Korona – Śląsk 3:1 (koniec)
Korona Kielce
3:1 (2:0)
Śląsk Wrocław
Poniedziałek 01.08.2022, 19:00 • Stadion Miejski, Kielce • PKO Ekstraklasa • Runda 3
    90+4. Bartosz ŚPIĄCZKA - 3:1

90+4
    Gol dla Korony!
    Strzelcem bramki BARTOSZ ŚPIĄCZKA.

Już w doliczonym czasie drugie uderzenie Bartosza Śpiączki z główki do bramki! Korona Kielce zdobędzie komplet punktów.
    48. John YEBOAH - 2:1

48
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki JOHN YEBOAH.

Trafienie kontaktowe krótko po przerwie i jeszcze powinno być interesująco na stadionie w Kielcach. Zmiennik wyprowadził w pole Kyryło Petrowa, a po uderzeniu był rykoszet od Adama Deji, który utrudnił powstrzymanie piłki Konradowi Forencowi!
    35. Jakub ŁUKOWSKI - 2:0

35
    Strzelcem bramki JAKUB ŁUKOWSKI.

Korona idzie za uderzeniem! 2:0 w kwadransie poprzedzającym przerwę. Znakomita akcja bramkowa Jakuba Łukowskiego. Poradził on sobie z dwoma przeciwnikami, po czym kapitalnie przymierzył za kołnierz Michała Szromnika. Bardzo dobry lob z okolicy linii pola karnego.
    27. Bartosz ŚPIĄCZKA - 1:0

27

Korona na prowadzeniu! Kielczanie zdołali strzelić gola i powiększyć poziom trudności meczu wrocławianom. Bartosz Śpiączka urwał się przeciwnikom i wykonał precyzyjne uderzenie głową w narożnik bramki Michała Szromnika. Dobre dośrodkowanie wykonał z prawego skrzydła Adrian Danek.

Gole: 27. Śpiączka, 35. Łukowski, 90+4. Śpiączka – 48. Yeboah

Kartki:   42. Balić (KRN) – 42. Olsen (SLA)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 0:0. Foule: 16:11.
    Korona Kielce: Forenc (C) – Danek, Trojak, Petrow, Balić – Łukowski (62. Zarandia), Deja (78. Zebić), Szpakowski (74. Corral), Takáč (62. Sewerzyński), Podgórski (62. Jac. Kiełb) – Śpiączka.
    Zmiany: Zapytowski – Frączczak, Szymusik, Szykawka.

Trener: Leszek Ojrzyński

Śląsk Wrocław: Szromnik – Janasik, Poprawa, Grétarsson, V. Garcia – Olsen – Samiec-Talar (46. Yeboah), Schwarz (66. Łyszczarz), Hyjek (66. Rzuchowski), Jastrzembski (46. Leiva) – Quintana (82. Bergier).
    Zmiany: Leszczyński – Verdasca, Bejger, Konczkowski.

Trener: Ivan Djurdjević

Sędziowie: Tomasz Wajda (Żywiec)