Industria – Barca pl 31:32 (koniec) | FC Porto – Orlen Wisła pl 27:28 (koniec)
FC Porto
27:28 (13:15)
Orlen Wisła Płock
Czwartek 02.03.2023, 20:45 • Dragão Arena, Porto • Liga Mistrzów

"Nafciarze" czekają teraz na kolejnego rywala rozgrywając mecze na ligowym podwórku, a my Państwu dziękujemy za wspólne emocje i spędzony czas w ten czwartkowy wieczór. Zapraszamy do śledzenia pozostałych relacji tekstowych LIVE w serwisie Lajfy. Dobrej nocy! (22:36:11)

Oglądaliśmy dziś w Dragão Arenie ciekawe spotkanie, które obfitowało w wiele ciekawych akcji oraz bramek, a także zwrotów sytuacji. Raduje nas fakt, że to polski zespół zdołał w końcówce pokazać swoją wyższość i przypieczętował swój awans do kolejnej rundy rozgrywek z 6. miejsca w tabeli grupy A Ligi Mistrzów.

Portugalskie FC Porto postawiło dziś Orlen Wiśle Płock bardzo trudne warunki, ale goście z Polski przeskoczyli tą wysoką poprzeczkę zwyciężając ostatecznie 28:27 i awansując rzutem na taśmę do kolejnej fazy Ligi Mistrzów!

Koniec meczu. (27:28)
    60
    Ofiarne trafienie Branquinho na chwilę przed gwizdkiem sędziego. To już nie pomoże FC Porto. (27:28)
    60
    Na kilkanaście sekund przed końcem po zabójczej w swoim wykonaniu końcówce udowadnia wyższość swojego zespołu Krzysztof Komarzewski notując celne i bardzo ważne trafienie! (26:28)

60
    Prosi jeszcze o ostatnią przerwę trener Orlen Wisły Płock Xavi Sabate.
    60. Ignacio BIOSCA - 26:27

60
    Bardzo dobrze powstrzymują swojego rywala płocczanie. Na prawej flance wbiegł i zostaje blokowany Areia. Radują się gracze Orlen Wisły Płock, ale do końca jeszcze kilkadziesiąt sekund. (26:27)
    59. Serge KOSOROTOV - 26:27
    59
    Z kozłem świetnie wchodzi do ofensywy i trafia na 27:26 Rosjanin Sergei Kosorotov. (26:27)
    59
    Walczą jeszcze gospodarze i huknął pewnie Iturriza. (26:26)

58
    Szkoleniowiec gospodarzy Carlos Martingo prosi o trzeci czas w tej połowie dla swoich podopiecznych.
    58
    Podobnie jak w pierwszej połowie, tak i teraz Komarzewski pewnie gra w końcówce. Kolejny celny strzał na jego koncie i wyprowadza on na kilka minut przed końcem Orlen Wisłę Płock na prowadzenie 26:25! (25:26)
    57
    Skuteczny w ofensywie Krzysztof Komarzewski. (25:25)

56
    Dwie minuty kary otrzymał Areia za trafienie bramkarza płocczan w twarz. Nieprzepisowe zachowanie Portugalczyka. (25:24)

55
    Nikoła Mitrewski w bramce zatrzymuje zamiary Chorwata Tina Lučina. (25:24)
    55
    Sousa z łatwością przedziera się pod pole karne przyjezdnych i pewnie trafia. (25:24)

55
    Skrzydłowy z Płocka Lovro Mihić ukarany dwoma minutami za nieczyste uderzenie rywala. (24:24)

54
    Xavi Sabate prowadzący ekipę FC Porto prosi o czas dla swojego teamu.
    54
    Dawid Dawydzik swoim trafieniem daje remis po 24. (24:24)
    53
    Cruz trafia z 7. metrów! (24:23)

53
    Rzut karny dla gospodarzy! (23:23)
    52
    Mamy trafienie na 23:23. Huknął celnie gracz Orlen Wisły Płock Mihić. (23:23)
    51
    Serdio trafia dla gości. (23:22)
    50
    Szybko też bramkowym uderzeniem odpowiada Areia. (23:21)
    50
    Chorwacki gracz Lovro Mihić daje kontakt ekipie gości w tej akcji trafiając do bramki w ładnym stylu. (22:21)
    49. Ignacio BIOSCA - 22:20

49
    Hiszpański golkiper ekipy z Płocka Ignacio Biosca świetnie broni dwa strzały rywali! (22:20)
    49
    Tin Lučin zamarkował rzut i świetnie myli rywala między słupkami! (22:20)

48
    Będzie jeszcze jeden rzut z 7. metrów dla gości! (22:19)

48
    Kolejne dwie minuty kary w tym pojedynku dla Kubańczyka Pedro Valdésa. (22:19)
    48
    Pedro Cruz obok nogi Marcela Jastrzębskiego trafia do bramki wykorzystując tym samym rzut karny! (22:19)

48
    A po drugiej stronie boiska wywalczyli rzut z 7. metrów gospodarze! (21:19)
    47
    Tym razem bez pomyłki Chorwat z 7. metrów dla Orlen Wisły! (21:19)

46
    Rzut karny wywalczony przez płocki zespół! (21:18)
    46
    Zgarnął przed momentem Diogo Branquinho piłkę Tino Lučinowi sprzed nosa i huknął zdobywając kolejne oczko na konto FC Porto. (21:18)
    46.
    45
    Pewnie wbiegł z lewej flanki Mihić i pokonał w końcu bramkarza gospodarzy. (20:18)
    45
    Fabi Magalhaes pewnie huknął i powiększa przewagę FC Porto mimo, że grali oni o jednego zawodnika mniej. (20:17)

44
    Chorwat Tin Lučin nie wykorzystuje rzutu karnego! (19:17)

44
    Na dwie minuty zasiada na ławce Areia za faul na rywalu. Będzie rzut z 7. metrów dla płocczan! (19:17)

43
    O pierwszy timeout w drugiej połowie rywalizacji prosi szkoleniowiec Orlen Wisły Płock Xavi Sabate.
    43
    Na dwa punkty przewagi wyprowadza swój zespół obrotowy FC Porto Daymaro Salina. (19:17)

42
    W ataku ekipa z Płocka i uderza Sergei Kosorotov, ale kolejny raz bardzo dobrze dysponowany w bramce gospodarzy jest Macedończyk Nikoła Mitrewski. (18:17)

41
    Daszek trafia w Mitrevskiego, ale wciąż przy piłce Orlen Wisła. (18:17)
    40. Marcel JASTRZĘBSKI - 18:17

40
    Również swojej akcji w ofensywie nie zakończyli Portugalczycy. (18:17)

39
    Dobra gra defensywna gospodarzy i zatrzymani w ataku płocczanie. (18:17)

38
    Leonel Fernández trafia w poprzeczkę z bliskiej odległości. (18:17)
    37
    Kolejna bramka na koncie Hiszpana Saliny. (18:17)
    36
    Ponownie chorwacki piłkarz ręczny z Płocka trafia i wyrównuje na 17:17. (17:17)

35
    Kolejny rzut z 7. metrów wywalczyli zawodnicy Orlen Wisły Płock! (17:16)
    35
    Z trafieniem na koncie reprezentant gospodarzy Diocou. (17:16)
    34. Tin LUCIN - 16:16
    34
    Z 7. metrów dobrze trafił Tin Lučin. (16:16)

34
    Serdio faulowany przez Salinę i starcie dwóch twardzieli kończy się rzutem karnym dla Orlen Wisły! (16:15)
    33
    Na prowadzeniu FC Porto. Kolejną okazję zmarnowali Polacy, a w kontrataku kolejny raz w tej połowie skuteczny był Salina. (16:15)
    33
    Kolejne trafienie gospodarzy i dobrze trafia Fabia Magalhaesa. (15:15)

32
    Michał Daszek w ataku zatrzymywany przez macedońskiego golkipera FC Porto Nikoła Mitrewskiego. (14:15)
    31
    Szybki kontratak i nie myli się na środku Daymaro Salina. (14:15)

31
    Oddaje piłkę w ofensywie wprost do rywala Tin Lučin. (13:15)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (13:15)
    Do przerwy górą przyjezdni z Płocka, ale kolejne 30 minut będzie jeszcze trudniejsze dla Orlen Wisły, której sporo kłopotów sprawia FC Porto. Gospodarze w kilku momentach tego meczu byli bezradni, ale w kilku sytuacjach płocczanie marnowali ważne okazje!

30
    Pierwsza połowa skończona. (13:15)
    30
    Odpowiada jeszcze przed syreną oznaczającą koniec pierwszej połowy rzutem na taśmem Krzysztof Komarzewski. (13:15)
    30
    Bliźniacza akcja po kolejnym błędzie gości i ponownie w kontrataku skuteczny Areia. (13:14)
    29
    Stracili piłkę gracze Wisły i na kontrze skutecznie trafił w samo okienko bramki gości Antonio Areia. (12:14)

29
    Drugi w tej części gry czas wykorzystuje szkoleniowiec FC Porto Carlos Martingo.

28
    Nie trafia teraz po stronie gospodarzy Leonel Fernández. (11:14)
    27
    Trafia pewnie kolejny raz w tym pojedynku Lucin z 7. metra. (11:14)

27
    Rzut karny wywalczyli płocczanie! (11:13)
    26
    Pewnie trafia Areia i cały czas dwa oczka straty Portugalczyków do ekipy z Polski. (11:13)
    26
    Hiszpan Niko Mindegía z pierwszym trafieniem dziś dla gości z Płocka. (10:13)

25
    Druga w tym spotkaniu kara dwóch minut od sędziego dla gracza z Płocka Chorwata Leona Šušnja. (10:12)

23
    Hiszpański golkiper Orlen Wisły Płock Ignacio Biosca wszedł między słupki i od razu obronił uderzenie Szweda Jacka Thurina! (10:12)
    23. Ignacio BIOSCA - 10:12

23
    Obrotowy z Portugalii Daymaro Salina faulowany i będzie kolejny rzut karny dla FC Porto! (10:12)
    23
    Na razie stuprocentowa skuteczność Jacka Thurina z 7. metra. (10:12)

22
    Kolejny raz Sousa powoduje zamieszanie pod bramką gości i tym samym jest faulowany, a efektem? Rzut karny dla FC Porto! (9:12)
    21
    Zdołał w trudnej akcji trafić do siatki rywali Tin Lučin. (9:12)
    21
    Trafia ponownie Thurin z rzutu karnego. (9:11)

21
    A teraz rzut karny dla portugalskiej ekipy! (8:11)
    20
    Dobrze wykończył rzut karny chorwacki piłkarz Orlen Wisły. (8:11)

20
    Żytnikow wywalczył tym razem rzut z 7. metrów dla płocczan! (8:10)
    19
    Ponownie skuteczny przy rzucie z 7. metra Szwed Thurin. (8:10)

19
    Kolejny rzut karny dla gospodarzy w tym meczu! (7:10)
    18
    Z trudnej sytuacji, ale radzi sobie i trafia do bramki z poziomu "0" Michał Daszek. (7:10)

18
    Blokowany w akcji ofensywnej Tin Lučin. (7:9)
    17. Jack THURIN - 7:9
    17
    Celnie z rzutu karneto trafia Jack Thurin. Slkuteczny jest dziś szwedzki zawodnik. (7:9)

16
    Jastrzębski broni uderzenie Sousy, ale faulował go w tej akcji Krajewski i będzie rzut z 7. metrów dla FC Porto! (6:9)
    16
    Trafia pewnie z 6. metrów Chorwat Tin Lučin. (6:9)

15
    Rzut karny dla Orlen Wisły Płock po faulu na Daszku! (6:8)
    15
    Drugą akcję z rzędu nie myli się w rzucie na prawym skrzydle Areia. (6:8)

14
    Drugi raz w tym spotkaniu obrotowy lider zespołu FC Porto zostaje wysłany na ławkę w celu odbycia kary dwóch minut. (5:8)
    13
    Gospodarze wykorzystali przewagę i trafia Antonio Areia. (5:8)

13
    Na ławkę posłany chorwacki piłkarz ręczny Wisły. Dwuminutowa kara dla Leona Šušnja. (4:8)
    12. Pedro VALDES - 4:8

12
    Pedro Valdés myli się w ofensywnej akcji pod bramką płocczan. (4:8)

11
    O pierwszy czas poprosił zdenerwowany szkoleniowiec FC Porto Carlos Martingo.
    11
    W akcji na pustą bramkę Przemysław Krajewski, który pewnie trafia. (4:8)
    10
    Chorwacki gracz Leon Šušnja dobrze w ofensywnej akcji i Orlen Wisła znów z przewagą. (4:7)
    10
    Kolejne trafienie Szweda w tym meczu. (4:6)
    9
    Bardzo mocno w sytuacji sam na sam hiszpański gracz z Płocka Serdio. (3:6)

9
    Portugalski gracz Daymaro Salina ukarany na dwie minuty. (3:4)
    7
    Wstrzelił się Tin Lucin. (3:4)
    6
    Dobrze rzuca na 3:3 Jack Thurin. (3:3)

6
    Poprawnie gra jak na razie Orlen Wisła Płock w defensywie często blokując próby ofensywnych poczynań rywali. (2:3)
    5
    Odpowiada udanym trafieniem szwedzki piłkarz ręczny Jack Thurin. (2:3)
    5
    Dwupunktowa przewaga gości po trafieniu Michała Daszka. (1:3)

4
    Dwie minuty kary dla Victora Iturriza, który trafia piłką w głowę bramkarza z Płocka Marcela Jastrzębskiego. Od rzutu wolnego wznawiają przyjezdni. (1:2)
    3
    Dmitrij Żytnikow skutecznie na kontrze trafia do siatki przy samym słupku. (1:2)
    3
    Kubańczyk pewnie wbiega z lewego skrzydła i trafia dla FC Porto. (1:1)
    2
    Skuteczny w pierwszej ofensywnej akcji gości Chorwat Tin Lučin. (0:1)

1
    Uderza Portugalczyk Rui Silva, ale pewnie chwyta piłkę w pierwszej akcji bramkarz Orlen Wisły Płock Marcel Jastrzębski. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. Od środka boiska FC Porto, które zagra w żółtych koszulkach i białych spodenkach. Z kolei płocczanie w trykotach niebiesko-białych. (0:0)
    Pierwszy pojedynek w Płocku zakończył się zwycięstwem gospodarzy, a teraz już nadeszła pora na rewanż w którym rywalizacja toczy się o awans do fazy play-off Ligi Mistrzów mężczyzn w piłce ręcznej. Orlen Wisła awansuje tylko zwyciężając w tym meczu!

FC Porto: Mitrevski, Frandsen – Veitia, A. Sousa, Iturriza, Cruz, Christensen, Silva, Salina, Thurin, Fernandes, Branquinho, Areia, Alves, Magalhaes.

Trener: Carlos Martingo

Orlen Wisła Płock: Biosca, Jastrzębski – Daszek, Lucin, Piroch, Serdio, Susnja, Fazekas, Komarzewski, Krajewski, Terzić, Dawydzik, Mihić, Mindegia, Żytnikow, Kosorotow.

Trener: Xavi Sabate

Główni: Arthur Brunner, Morad Salah (SUI).
    Delegat: Balázs Soós (HUN).

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.