Lechia – Cracovia 1:2 (koniec) | Miedź – Raków 0:2 (koniec) | Pogoń – Stal M. 4:2 (koniec)
Pogoń Szczecin
4:2 (2:0)
Stal Mielec
Sobota 22.04.2023, 20:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 29. kolejka
    75. Pontus ALMQVIST - 4:2

75
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki PONTUS ALMQVIST.

W wesołym widowisku piłkarze ofensywni nie mają dość i w 75. minucie padł gol na 4:2 Pontusa Almqvista. Gospodarze wybronili się po rzucie wolnym, a akcja bramkowa została przyspieszona świetnym podaniem Kamila Grosickiego. Po nim Szwed opanował piłkę w polu karnym i przymierzył w kierunku dalszego narożnika Stali.
    68. Rauno SAPPINEN - 3:1

68
    Gol dla Stali Mielec!
    Strzelcem bramki RAUNO SAPPINEN.

Piłka w bramce Pogoni Szczecin po raz drugi, ale w pierwszym tempie nie ma uznanego trafienia z powodu spalonego. Po wideo weryfikacji jest gol Rauno Sappinena. Bramka kontaktowa i jeszcze powinno być gorąco w Szczecinie.
    60. Rauno SAPPINEN - 3:1

60

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się kilkakrotnie w polu karnym Pogoni zanim trafiła pod nogi Rauno Sappinena. Wprowadzony w przerwie napastnik zorientował się w sytuacji i pokonał Dantego Stipicę strzałem z bliska.
    56. Sebastian KOWALCZYK - 3:0

56
    Strzelcem bramki SEBASTIAN KOWALCZYK.

Sebastian Kowalczyk strzelił na 3:0 z rzutu karnego przyznanego za faul Bartosza Mrozka na Pontusie Almqviście.
    45. Mateusz MATRAS - 2:0

45
    Strzelcem bramki samobójczej MATEUSZ MATRAS.

W 44. minucie Kamil Grosicki wymienił podania na lewej stronie boiska i w swoim stylu pognał w kierunku bramki. Płaskie wstrzelenie "Grosika" skończyło się samobójczym trafieniem Mateusza Matrasa.
    5. Kamil GROSICKI - 1:0

5
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa KAMIL GROSICKI.

Pogoń nie potrzebowała dużo czasu na strzelenie pierwszego, urodzinowego gola. Kamil Grosicki w 5. minucie spokojnie pokonał uderzeniem z rzutu karnego Bartosza Mrozka. Lider Portowców położył bramkarza i ominął go płaskim kopnięciem. Jedenastka została podyktowana po wideo weryfikacji za blokowanie ręką Marcina Flisa strzału Pontusa Almqvista.

Gole: 5. Grosicki (kar.), 45. Matras (sam.), 56. Kowalczyk, 75. Almqvist – 60. Sappinen, 68. Sappinen

Kartki:   33. Stipica (POG), 63. Almqvist (POG) – 4. Flis (SMI), 54. Mrozek (SMI)

Spudłowany karny!: 36. Domański (SMI), nietrafiony

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 8:3. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 7:6. Spalone: 0:2. Foule: 11:7.
    Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski (68. Malec), Zech, Lončar, Borges – Łęgowski – Biczachczjan (68. Kurzawa), Kowalczyk (87. Rostami), Gorgon, Grosicki (C) (79. Wędrychowski) – Almqvist (87. Kostas).
    Zmiany: Klebaniuk – Smoliński, Przyborek, Rezaeian.

Trener: Jens Gustafsson

Stal Mielec: Mrozek – Kasperkiewicz, Matras, Flis – Hiszpański (46. M. Wolski), Żyra, Wlazło (46. Sappinen), Getinger (C) (77. Leândro) – Hinokio, Domański (88. Lebedyński) – Ciepiela (77. Mak).
    Zmiany: Kochalski – Guca, Kruk.

Trener: Kamil Kiereś

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)