Górnik Ł. – Zagłębie S. 1:1 (koniec)
Górnik Łęczna
1:1 (0:0)
Zagłębie Sosnowiec
Poniedziałek 02.10.2023, 18:00 • Stadion Górnika, Łęczna • Fortuna 1 Liga • 10. kolejka

88
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki KAMIL BĘBENEK.

Przyjezdni konsekwentnie parli do przodu i w 88. minucie doprowadzili do remisu 1:1. Właśnie jeden ze zmienników Artura Derbina – Kamil Bębenek pokonał swoim strzałem Macieja Gostomskiego.

87
    Sebastian Bonecki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

83
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec:
    z boiska schodzi Rozwandowicz, na boisku pojawia się Guezen.

82
    z boiska schodzi Wrzesiński, na boisku pojawia się Matynia.

81
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna:
    z boiska schodzi Gąska, na boisku pojawia się Łukasiak.

77
    z boiska schodzi Zielonka, na boisku pojawia się Bębenek.

75
    Marcin Grabowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

68
    z boiska schodzi Starzyński, na boisku pojawia się Cisse.

64
    z boiska schodzi Podliński, na boisku pojawia się Janaszek.

52
    Gol dla Łęcznej!
    Strzelcem bramki PAWEŁ ŻYRA.

W 52. minucie już nikt nie powstrzymał gospodarzy. Górnik zdobył prowadzenie 1:0 uderzeniem Pawła Żyry, który podsumował składny atak. Radość kibiców trzymających kciuki za zespół z Lubelszczyzny!

36
    Damian Zbozień napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

23
    Ponownie próba pokonania bramkarza Górnika Łęczna. Maciej Gostomski ponownie nie pozwolił sobie na przepuszczenie piłki do siatki, tym razem po próbie Joela Valencii.

17
    Było niebezpieczne uderzenie zza linii pola karnego Sebastiana Boneckiego, ale nie zaskoczył nim dobrze dysponowanego od początku sezonu Macieja Gostomskiego.

Gole: 52. Żyra – 88. Bębenek

Kartki:   36. Zbozień (LCZ), 75. Grabowski (LCZ) – 87. Bonecki (SOS)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 4:8. Strzały niecelne: 2:7. Rzuty rożne: 0:5. Spalone: 0:4. Foule: 11:17.
    Górnik Łęczna: Gostomski – Grabowski, De Amo, Klemenz, Zbozień, Deja, Gąska (81. Łukasiak), Żyra, Kryeziu, Starzyński (68. Cisse), Podliński (64. Janaszek).

Zmiany: Woźniak – Janaszek, Dziwniel, Bednarczyk, Turek, Steszuk, Łukasiak, Cisse, Pawlik.

Trener: Ireneusz Mamrot

Zagłębie Sosnowiec: Kos – Bykow, Jończy, Dalić, Ziemann, Bonecki, Rozwandowicz (83. Guezen), Wrzesiński (82. Matynia), Zielonka (77. Bębenek), Valencia, Biliński.

Zmiany: Sorcan – Machała, Ryndak, Guezen, Matynia, Bębenek, Dziedzic, Uchnast, Caliński.

Trener: Artur Derbin

Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk)