Odra O. – Arka 1:3 (koniec) | ŁKS – Stomil 0:2 (koniec) | Jastrzębie – Miedź 0:2 (koniec)
Odra Opole
1:3 (0:3)
Arka Gdynia
Sobota 12.03.2022, 12:40 • Stadion Miejski, Opole • Fortuna 1 Liga • 23. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:43:16)

Faule: 14:12.

Druga połowa dla Odry Opole, ale całościowo zdecydowanie lepsza okazała się Arka Gdynia. Przewaga, wywalczona przed przerwą, pozwoliła kandydatowi do awansu wygrać 3:1. To trzecie zwycięstwo podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza w rundzie wiosennej.

90+4

90+4
    Konrad Nowak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90
    Doliczony czas.

90
    Gol dla Odry!
    Strzelcem bramki MATEUSZ MARZEC.

Nie będzie czystego konta Kacpra Krzepisza. Stracił on gola w ostatniej minucie podstawowego czasu. Skuteczny po stronie ambitnych zawodników Odry Opole okazał się Mateusz Marzec.

88
    Tym razem zablokowane uderzenie w kierunku bramki pilnowanej przez Mateusza Kuchtę.

87
    Bramkarz gospodarzy ustawił swoich kompanów z defensywy przed stałym fragmentem gry. Ci zareagowali odpowiednio, w dobrym momencie i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu.

85
    Już tylko pięć minut podstawowego czasu, Arka Gdynia ma komplet punktów na wyciągnięcie ręki.

85
    Zablokowane przez defensora uderzenie w kierunku bramki strzeżonej przez Kacpra Krzepisza.

83
    Piłka trafiła w posiadanie Odry Opole, ale jej wymiana podań w środku pola jest zdecydowanie za mało zaskakująca.

81
    Spokojna wymiana podań w wydaniu podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. Odra Opole raczej nikogo nie przestraszy takim pressingiem jak przed momentem.

79
    Od bramki Kacper Krzepisz. Nie wychodzi atakowanie podopiecznym Piotra Plewni.

77
    Podanie do ustawionego szeroko zawodnika, który rozpędził się na boku boiska. Zapachniało niebezpiecznym atakiem, jednak zabrakło precyzyjnego dośrodkowania.

75
    Mateusz Kamiński napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

75
    Pozostał drużynom zaledwie kwadrans podstawowego czasu i jak dotąd nie zmienił się wynik w drugiej połowie.

Gole: 90. Marzec – 17. Kamiński (sam.), 22. Deja, 43. Adamczyk

Kartki:   75. Kamiński (ODO), 90+4. Nowak (ODO) – 38. Milewski (ARK)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 2:8. Strzały niecelne: 2:3. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 0:3. Foule: 14:12.
    Odra Opole: Kuchta – Żemło, Kamiński, Tkocz, Szrek (73. Mikinic), Wróbel (61. Klimek), Trojak, Petrak (61. Nowak), Janus (60. Żak), Marzec, Piech (61. Niziołek).

Zmiany: Sapielak – Kędziora, Kostrzycki, Klimek, Niziołek, Mikinic, Sauczek, Nowak, Żak.

Trener: Piotr Plewnia

Arka Gdynia: Krzepisz – Memić, Bunoza (53. Zmorzyński), Dobrotka, Milewski (64. Bednarski), Stępień, Deja, Hiszpański, Aleman (73. Skóra), Adamczyk, Czubak.

Zmiany: Molenda – Sasin, Tomal, Zmorzyński, Bednarski, Vinicius, Skóra, Kuzimski, Siemaszko.

Trener: Ryszard Tarasiewicz

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź)