Słowacja – Polska U17 pl 0:5 (koniec)
Słowacja
0:5 (0:3)
Polska U17
Wtorek 28.03.2023, 16:00 • Parque Desportivo de Sant'Ana, Penalva do Castelo • Reprezentacja U17

Na dziś to już wszystko. Polacy z dużym spokojem ograli Słowaków 5:0 i awansowali na Euro, gdzie 17-latkowie mogą spełniać swoje pierwsze piłkarskie marzenia. Dziękuję bardzo za śledzenie relacji LIVE i wspólnie spędzony czas. Zachęcam do bieżącego obserwowania tego, co dzieje się w serwisie Lajfy. Udanego popołudnia. (18:00:38)
    Biało-czerwoni już oficjalnie radują się z awansu do finałów Mistrzostw Europy U17 z pozycji wicelidera! Podopieczni trenera Marcina Włodarskiego z pewnością pojadą na Węgry po coś więcej niż tylko wyjście z grupy i gra w fazie pucharowej!

Strzelcem bramki KRZYSZTOF KOLANKO.

Zamienili się teraz rolami bohaterowie akcji na 4:0 dla Polski. Tym razem to Daniel Mikołajewski zagrywał futbolówkę do KRZYSZTOFA KOLANKO, a ten w trzeciej minucie doliczonego do drugiej połowy czasu gry zdobywa bramkę na 5:0 i podkreśla wyraźny triumf Polaków w tym meczu!

90
    Trzy minuty dolicza sędzia główny z Kosowa do regulaminowego czasu tej rywalizacji.

82
    Jest też i piąta zmiana w drużynie Słowacji:
    z boiska zbiega lewy obrońca Nicolas Sagan, a na murawie pojawia się Matej Bukovčan.

77
    Strzelcem bramki DANIEL MIKOŁAJEWSKI.

Pomocnik zabrzańskiego Górnika Krzysztof Kolanko podaje piłkę do DANIELA MIKOŁAJEWSKIEGO, a obrońca pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała podwyższa prowadzenie Polaków na 4:0 kilka minut po wejściu na murawę!

74
    Czwarta zmiana w ekipie Słowacji:
    gry w tym meczu nie będzie już kontynuował Samuel Šarudi, a na plac gry wbiega z ławki rezerwowych Rastislav Korba.

72
    Piąta roszada w teamie Polski U17:
    z murawą żegan się autor dwóch asyst w tym pojedynku Filip Wolski, a do gry jest desygnowany grający na co dzień dla rezerw Śląska Wrocław na poziomie eWinner 2. Ligi Krzysztof Kurowski.

72
    Czas na drugą podwójną zmianę w szeregach reprezentacji Polski U17:
    plac gry opuszcza zdobywca pierwszego gola dla Polaków Mike Huras, a na murawie melduje się Daniel Mikołajewski.

66
    Także trzecia roszada w drużynie Polski U17:
    z boiska schodzi strzelec trzeciego gola dla biało-czerwonych Filip Rejczyk, a w zamian za niego do gry wchodzi Szymon Kądziołka.

64
    Wprowadzony na plac gry zaraz po zmianie stron Słowak Nino Žiga ukarany żółtym kartonikiem przez arbitra głównego tego pojedynku Mervana Bejtullahu z Kosowa.

61
    Trzecia w tym meczu zmiana w zespole Słowacji:
    udział w meczu kończy gracz środka pola Tomáš Jurišta, a na boisko w jego miejsce wbiega Róbert Petruška.

55
    Druga roszada w ekipie Polski U17:
    z murawy schodzi Maksymilian Sznaucner, a na boisku pojawia się Igor Brzyski.

55
    Również będzie podwójna zmiana w drużynie Polski U17:
    z placu gry zbiega Karol Borys, a do gry wprowadzony zostaje Mateusz Skoczylas.

46
    Druga roszada w kadrze Słowacji:
    z murawy schodzi kapitan reprezentacji Samuel Dikoš, a na placu gry melduje się Nino Žiga.

46
    Początek podwójnej zmiany w reprezentacji Słowacji:
    po przerwie z grą żegna się Bastian Patzak, a na murawie pojawia się Jakub Ragan.

Adam Ka

Gole: 42. Huras, 45. Tomczyk, 45+2. Rejczyk, 77. Mikołajewski, 90+3. Kolanko

Kartki:   7. Faško (SVK), 64. Žiga (SVK) – 21. Sznaucner (P17)

Strzały celne: 3:20. Strzały niecelne: 2:8. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 2:3. Foule: 14:15.
    Słowacja: Húdok – Dovičák, Baláž, Kuťka, Sagan (82. Bukovčan) – Faško, Jurišta (61. Petruška), Šarudi (74. Korba) – Patzak (46. Ragan), Rusnák, Dikoš (C) (46. Žiga).
    Zmiany: Petrúfka – Lami, Henyig, Kóša.

Trener: Marek Bažík

Polska U17: Piekutowski – Adamczyk, Orlikowski, Krzyżanowski – Kolanko (C), Sznaucner (55. Brzyski), Borys (55. Skoczylas), Rejczyk (66. Kądziołka), Wolski (72. Kurowski) – Tomczyk, Huras (72. Mikołajewski).
    Zmiany: Holewiński – Szala, Gurgul.

Trener: Marcin Włodarski

Sędzia główny: Mervan Bejtullahu (KOS).
    Sędzia asystent 1: Fatmir Sekiraqa (KOS).