Widzew – Chrobry 2:0 (koniec) | Polkowice – Zagłębie S. 2:4 (koniec) | Odra O. – Sandecja 1:2 (koniec)
Odra Opole
1:2 (1:0)
Sandecja Nowy Sącz
Niedziela 15.08.2021, 18:00 • Stadion Miejski, Opole • Fortuna 1 Liga • 3. runda

Przeciągnął się doliczony czas gry, ale ostatecznie miejscowi nie zdołali odpowiedzieć na dwie bramki rywali. Sandecja zwyciężyła 2:1 i wraca do domu z kompletem punktów. Dziękuję za uwagę! (20:00:47)

90+7

90+6
    Jeszcze korner dla Odry.

90+5
    Skutecznie wybronili się przyjezdni. To prawdopodobnie była już ostatnia szansa na wyrównanie!

90+4
    Groźnie zapowiadała się akcja Odry! Faul na prawym skrzydle i za moment może być niebezpiecznie pod bramką Sandecji.

90+2
    W środku pola faulowany jeden z opolan.

90
    Aż o pięć minut przedłużony został ten mecz!

89
    Ekipa z Nowego Sącza od autu w środkowej strefie boiska.

88
    W dalszym ciągu utrzymują się przy piłce przyjezdni. Z każdą kolejną minutą są coraz bliżej końcowego triumfu.

86
    Przejęli futbolówkę goście i starają się oddalić grę jak najdalej od własnej bramki.

84
    Żółtą kartkę otrzymuje Niziołek (Odra Opole).

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Pietrzkiewicz (Sandecja Nowy Sącz).

83
    W dalszym ciągu obserwujemy ostrą grę w wykonaniu obu drużyn, do tego dochodzą nerwy. Za moment posypią się kolejne kartki.

82
    Rzucili się na bramkę rywali miejscowi. Widać, że zależy im na doprowadzeniu do remisu.

81
    Niespełna dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Czy opolanie będą w stanie odpowiedzieć na trafienia rywali?

80
    Kilak chwil po wejściu na murawę "żółtko" obejrzał Żak.

79
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Marzec, na boisku pojawia się Żak.

79
    Korner dla Sandecji.

78
    Sypią się kartki dla zawodników Odry. Tym razem upomniany Kostrzycki.

75
    Gol dla Sandecji!
    Przyjezdni obejmują prowadzenie! Atakowali i w końcu dopięli swego, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się DAWID BŁANIK!

74
    Żółtą kartkę otrzymuje Nowak (Odra Opole).

74
    Zabrakło przyjezdnym dokładności w ofensywie.

73
    Rzut wolny dla Sandecji w środkowej strefie boiska.

71
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Dikov, na boisku pojawia się Wolny.
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Słaby, na boisku pojawia się Wawszczyk.

70
    Przyjezdni od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

69
    Rzut rożny wywalczyli opolanie po akcji lewym skrzydłem.

67
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Czapliński, na boisku pojawia się Piech.
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Sauczek, na boisku pojawia się Mikinić.
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Janus, na boisku pojawia się Nowak.

64
    Żółtą kartkę otrzymuje Spychała (Odra Opole).

63
    Raz jeszcze arbiter zmuszony przerwać grę. Gospodarze od rzutu wolnego w środku pola.

61
    Faulowany niedaleko własnego pola karnego był jeden z defensorów Odry.

59
    Na własnej połowie wymieniają się podaniami obrońcy drużyny gości.

58
    Trzeci zawodnik Sandecji obejrzał żółtą kartkę. Tym razem padło na Kamila Słabego.

56
    Chcą pójść za ciosem zawodnicy z Nowego Sącza i od razu wyprowadzają kolejne ataki.

55
    Uraz jednego z zawodników gości i mamy przerwę w grze. Oby jak najkrótszą!

53
    Bardzo dobrze rozpoczynają drugą połowę goście! Bramkę wyrównującą zdobył DAWID BŁANIK!

49
    Od własnej bramki wznawia grę golkiper gospodarzy.

48
    Rzut wolny dla Odry w środku pola.

46
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Szczepanek, na boisku pojawia się Janicki. Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Kasprzak, na boisku pojawia się Zych.

46

Do przerwy Odra prowadzi z Sandecją 1:0. Jedynego jak na razie gola strzelił w 22. minucie Maćkowiak. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+3

45+2
    I jeszcze jedno przewinienie zawodników z Nowego Sącza.

45
    Aż o trzy minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

43
    Kolejny rzut wolny dla Odry, tym razem bliżej linii środkowej.

41
    Kolejny zawodnik Sandecji upomniany żółtą kartką. Tym razem arbitrowi podpadł Kasprzak.

40
    Odra od rzutu wolnego na własnej połowie boiska.

39
    Uraz Kamińskiego uniemożliwia mu dalszą grę. W jego miejsce na murawie melduje się Tkocz.

37
    W środku pola faulowany był jeden z piłkarzy Sandecji i arbiter bez wahania odgwizdał przewinienie.

36
    Nieco lepsze ostatnie minuty w wykonaniu gospodarzy, choć brakuje wykończenia pod bramką rywali.

35
    Nieudanie w ofensywie miejscowi i z piątego metra wznawia grę Pietrzkiewicz.

33
    Spokojnie czekają na rywali na własnej połowie boiska gospodarze. Zobaczymy, czy Sandecja zdoła odpowiedzieć na gola Odry jeszcze przed przerwą.

31
    Posiadanie piłki: 43% – 57%.

30
    Przerwa na uzupełnienie płynów.

29
    Udana interwencja Kuchty po strzale Walskiego.

28
    Długo utrzymują się przy piłce na połowie rywali goście. Podrażnieni utraconym golem są zawodnicy Sandecji.

25
    Zablokowany strzał Błanika i tylko korner dla ekipy z Nowego Sącza.

22
    Gol dla Odry!
    Gospodarze obejmują prowadzenie! Wynik spotkania w Opolu skutecznym strzałem otworzył MATEUSZ MAĆKOWIAK!

21
    Jakiegoś urazu doznał jeden z zawodników gospodarzy i mamy przerwę w grze.

20
    Dwadzieścia minut spotkania w Opolu za nami. Póki co utrzymuje się bezbramkowy rezultat.

18
    Skutecznie przerwali atak rywali defensorzy Odry.

16
    Tym razem miejscowym zabrakło precyzji w wykończeniu.

14
    Niecelne uderzenie na bramkę Odry i z piątego metra wznowi grę Kuchta.

13
    W środkowej strefie boiska wymieniają się obecnie podaniami opolanie.

11
    Ożywili się przyjezdni. Lewym skrzydłem atakują zawodnicy Sandecji.

9
    Niecelny strzał z dystansu jednego z zawodników gości.

8
    Gospodarze od wrzutu z autu na własnej połowie boiska.

6
    Szósta minuta i już pierwsze indywidualne napomnienie! Żółta kartka dla zawodnika gości, Błażeja Szczepanka.

4
    Znów w ofensywie miejscowi, ale tym razem uderzenie jednego z nich okazało się niecelne. Z piątego metra wznowi grę Pietrzkiewicz.

2
    Na strzał zdecydował się Marzec, ale jego próba została zablokowana.

1

Protokół meczowy:

Odra Opole:
    Kuchta – Spychała, Kamiński, Kostrzycki, Maćkowiak, Trojak, Niziołek, Sauczek, Marzec, Janus, Czapliński
    Rezerwowi:
    Sapielak – Tkocz, Petra, Mikinić, Klimek, Wróbel, Nowak, Żak, Piech

Sandecja Nowy Sącz:
    Pietrzkiewicz – Boczek, Rudol, Kobryń, Słaby – Szczepanek, Sovsić, Walski, Kasprzak, Błanik – Dikov
    Rezerwowi:
    Tokarz – Janicki, Małkowski, Basta, Prochownik, Zych, Piter-Bućko, Wolny, Wawszczyk

Marek Opaliński (Legnica).

Początek spotkania o godzinie 18:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Obie ekipy w podobny sposób zaczęły sezon. Odra najpierw przegrała 1:4 z Miedzią Legnica, by w drugiej kolejce pokonać Podbeskidzie 3:0. Sandecja uległa 0:3 Widzewowi, a następnie wygrała 2:0 z Górnikiem Polkowice.

Serdecznie zapraszam na relację z meczu 3. kolejki Fortuna 1 Ligi. W Opolu miejscowa Odra zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz.

Gole: 22. Maćkowiak – 53. Błanik, 75. Błanik

Kartki:   64. Spychała (ODO), 74. Nowak (ODO), 78. Kostrzycki (ODO), 84. Niziołek (ODO) – 6. Szczepanek (SAN), 41. Kasprzak (SAN), 58. Słaby (SAN), 83. Pietrzkiewicz (SAN)