Odra O. – Arka 1:3 (koniec) | ŁKS – Stomil 0:2 (koniec) | Jastrzębie – Miedź 0:2 (koniec)
Odra Opole
1:3 (0:3)
Arka Gdynia
Sobota 12.03.2022, 12:40 • Stadion Miejski, Opole • Fortuna 1 Liga • 23. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:43:16)

Faule: 14:12.

Druga połowa dla Odry Opole, ale całościowo zdecydowanie lepsza okazała się Arka Gdynia. Przewaga, wywalczona przed przerwą, pozwoliła kandydatowi do awansu wygrać 3:1. To trzecie zwycięstwo podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza w rundzie wiosennej.

90+4

90+4
    Konrad Nowak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90
    Doliczony czas.

90
    Gol dla Odry!
    Strzelcem bramki MATEUSZ MARZEC.

Nie będzie czystego konta Kacpra Krzepisza. Stracił on gola w ostatniej minucie podstawowego czasu. Skuteczny po stronie ambitnych zawodników Odry Opole okazał się Mateusz Marzec.

88
    Tym razem zablokowane uderzenie w kierunku bramki pilnowanej przez Mateusza Kuchtę.

87
    Bramkarz gospodarzy ustawił swoich kompanów z defensywy przed stałym fragmentem gry. Ci zareagowali odpowiednio, w dobrym momencie i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu.

85
    Już tylko pięć minut podstawowego czasu, Arka Gdynia ma komplet punktów na wyciągnięcie ręki.

85
    Zablokowane przez defensora uderzenie w kierunku bramki strzeżonej przez Kacpra Krzepisza.

83
    Piłka trafiła w posiadanie Odry Opole, ale jej wymiana podań w środku pola jest zdecydowanie za mało zaskakująca.

81
    Spokojna wymiana podań w wydaniu podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. Odra Opole raczej nikogo nie przestraszy takim pressingiem jak przed momentem.

79
    Od bramki Kacper Krzepisz. Nie wychodzi atakowanie podopiecznym Piotra Plewni.

77
    Podanie do ustawionego szeroko zawodnika, który rozpędził się na boku boiska. Zapachniało niebezpiecznym atakiem, jednak zabrakło precyzyjnego dośrodkowania.

75
    Mateusz Kamiński napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

75
    Pozostał drużynom zaledwie kwadrans podstawowego czasu i jak dotąd nie zmienił się wynik w drugiej połowie.

73
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Aleman, na boisku pojawia się Skóra.

73
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Szrek, na boisku pojawia się Mikinic.

73
    Ponownie wybronili się gracze z Pomorza.

72
    Odra Opole wywalczyła dla siebie wznowienie od rzutu wolnego na wysokości pola karnego przeciwnika. Ponownie szansa na zaskoczenie walczącego o zachowanie czystego konta Kacpra Krzepisza.

68
    Szybka wymiana podań. Wyglądało to wszystko obiecująco i zostało wykonane w dobrym tempie. Wmieszali się jednak gospodarze w odpowiednim momencie i zneutralizowali ten atak.

66
    Piotr Plewnia mocno zamieszał w jedenastce po nieco ponad godzinie meczu. Na razie nie widać jakiegoś specjalnego ożywienia w poczynaniach ofensywnych opolan.

64
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Milewski, na boisku pojawia się Bednarski.

61
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Petrak, na boisku pojawia się Nowak.

61
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Piech, na boisku pojawia się Niziołek.

61
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Wróbel, na boisku pojawia się Klimek.

60
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Janus, na boisku pojawia się Żak.

59
    Przewinienie i Arka Gdynia od rzutu wolnego.

57
    Odra Opole miała możliwość zredukowania strat do przeciwnika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nie została ona wykorzystana.

55
    Coraz bliżej do decydujących rozstrzygnięć w tym spotkaniu. Na twarzach zawodników maluje się odrobina zdenerwowania. Widać to również w ich poczynaniach.

54
    Pierwsza zmiana w meczu spowodowana urazem zawodnika Arki Gdynia.

53
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Bunoza, na boisku pojawia się Zmorzyński.

53
    Od rzutu wolnego Arka Gdynia. Każda minuta przybliża ją do odniesienia zwycięstwa.

52
    Przerwa w grze spowodowana urazem jednego z zawodników Arki Gdynia. Sztab szkoleniowy spogląda w jego kierunku z niepokojem.

50
    Wybronili się po rzucie wolnym opolanie i wzięli piłkę w swoje posiadanie.

48
    Dla odmiany, drużyna z Pomorza od rzutu wolnego na połowie przeciwnika. Nie muszą spieszyć się podopieczni Ryszarda Tarasiewicza.

47
    Wrzut z autu Arki Gdynia na wysokości koła środkowego boiska.

46

Piłkarze gotują się do wznowienia rywalizacji po przerwie.
    Odra musi gonić przeciwnika
    Arka zdobyła już trzy bramki

Pierwsza połowa zakończona przy wysokim prowadzeniu 3:0 Arki Gdynia. Wszystko wskazuje na trzecie zwycięstwo podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza w rundzie wiosennej, chociaż pozostaje jeszcze cień nadziei Odrze Opole na odwrócenie meczu.

45+1

45

44
    Na nic starania opolan, na boisku są na razie bezradni.

43
    Gol dla Arki!
    Strzelcem bramki HUBERT ADAMCZYK.

Nie ma czego zbierać z opolan. W pierwszej połowie stracili oni aż trzy gole. Hubert Adamczyk potwierdza wysoką formę po zimowym okresie przygotowań.

42
    Przyspieszenie Odry Opole i udało jej się wypracować wznowienie od rzutu rożnego.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie.

39
    Odra Opole nie utrzymała się długo w posiadaniu piłki i sama ratowała się popełnieniem faulu po stracie.

38
    Sebastian Milewski napomniany żółtą kartką za przerwanie faulem kontrataku opolan.

36
    Arka Gdynia od rzutu rożnego i to kolejna szansa na zaskoczenie Mateusza Kuchty.

35
    Od bramki Mateusz Kuchta. Tym razem Arkowcom nie udało się przeprowadzić składnego ataku zakończonego skutecznym uderzeniem.

33
    Arka Gdynia nie rezygnuje z ataku pozycyjnego.

32
    Nie zmienia się zasadniczo sytuacja na boisku w ostatnich minutach. Tylko w statystyce posiadania piłki mogło dojść do diametralnych modyfikacji, ponieważ w żadnej innej.

30
    W drugim kwadransie Arka Gdynia odskoczyła na odległość dwóch goli gospodarzom.

28
    Nie trzeba dodawać, jak mocno skomplikowała się sytuacja opolan. Potrzebują oni natychmiast gola kontaktowego.
    Adam Deja z kolejnym golem

25
    Christian Aleman starał się strącić piłkę do bramki Odry Opole po wstrzeleniu Huberta Adamczyka i niewiele zabrakło do kolejnego trafienia gości.

23
    Ekipa miejscowa znalazła się z futbolówką blisko pola karnego przeciwnika. Tylko jednak przez moment zanosiło się na to, że stworzy niebezpieczną sytuację podbramkową.

22
    Strzelcem bramki ADAM DEJA.

Nie zwalnia Adam Deja, a także cała drużyna z Gdyni. Trzeci gol doświadczonego pomocnika w trzecim meczu rundy wiosennej. Arka na odpowiedniej drodze do kolejnego zwycięstwa.

22
    Po przechwyceniu piłki Arka Gdynia starała się żwawo zaatakować, ale jej akcja została przerwana z powodu spalonego.

20
    Akcja Odry Opole przerwana przewinieniem w centrum boiska. Od rzutu wolnego gospodarze.

19
    Od środka gospodarze, dla których to wszystko rozpoczęło się bardzo niefortunnie.

17
    Samobójcze trafienie zalicza MATEUSZ KAMIŃSKI.

Niekoniecznie o taki strzał chodziło, szczególnie zawodnikom Odry Opole. Trafienie samobójcze Mateusza Kamińskiego daje prowadzenie Arce Gdynia!

17
    Sporo tych wymian podań w wykonaniu jednych i drugich, ale gorzej z oddaniem niebezpiecznego strzału.

15
    Kwadrans meczu za drużynami jest bezbramkowo.

14
    Gospodarze byli na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Piłka była przenoszona z prawego skrzydła do środka i w pewnym momencie została przekazana Arkowcom.

12
    Odra Opole wrzutem z autu na wysokości koła środkowego boiska.

10
    Niewiele wynikło z rozegrania przyjezdnych i dla odmiany swoje możliwości prezentują gracze Odry Opole.

9
    W rozegraniu piłki na własnej połowie boiska ponownie drużyna z Pomorza.

6
    Była próba zaszkodzenia gospodarzom atakiem z wykorzystaniem skrzydła. Odra Opole zorientowała się w ostatnim momencie i blokiem nie pozwoliła na sprawdzenie formy dnia Mateusza Kuchty.

4
    Mateusz Kuchta od bramki po nieudanym rozegraniu podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza.

3
    Arka Gdynia z zamiarem pójścia za ciosem i odniesienia trzeciego z rzędu zwycięstwa w rundzie wiosennej. Odra Opole po raz pierwszy w 2022 roku u siebie i chce przekuć atut własnego boiska w premierową wygraną.

1

Odra Opole: Kuchta – Żemło, Kamiński, Tkocz, Szrek, Wróbel, Trojak, Petrak, Janus, Marzec, Piech.
    Rezerwowi: Sapielak – Kędziora, Kostrzycki, Klimek, Niziołek, Mikinic, Sauczek, Nowak, Żak.
    Trenér: Piotr Plewnia

Arka Gdynia: Krzepisz – Memić, Bunoza, Dobrotka, Milewski, Stępień, Deja, Hiszpański, Aleman, Adamczyk, Czubak.
    Rezerwowi: Molenda – Sasin, Tomal, Zmorzyński, Bednarski, Vinicius, Skóra, Kuzimski, Siemaszko.
    Trenér: Ryszard Tarasiewicz

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)
    Zestawienie Odry Opole
    Jedenastka Arki Gdynia

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Opolu. Odra zmierzy się w nim z Arką Gdynia. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 12:40.
    Przygotowania Odry Opole

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:40.

Gole: 90. Marzec – 17. Kamiński (sam.), 22. Deja, 43. Adamczyk

Kartki:   75. Kamiński (ODO), 90+4. Nowak (ODO) – 38. Milewski (ARK)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 2:8. Strzały niecelne: 2:3. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 0:3. Foule: 14:12.
    Odra Opole: Kuchta – Żemło, Kamiński, Tkocz, Szrek (73. Mikinic), Wróbel (61. Klimek), Trojak, Petrak (61. Nowak), Janus (60. Żak), Marzec, Piech (61. Niziołek).

Zmiany: Sapielak – Kędziora, Kostrzycki, Klimek, Niziołek, Mikinic, Sauczek, Nowak, Żak.

Trener: Piotr Plewnia

Arka Gdynia: Krzepisz – Memić, Bunoza (53. Zmorzyński), Dobrotka, Milewski (64. Bednarski), Stępień, Deja, Hiszpański, Aleman (73. Skóra), Adamczyk, Czubak.

Zmiany: Molenda – Sasin, Tomal, Zmorzyński, Bednarski, Vinicius, Skóra, Kuzimski, Siemaszko.

Trener: Ryszard Tarasiewicz

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź)