Podbeskidzie – Pogoń 0:1 (koniec) | Wisła K. – Polonia W. 3:0 (koniec)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
0:1 (0:0)
Pogoń Szczecin
Wtorek 07.11.2023, 18:00 • Stadion Miejski, Bielsko-Biała • Fortuna Puchar Polski • 1/16 finału

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:03:55)

Posiadanie piłki: 45% : 55%.
    Strzały na bramkę: 2:3.
    Strzały niecelne: 5:6.
    Rzuty rożne: 6:5.
    Spalone: 4:2.
    Faule: 8:14.

Bardzo wymęczony awans Pogoni Szczecin w Fortuna Pucharze Polski. Portowcy pozostali w rozgrywkach dzięki strzałowi Kamila Grosickiego w 90. minucie. Reprezentant Polski wziął na siebie odpowiedzialność i trafił po podaniu Adriana Przyborka.

90+6

90+2
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Wahlqvist, na boisku pojawia się Lisowski.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki KAMIL GROSICKI.

Pogoń strzeliła gola na 1:0 na samo zakończenie drugiej połowy spotkania! Kamil Grosicki bohaterem zespołu. Huknął pod samą poprzeczkę po podaniu Adriana Przyborka.

88
    Pogoń Szczecin wybiła piłkę na korner po indywidualnym ataku Mateusza Ziółkowskiego.

87
    Linus Wahlqvist nie został napomniany kolejną żółtą kartką za przewinienie na wysokości pola karnego przeciwnika.

86
    Żółtą kartkę otrzymał Wahan Biczachczjan za faul na połowie przeciwnika.

85
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu.

82
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała:
    z boiska schodzi Kolenc, na boisku pojawia się Jodłowiec.

82
    z boiska schodzi Nnoshiri, na boisku pojawia się Mich. Stryjewski.

82

82
    Szansę na zamknięcie meczu w 82. minucie miał Marcel Misztal po podaniu Maksymiliana Banaszewskiego, ale koszmarnie chybił z bliska.

80
    Daniel Mikołajewski poradził sobie z płaskim dośrodkowaniem Wahana Biczachczjana.

78
    Beznadziejne rozegranie rzutu rożnego przez Pogoń Szczecin. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się tym razem Wahan Biczachczjan.

77
    z boiska schodzi Ulvestad, na boisku pojawia się Biczachczjan.

76
    Przerwa w grze spowodowana bolesnym trafieniem w twarz Jaki Kolenca.

Gole: 90. Grosicki

Kartki:   17. Chlumecky (POD) – 42. Ulvestad (POG), 69. Kurzawa (POG), 86. Biczachczjan (POG)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 5:6. Rzuty rożne: 6:5. Spalone: 4:2. Foule: 8:14.
    Podbeskidzie Bielsko-Biała: Procek – Chlumecky, Hlavica, Mikołajewski, Tomasik, Misztal, Kolenc (82. Jodłowiec), Nnoshiri (82. Mich. Stryjewski), Sitek (65. Kadrić), Banaszewski, Ziółkowski.

Zmiany: Lukac – Mich. Stryjewski, Perosević, Mat. Stryjewski, Kadrić, Jodłowiec, Kisiel, Willmann.

Trener: Grzegorz Mokry

Pogoń Szczecin: Cojocaru – Wahlqvist (90. Lisowski), Zech, Malec, Koutris, Ulvestad (77. Biczachczjan), Fornalczyk (64. Przyborek), Kurzawa, Gorgon (64. Gamboa), Grosicki, Koulouris (64. Zahović).

Zmiany: Klebaniuk – Borges, Zahović, Gamboa, Biczachczjan, Lisowski, Stolarski, Korczakowski, Przyborek.

Trener: Jens Gustafsson

Sędziowie: Patryk Gryckiewicz (Toruń)