Górnik Ł. – Zagłębie S. 1:1 (koniec)
Górnik Łęczna
1:1 (0:0)
Zagłębie Sosnowiec
Poniedziałek 02.10.2023, 18:00 • Stadion Górnika, Łęczna • Fortuna 1 Liga • 10. kolejka

Górnik Łęczna powalczy u siebie

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Łęcznej. Górnik zmierzy się w nim z Zagłębiem Sosnowiec. Początek rywalizacji w poniedziałek o godzinie 18.
    Jedenastka Górnika Łęczna
    Zestawienie Zagłębia Sosnowiec

Górnik Łęczna: Gostomski – Grabowski, De Amo, Klemenz, Zbozień, Deja, Gąska, Żyra, Kryeziu, Starzyński, Podliński.
    Rezerwowi: Woźniak – Janaszek, Dziwniel, Bednarczyk, Turek, Steszuk, Łukasiak, Cisse, Pawlik.
    Trener: Ireneusz Mamrot

Zagłębie Sosnowiec: Kos – Bykow, Jończy, Dalić, Ziemann, Bonecki, Rozwandowicz, Wrzesiński, Zielonka, Valencia, Biliński.
    Rezerwowi: Sorcan – Machała, Ryndak, Guezen, Matynia, Bębenek, Dziedzic, Uchnast, Caliński.
    Trener: Artur Derbin

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).
    Zachód słońca nad stadionem

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania.

1

2
    Rozpoczęła się rywalizacja kończąca kolejkę na zapleczu PKO Ekstraklasy.

3
    Na trybunach zameldowała się grupa około 50 kibiców wspierających na żywo Zagłębie Sosnowiec.

5
    Zagłębie Sosnowiec w posiadaniu piłki na własnej połowie boiska.

6
    Zagłębie Sosnowiec na początku meczu próbowało zagrozić bramce Górnika Łęczna uderzeniem Nikodema Zielonki.

7
    Sosnowiczanie poderwali się do ataku na lewej stronie boiska. Blokowane uderzenie przyniosło podopiecznym Artura Derbina korner.

8
    Także po dośrodkowaniu z rzutu rożnego było uderzenie w kierunku bramki doświadczonego Macieja Gostomskiego, jednak zablokowane.

9
    Górnikowi Łęczna nie udało się utrzymać w posiadaniu futbolówki i ponownie trafiła ona w posiadanie Zagłębia Sosnowiec.
    Tak to wyglądało tuż przed meczem

11
    Ponownie od rzutu rożnego Zagłębie Sosnowiec.

12
    Wybronili się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gospodarze, a ich próba wyprowadzenia kontrataku zakończyła się przewinieniem zawodnika atakującego.

13
    Na razie sosnowiczanie mają przewagę w posiadaniu piłki.

14
    Szansa na zaszkodzenie Zagłębiu Sosnowiec wrzutką, a może nawet uderzeniem z rzutu wolnego blisko narożnika pola karnego.

15
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego i pierwszy kwadrans, otwierający spotkanie, zakończył się bezbramkowo.

16
    Przewinienie na wysokości koła środkowego na zawodniku Zagłębia Sosnowiec.

17
    Było niebezpieczne uderzenie zza linii pola karnego Sebastiana Boneckiego, ale nie zaskoczył nim dobrze dysponowanego od początku sezonu Macieja Gostomskiego.

18
    Przewinienie na zawodniku Zagłębia Sosnowiec na połowie przeciwnika. Ponownie krótka pauza w grze.

19
    Akcja zakończona strzałem Marcela Ziemanna. Ponownie na posterunku Maciej Gostomski, a ponadto sędzia asystent Dominika Sulikowskiego podniósł odłożonego w czasie spalonego.

20
    Próba dostarczenia piłki na desancie do doświadczonego Kamila Bilińskiego.

21
    Górnik Łęczna cofa się ostrożnie na własną połowę boiska i wyczekuje na możliwość przeprowadzenia niebezpiecznego kontrataku.

22
    Wymiana podań Zagłębia Sosnowiec zakończona strzałem niecelnym. Tylko ostrzeżenie dla wicelidera z Lubelszczyzny.

23
    Ponownie próba pokonania bramkarza Górnika Łęczna. Maciej Gostomski ponownie nie pozwolił sobie na przepuszczenie piłki do siatki, tym razem po próbie Joela Valencii.

25
    Faul zawodnika Górnika Łęczna na połowie przeciwnika.

27
    Konfrontacje w centrum boiska i piłka często zmieniała tam właściciela.

28
    Zagłębie Sosnowiec przeprowadziło akcję na prawej stronie boiska.

29
    Po odzyskaniu futbolówki Górnik Łęczna starał się przeprowadzić szybką akcję i napędzić nią crossowym podaniem.

30
    Przez pół godziny spotkania nie doczekaliśmy się otwarcia wyniku.

32
    Górnik Łęczna próbuje przyspieszyć w ofensywie po niemrawym rozpoczęciu spotkania.

33
    Wznowienie gry od bramki zostało przyznane Górnikowi Łęczna.

34
    Górnik Łęczna – zero strzałów celnych i zero niecelnych.

35
    Dłuższa wymiana podań w centrum boiska w wykonaniu podopiecznych Ireneusza Mamrota.

36
    Damian Zbozień napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

37
    Przewinienie blisko koła środkowego odgwizdane przez Dominika Sulikowskiego.

39
    Gra została przerwana z powodu spalonego.

40
    Pozostało pięć minut do zakończenia podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

41
    Coraz mniejsza jest nadzieja na otwarcie wyniku w pierwszej połowie spotkania. Ataki raczej niemrawe.

42
    W ostatnim fragmencie spotkania zapachniało golem Konrada Wrzesińskiego po dośrodkowaniu Marcela Ziemanna. Gracz Zagłębia Sosnowiec nie oddał jednak strzału z odpowiednią dokładnością.

43
    Piłka ponownie wprowadzona do gry wrzutem z autu.

44
    Akcja indywidualna Joela Valencii zakończona uderzeniem zdecydowanie ponad poprzeczką w bramce Macieja Gostomskiego. To już chyba podsumowanie pierwszej połowy spotkania.

45

Pierwsza połowa generalnie nieatrakcyjna i zakończona bezbramkowym remisem. Zagłębie Sosnowiec atakowało częściej, ale nie pokonało ani jednym strzałem Macieja Gostomskiego.
    Bezbramkowe 45 minut
    Pierwsza połowa na zero

46

48
    Górnik Łęczna jakby z nieco odważniejszym nastawieniem po zmianie stron. Była akcja podopiecznych Ireneusza Mamrota na lewej stronie boiska.

49
    I jest wyczekiwane uderzenie celne na bramkę Mateusza Kosa. Bramkarz Zagłębia Sosnowiec nie dał się pokonać Damianowi Gąsce.

50
    Zagłębie Sosnowiec wróciło do rozgrywania piłki.

51
    Akcja Zagłębia Sosnowiec co prawda zakończona strzałem Kamila Bilińskiego, ale nie trafił w bramkę przeciwnika.

52
    Gol dla Łęcznej!
    Strzelcem bramki PAWEŁ ŻYRA.

W 52. minucie już nikt nie powstrzymał gospodarzy. Górnik zdobył prowadzenie 1:0 uderzeniem Pawła Żyry, który podsumował składny atak. Radość kibiców trzymających kciuki za zespół z Lubelszczyzny!

54
    Zagłębie Sosnowiec w posiadaniu piłki na własnej połowie boiska. Przyjezdni muszą aktualnie szukać sposobu na doprowadzenie do remisu.
    Górnik Łęczna na prowadzeniu!

56
    Bezpardonowa reakcja zawodnika broniącego i od rzutu wolnego Zagłębie Sosnowiec.

57
    Wznowienie od bramki przyznane Mateuszowi Kosowi.

58
    Maciej Gostomski zainicjował atak rozpędzających się zawodników Górnika Łęczna dalekim wykopem.

59
    Konfrontacja na boku boiska, a na jej zakończenie piłka przyznana od autu sosnowiczanom.

60
    Na zakończenie kwadransa po przerwie próba doprowadzenia do remisu przez Konrada Wrzesińskiego, ale nie zaskoczył on swoim uderzeniem z ostrego kąta Macieja Gostomskiego.

62
    Drużyna z Lubelszczyzny stara się grać na utrzymanie piłki jak najdalej od bramki Macieja Gostomskiego.

63
    Zagłębie Sosnowiec odzyskało piłkę.

64
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna:
    z boiska schodzi Podliński, na boisku pojawia się Janaszek.

65
    Pierwsza zmiana w meczu została przeprowadzona przez trenera Ireneusza Mamrota.

66
    Niezła pozycja do oddania uderzenia z rzutu wolnego do bramki Macieja Gostomskiego.

67
    Celnie z rzutu wolnego, ale niewystarczająco groźnie do pokonania Macieja Gostomskiego w bramce Górnika Łęczna.

68
    Zagłębie Sosnowiec wrzutem z autu na połowie przeciwnika.

68
    z boiska schodzi Starzyński, na boisku pojawia się Cisse.

70
    Drużyna z Sosnowca na połowie przeciwnika i szuka sposobu na przerwanie swojej niemocy strzeleckiej.

72
    Górnik Łęczna na połowie przeciwnika i wypracował tam dla siebie wznowienie od rzutu wolnego.

73
    Wymiana podań prowadzona przez gospodarzy z wykorzystaniem nawet Macieja Gostomskiego.

75
    Marcin Grabowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

77
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec:
    z boiska schodzi Zielonka, na boisku pojawia się Bębenek.

78
    Górnik Łęczna nie chce dopuścić przeciwników do głosu, a odniesienie kolejnego zwycięstwa staje się coraz bardziej realne.

80
    Pozostało zaledwie 10 minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

81
    z boiska schodzi Gąska, na boisku pojawia się Łukasiak.

82
    z boiska schodzi Wrzesiński, na boisku pojawia się Matynia.

83
    z boiska schodzi Rozwandowicz, na boisku pojawia się Guezen.

85
    Pozostało pięć minut do zakończenia podstawowego czasu, ostatnie szanse na zapunktowanie zespołu z Sosnowca.

87
    Sebastian Bonecki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

88
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki KAMIL BĘBENEK.

Przyjezdni konsekwentnie parli do przodu i w 88. minucie doprowadzili do remisu 1:1. Właśnie jeden ze zmienników Artura Derbina – Kamil Bębenek pokonał swoim strzałem Macieja Gostomskiego.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+2
    Ostatnie próby rozstrzygnięcia tego spotkania przez obie jedenastki już w doliczonych minutach.
    Wyrównanie w Łęcznej!

90+4

Podział punktów na stadionie Górnika Łęczna. Zagłębie Sosnowiec powalczyło do końca i doprowadziło do remisu 1:1 w końcówce podstawowego czasu.

Łęcznianie nadal niepokonani

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:53:55)

Gole: 52. Żyra – 88. Bębenek

Kartki:   36. Zbozień (LCZ), 75. Grabowski (LCZ) – 87. Bonecki (SOS)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 4:8. Strzały niecelne: 2:7. Rzuty rożne: 0:5. Spalone: 0:4. Foule: 11:17.
    Górnik Łęczna: Gostomski – Grabowski, De Amo, Klemenz, Zbozień, Deja, Gąska (81. Łukasiak), Żyra, Kryeziu, Starzyński (68. Cisse), Podliński (64. Janaszek).

Zmiany: Woźniak – Janaszek, Dziwniel, Bednarczyk, Turek, Steszuk, Łukasiak, Cisse, Pawlik.

Zagłębie Sosnowiec: Kos – Bykow, Jończy, Dalić, Ziemann, Bonecki, Rozwandowicz (83. Guezen), Wrzesiński (82. Matynia), Zielonka (77. Bębenek), Valencia, Biliński.

Zmiany: Sorcan – Machała, Ryndak, Guezen, Matynia, Bębenek, Dziedzic, Uchnast, Caliński.

Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk)