Pogoń – Legia 3:4 (koniec)
Pogoń Szczecin
3:4 (1:1)
Legia Warszawa
Środa 27.09.2023, 20:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 6. kolejka
    Dziękujemy Państwu za spędzony wspólnie wieczór! Legia górą w Szczecinie.

Faule: 10:7. (22:14:19)

Proszę Państwa, co to był za mecz! Mieliśmy tutaj niesłychanie dużo zwrotów akcji. Wydawało się, że czerwona kartka tuż przed przerwą dla Jędrzejczyka ustawi spotkanie, ale byliśmy w błędzie! Legia po raz kolejny w tym sezonie pokazała charakter i wraca do Warszawy z trzema oczkami!

90+4

90+4
    Elitim z linii końcowej wycofał futbolówkę na jedenasty metr do Guala, ale pośpieszył z asekurację Koutris i wybił piłkę.

90+2
    Żółta kartka dla zespołu Pogoń Szczecin (Paweł Stolarski).

90+2
    Odbiór Marca Guala na połowie rywala! Hiszpan zabrał się w pole karne Pogoni i zdecydował indywidualnie rozwiązać akcję! Posłał futbolówkę obok słupka!

90+1
    Po wrzutce z rzutu rożnego zgrywał piłkę głową Ulvestad. Następnie futbolówka wylądowała w dłoniach golkipera Legii.

90
    Tomasz Musiał zdecydował się doliczyć cztery minuty do podstawowego czasu gry!

90
    Dośrodkowanie Mariusza Fornalczyka z prawej flanki blokowane. Korner dla Pogoni.

90
    Dobrze popracował w defensywie Gil Dias, który zablokował piłkę po wrzutce Leonardo Koutrisa i potem przechwycił futbolówkę.

88
    Zagranie wzdłuż pola karnego rywala autorstwa Pawła Stolarskiego. Pewną interwencją popisał się Kacper Tobiasz.

87
    Czy Pogoń podniesie się jeszcze po stracie czwartego gola? Trudno powiedzieć. "Portowcy" mają jeszcze przynajmniej kilka minut na odwrócenie losów meczu!
    84. Steve KAPUADI - 3:4

84
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki STEVE KAPUADI.

Grająca w dziesiątkę Legia po raz pierwszy w tym meczu wychodzi na prowadzenie! Wrzutka Elitima z rzutu wolnego na dalszy słupek i zamyka akcję Steve Kapuadi. Fatalnie zachowała się defensywa Pogoni Szczecin!

82
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Vahan Bichakhchyan, na boisku pojawia się Mariusz Fornalczyk.

82
    z boiska schodzi Rafał Kurzawa, na boisku pojawia się Joao Gamboa.
    78. Juergen ELITIM - 3:3

Tomek

Gole: 29. Grosicki, 51. Koulouris, 71. Bichakhchyan – 33. Pekhart, 69. Wszołek, 78. Elitim, 84. Kapuadi

Kartki:   58. Gorgon (POG), 90+2. Stolarski (POG) – 42. Kapuadi (LEG)   45+4. Jędrzejczyk (LEG)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 5:6. Strzały niecelne: 7:9. Rzuty rożne: 10:4. Spalone: 5:1. Foule: 10:7.
    Pogoń Szczecin: Cojocaru – Wahlqvist (73. Stolarski), Zech, Malec, Koutris – Ulvestad, Kurzawa (82. Gamboa) – Gorgon (66. Zahović), Bichakhchyan (82. Fornalczyk), Grosicki (73. Smoliński) – Koulouris.
    Zmiany: Klebaniuk – Lončar, Borges, Przyborek.

Trener: Jens Gustafsson

Legia Warszawa: Tobiasz – Jędrzejczyk, Kapuadi, Ribeiro – Wszołek, Slisz (77. Çelhaka), Elitim, P. Kun (77. Dias) – Josue (77. Rosołek), Muci (46. Burch) – Pekhart (63. Gual).
    Zmiany: Hładun – Pankov, Baku, Strzałek.

Trener: Kosta Runjaić

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków).