Industria – Barca pl 31:32 (koniec) | FC Porto – Orlen Wisła pl 27:28 (koniec)
FC Porto
27:28 (13:15)
Orlen Wisła Płock
Czwartek 02.03.2023, 20:45 • Dragão Arena, Porto • Liga Mistrzów

"Nafciarze" czekają teraz na kolejnego rywala rozgrywając mecze na ligowym podwórku, a my Państwu dziękujemy za wspólne emocje i spędzony czas w ten czwartkowy wieczór. Zapraszamy do śledzenia pozostałych relacji tekstowych LIVE w serwisie Lajfy. Dobrej nocy! (22:36:11)

Oglądaliśmy dziś w Dragão Arenie ciekawe spotkanie, które obfitowało w wiele ciekawych akcji oraz bramek, a także zwrotów sytuacji. Raduje nas fakt, że to polski zespół zdołał w końcówce pokazać swoją wyższość i przypieczętował swój awans do kolejnej rundy rozgrywek z 6. miejsca w tabeli grupy A Ligi Mistrzów.

Portugalskie FC Porto postawiło dziś Orlen Wiśle Płock bardzo trudne warunki, ale goście z Polski przeskoczyli tą wysoką poprzeczkę zwyciężając ostatecznie 28:27 i awansując rzutem na taśmę do kolejnej fazy Ligi Mistrzów!

Koniec meczu. (27:28)
    60
    Ofiarne trafienie Branquinho na chwilę przed gwizdkiem sędziego. To już nie pomoże FC Porto. (27:28)
    60
    Na kilkanaście sekund przed końcem po zabójczej w swoim wykonaniu końcówce udowadnia wyższość swojego zespołu Krzysztof Komarzewski notując celne i bardzo ważne trafienie! (26:28)

60
    Prosi jeszcze o ostatnią przerwę trener Orlen Wisły Płock Xavi Sabate.
    60. Ignacio BIOSCA - 26:27

60
    Bardzo dobrze powstrzymują swojego rywala płocczanie. Na prawej flance wbiegł i zostaje blokowany Areia. Radują się gracze Orlen Wisły Płock, ale do końca jeszcze kilkadziesiąt sekund. (26:27)
    59. Serge KOSOROTOV - 26:27
    59
    Z kozłem świetnie wchodzi do ofensywy i trafia na 27:26 Rosjanin Sergei Kosorotov. (26:27)
    59
    Walczą jeszcze gospodarze i huknął pewnie Iturriza. (26:26)

58
    Szkoleniowiec gospodarzy Carlos Martingo prosi o trzeci czas w tej połowie dla swoich podopiecznych.
    58
    Podobnie jak w pierwszej połowie, tak i teraz Komarzewski pewnie gra w końcówce. Kolejny celny strzał na jego koncie i wyprowadza on na kilka minut przed końcem Orlen Wisłę Płock na prowadzenie 26:25! (25:26)
    57
    Skuteczny w ofensywie Krzysztof Komarzewski. (25:25)

56
    Dwie minuty kary otrzymał Areia za trafienie bramkarza płocczan w twarz. Nieprzepisowe zachowanie Portugalczyka. (25:24)