Motor – Wisła Pu. 2:6 (koniec) | KKS – Lech II P. 2:2 (koniec) | Jastrzębie – Zagłębie II 3:1 (koniec)
Stomil – Śląsk II 1:0 (koniec) | Polonia W. – Kotwica 1:1 (koniec)
Motor Lublin
2:6 (1:4)
Wisła Puławy
Niedziela 18.09.2022, 11:20 • Stadion MOSiR Bystrzyca, Lublin • 2. Liga • 11. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (13:15:27)

Wysokie zwycięstwo Wiślaków

W sobotnim meczu Pogoni Siedlce ze Zniczem Pruszków padło siedem goli, ale to nie była największa kanonada drugoligowego weekendu. W niedzielę Wisła Puławy zwyciężyła aż 6:2 z Motorem Lublin. Postawa pokonanego zespołu była katastrofalna, choć jako pierwszy strzelił gola. Garstka kibiców w Lublinie nie oszczędzała słownie piłkarzy, którzy od początku sezonu prezentują się bardzo źle i znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli.

90

87
    Wymiana podań, której celem było znalezienie miejsca do przeprowadzenia ataku w kierunku bramki gospodarzy. Czujni na swoich pozycjach byli broniący gracze i nie pozwolili na przetestowanie golkipera strzałem.

85
    Pozostało zaledwie pięć minut do zakończenia spotkania.

83
    Piotr Ceglarz napomniany żółtą kartką za kolejne ostre przewinienie.

82
    Piłka po dośrodkowaniu spod chorągiewki została wybita przed linię pola karnego. Stamtąd uderzenie, ale raczej na uwolnienie. Szansa, że futbolówka zaliczy lądowanie w siatce była niewielka.

80
    Pozostało zaledwie 10 minut podstawowego czasu do zakończenia jednostronnego spotkania.

78
    Zmiana w drużynie Motor Lublin:
    z boiska schodzi Kahsay, na boisku pojawia się Szuta.

78
    z boiska schodzi M. Król, na boisku pojawia się Staszak.

76
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy:
    z boiska schodzi Klichowicz, na boisku pojawia się Ednilson.

76
    z boiska schodzi Paluchowski, na boisku pojawia się Skalecki.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

71
    Gol dla Wisły Puławy!
    Strzelcem bramki DOMINIK BANACH.

Ofensywna zabawa na stadionie Motoru Lublin, ale gospodarze nie mają z niej specjalnej radości. Ponownie piłka w ich bramce. Po raz drugi po przerwie Igor Bartnik został pokonany uderzeniem Dominika Banacha!

70
    Pozostało jeszcze trochę czasu na pokonanie bramkarza przeciwnika w rozstrzygniętym już spotkaniu.

63
    z boiska schodzi Kołtański, na boisku pojawia się Przywara.

63
    z boiska schodzi Azikiewicz, na boisku pojawia się Papikjan.

60
    Zbyt duży rozmach miało rozegranie miejscowych zawodników. Do zdobycia gola starali się wykorzystać prawe skrzydło, ale przeciwnik nie pozwolił na kontynuowanie ataku i kontrolowana przez niego piłka opuściła boisko.

58
    z boiska schodzi Jagodziński, na boisku pojawia się Wyjadłowski.

58
    z boiska schodzi Rybicki, na boisku pojawia się Reiman.

53
    Gol dla Motoru!
    Strzelcem bramki MIKOŁAJ KOSIOR.

Gospodarze mogą w tym meczu liczyć na skuteczność Mikołaja Kosiora. Drugie trafienie tego zawodnika i Motorowi Lublin udaje się poprawić bardzo niekorzystny rezultat.

52
    Wymiana podań na prawej stronie boiska zakończyła się dośrodkowaniem. Powstrzymanie długo szybującej i głęboko zagranej piłki nie stanowiło problemu dla skoncentrowanego bramkarza.

50

Robią co chcą puławianie na terenie przeciwnika. Tym razem techniczne uderzenie do bramki oddane przez Dominika Banacha. Piłka wtoczyła się w narożnik!

46
    Duże problemy Motoru

Pozostało oczekiwać na wznowienie spotkania.

Pierwsza połowa meczu w Lublinie z aż pięcioma golami. Co prawda Motor strzelił pierwszego, ale zemsta Wisły Puławy była bezkompromisowa. Przyjezdni prowadzą do przerwy 4:1.

45+3

45+3
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa ADRIAN PALUCHOWSKI.

Demolka w Lublinie. W doliczonym czasie Adrian Paluchowski podwyższył prowadzenie Wisły Puławy spokojnym strzałem z rzutu karnego.

45+2
    Rafał Król zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za sprokurowanie rzutu karnego.

45+2
    Kolejny rzut karny dla Wisły Puławy za blokowanie ręką strzału Adriana Paluchowskiego przez Rafała Króla!

45
    Doliczone dwie minuty.

44
    Po kolejnym dośrodkowaniu w pole karne puławian jest przerwa w grze po zderzeniu Rafała Króla z Ezaną Kahsayem.

43
    Albert Posiadała interweniował bez zarzutu po dośrodkowaniu w pole karne przyjezdnych.

42
    Ponownie nie rozczarowali skutecznością w obronie będący na prowadzeniu piłkarze.

41
    Szansa na zaskoczenie bramkarza Wisły Puławy z rzutu wolnego, piłka ustawiona w pobliżu narożnika pola karnego, jednak uderzenie nie poleciało w bramkę przyjezdnych.

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

39
    Brakuje gospodarzom pomysłu na utrzymanie piłki na połowie przeciwnika.

37
    Przewinienie na podrywającym się do przeprowadzenia kontrataku Mariuszu Rybickim.

36
    Problem z dośrodkowaniem z rzutu rożnego, ale jakoś udało się wyekspediować piłkę Igorowi Bartnikowi oraz defensorom.

35
    Rafał Król napomniany żółtą kartką za odłożone w czasie przewinienie.

34
    Będąca na prowadzeniu drużyna z Puław powróciła z rozegraniem na połowę przeciwnika.

33
    Przechwycona piłka w pobliżu linii pola karnego puławian, ale zdążyli z asekuracją przyjezdni, zatrzymanie przyblokowanego strzału nie stanowiło problemu dla bramkarza.

32
    Motor Lublin podchodzi wyższym pressingiem i naciska na przeciwników.

31
    Kolejne nieporozumienia lublinian na własnej połowie boiska.

30
    Podanie przed polem karnym Motoru Lublin do Damiana Kołtańskiego, a jego mocne uderzenie zatrzymało się na słupku w bramce Igora Bartnika. Niewiele zabrakło do czwartego gola.

29
    Puławianie dostali ostrzeżenie i starają się ponownie utrzymywać w posiadaniu futbolówki w centrum boiska.

27
    Podanie w pole karne puławian, a tam indywidualna szarża napastnika zakończyła się przypadkowym zagraniem poza boisko.

25
    Kompletnie nieudane uderzenie z dystansu oddane przez Sebastiana Rudola. Piłka przeleciała zdecydowanie obok bramki Wiślaków.

23
    Strzelcem bramki ADRIAN PALUCHOWSKI.

Wisła Puławy strzeliła trzeciego gola w niespełna 10 minut. Adrian Paluchowski znalazł się w odpowiednim miejscu pola karnego i strącił piłkę głową w narożnik bramki Igora Bartnika.

22
    Skuteczna interwencja bramkarza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Motoru Lublin.

20
    Teraz to gospodarze muszą organizować się do odrabiania strat do przeciwnika. Dynamicznie zmieniła się sytuacja na murawie.

18
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa MATEUSZ KLICHOWICZ.

Mateusz Klichowicz nie miał problemu z wykorzystaniem rzutu karnego przyznanego za faul na Adrianie Paluchowskim. Piłka w siatce po zmyleniu Igora Bartnika i oddaniu strzału w odsłonięty narożnik bramki! Wisła Puławy na prowadzeniu.

17
    Bartosz Zbiciak napomniany żółtą kartką za sprokurowanie rzutu karnego.

17
    Duża szansa na zdobycie prowadzenia przed zespołem z Puław. Jedenastka za przewinienie Bartosza Zbiciaka na Adrianie Paluchowskim. Kontrowersyjna decyzja.

14
    Strzelcem bramki DAMIAN KOŁTAŃSKI.

Tylko kilka minut trzeba było poczekać na odpowiedź Wiślaków. Wyrównanie w Lublinie po strzale Damiana Kołtańskiego. Mocne otwarcie tego meczu!

10

Dobre rozpoczęcie meczu przez gospodarzy. Po uderzeniu Mikołaja Kosiora piłkarze Motoru Lublin są na prowadzeniu!

1

Motor Lublin: Bartnik – Zbiciak, M. Król, Rudol, Wójcik, Jagodziński, Rybicki, Ceglarz, R. Król, Kahsay, Kosior.
    Rezerwowi: Furman – Szarek, Kusiński, Staszak, Najemski, Szuta, Wyjadłowski, Reiman, Lis.
    Trener: Wojciech Stefański

Wisła Puławy: Posiadała – Gvozdenović, Cheba, Azikiewicz, Majewski, Banach, Puton, Kona, Paluchowski, Kołtański, Klichowicz.
    Rezerwowi: Zieliński – Mościcki, Josino, Papikjan, Ednilson, Kaczmarek, Przywara, Skalecki, Błasik.
    Trener: Mariusz Pawlak

Sędzia: Robert Marciniak (Kraków).

Witamy. Mecz rozpocznie się o 11:20 i będziemy informować o zmianach stanu..

Gole: 10. Kosior, 53. Kosior – 14. Kołtański, 18. Klichowicz (kar.), 23. Paluchowski, 45+3. Paluchowski (kar.), 50. Banach, 71. Banach

Kartki:   17. Zbiciak (MOT), 35. R. Król (MOT), 83. Ceglarz (MOT)   45+2. R. Król (MOT)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 4:9. Strzały niecelne: 10:6. Rzuty rożne: 12:6. Spalone: 1:0. Foule: 14:11.
    Motor Lublin: Bartnik – Zbiciak, M. Król (78. Staszak), Rudol, Wójcik, Jagodziński (58. Wyjadłowski), Rybicki (58. Reiman), Ceglarz, R. Król, Kahsay (78. Szuta), Kosior.

Zmiany: Furman – Szarek, Kusiński, Staszak, Najemski, Szuta, Wyjadłowski, Reiman, Lis.

Wisła Puławy: Posiadała – Gvozdenović, Cheba, Azikiewicz (63. Papikjan), Majewski, Banach, Puton, Kona, Paluchowski (76. Skalecki), Kołtański (63. Przywara), Klichowicz (76. Ednilson).

Zmiany: Zieliński – Mościcki, Josino, Papikjan, Ednilson, Kaczmarek, Przywara, Skalecki, Błasik.

Sędziowie: Robert Marciniak (Kraków)