Motor – GKS K. 1:1 (koniec) | Odra O. – GKS T. 0:2 (koniec)
Motor Lublin
1:1 (0:1)
GKS Katowice
Niedziela 06.08.2023, 15:00 • Stadion MOSiR Bystrzyca, Lublin • Fortuna 1 Liga • Runda 3

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.
    Motor powalczy u siebie

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Lublinie. Motor podejmie GKS Katowice. Paweł Raczkowski rozpocznie konfrontację w niedzielę o godzinie 15.
    Jedenastka Motoru
    Zestawienie katowiczan
    Przyjazd na stadion

Motor Lublin: Budziłek – Wójcik, Szarek, Rudol, Luberecki, Wolski, M. Król, Ceglarz, R. Król, Lis, Śpiewak.
    Rezerwowi: Rosa – Rybicki, Kamiński, Staszak, Wełniak, Wojtkowski, Zbiciak, Złomańczuk, Palacz.
    Trener: Goncalo Feio

GKS Katowice: Kudła – Repka, Jędrych, Komor, Wasielewski, Jaroszek, Kozubal, Rogala, Błąd, Marzec, Bergier.
    Rezerwowi: Szczuka – Janiszewski, Mak, Arak, Pietrzyk, Danek, Baranowicz, Bród, Shibata.
    Trener: Rafał Górak

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).
    Przygotowania do meczu

1

2
    Pora na pierwszy z niedzielnych meczów na zapleczu PKO Ekstraklasy. Motor Lublin z mocnym postanowieniem przedłużenia passy po awansie.

3
    Długie rozegranie zawodników z województwa śląskiego i poszukiwanie miejsca do przeprowadzenia ataku na bramkę przeciwnika.

4
    Zapachniało wczesnym golem katowiczan, ale na posterunku czujnie Łukasz Budziłek. Nie pokonał go swoim uderzeniem Grzegorz Rogala. Jeszcze dobitka, ale piłka, kopnięta przez Mateusza Marca wylądowała w bocznej siatce.

5
    Sebastianowi Bergierowi nie udało się opanować piłki po dośrodkowaniu w wykonaniu Marcina Wasielewskiego.

6
    Ponownie czujnie na przedpolu Łukasz Budziłek, który poradził sobie podręcznikowo z zagraniem Grzegorza Rogali.

8
    Gol dla GKS-u Katowice!
    Strzelcem bramki SEBASTIAN BERGIER.

GKS Katowice ruszył do natarcia od początku meczu i zaskoczył tym beniaminka. Pierwsze, groźne uderzenie zostało jeszcze powstrzymane przez doświadczonego bramkarza, jednak w 8. minucie piłka wpadła do bramki Motoru. Sebastian Bergier strzelił bez zawahania zza pola karnego i kapitalnie zmieścił futbolówkę w pobliżu okienka.

9
    Motor Lublin musi wcześnie organizować się do ataku i odrabiania strat.

10
    Kolejna akcja rozpędzonego w działaniach ofensywnych Sebastiana Bergiera.

11
    Ruszyli gospodarze do natarcia, jednak akcja zakończona nieudanym dośrodkowaniem.

12
    Rafał Król dopadł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak główkował prosto w dobrze ustawionego Dawida Kudłę.

14
    Sebastian Bergier uczestniczy we wszystkich atakach przyjezdnych i tym razem udało mu się wywalczyć korner.
    GKS Katowice na prowadzeniu!

15
    Szybki wypad lublinian został przerwany przewinieniem przez powracającego do obrony Marcina Wasielewskiego.

16
    Aleksander Komor oraz Bartosz Jaroszek współpracowali z powodzeniem i wyekspediowali piłkę po dograniu z rzutu wolnego.

18
    Aleksander Komor napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

19
    Aleksander Komor wrócił zdyscyplinowany do obrony i rozprawił się z groźnie zapowiadającym się zagraniem w pole karne katowiczan.

20
    Kompletnie nieudane dośrodkowanie i chwila na złapanie oddechu dla zawodników z Katowic.

21
    Filip Wójcik miał ochotę na odpowiedzenie katowiczanom skutecznym strzałem z dystansu, ale nie przymierzył pod poprzeczkę w bramce Dawida Kudły.

22
    Odrobina spokoju dla zawodników defensywnych obu jedenastek.

23
    Na razie jedno przewinienie zostało wycenione na napomnienie żółtym kartonikiem przez prowadzącego spotkanie Pawła Raczkowskiego.

24
    Podszedł zdecydowanie pressingiem Grzegorz Rogala i nieomal odebrał piłkę nonszalanckiemu defensorowi z Lublina.

25
    Łukasz Budziłek interweniował nerwowo i co prawda zapobiegł zagrożeniu, ale nie utrzymał piłki w posiadaniu Motoru Lublin.

26
    Adrian Błąd nie pokonał swoim strzałem Łukasza Budziłka. Niewiele później poprawka Grzegorza Rogali, która została zblokowana przez jednego z obrońców Motoru Lublin.
    Tak padła pierwsza bramka w meczu

27
    Nieudane dośrodkowanie w pole karne przyjezdnych i piłka została odprowadzona wzrokiem poza boisko.

28
    Wznowienie od bramki zostało przyznane Dawidowi Kudle.

30
    Po dwóch kwadransach spotkania GKS Katowice pozostaje na prowadzeniu dzięki precyzyjnemu strzałowi Sebastiana Bergiera.

31
    Będąca na prowadzeniu drużyna stara się jak najdłużej utrzymywać w posiadaniu piłki i w ten sposób temperować zapał beniaminka.

32
    Oskar Repka starał się pokonał Łukasza Budziłka strzałem z bliska. Interweniował nogami doświadczony bramkarz gospodarzy.

33
    Grzegorz Rogala zorganizował kolejny egzamin zapracowanemu Łukaszowi Budziłkowi w bramce Motoru Lublin.

34
    Po dośrodkowaniu w pole karne beniaminka gwizdek sędziego Pawła Raczkowskiego z powodu faulu Aleksandra Komora na Łukaszu Budziłku.

36
    Motor Lublin przeniósł futbolówkę na połowę przeciwnika.

37
    Korner dla zespołu z Lublina. Szansa na zaskoczenie katowiczan dośrodkowaniem.

38
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z zawodników Motoru Lublin co prawda doszedł do piłki, ale nie zagroził swoim strzałem gościom.

39
    Coraz mniej czasu pozostaje gospodarzom na poprawienie wyniku przed ostatnim gwizdkiem w pierwszej połowie.

40
    Dogranie z rzutu wolnego trafiło do Arkadiusza Jędrycha, jednak w gąszczu zawodników nie udało mu się oddać groźnego strzału na bramkę Motoru Lublin.

42
    Beniaminek na obrzeżach pola karnego przeciwnika, ale nie ma tam za dużo miejsca na zaatakowanie.

43
    Interweniował obrońca Motoru Lublin i nie pozwolił Marcinowi Wasielewskiemu na zabranie się z piłką po interesującym podaniu Adriana Błąda.

44
    Aleksander Komor i jeszcze jedno celne uderzenie katowiczan w pierwszej połowie Motor Lublin pozostaje w kontakcie z przeciwnikiem dzięki reakcjom Łukasza Budziłka.

45
    Doliczona minuta.

45+1

GKS Katowice był groźniejszy w pierwszej połowie spotkania. Przyjezdni są na prowadzeniu 1:0 dzięki strzałowi Sebastiana Bergiera. Motor Lublin zawdzięcza skromną stratę obronom Łukasza Budziłka.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

Piłkarze przygotowani do wznowienia gry po powrocie z szatni na boisko.

46

47
    Mocne otwarcie drugiej części meczu w wykonaniu gospodarzy, którzy zagrozili przeciwnikom dośrodkowaniem.

48
    Oskar Repka podjął decyzję o oddaniu uderzenia zza pola karnego, jednak zabrakło dokładności do zatrudnienia Łukasza Budziłka.

49
    Przerwa w grze spowodowana problemem zdrowotnym Arkadiusza Jędrycha.

50
    Przerwa spowodowana urazem faulowanego Arkadiusza Jędrycha przedłuża się.
    Gra w Lublinie została wznowiona

52
    Goncalo Feio zobaczył żółtą kartkę za zachowanie na ławce rezerwowych.

53
    Sebastian Bergier polował na drugiego gola, ale obrońcy Motoru Lublin osaczyli go wewnątrz pola karnego.

54
    Po wrzutce piłka została jeszcze skierowana w gąszcz zawodników w polu karnym przyjezdnych. GKS Katowice miał szczęście, że nikomu nie udało się tam oddać uderzenia.

55
    Oskar Repka w odpowiednim miejscu oraz czasie! Poradził sobie znakomicie ze strzałem Rafała Króla, który zapowiadał doprowadzenie do remisu.

56
    Gospodarze są znacznie konkretniejsi w ofensywie po zmianie stron.

57
    Oskar Repka napomniany żółtą kartką za oddanie strzału po gwizdku sędziego.

58
    Ponownie w natarciu Motor Lublin, a efektem tego jest wywalczenie rzutu rożnego.

58
    Gol dla Motoru!
    Strzelcem bramki MICHAŁ KRÓL.

W 58. minucie Michał Król strzelił na 1:1 i GKS musiał zapomnieć o swoim prowadzeniu. Przyspieszenie Motoru Lublin po przerwie przyniosło efekt.

60
    Godzina rywalizacji za drużynami.

61
    Adrian Błąd napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

62
    Po przewinieniu na Sebastianie Bergierze będzie szansa na odzyskanie prowadzenia przez katowiczan.
    Motor doprowadził do remisu

62
    Zmiana w drużynie Motor Lublin:
    z boiska schodzi R. Król, na boisku pojawia się Wojtkowski.

63
    z boiska schodzi Śpiewak, na boisku pojawia się Wełniak.

63
    z boiska schodzi Ceglarz, na boisku pojawia się Rybicki.

64
    Stanowcza reakcja Goncalo Feio i po wyrównaniu zdecydował się na wprowadzenie trzech zawodników z ławki rezerwowych na boisko.

65
    Zmiana w drużynie GKS Katowice:
    z boiska schodzi Marzec, na boisku pojawia się Mak.

65
    z boiska schodzi Bergier, na boisku pojawia się Arak.

67
    Skuteczna interwencja Dawida Kudły uratowała zawodników z Katowic przed stratą następnego gola.

68
    z boiska schodzi Szarek, na boisku pojawia się Zbiciak.

70
    Kacper Wełniak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

72
    Mocno zmieniło się oblicze spotkania po przerwie. Gospodarze przejęli inicjatywę, a GKS Katowice ma zdecydowanie mniej do powiedzenia na murawie.

72
    Zwrot akcji. Rzut karny dla katowiczan po przewinieniu na Jakubie Araku, a Goncalo Feio został wyrzucony na trybuny przez sędziego Pawła Raczkowskiego.

74
    Jakub Arak (GKS Katowice) nie wykorzystał rzutu karnego. Kolejna, znakomita interwencja Łukasza Budziłka, tym razem po uderzeniu z 11. metra!

75
    z boiska schodzi Jędrych, na boisku pojawia się Baranowicz.

76
    Coraz więcej zmian proponowanych przez szkoleniowców w obu jedenastkach.

78
    Przeorganizowanie zespołów w ostatnim kwadransie podstawowego czasu.

79
    Niebezpieczne uderzenie, jednak piłka poruszyła tylko boczną siatkę w bramce katowiczan.

80
    z boiska schodzi M. Król, na boisku pojawia się Kamiński.

81
    Motor Lublin ponownie w polu karnym przyjezdnych i Dawid Kudła musiał odetchnąć po nieczystym uderzeniu wprowadzonego z ławki rezerwowych Mariusza Rybickiego.

82
    Antoni Kozubal napomniany żółtą kartką za przewinienie w centrum boiska.

85
    Motor Lublin szuka sposobu na rozstrzygnięcie pojedynku w ostatnich minutach. Pierwsze uderzenie zatrzymane przez Dawida Kudłę, a dobitka poleciała ponad poprzeczką.

86
    Rozsypali się przyjezdni z porównaniu z pierwszą połową spotkania.

86
    z boiska schodzi Błąd, na boisku pojawia się Bród.

87
    Czy także tym razem Motorowi Lublin wystarczy czasu na strzelenie rozstrzygającego gola?

88
    Bartosz Zbiciak napomniany żółtą kartkę za opóźnianie gry.

89
    Łukasz Budziłek poradził sobie z dośrodkowaniem w przedostatniej minucie podstawowego czasu.

90
    Doliczone siedem minut do podstawowego czasu.

90+2
    Niewykorzystana szansa na zagrożenie beniaminkowi z rzutu rożnego. Piłka uciekła w niepożądanym kierunku.

90+2
    Bartosz Baranowicz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+5
    Nerwowa końcówka spotkania dla obu zespołów.

90+5
    Alan Bród napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

90+7

Motor Lublin tym razem nie zapewnił sobie kompletu punktów w końcówce spotkania. Gospodarze wyraźnie przyspieszyli po przerwie i doprowadzili do remisu 1:1 strzałem Michała Króla.

Posiadanie piłki: 42% : 58%.
    Strzały na bramkę: 5:10.
    Strzały niecelne: 8:4.
    Rzuty rożne: 5:5.
    Spalone: 0:0.
    Faule: 13:13.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:01:53)

Gole: 58. M. Król – 8. Bergier

Kartki:   70. Wełniak (MOT), 88. Zbiciak (MOT) – 18. Komor (KAT), 57. Repka (KAT), 61. Błąd (KAT), 82. Kozubal (KAT), 90+2. Baranowicz (KAT), 90+5. Bród (KAT)

Spudłowany karny!: 74. Arak (KAT), bramkarz Budziłek obronił

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 5:10. Strzały niecelne: 8:4. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 0:0. Foule: 13:13.
    Motor Lublin: Budziłek – Wójcik, Szarek (68. Zbiciak), Rudol, Luberecki, Wolski, M. Król (80. Kamiński), Ceglarz (63. Rybicki), R. Król (62. Wojtkowski), Lis, Śpiewak (63. Wełniak).

Zmiany: Rosa – Rybicki, Kamiński, Staszak, Wełniak, Wojtkowski, Zbiciak, Złomańczuk, Palacz.

GKS Katowice: Kudła – Repka, Jędrych (75. Baranowicz), Komor, Wasielewski, Jaroszek, Kozubal, Rogala, Błąd (86. Bród), Marzec (65. Mak), Bergier (65. Arak).

Zmiany: Szczuka – Janiszewski, Mak, Arak, Pietrzyk, Danek, Baranowicz, Bród, Shibata.

Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa)