Montpellier – Orlen Wisła pl 30:28 (koniec)
Montpellier HB
30:28 (14:15)
Orlen Wisła Płock
Czwartek 28.09.2023, 20:45 • FDI Stadium, Montpellier (FRA) • Liga Mistrzów • 3. runda

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Na dziś to już koniec sportowych emocji. Zachęcamy do śledzenia innych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Życząc dobrej nocy żegnam się z Państwem. Pozdrawiam! (22:34:29)
    Bolesna porażka "Nafciarzy" i to z pewnością dla tej drużyny będzie trudna i długa podróż do Polski!

Mieli niemalże przez większość meczu przewagę w grze i wyniku goście z Płocka, ale w decydujących momentach zawiodła skuteczność, a popisowo grali Francuzi, co powoduje, że to Montpellier HB pokonuje Orlen Wisłę 30:28 i zdobywa pierwszy triumf w tegorocznej odsłonie Ligi Mistrzów sezonu 2023/2024, w grupie B. Natomiast "Nafciarze" jak na razie bez wygranej, ale z trzema przegranymi na koncie, co nie jest najlepszym rezultatem.

Koniec meczu. (30:28)
    60
    Trafienie na otarcie łez Zarabeca z 7. metrów! (30:28)

60
    Francuski szczypiornista Valentin Porte ukarany jeszcze czerwoną kartkę po interwencji VAR za uderzenie Węgra Fazekasa. Będzie jeszcze rzut karny dla Wisły! (30:27)
    60
    Stawia już raczej kropkę nad "i" egipski szczypiornista trafiając po raz kolejny. (30:27)

60
    Jeszcze wykorzystuje swój czas na żądanie trener Francuzów Andrew Kinselle.

60
    Kolejną okazję marnują przyjezdni. To już raczej koniec marzeń o korzystnym wyniku, bo Krajewski nie wykorzystał dogodnej sytuacji. (29:27)

59
    Ostatni timeout w tym meczu dla hiszpańskiego szkoleniowca "Nafciarzy" Xaviego Sabate. Dwa oczka straty i do końca gry blisko półtorej minuty. Trudna jest obecnie sytuacja gości z Płocka.
    59
    Błąd w ataku Miha Zarabeca i kolejny kontratak wykorzystał Sebastian Karlsson. (29:27)

58
    Pellas na lewej stronie wbiega i próbuje rzucać dołem, ale kolejny raz bardzo ważna obrona na koncie Jastrzębskiego. Płocczanie wracają do gry! (28:27)

57
    Krajewski zatrzymany na lewej flance ze skrzydła przez Desbonneta! Gospodarze są nie do przejścia w ostatniej fazie meczu! (28:27)
    57
    Mają to, czego chcieli gospodarze. Prowadzenie Montpellier HB po fatalnej stracie piłki przez "Nafciarzy" i świetnym rzucie na kontrze Karlssona. (28:27)

56
    Świetna interwencja Marcela Jastrzębskiego. W ważnym momencie powstrzymuje on rzut będącego w dobrej dyspozycji w ostatnich minutach gry Heshama! (27:27)

55
    Szkoleniowiec francuskiego Montpellier HB Andrew Kinselle prosi teraz o przerwę na żądanie. On doskonale wie, że to idealny moment, aby opracować strategię na ostatnie minuty tego spotkania w którym na fali wznoszącej zdecydowanie są jego podopieczni.

55
    Zneutralizowany rzut Zarabeca przez francuski zespół. Trybuny są coraz bardziej głośne, bo gospodarze mają szansę do wyjścia na prowadzenie. (27:27)

54
    Trener Orlen Wisły Płock Hiszpan Xavi Sabate prosi o czas dla swojego zespołu. Do końca pięć blisko sześć minut gry.
    54
    Nie mogą sobie poradzić płocczanie w defensywie z Egipcjaninem. Kolejny raz ucieka on swoim przeciwnikom i celnie rzuca do bramki. Mamy remis po 27. (27:27)

54
    Rzut Nacinovicia ląduje na bocznej siatce. Mimo wszystko dalej posiadają piłkę gospodarze. To będzie ciekawa i zacięta końcówka tego boju. (26:27)

53
    Swojej próby nie wykorzystuje także w ofensywie Przemysław Krajewski. (26:27)

53
    Kolejna kapitalna interwencja golkipera francuskiego Montpellier. Tym razem zatrzymuje on rzut Daszka! (26:27)
    52
    Między nogami Jastrzębskiego huknął teraz celnie do siatki Hesham. (26:27)
    51. Miha ZARABEC - 25:27
    51
    Znakomite trafienie po siłowym rzucie Zarabeca. (25:27)
    51
    Siłowo lewą ręką trafia Francuz Porte. Topnieje przewaga przyjezdnych do zaledwie jednego punktu. (25:26)

50
    Abel Serdio rzuca z bliskiej odległości, ale jeszcze lepiej interweniuje między słupkami Rémi Desbonnet. (24:26)
    49
    Nie odpuszcza francuska drużyna, a konkretenie Hesham, który teraz już znalazł drogę do bramki przeciwnika. (24:26)
    49
    Celnym rzutem popisuje się teraz Fazekas. (23:26)

47
    Również myli się w ataku Egipcjanin Hesham. Zabrakło mu skuteczności tym razem. (23:25)

47
    W słupek huknął teraz Zarabec. (23:25)

46
    Hiszpański szczypiornista Wisły ukarany. Zasiądzie Serdio na ławce kar przez najbliższe dwie minuty. (23:25)
    46
    Walczą jeszcze gospodarze o każdy możliwy punkt. (23:25)
    46. Michał DASZEK - 22:25
    46
    Świetnie Węgier Fazekas rozrzuca piłkę na prawe skrzydło, gdzie wbiega i udanie trafia do bramki rywala Michał Daszek. Rośnie przewaga przyjezdnych na kwadrans przed końcem. (22:25)
    44. Miha ZARABEC - 22:24
    44
    Trafia z 7. metrów sprytnie Miha Zarabec. (22:24)

44
    Francuski szczypiornista Karl Konan fauluje Krajewskiego, co powoduje, że w osłabieniu przez dwie minuty zagrają teraz gospodarze, a goście mają rzut karny. (22:23)
    43
    Przypomina również o sobie Hesham w ekipie Montpellier celnym rzutem do bramki Wisły. (22:23)
    43. Przemysław KRAJEWSKI - 21:23
    43
    Udany kontratak płocczan i mamy trafienie w akcji "1 na 1" Przemysława Krajewskiego. (21:23)
    42
    Słoweński szczypiornista Miha Zarabec celnie w akcji ofensywnej. (21:22)
    40
    Szybka kontra płocczan i nabiera tempa ta rywalizacja. Kolejny raz świetnie rzucił Piroch. (21:21)
    40
    Mocno, udanie i skutecznie rzuca z drugiej linii Villeminot. (21:20)
    40. Tomas PIROCH - 20:20
    40
    Ponowne trafienie zalicza na swoje konto Czech Piroch. (20:20)
    39
    Ponownie w ofensywie celnie rzucił Ahmed Hesham, który nic nie robi sobie z tego, że jest dobrze pilnowany przez rywali. (20:19)
    38
    Celny rzut również na koncie Pirocha. (19:19)
    38
    Prowadzenie Francuzów. (19:18)

37
    Zepsuta akcja przez płocczan i gospodarze mają okazję, aby wyjść na prowadzenie w drugiej części rywalizacji. (18:18)

37
    Arthur Lenne odpocznie na dwie minuty. To kara za uderzenie w twarz Fazekasa z ekipy Orlen Wisły Płock. (18:18)
    36
    Dobry rzut kolejny raz w tym meczu ze strony Karlssona na skrzydle. (18:18)
    35
    Lenne z bramką na swoim koncie. (17:18)

34
    Podwójne osłabienie na parkiecie po stronie "Nafciarzy". Teraz kara indywidualna dwóch minut dla Fazekasa. (16:18)
    34. Miha ZARABEC - 16:18
    34
    Udany rzut płockiego szczypiornisty i prowadzenie gości wciąż różnicą dwóch bramek. (16:18)
    33
    Szwed skutecznie rzuca do bramki rywala. (16:17)
    33. Czerwona kartka

33
    Francuski zawodnik Montpellier Valentin Porte trafiony w twarz na połowie Orlen Wisły Płock przez Chorwata Tina Lucina i szczypiornista "Nafciarzy" ukarany czerwonym kartonikiem. To koniec meczu dla tego skutecznego szczypiornisty płockiej ekipy. (15:17)
    33
    Węgierski szczypiornista udanie rzuca na bramkę rywala i powiększone prowadzenie przyjezdnych. (15:17)

32
    Bardzo dobrze interweniuje Chorwat Mirko Alilović sparując rzut Bryana Monte na słupek. (15:15)

31
    Przypadkowo trafiony w twarz Krajewski przez Monte podczas akcji ofensywnej Francuzów. Potrzebna chwilowa przerwa, aby Polak doszedł do siebie po tym zderzeniu. (15:15)
    31
    Trafienie Krajewskiego. (15:16)
    31
    Trafia dość szybko na początku drugiej połowy Sebastian Karlsson. (15:15)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (14:15)
    Po pierwszych 30. minutach spotkania nieznaczne, ale prowadzenie gości z Płocka. Czekamy na równie emocjonującą drugą część rywalizacji!

30
    Pierwsza połowa skończona. (14:15)

30
    Czas na prośbę szkoleniowca francuskiego Montpellier HB Andrewa Kinselle.

30
    Nieudana akcja Francuzów. Fatalnie zachował się Villeminot i mamy okazję do podwyższenia prowadzenia przez Orlen Wisłę Płock. (14:15)
    29
    Pewne wykonanie rzutu karnego przez chorwackiego szczypiornistę z Płocka. (14:15)

29
    Żytnikow wywalczył teraz rzut z 7. metrów dla "Nafciarzy"! (14:14)
    28
    Szybko odpowiedzieli teraz Francuzi w ofensywnej akcji na kontrze. (14:14)
    28. Lovro MIHIĆ - 13:14
    28
    Kapitalna okazja Wisły, gdzie Piroch znajduje długim, górnym zagraniem na skrzydle wbiegającego Mihica, a ten w powietrzu przejmuje piłkę i celnie trafia na prowadzenie dla Wisły. (13:14)
    27
    Świetnie prezentuje się po wejściu do gry Brazylijczyk Monte, który ponownie trafia i daje na ten moment swojemu zespołowi remisowy wynik po 13. (13:13)

27
    Szczypiornista Wisły najpierw był bliski sfaulowania rywala, ale po chwili zdobył piłkę i rzucił na bramkę Dmitrij Żytnikow jednak ta próba zatrzymana. (12:13)
    26. Kyllian VILLEMINOT - 12:13
    26
    Znalazł przestrzeń do oddania udanego i celnego rzutu zawodnik francuskiego Montpellier HB. (12:13)

26
    Teraz odpocznie na ławce kar Krajewski, który faulował Monte w defensywie. W osłabieniu przed dwie minuty przyjezdni z Płocka. (11:13)
    26
    Przemysław Krajewski trafia drugi raz w tym starciu ze skrzydła. (11:13)
    25
    Bardzo mocna próba z daleka w wykonaniu Monte. Przyjemnie ogląda się to spotkanie. (11:12)
    24
    Kolejny świetny rzut i punktuje z drugiej linii rzutem Lucin. (10:12)
    23
    Teraz już skuteczny w ataku szczypiornista ze Szwecji. (10:11)

22
    Karlsson z 7. metra, ale świetnie podbija ten strzał Jastrzębski między słupkami. (9:11)

22
    Źle teraz zachował się Mihić, który prokuruje rzut karny dla rywali i ma też dwuminutową karę! (9:11)

21
    Zmarnowany atak przez Wisłę, bo faulu dopuścił się jeden ze szczypiornistów tej drużyny. (9:11)

21
    Zmarnowana okazja na trafienie przez gospodarzy i z okazją na "+3" zawodnicy z Płocka. (9:11)
    20
    Pokazują jednak kilka sekund później przyjezdni, że oni też potrafią dobrze i sprawnie przeprowadzić atak. (9:11)
    20
    Świetne trafienie Panicia i wciąż mają oni kontakt z rywalem jeśli chodzi o wynik. (9:10)
    20. Tin LUCIN - 8:10
    20
    Dobra próba z drugiej linii Lucina i mamy 10. oczko na koncie Wisły. (8:10)
    19
    Dużo czasu i miejsca miał szczypiornista Montpellier, aby skutecznie trafić po tej akcji. (8:9)
    18
    Bardzo ładnie zagrywał teraz Fazekas do Serdio i jest kolejne oczko dla płocczan. (7:9)
    18
    Szybka odpowiedź i wysokiej urody trafienie Villeminota. (7:8)
    17
    Świetnie z podłoża mocno i celnie huknął Węgier. (6:8)
    16
    W końcu też trafiają swoją zdobycza bramkową gospodarze tego meczu. (6:7)
    16. Lovro MIHIĆ - 5:7
    16
    Fatalna strata piłki w ataku przez Francuzów, którzy tracą gola na rzecz Mihicia, który świetnie przejął to zagranie i trafił do pustej bramki. (5:7)
    15
    Potwierdza swoją dobrą dyspozycję kolejną bramką w tym meczu Chorwat. (5:6)
    14
    W pierwsze tempo trafia Hesham do bramki zaskoczonych "Nafciarzy". (5:5)

13
    Dobrze teraz popracował w przodzie Michał Daszek i efektem są dwie minuty kary dla zawodnika Montpellier Verona Načinovicia. (4:5)
    13
    Trafia do siatki z rzutu karnego Karlsson! (4:5)

13
    Będzie też rzut karny dla gospodarzy! (3:5)
    12. Gergo FAZEKAS - 3:5
    12
    Notuje trafienie z 7. metra Gergo Fazekas! (3:5)

11
    Rzut karny dla Orlen Wisły Płock. Faulowany był teraz po stronie gości z numerem "24" węgierski szczypiornista Gergo Fazekas. (3:4)

10
    Udanie między słupkami Wisły interweniuje teraz polski bramkarz Marcel Jastrzębski. (3:4)

10
    Fatalnie stracili piłkę pod polem karnym rywali "Nafciarze" i nie zdołali oni podwyższyć prowadzenia. (3:4)

9
    Zmarnowana akcja przez Francuzów i okazję do podwyższenia prowadzenia mają polscy piłkarze ręczni. (3:4)
    9
    Drugi raz w tym meczu skuteczny na skrzydle Mihić. (3:4)
    8
    Dobra akcja płockiego zespołu. (3:3)
    7
    Pewnie wykończona akcja ofensywna francuskiej ekipy. (3:2)
    6. Przemysław KRAJEWSKI - 2:2
    6
    Szybko zaatakowali w kontrataku przyjezdni, a ze skrzydła świetnie włączył się w atak Przemysław Krajewski, który trafia z trudnej pozycji. (2:2)
    6
    Udane rozegranie ataku przez Francuzów i po raz pierwszy w tym meczu prowadzenie na ich stronę. (2:1)

5
    Bardzo długo rozgrywali akcję goście z Płocka, ale w końcu zdecydował się na indywidualną akcję i mocny rzut Hiszpan Niko Mindegía, ale udanie interweniuje bramkarz drużyny gospodarzy. (1:1)

4
    Za moment do gry w komplecie wrócą "Nafciarze", a teraz dla odmiany po stronie Montpellier ukarany Francuz Valentin Porte. (1:1)
    3
    Udana akcja francuskiej drużyny i trafia Szwed Lucas Pellas. (1:1)

2
    W osłabieniu grają płocczanie, bo ukarany na dwie minuty został chorwacki piłkarz ręczny Tin Lučin. (0:1)
    1
    Skutecznie Chorwat Lovro Mihić w ofensywnym wejściu pod bramkę rywali i mamy prowadzenie wicemistrzów Polski. (0:1)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął, a przy piłce "Nafciarze". (0:0)

Za nami prezentacja obu drużyn, a także przywitanie zawodników i sztabów szkoleniowych. Granatowe stroje z pomarańczowymi wykończeniamo po stronie gospodarzy, a w białych koszulkach i niebieskich spodenkach wystąpią dziś płocczanie.
    Niespełna kwadrans do pierwszego gwizdka sędziego z Czech. Obie drużyny w mocnej rozgrzewce!
    Skład drużyny Orlen Wisły Płock na pojedynek z francuskim Montpellier HB!

Bezpośrednio obie drużyny spotkały się już na poziomie rozgrywek Ligi Mistrzów w piłce ręcznej mężczyzn w 2013 roku, a konkretnie w meczach eliminacyjnych. Najpierw we Francji Montpellier wygrało 29:27, a rewanż w Płocku padł łupem Orlen Wisły, która zwyciężyła 28:23 i awansowała dalej.
    Warto zapoznać się z płocką zapowiedzią wieczornego starcia!

Natomiast Orlen Wisła Płock jest obecnie na 2. miejscu w tabeli Orlen Superligi sezonu 2023/2024, gdzie po 6 rozegranych meczach mają oni na koncie 18 punktów z bilansem goli równym 209:136. Liderem rozgrywek jest ekipa z Kielc. Dotychczas Wisła wygrała na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 39:20, pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin 41:23, zwyciężyła także z Azotami-Puławy 30:26, pokonała u siebie 37:24 z Chrobrym Głogów, ograła w delegacji Ostrów Wielkopolski 31:23, a także triumfowała na swoim terenie z Wybrzeżem Gdańsk 31:20.
    To wideo doskonale obrazuje, że płocczanie również potrafią świetnie rozgrywać piłkę, co wskazuje, że będą pewnością walczyć o jak najbardziej korzystny wynik na trudnym terenie w Montpellier!

Znaczącym faworytem tej rywalizacji jest zespół Montpellier, który jest po trzech ligowych meczach francuskiej Starligue liderem rozgrywek z dorobkiem 6 oczek na koncie. Jak na razie zespół ten pokonywał kolejno: na wyjeździe 38:22 Chartres, u siebie 32:26 zespół Chambery Savoie, a także w delegacji 36:30 Limoges. Wcześniej przed startem sezonu 2023/2024 Francuzi w pucharowych zmaganiach ograli w delegacji drużynę Cherbourg wynikiem 29:20.
    Przed meczem we Francji warto posłuchać co ma do powiedzenia trener "Nafciarzy" Xavi Sabate oraz zawodnicy: Marcel Jastrzębski oraz Tomasz Piroch!

Wieczorową porą, bo o godzinie 20:45 w czwartek, 28 września we francuskim Montpellier, a konkretnie w FDI Stadium lokalna drużyna zmierzy się w ramach 3. kolejki rozgrywek Ligi Mistrzów mężczyzn w piłce ręcznej sezonu 2023/2024. Póki co w grupie B zarówno Montpellier HB, jak i Wisła Płock mają na koncie po dwie porażki z zerowym dorobkiem punktowym. Francuzi najpierw przegrali na swoim terenie z hiszpańską FC Barceloną, która jest liderem grupy wynikiem 25:30, a także ulegli na wyjeździe węgierskiej drużynie Telekom Veszprem 31:33. Z kolei płocka Wisła przegrała w Portugalii z drużyną FC Porto rezultatem 23:24, a także uległa we własnej hali duńskiej ekipie GOG Håndbold.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.