe:

Lech II Poznań:
    Mleczko – Kaczmarek, Laskowski, Pingot, Malec – Norkowski, Ławrynowicz, Kryg – Klupś, Spławski, Wilak

Znicz Pruszków:
    Misztal – Bochenek, Lewczuk, Pomorski, Hrnciar, Gabrych, Drobnak, Proczek, Baran, Grabowski, Barnowski.

1

2
    Strzał Norkowskiego z linii pola karnego zablokowany przez jednego z rywali.

7
    W środkowej strefie boiska utrzymują się przy piłce przyjezdni.

10
    Akcja pruszkowian pewnie przerwana przez defensorów Kolejorza.

11
    Niebezpiecznie zapowiadała się kolejna akcja ekipy spod Warszawy. Ostatecznie tylko korner dla gości.

12
    Wyłapuje piłkę Mleczko po dośrodkowaniu rywali z narożnika boiska.

15
    Prawym skrzydłem ruszają z kolejną akcją pruszkowanie.

18
    Niecelne uderzenie na bramkę Znicza i z piątego metra wznowi grę Misztal.

20
    Poznaniacy od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

21
    Z większej odległości uderzał Wilak, ale czujnie interweniował golkiper rywali.

22
    Na własnej połowie boiska faulowany był jeden z zawodników Lecha.

23
    Korner dla drugiej drużyny Kolejorza.

27
    Sporo chaosu teraz w środkowej strefie boiska, ale ostatecznie na dłużej przy piłce pruszkowanie.

30
    Pół godziny gry za nami. We Wronkach w dalszym ciągu utrzymuje się bezbramkowy rezultat.

32
    Zamieszanie w środku pola i posypią się kartki, a od rzutu wolnego wznowią grę przyjezdni.

33
    Żółtą kartkę otrzymuje Spławski (Lech II Poznań).

33
    Żółtą kartkę otrzymuje Proczek (Znicz Pruszków).

35
    Akcja Lecha prawą stroną przerwana przez arbitra. Na spalonym złapany jeden z gospodarzy.

37
    Nieco dłużej w ostatnich minutach lechici, ale niewiele z tego wynika.

40
    Od autu Lech II Poznań.

41
    Taktyczne przewinienie Malca i arbiter po raz trzeci w tym spotkaniu sięga po kartkę.

44
    Niecelny strzał na bramkę Lecha. Z piątego metra wznowi grę Mleczko.

45+1
    Kolejne niecelne uderzenie na bramkę Kolejorza.

45+1

Do przerwy bez goli we Wronkach! Obie ekipy skupiają się przede wszystkim na grze defensywnej. Miejmy nadzieję, że po zmianie stron emocji będzie więcej. Zostańcie z nami!

46

47
    Klupś ostro potraktowany przez Grabowskiego. Żółta kartka dla zawodnika gości.

49
    Kaczmarek za swój faul również obejrzał żółtą kartką.

50
    Kolejna żółta kartka. Tym razem upomniany Słabosz.

52
    W środkowej strefie boiska utrzymują się przy piłce poznaniacy.

54
    Na spalonym złapany jeden z zawodników gości.

56
    Miejscowi od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

59
    Skutecznie przerywają akcję rywali gospodarze.

59
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Ławrynowicz, na boisku pojawia się Gogół.
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Wilak, na boisku pojawia się Szramowski.

60
    Godzina gry za nami. W dalszym ciągu czekamy na premierowe trafienie w tym pojedynku.

61
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Znicza, ale bez skutecznego wykończenia przez piłkarzy Lecha.

64
    Bezpośrednie uderzenie Kryga z rzutu wolnego, ale pewnie interweniuje Misztal.

66
    Niebezpiecznie pod bramką Lecha, ale bardzo czujnie interweniował Mleczko!

69
    Pruszkowianie od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

71
    Niebezpiecznie dla Lecha zapowiadała się kontra rywali, ale skończyło się na strachu.

73
    Dość łatwo stracili piłkę w środku pola goście.

75
    Kwadrans pozostał do końca regulaminowego czasu gry. Bardzo możliwe, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie dogrywka.
    Kilka ujęć prosto z Pruszkowa:

79
    Wyraźnie atakowany w środku pola Laskowski. "Żółtko" dla Kręcichwosta.

81
    Pruszkowianie od rzutu wolnego we własnej szesnastce.

83
    Na własnej połowie boiska utrzymują się przy piłce zawodnicy Lecha.

84
    Korner dla Lecha, ale zdołali oddalić zagrożenie goście.

86
    Nieudanie w ofensywie goście i z piątego metra wznowi grę Mleczko.

88
    Kolejna akcja Znicza skutecznie przerwana przez rywali. Chyba już nic większego się nie wydarzy w regulaminowym czasie gry.

90+3
    Faulowali w ofensywie goście i ich akcja zostala przerwana.

90+4
    Druga połowa skończona.

Regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy, a więc przed nami dogrywka!

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

91
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Kryg, na boisku pojawia się Marciniak.

93
    Rzut wolny dla Lecha niedaleko pola karnego rywali.

96
    Jakiegoś urazu doznał jeden z zawodników gospodarzy i mamy przerwę w grze.

99
    Gospodarze przy piłce na własnej połowie boiska. Brakuje ciekawych okazji podbramkowych.

100
    Niedokładnie w ofensywie goście i od bramki wznowią grę rywale.

104
    Powolne tempo gry w dogrywce. Kto wie, czy o awansie nie zadecyduje konkurs rzutów karnych.

105
    Pierwsza połowa dogrywki skończona.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

106
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Klupś, na boisku pojawia się Kołtański.

108
    Jeden z zawodników gości upomniany żółtą kartką.

110
    Rośnie przewaga Lecha. Przed momentem bardzo dobrze e defensywie interweniował Lewczuk.

114
    Znów jakieś problemy zdrowotne u jednego z lechitów.

116
    Gol dla Lecha!
    Kolejorz obejmuje prowadzenie! Po zagraniu Kaczmarka z niedużej odległości piłkę do bramki rywali wpakował ŁUKASZ SPŁAWSKI!

119
    Nie wypuszczą już chyba tego prowadzenia z rąk poznaniacy. Za moment ostatnia minuta spotkania, a przy piłce drużyna Lecha.

120
    Rzut wolny dla gospodarzy w środkowej strefie boiska.

120+1
    No to po zawodach! Po zagraniu z prawego skrzydła skutecznym wykończeniem popisał się DAMIAN KOŁTAŃSKI!

120+2

Lech II Poznań w kolejnej rundzie Pucharu Polski! Gospodarze wygrali 2:0 po dwóch golach strzelonych w drugiej połowie dogrywki. Dziękuję za uwagę! (18:33:23)

Gole: 116. Spławski, 120+1. Kołtański

Kartki:   33. Spławski (LP2), 41. Malec (LP2), 49. Kaczmarek (LP2) – 33. Proczek (ZNI), 47. Grabowski (ZNI), 50. Słabosz (ZNI), 79. Kręcichwost (ZNI), 108. . (ZNI)

Mleczko – Kaczmarek, Laskowski, Pingot, Malec – Norkowski, Ławrynowicz (59. Gogół), Kryg (91. Marciniak) – Klupś (106. Kołtański) Spławski, Wilak (59. Szramowski)