Podbeskidzie – Pogoń 0:1 (koniec) | Wisła K. – Polonia W. 3:0 (koniec)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
0:1 (0:0)
Pogoń Szczecin
Wtorek 07.11.2023, 18:00 • Stadion Miejski, Bielsko-Biała • Fortuna Puchar Polski • 1/16 finału

Portowcy mają za sobą zwycięstwo z Puszczą
    Górale ostatnio gościli w Gdyni
    Benedikt Zech przed meczem
    Podbeskidzie ma za sobą jedno pucharowe zwycięstwo

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna Pucharu Polski w Bielsku-Białej. Podbeskidzie zagra w nim z Pogonią Szczecin. Początek rywalizacji we wtorek o godzinie 18.
    Jedenastka Podbeskidzia
    Zestawienie Pogoni Szczecin

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Procek – Chlumecky, Hlavica, Mikołajewski, Tomasik, Misztal, Kolenc, Nnoshiri, Sitek, Banaszewski, Ziółkowski.
    Rezerwowi: Lukac – Mich. Stryjewski, Perosević, Mat. Stryjewski, Kadrić, Jodłowiec, Kisiel, Willmann.
    Trener: Grzegorz Mokry

Pogoń Szczecin: Cojocaru – Wahlqvist, Zech, Malec, Koutris, Ulvestad, Fornalczyk, Kurzawa, Gorgon, Grosicki, Koulouris.
    Rezerwowi: Klebaniuk – Borges, Zahović, Gamboa, Biczachczjan, Lisowski, Stolarski, Korczakowski, Przyborek.
    Trener: Jens Gustafsson

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń).

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu pod Klimczokiem.

Piłkarze wychodzą z szatni na boisko.

1

2
    Podbeskidzie Bielsko-Biała w czerwonych strojach z białymi elementami. Z kolei Pogoń Szczecin w lawendowych koszulkach, a do tego w białych spodenkach oraz getrach.

3
    Jako pierwsza zaatakowała Pogoń Szczecin, jednak Leonardo Koutris trafił swoim strzałem w rodaka i zarazem kompana z zespołu Efthymisa Koulourisa.

4
    Mariusz Fornalczyk nie przebił się ze swoim dośrodkowaniem przez ustawionego blisko Marcela Misztala.

5
    Szczecinianie niemal nieustannie w posiadaniu piłki.

7
    Ciekawie zapowiadająca się akcja Pogoni Szczecin, jednak skończyło się na spalonym Kamila Grosickiego w momencie podania Efthymisa Koulourisa.

8
    Przewinienie Mateusza Ziółkowskiego na połowie przeciwnika.

8
    Rozegranie Pogoni Szczecin z udziałem Valentina Cojocaru.

9
    Jak dotąd kompletnie nie wychodzi zawodnikom Podbeskidzia Bielsko-Biała utrzymanie się w posiadaniu piłki.

10
    Nieudane podanie Mariusza Fornalczyka i nie było możliwości oddania uderzenia po dośrodkowaniu.

12
    Mariusz Fornalczyk nie zdołał rozpędzić się z piłką na prawej stronie boiska po podaniu Linusa Wahlqvista.

13
    Blokowane przez Górali zagrania z lewego skrzydła zaproponowane przez Kamila Grosickiego oraz Leonardo Koutrisa.

14
    Mateusz Ziółkowski odprowadził poza boisko piłkę po podaniu w kierunku Leonardo Koutrisa.

15
    Bezbramkowy kwadrans spotkania za drużynami.

16
    Mariusz Fornalczyk nie zdążył z opanowaniem piłki i po chwili powstrzymał faulem uciekającego zawodnika Podbeskidzia Bielsko-Biała.

17
    Żółtą kartkę otrzymał Martin Chlumecky za brzydkie przewinienie na Mariuszu Fornalczyku.

18
    Podanie Rafała Kurzawy do Kamila Grosickiego, którego płaskie wstrzelenie jest kolejnym zablokowanym przez zawodników Podbeskidzia Bielsko-Biała.

19
    Kolejne rozegranie zespołu ze Szczecina.

20
    Interweniował wszędobylski Rafał Kurzawa i raz jeszcze nie pozwolił Podbeskidziu Bielsko-Biała na przeprowadzenie szybkiego ataku.

22
    Samuel Nnoshiri popisał się efektownym rajdem i co zaskakujące, Podbeskidzie Bielsko-Biała oddało pierwsze uderzenie celne.

23
    Samuel Nnoshiri tym razem zaprezentował się w obronie i przerwał wymianę podań szczecinian.

24
    Linus Wahlqvist przesadził z agresją w rywalizacji na boku boiska z Piotrem Tomasikiem.

25
    Nudna zaczyna być gra Pogoni Szczecin. Pierwsza połowa za półmetkiem, a sytuacji podbramkowych jak nie było, tak nie ma.

27
    Nieudane podanie zawodnika Podbeskidzia Bielsko-Biała i piłka znalazła się pod nogami bramkarza Valentina Cojocaru.

27
    Wznowienie od bramki zostało przyznane spokojnemu Patrykowi Prockowi.

28
    Podbeskidzie przebiło się z wymianą podań blisko pola karnego. Piłka trafiła do Maksymiliana Sitka, który spudłował.

29
    Pogoń Szczecin nie pozwoliło żadnemu z gospodarzy na oddanie uderzenia po płaskim wstrzeleniu Mateusza Ziółkowskiego.

30
    Po dalekim wrzucie z autu kolejne uderzenie niecelne zawodnika Podbeskidzia! Piotr Tomasik nie wpakował piłki do bramki Valentina Cojocaru.

32
    Z powodzeniem interweniował na przedpolu skupiony Valentin Cojocaru.

33
    W ostatnim momencie interweniował wślizgiem Mariusz Malec i nie pozwolił na zakończenie strzałem brawurowego rajdu w wykonaniu Daniela Mikołajewskiego.

34
    Samuel Nnoshiri nie przebił się ze swoim atakiem na prawej stronie boiska.

35
    Korner dla Pogoni Szczecin po konfrontacji Kamila Grosickiego z Janem Hlavicą.

36
    Mariusz Fornalczyk nie pozwolił ani na wykonanie dośrodkowania, ani na oddanie strzału Piotrowi Tomasikowi.

37
    Ponownie dośrodkowanie bielszczanina i musiał interweniować blisko własnej bramki Leonardo Koutris.

38
    Dużo czasu na lewej stronie boiska miał Piotr Tomasik i nie wykorzystał go do wykonania dokładnego dośrodkowania.

39
    Koszmarne zachowanie Kamila Grosickiego na połowie przeciwnika i piłka uciekła do Patryka Procka.

41
    Jan Hlavica ponownie poradził sobie w konfrontacji z Kamilem Grosickim na boku boiska.

42
    Żółtą kartkę otrzymał Fredrik Ulvestad za faul na uciekającym Piotrze Tomasiku.

43
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez wyraźnie rozkojarzonego Jakę Kolenca.

45
    Doliczona minuta.

45+1

Bezbramkowe nieco ponad 45 minut. Generalnie usypiająca rywalizacja, ale jeżeli któraś z drużyn postarała się nas ubawić, to bardziej Podbeskidzie Bielsko-Biała niż Pogoń Szczecin.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
    Pogoń ma co poprawiać
    Podbeskidzie stawia opór

46

47
    Niebawem przekonamy się, co przygotowali piłkarze obu zespołów w szatniach na drugą połowę spotkania.

50
    W 50. minucie Podbeskidzie miało kolejną szansę na gola i Maksymilian Sitek nie przymierzył strzałem po podaniu Samuela Nnoshiriego.

51
    Linus Wahlqvist osłonił piłkę i pozwolił na jej wyekspediowanie Valentinowi Cojocaru.

52
    Akcja Podbeskidzia Bielsko-Biała została przerwana przez sędziego Patryka Gryckiewicza z powodu spalonego Maksymiliana Sitka.

53
    Nieudane podanie za linię obrońców Podbeskidzia Bielsko-Biała.

55
    Alexander Gorgon nie zabrał się z piłką w pole karne po podaniu Kamila Grosickiego.

57
    Daniel Mikołajewski interweniował z powodzeniem blisko własnej bramki po dośrodkowaniu zewnętrznym podbiciem w wykonaniu Kamila Grosickiego.

59
    Odważnie interweniował Jan Hlavica i nie pozwolił na zabranie się z piłką bezradnemu od początku meczu Kamilowi Grosickiemu.

60
    Bezbramkowa godzina meczu za drużynami.

61
    Mariusz Malec nie pozwolił żadnemu przeciwnikowi na dojście do futbolówki po dośrodkowaniu Piotra Tomasika.

63
    Akcja Mariusza Fornalczyka zakończyła się wywalczeniem rzutu wolnego w konfrontacji z doświadczonym Piotrem Tomasikiem.

64
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Fornalczyk, na boisku pojawia się Przyborek.

64
    z boiska schodzi Koulouris, na boisku pojawia się Zahović.

64
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała:
    z boiska schodzi Gorgon, na boisku pojawia się Gamboa.

65
    z boiska schodzi Sitek, na boisku pojawia się Kadrić.

68
    Kolejne beznadziejne próby zaatakowania w wykonaniu zawodników Pogoni Szczecin.

69
    Żółtą kartkę otrzymał Rafał Kurzawa za faul na Samuelu Nnoshirim.

71
    Daniel Mikołajewski interweniował w ostatnim momencie po podaniu Kamila Grosickiego. Nie pozwolił na oddanie uderzenia z bliska Luce Zahoviciowi.

73
    Rafał Kurzawa dostał podanie od Kamila Grosickiego kilkanaście metrów od bramki strzeżonej przez Patryka Procka. Mocne, ale niedokładne uderzenie byłego reprezentanta Polski.

74
    Była też szansa na przechwyceniu piłki po nonszalanckim podaniu w kierunku Valentina Cojocaru. W ostatnim momencie poradził sobie z tym Rumun.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

76
    Przerwa w grze spowodowana bolesnym trafieniem w twarz Jaki Kolenca.

77
    z boiska schodzi Ulvestad, na boisku pojawia się Biczachczjan.

78
    Beznadziejne rozegranie rzutu rożnego przez Pogoń Szczecin. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się tym razem Wahan Biczachczjan.

80
    Daniel Mikołajewski poradził sobie z płaskim dośrodkowaniem Wahana Biczachczjana.

82
    Szansę na zamknięcie meczu w 82. minucie miał Marcel Misztal po podaniu Maksymiliana Banaszewskiego, ale koszmarnie chybił z bliska.

82
    z boiska schodzi Kolenc, na boisku pojawia się Jodłowiec.

82
    z boiska schodzi Nnoshiri, na boisku pojawia się Mich. Stryjewski.

82

85
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu.

86
    Żółtą kartkę otrzymał Wahan Biczachczjan za faul na połowie przeciwnika.

87
    Linus Wahlqvist nie został napomniany kolejną żółtą kartką za przewinienie na wysokości pola karnego przeciwnika.

88
    Pogoń Szczecin wybiła piłkę na korner po indywidualnym ataku Mateusza Ziółkowskiego.

90
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki KAMIL GROSICKI.

Pogoń strzeliła gola na 1:0 na samo zakończenie drugiej połowy spotkania! Kamil Grosicki bohaterem zespołu. Huknął pod samą poprzeczkę po podaniu Adriana Przyborka.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+2
    z boiska schodzi Wahlqvist, na boisku pojawia się Lisowski.

90+6

Bardzo wymęczony awans Pogoni Szczecin w Fortuna Pucharze Polski. Portowcy pozostali w rozgrywkach dzięki strzałowi Kamila Grosickiego w 90. minucie. Reprezentant Polski wziął na siebie odpowiedzialność i trafił po podaniu Adriana Przyborka.

Posiadanie piłki: 45% : 55%.
    Strzały na bramkę: 2:3.
    Strzały niecelne: 5:6.
    Rzuty rożne: 6:5.
    Spalone: 4:2.
    Faule: 8:14.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:03:55)

Gole: 90. Grosicki

Kartki:   17. Chlumecky (POD) – 42. Ulvestad (POG), 69. Kurzawa (POG), 86. Biczachczjan (POG)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 5:6. Rzuty rożne: 6:5. Spalone: 4:2. Foule: 8:14.
    Podbeskidzie Bielsko-Biała: Procek – Chlumecky, Hlavica, Mikołajewski, Tomasik, Misztal, Kolenc (82. Jodłowiec), Nnoshiri (82. Mich. Stryjewski), Sitek (65. Kadrić), Banaszewski, Ziółkowski.

Zmiany: Lukac – Mich. Stryjewski, Perosević, Mat. Stryjewski, Kadrić, Jodłowiec, Kisiel, Willmann.

Pogoń Szczecin: Cojocaru – Wahlqvist (90. Lisowski), Zech, Malec, Koutris, Ulvestad (77. Biczachczjan), Fornalczyk (64. Przyborek), Kurzawa, Gorgon (64. Gamboa), Grosicki, Koulouris (64. Zahović).

Zmiany: Klebaniuk – Borges, Zahović, Gamboa, Biczachczjan, Lisowski, Stolarski, Korczakowski, Przyborek.

Sędziowie: Patryk Gryckiewicz (Toruń)