Asterix Avo Beveren
1
23 16 25 18
Czwartek 07.12.2023, 18:00 • RCSW Podpromie, Rzeszów • Liga Mistrzyń • Grupa D

Więcej akcji wykończyły w tym pojedynku Belgijki, którym należy się duży szacunek za postawę, zaangażowanie i walkę w każdej odsłonie meczu. Jednak w grze blokiem i zagrywką przeważała drużyna Rysic. Na pewno rażące po stronie rzeszowianek były błędy, które trzeba w rywalizacji ze znacznie lepszymi zespołami wyeliminować. PGE Rysice Rzeszów po tym zwycięstwie umocniły się na pozycji wicelidera tabeli grupy D siatkarskiej Ligi Mistrzyń sezonu 2023/2024 i z optymizmem mogą patrzeć w przyszłość. Na dziś to już koniec siatkarskich wrażeń. Dziękujemy Państwu bardzo za wspólne przeżywanie emocji i razem spędzon yczas. Zachęcamy też do śledzenia innych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Życzę spokojnego wieczoru i do usłyszenia! (20:11:08)

Najlepszą zawodniczką meczu MVP zostaje wybrana gruzińska przyjmująca drużyny PGE Rysice Rzeszów Ann Kalandadze, która w tym starciu kontynuowała swoją dobrą passę meczów jeśli chodzi o jej występ!

Koniec meczu

25:18
    Kapitalnie powalczyła na siatce Ann Kalandadze i Gruzinka punktuje dając PGE Rysicom Rzeszów wygraną 25:18 w secie czwartym i 3:1 w całej rywalizacji przeciwko belgijskiej drużynie Asterix Avo Beveren!

24:18
    Kolumbijka Coneo po szybszym rozegraniu otrzymuje piłkę i atakuje bardzo precyzyjnie na miarę piłek meczowych dla ekipy z Rzeszowa!

23:18
    Wykorzystana dziura w bloku PGE Rysic i punktują przyjezdne.

23:17
    Celnie uderza na środku Anna Obiała. Pewnie kroczą ku wygranej gospodynie.

22:17
    W końcu punktuje na korzyść gospodyń Amanda Coneo. Ważna piłka skończona przez Kolumbijkę.

21:17
    Znów oddają łatwy punkt dla rywalek rzeszowianki.

21:16
    Myli się po ciasnym skosie Czeszka Gabriela Orvošová, która przestrzeliła piłkę w aut.

21:15
    Dekoncentracja ekipy z Rzeszowa na siatce, co skrzętnie wykorzystują rywalki, które chcą jeszcze pracować nad odrobieniem dużych strat.

21:14
    Rozbita w defensywie Holenderka Vos po mocnym serwisie świeżo wprowadzonej na parkiet Hiszpanki Julii De Paula!

20:14
    Nieudanie kieruje zagrywkę także Jasmine Debout w ekipie belgijskiej.

19:14
    Psuje serwis Gruzinka Ann Kalandadze.

19:13
    Odskakują coraz to bardziej gospodynie tym wynikiem.

18:13
    Wciska piłkę pomiędzy blok a siatkę na stronie rywalek. Dobra próba Ann Kalandadze z drugiej linii.

17:13
    Druga przerwa na żądanie szkoleniowca ekipy Asterix Avo Beveren Krisa Vansnica w secie czwartym tej rywalizacji.

17:13
    Powoli im bliżej końca tym bardziej rozpracowują rywalki gospodynie, ale należy zachować "chłodną głowę" do końca tego pojedynku po stronie Rysic.

16:13
    Gruzińśka przyjmująca z Rzeszowa Ann Kalandadze atakuje udanie po skosie i dalej trzy oczka przewagi Rysic.

15:13
    Pogubione w defensywie siatkarki PGE Rysic Rzeszów.

15:12
    Odskakują na trzy oczka rzeszowianki po udanej wymianie pod siatką.

14:12
    Nie umyka uwadze sędziów podwójne odbicie po stronie gości.

13:12
    Wysoka piłka na skrzydło i czeska atakująca z Rzeszowa Gabriela Orvošová celnie uderza w boisko.

12:12
    Znów udanie kiwa z drugiej piłki w wolne pole Charlotte Krenicky.

12:11
    Belgijski trener Kris Vansnick prosi o pierwszy czas na żądanie dla swojego zespołu w czwartej partii tego spotkania.

12:11
    Na nieznacznym, ale prowadzeniu PGE Rysic Rzeszów po tej udanej wymianie.

11:11
    Teraz już kapitan teamu z Beveren Manon Stragier zatrzymywana udanym blokiem.

10:11
    Nie do obrony atak z lewej strony zalicza Manon Stragier.

10:10
    Ekipa z Beveren dotyka siatki przy próbie bloku i trochę szczęścia po stronie polskiej drużyny.

9:10
    Walczą gospodynie. Skutecznie teraz jedna z Rysic na siatce w punkt.

8:10
    Wbija się w wolne pole o podwójny blok rzeszowskiego zespołu Vos.

8:9
    Przez środek grają rzeszowianki, gdzie na posterunku skutecznie atakuje Anna Obiała.

7:9
    Prosty kierunek w ataku wybrała holenderska atakująca Asterix Avo Beveren Iris Vos i zapunktowała.

7:8
    Zdołały teraz już zdobyć punkt Belgijki.

7:7
    Schowała ręce w bloku Orvošová i słusznie zachowała się Czeszka, bo rywalka przebija piłkę bez dotknięcia bloku rzeszowianek w aut.

6:7
    Bezpośrednio zagrywką punktują za to gospodynie, a dokładnie Magdalena Jurczyk!

5:7
    Środkowa z Holandii Laura Overwater psuje zagrywkę.

4:7
    Niedokładnie i nieudanie w aut przestrzeliła swój atak przed momentem Kolumbijka Amanda Coneo.

4:6
    Udanie pod górę z prawego skrzydła huknęła o blok przeciwniczek Czeszka Gabriela Orvošová.

3:6
    Sprawna reakcja Stéphane'a Antigi. Francuski szkoleniowiec PGE Rysic Rzeszów prosi o pierwszy czas w secie czwartym dla swojej drużyny.

3:6
    Trafia zagrywką kapitan drużyny gości Manon Stragier. Rozbite w obronie Rysice!

3:5
    Kolejna akcja na korzyść Belgijek i rzeszowianki nie popisują się w tej wymianie.

3:4
    Ciasny skos i w aut uderza na lewej flance Gruzinka Ann Kalandadze.

3:3
    Pod linię końcową boiska atakuje Cos i wymusza błąd w obronie na rywalkach.

3:2
    Dają radę zdobyć punkt w tej trudnej akcji Belgijki.

3:1
    Dobra akcja gospodyń zakończona punktem.

2:1
    Na pełnym zasięgu huknęła mocno, ale w aut Holenderka Iris Vos.

1:1
    Dużo niedokładności w tej akcji po obu stronach siatki, ale więcej cierpliwości wykazują Rysice i Jurczyk na środku blokuje rozegranie nie do końca dobre ze strony Krenicky.

1:0
    Nieudanie serwują na otwarcie czwartej odsłony rywalizacji przyjezdne.

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

Mogły już powoli kierować się do szatni zawodniczki obu drużyn, ale gra toczy się dalej. Popracowały znacznie lepiej w końcówce trzeciej odsłony tego meczu siatkarki z Beveren, co powoduje, że Belgijki przedłużają swoje szanse na zdobycie punktów w tym meczu. Za moment wracamy do gry w rzeszowskiej Hali Podpromie!

23:25
    Holenderka Iris Vos na lewym skrzydle trafia po skosie w parkiet i daje wygraną w secie trzecim swojej ekipie ta zawodniczka. Mamy 25:23 i nieco zaskakująco nawiązują kontakt z rywalkami siatkarki Asterix Avo Beveren, bo jest już tylko 2:1 dla polskiej drużyny!

23:24
    Pierwsza w tym pojedynku piłka setowa dla zespołu z Beveren po mocnym wstrzelniu piłki na prawej flacne w boisko!

23:23
    Kolejny raz nerwowo na skrzydle, ale po prostej wstrzeliła się idealnie w linię boczną boiska Kalandadze.

22:23
    Mimo problemów defensywnych udanie na lewej stronie i co ważne sprytnie atakuje o blok przeciwniczek w aut kapitan belgijskiego zespołu Manon Stragier.

22:22
    Świetnie z lewego skrzydła po prostej wbija się w wolną strefę gruzińska przyjmująca ekipy gospodarzy Ann Kalandadze.

21:22
    Dwie skuteczne obrony rzeszowianek, ale trzecia już się nie powiodła, bo więcej sprytu w ofensywie użyła kapitan drużyny gości Stragier.

21:21
    Belgijki dotykają siatki przy przepychance nad taśmą z udziałem Anny Obiała. Trwa zacięta walka i jest po 21.

20:21
    Drugi raz w krótszym odstępie czasu kiwa piłkę z drugiego zagrania rozgrywająca belgijskiego zespołu Charlotte Krenicky.

20:20
    Dają znać o sobie rzeszowianki, a to po szczęśliwej zdobyczy punktowej z szóstej strefy Ann Kalandadze.

19:20
    Obijają w aut blok rywalek przyjezdne. Robi to dokładnie na lewej flance w pędzie Holenderka Vos.

19:19
    Drugi czas niemalże na finiszu trzeciego seta wykorzystuje trener PGE Rysic Rzeszów Stéphane Antiga. Francuski szkoleniowiec chce decydujące akcje dokładnie rozrysować swoim podopiecznym na tablicy.

19:19
    Waleczne siatkarki z Beveren w tej akcji. Czytelna kiwka w wolne pole wykonana przez Krenicky.

19:18
    Druga linia uruchomiona po stronie gości i zawodniczka z Belgii uderza w aut o potrójny blok Rysic.

19:17
    Środkowa Asterix Avo Beveren Yana Wouters celnie po dłoniach rywalki huknęła na aut.

19:16
    Na siatce bardzo czujnie zachowuje się Obiała, która piłkę nad taśmą przebija w wolne pole.

18:16
    Sprytnie w ataku Holenderka Overwater, która ze środka pocelowała i zapunktowała.

18:15
    Za to teraz przyjmująca z Beveren Manon Stragier psuje serwis.

17:15
    Z pojedynczym blokiem rywalki radzi sobie w ofensywie Stragier po stronie przyjezdnych.

17:14
    Drugi timeout na żądanie belgijskiego szkoleniowca ekipy Asterix Avo Beveren Krisa Vansnicka w trzecim secie tego meczu.

17:14
    Na trzy oczka odskoczyły gospodynie. Cierpliwości się opłaca rzeszowiankom, co udokumentowała w tej akcji w ofensywie Gabriela Orvošová, która przez dłonie blokujących trafia w boisko.

16:14
    Świetnie serwuje Kalandadze i podbita piłka na siatce wykorzystana przez Coneo. Skutecznie Kolumbijka wbija się uderzeniem w parkiet przeciwniczek.

15:14
    Wysoko Makarowska-Kulej wystawia piłkę Kalandadze, a Gruzinka mocno uderza bez szans na powodzenie w obronie rywalek.

14:14
    Dynamiczny i zarazem udany atak po prostej na lewej flance zalicza kapitan belgijskiego zespołu Manon Stragier.

14:13
    Przerwana akcja przez łotewskiego sędziego Salvisa Kurtišsa gwizdkiem. Błąd podwójnego odbicia piłki po stronie gości.

13:13
    Obroniłyby tę piłkę gospodynie, ale Obiała nieporozumiała się z Kalandadze i efekt jest taki, że w obronie nieudanie zagrywa Gruzinka.

13:12
    Zmarnowana zagrywka przez przyjezdne.

12:12
    Drugie pod rząd oczko wywalczone przez ekipę z Beveren. Na siatce udanie Overwater przebija piłkę w wolne pole.

12:11
    Dobra akcja po stronie walczących wciąż Belgijek.

12:10
    Rozkręcają się coraz to bardziej w trzeciej odsłonie gospodynie, Atakuje udanie w tej akcji z minięciem bloku w parkiet Gabriela Orvošová.

11:10
    Natychmiast na trzy oczka utracone pod rząd reaguje szkoleniowiec belgijskiego zespołu Asterix Avo Beveren Kris Vansnick prosząc o pierwszy timeout w secie trzecim.

11:10
    Kalandadze punktuje na siatce i przechyla szalę prowadzenia na stronę polskiego zespołu.

10:10
    Popełnia kolejny błąd Iris Vos w ofensywie. Tym razem holenderska zawodniczka przestrzeliła po prostej na lewej flance uderzeniem w aut.

9:10
    Nadrabiają jednak swoje błędy udanym blokiem Rysice. Zatrzymana na lewej flance holenderska atakująca Vos.

8:10
    Niewielki aut przy ataku rzeszowianki i mamy znów nieco przewagę przyjezdnych na tablicy wyników.

8:9
    Iris Vos punktuje blokiem na lewej flance nieco szczęśliwie.

8:8
    W linię boczną boiska huknęła mocno Czeszka Gabriela Orvošová.

7:8
    Nieudanie serwuje teraz Magdalena Jurczyk.

7:7
    Przepchana piłka na lewym skrzydle przez Kolumbijkę Amandę Coneo. Agresywne zagranie tej siatkarki po prostej i nie radzą sobie w obronie Belgijki.

6:7
    Zmuszona do rozegrania Obiała rozrzuca piłkę na skrzydło do Orvošovej, a tam Czeszka skutecznie przedziera się po przekątnej w sam róg boiska.

5:7
    Świetny podwójny blok rzeszowskich siatkarek. Anna Obiała zatrzymuje uderzenie Holenderki Laury Overwater.

4:7
    Z błędów rzeszowianek wyniknęły w tej akcji błędy w obronie rywalek, co daje szczęśliwie zdobyty punkt przez gospodynie. Dużo oddechu daje ta akcja Rysicom.

3:7
    Solidny blok zalicza Overwater. Holenderka świetnie dochodzi do podwójnego bloku i zatrzymuje uderzenie z lewej strony Coneo.

3:6
    Wrzucona nieco Coneo w siatkę przez Makarowską-Kulej, a efektem jest udany blok na zawodnicze PGE Rysic Rzeszów.

3:5
    Belgijska rozgrywająca ekipy Asterix Avo Beveren Charlotte Krenicky serwuje w aut.

2:5
    Na środku siatki wygrana akcja przez przyjezdne.

2:4
    Szczęśliwie w ofensywie zapunktowały siatkarki z Rzeszowa.

1:4
    Premierowy punkt dla gospodyń, a zdobywa go po kombinacyjnej akcji z drugiej linii Kolumbijka Amanda Coneo.

0:4
    Trener polskiej drużyny PGE Rysic Rzeszów Francuz Stéphane Antiga prosi o pierwszy timeout w secie trzecim. Szybko korzysta z tej opcji były siatkarz.

0:4
    Asa dołożyła jeszcze teraz ekipa przyjezdna. Dobre wejście w tego seta notują Belgijki!

0:3
    Długa wymiana zakończona punktową akcją ze strony siatkarek z Beveren.

0:2
    Autowy atak z prawej strony jednej z siatkarek Rysic.

0:1
    Jako pierwsze w trzeciej odsłonie punktują Belgijki.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.
    Lepsza gra blokiem i zagrywką, a także dobra postawa w ataku spowodowała, że drugi set został znacznie lepiej rozegrany przez PGE Rysice Rzeszów. Muszą jeszcze popracować nad mniejszą ilością popełnianych błędów i przyjęciem gospodynie!

25:16
    Wciska się na kiwce z lewej strony siatki myląc rywalki Gruzinka Ann Kalandadze i 25:16 rozbijają rzeszowianki w partii drugiej ekipę z Belgii. Daje to im spokój i pewne prowadzenie 2:0 w całym starciu!

24:16
    W blok i następnie aut pocelowana piłka na lewej flance przez jedną z siatkarek Asterix Avo Beveren.

24:15
    Rozbite zagrywką Coneo zawodniczki z Beveren i mamy serię piłek setowych dla rzeszowskiego zespołu!

23:15
    Po lekkim skosie pod linię końcową boiska kieruje atak na środku Anna Obiała.

22:15
    Teraz już udanie w ataku zachowuje się holenderska siatkarka Asterix Avo Beveren Iris Vos.

22:14
    Zerwany atak z lewej strony siatki. Myli się w ofensywie kapitan belgijskiej drużyny Manon Stragier.

21:14
    Zaliczony as serwisowy na koncie Gabrieli Orvošovej!

20:14
    Za plecu na prawe skrzydło rozrzuca piłkę rozgrywająca Rysic Gabriela Makarowska-Kulej, a czeska atakująca Gabriela Orvošová celnie huknęła w punkt.

19:14
    Na zagrywkę wpuszczona zadaniowo hiszpańska przyjmująca, ale w siatkę kieruje serwis Julia De Paula.

19:13
    Kolejny raz w tym meczu nabiera przeciwniczki zwolnieniem ręki Kolumbijka Conei i tym samym kieruje piłkę obok dłoni blokujących tuż za siatkę w wolną strefę pola punktowego siatkarka PGE Rysic Rzeszów.

18:13
    Wyrzucona rozegraniem na lewej flance Coneo przebija piłkę na drugą stronę, co wykorzystuje Vos mocnym atakiem po skosie w wolne pole.

18:12
    Przez blok Rysic na nieznaczny aut huknęła z prawej flanki Cos.

18:11
    Minimalny aut po zagrywce zawodniczki z Beveren.

17:11
    W aut po rzeszowskim bloku uderza jedna z siatkarek przyjezdnych.

17:10
    Z wykorzystaniem bloku belgijskiej siatkarki atakuje na skrzydle Czeszka Gabriela Orvošová.

16:10
    Reaguje jeszcze raz timeoutem belgijski trener ekipy Asterix Avo Beveren Kris Vansnick. Druga taka prośba w krótkim odstępie czasu szkoleniowca przyjezdnych.

16:10
    Szczelny, podwójny blok duetu Magdalena Jurczyk – Gabriela Orvošová na prawym skrzydle zatrzymuje rywalki w ofensywie. Wysoka przewaga gospodyń przy wyniku 16:10 w secie drugim.

15:10
    Po skosie atakuje teraz na lewej stronie Kalandadze i wbija się pewnie gruzińska przyjmująca ekipy PGE Rysic.

14:10
    Kaat Cos na prawej stronie siatki atakuje piłką w dłonie Ann Kalandadze, a ta po odbiciu się trafia w antenkę.

14:9
    Powiększona przewaga przez gospodynie po problematycznym serwisie Obiały dla rywalek.

13:9
    Na kontrze obija blok Belgijek Gabriela Orvošová w ataku na prawym skrzydle i skutecznie punktuje czeska atakująca rzeszowskiego teamu.

12:9
    Szkoleniowiec belgijskiego zespołu Asterix Avo Beveren Kris Vansnick prosi o pierwszy timeout w secie drugim tego pojedynku.

12:9
    Mało przekonywująca próba ataku ze środka w wykonaniu Yany Wouters, którą blokiem pewnie zatrzymuje Magdalena Jurczyk.

11:9
    Trafia serwisem środkowa PGE Rysic Rzeszów Anna Obiała!

10:9
    Szczęśliwie zakończona akcja atakiem przez rzeszowianki.

9:9
    Holenderska atakująca drużyny Asterix Avo Beveren znajduje dziurę w dwubloku rywalek i celnie uderza Iris Vos.

9:8
    Podwójny blok ekipy z Rzeszowa zatrzymuje atak przeciwniczki. Dobrze jeszcze podbijała piłkę Wouters pod siatką, ale ta spada nieszczęśliwie na parkiet.

8:8
    Za plecy na środek rozegranie po stronie przyjezdnych i tam Holenderka Laura Overwater nie myli się w swojej próbie.

8:7
    Mylą się także przy swoim serwisie Belgijki.

7:7
    W pół siatki kieruje zagrywkę środkowa z Rzeszowa Magdalena Jurczyk.

7:6
    Wraca na prowadzenie ekipa z Rzeszowa. Dobrze kiwała teraz na lewej stronie siatki Kolumbijka Amanda Coneo.

6:6
    Ryzykownie na zagrywce Kaat Cos, ale nieznacznie się myli ta zawodniczka.

5:6
    Z drugiego zagrania wrzuca piłkę w wolne pole boiska rywalek rozgrywająca z Beveren Charlotte Krenicky.

5:5
    Po dłoniach blokujących rywalek w ataku na skrzydle jedna z siatkarek Asterix Avo Beveren.

5:4
    Gruzińska przyjmująca PGE Rysic Rzeszów Ann Kalandadze z szóstej strefy atakuje ile sił nie do obrony dla rywalek.

4:4
    W odpowiedzi skuteczny atak przeprowadzają Rysice.

3:4
    Dobra gra ofensywna zespołu belgijskiego.

3:3
    Ciasny skok w ataku czeskiej zawodniczki PGE Rysic Rzeszów i autowa próba tej zawodniczki. Remis po 3.

3:2
    Nieudany serwis po stronie gości.

2:2
    Udanie w przepychance na siatce Belgijki.

2:1
    Siłowo atakuje na prawej flance kapitan drużyny gości Manon Stragier i obija w aut blok rzeszowianek.

2:0
    Celna kiwka w wolne pole na koncie Kalandadze.

1:0
    Pierwsza wymiana seta drugiego na koncie rzeszowianek.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

Końcówka pierwszego seta zadecydowała o tym, że PGE Rysice Rzeszów prowadzą w tym pojedynku 1:0. Sporo błędów i niedokładności w grze rzeszowianek w pierwszej odsłonie przy solidnej grze Belgijek spowodowały problemy niemalże przez całą odsłonę tego meczu. Sporo do poprawy w grze mają podopieczne Antigi.

25:23
    Wszystko odpowiednio zagrało po stronie gospodyń w końcówce tego seta i serwisem punktuje na jego zakończenie Kolumbijka Amanda Coneo. Z problemami, ale zwyciężca 25:23 w pierwszej partii tej rywalizacji drużyna PGE Rysic Rzeszów z belgijskim Asterixem Avo Beveren!

24:23
    Plasuje miękko i technicznie obok bloku w wolne pole piłkę Gabriela Orvošová i budzą się w porę rzeszowianki w tej odsłonie doprowadzając do piłki setowej!

23:23
    Belg Kris Vansnick prosi o drugi czas w secie pierwszym na żądanie dla swojego zespołu Asterix Avo Beveren.

23:23
    Nie zdołały się wybronić Belgijki po mocnym ataku po prostej Coneo na lewej stronie siatki. Będzie ciekawie w końcówce pierwszej partii tego spotkania.

22:23
    Z drugiej piłki udaną kiwkę wykonuje rozgrywająca rzeszowskiego teamu Gabriela Makarowska-Kulej. Szybki i łatwo zdobyty punkt przez gospodynie.

21:23
    Charlotte Krenicky rozgrywa piłkę na 3. metr do Manon Stragier i kapitan belgijskiego zespołu wstrzeliła się celnie w parkiet.

21:22
    Pewna i skuteczna kiwka na koncie Gabrieli Orvošovej. Czeska atakująca zespołu z Rzeszowa wiedziała, co robić w tej wymianie, aby ją udanie zakończyć.

20:22
    Kolejny raz, kiedy już wydawało się, że doprowadzą do wyrównania gospodynie, to ich akcja nie jest wykończona, a wykorzystuje to zespół gości, a konkretnie w ataku z szóstej strefy kapitan drużyny Manon Stragier.

20:21
    Belgijski szkoleniowiec Kris Vansnick prosi o pierwszy timeout w tym secie i meczu.

20:21
    Świetnie popracowały obie strony w defensywie. W końcu na lewej stronie siatki opóźnioną kiwkę wykonała kolumbijska przyjmująca PGE Rysic Rzeszów Amanda Coneo i ta decyzja była słuszna, bo piłka po dłoni rywalki spada na ich połowie. Jedynie oczko przewagi ma już ekipa z Belgii.

19:21
    Autowa zagrywka po stronie drużyny przyjezdnej.

18:21
    Przeciska się tuż nad taśmą technicznym i dobrym plasem Kaat Cos na prawej stronie siatki i trzy oczka przewagi w ważnym momencie meczu uzyskują Belgijki.

18:20
    Nie wykorzystały swojej okazji na wyrównanie rzeszowianki, a konkretnie Kalandadze. Po chwili udanie na prawej stronie podwójny blok Rysic w aut obija skutecznie Cos.

18:19
    Dotknięcie siatki zupełnie przypadkiem przez przyjezdne przy próbie bloku na czeskiej atakującej PGE Rysic Rzeszów Gabrieli Orvošovej.

17:19
    Belgijska przyjmująca ekipy Asterix Avo Beveren Kaat Cos wstrzeliła się na lewym skrzydle w boisko.

17:18
    Gruzinka Ann Kalandadze dwa razy pod rząd chciała się przedostać na drugą stronę siatki, ale przy tej drugiej próbie już obiła udanie blok Belgijek w aut.

16:18
    Sprytnie, a zarazem skutecznie zagrywa teraz na lewej stronie Stragier.

16:17
    Odrabiają powoli te straty gospodynie po dobrej akcji ofensywnej.

15:17
    Wrzucona nieco w siatkę Kalandadze, ale daje rade wykończyć tę akcję Gruzinka.

14:17
    Kapitan ekipy gości Stragier po bloku wpycha piłkę, a ta następnie dotyka antenki. Punkt dla ekipy z Belgii.

14:16
    Rozbite w defensywie belgijskie zawodniczki.

13:16
    Kiwka na lewej flance w wykonaniu Vos i 16:13 prowadzą przyjezdne.

13:15
    Pomyłka komunikacyjna po stronie przyjezdnych i punktują rzeszowianki.

12:15
    Kaat Cos celnie ze środka w boisko.

12:14
    Zepsuta zagrywka po czasie przez rywalki z Belgii.

11:14
    Szybko wykorzystana także druga przerwa na żądanie francuskiego trenera drużyny PGE Rysice Rzeszów – Stéphane'a Antigi.

11:14
    Coraz lepiej na parkiecie prezentuje się ekipa z Beveren. Udana akcja na lewej flance.

11:13
    Błąd ustawienia w ekipie Antigi. Powiększa się do dwóch oczek przewaga gości.

11:12
    Zaskoczone rzeszowianki, bo po serwisie Kalandadze przyjęcie po belgijskiej stronie niedokładne przelatuje na drugą stronę siatki, a zamieszanie w szeregach Rysic daje rywalkom niemalże "darmowy" punkt.

11:11
    Gruzinka Ann Kalandadze pewnie na lewej flance trafia nad blokiem rywalek po prostej w parkiet.

10:11
    I Manon Stragier punktuje dla odmiany serwisem. Dobra próba kapitan Asterixa, a w obronie nie poradziły sobie gospodynie!

10:10
    Błędny serwis Gabrieli Makarowskiej-Kulej.

10:9
    Dotykają siatki przy próbie bloku przyjezdne z Beveren.

9:9
    Szybka akcja i skuteczny atak jednej z belgijskich siatkarek.

9:8
    Trzeci punkt z rzędu zdobywają Rysice, a konkretnie blokiem zapunktowała Ann Kalandadze.

8:8
    Wyrównanie wyniku przez gospodynie po dobrej przepychance wygranej na siatce przez jedną z rzeszowskich zawodniczek.

7:8
    Daleko atakuje do linii bocznej pola punktowego Czeszka Gabriela Orvošová.

6:8
    Szybka reakcja na przebieg tego starcia francuskiego trenera PGE Rysic Rzeszów Francuza Stéphane'a Antigi. Musi uspokoić grę swojego zespołu szkoleniowiec gospodyń.

6:8
    Stragier huknęła celnie w róg boiska po prostej. Dwa oczka przewagi przyjezdnych.

6:7
    Dobry atak po stronie Asterix Avo.

6:6
    Na lewym skrzydle zapunktowała uderzając po przekątnej celnie Coneo.

5:6
    Myli się w ofensywie czeska atakująca PGE Rysic Rzeszów.

5:5
    Rozrzucona akcja na kontrze w zespole gości i punktują one z drugiej linii atakiem.

5:4
    Dobra akcja rozegrana przez siatkarki z Belgii.

5:3
    Po palcach uderza Coneo w tej akcji.

4:3
    Pozytywnie w ataku ze środka zawodniczka Asterix Avo Beveren.

4:2
    Psują serwis przyjezdne.

3:2
    Drugie oczko w meczu wywalczone przez Belgijki.

3:1
    Skutecznie na skrzydle Ann Kalandadze.

2:1
    Z lewej strony siatki jedna z zawodniczek Asterix Avo huknęła o blok rywalek w aut.

2:0
    Amanda Coneo skutecznie na lewej flance i już 2:0 dla rzeszowianek.

1:0
    Pierwsze oczko na koncie gospodyń.

0:0

Wyjściowe "6":

PGE Rysice Rzeszów: Makarowska-Kulej, Coneo, Centka, Orvošová, Kalandadze, Jurczyk.

Libero: Szczygłowska (C).

Trener: Stéphane Antiga.

Asterix Avo Beveren: Krenicky, Cos, Overwater, Vos, Stragier (C), Wouters.

Libero: Debout, Debouck.

Trener: Kris Vansnick.

Sędzia pierwszy: Salvis Kurtišs (LAT).
    Sędzia drugi: David Fernandez Fuentes (ESP).
    Zestawienie na ten mecz ekipy PGE Rysic Rzeszów prowadzonych przez trenera Stéphane'a Antigę!

Mecz w Rzeszowie poprowadzi na słupku jako sędzia pierwszy znany dobrze Łotysz Salvis Kurtišs, a pomoże mu jako drugi arbiter tego spotkania Hiszpan David Fernandez Fuentes.
    Oto kilka ujęć z półfinałowego boju przeciwko ekipie z Roeselare, który padł łupem drużyny z Beveren 3:2 po pięciosetowym starciu!

Na inaugurację rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzyń kobiet sezonu 2023/2024 PGE Rysice Rzeszów wygrały u siebie z drużyną z Niemiec 3:2, następnie pokonały w Belgii ekipę Asterix Avo Beveren 3:1, a ostatni pojedynek we Włoszech przegrały 1:3 przeciwko Imoco Volley Conegliano. Z kolei belgijski zespół zaczął od wyjazdowej przegranej 0:3 we Włoszech, potem uległy one ekipie z Polski u siebie 1:3, a 28 listopada przegrały one na swoim terenie ze Stuttgartem 0:3. Trzeba przyznać, że na ligowych podwórkach w Polsce i Belgii obie drużyny spisują się bez zastrzeżeń. Team z Rzeszowa zajmuje obecnie 3. miejsce, a Asterix Avo jest wiceliderem i ostatnio wywalczył ten zespół awans do siatkarskiego finału Pucharu Belgii w rywalizacji kobiet.
    Kibice zadecydowali, że w ekipie Rysic zawodniczką listopada jest gruzińska przyjmująca zespołu Ann Kalandadze!

Rzeszowianki obecnie w grupie D zajmują 2. miejsce z sumą 5 punktów na koncie po 2 wygranych i 1 porażce oraz przy bilansie 7 partii zdobytych i 6 straconych. Liderem jest ekipa włoskiego Imoco Volley Conegliano, która ma w dorobku komplet 9 punktów po 3 meczach i 3 wygranych przy stosunku setowym 9:2. Na 3. pozycji plasuje się niemiecka drużyna VC Stuttgart z dorobkiem 4 oczek po 3 rozegranych pojedynkach przy 1 wygranej i 2 porażkach oraz bilansie setowym 6:6. Belgijski zespół jest z kolei tym, który zamyka zestawienie bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej po 3 starciach i 3 porażkach przy bilansie setów równym 1:9.
    Trzeba przyznać, że grudzień dla PGE Rysic jest bardzo aktywny pod względem meczów rozgrywanych zarówno na ligowym, jak i europejskim poziomie. Często więc fani żeńskiej siatkówki będą mogli gościć w Hali Podpromie w Rzeszowie!

Czas na 4. kolejkę rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzyń sezonu 2023/2024 i pojedynki rewanżowe. W grupie D ekipa PGE Rysic Rzeszów zagra z belgijskim zespołem Asterix Avo Beveren. Mecz ten odbędzie się w Hali Podpromie, a bez wątpienia rzeszowianki są znaczącym faworytem tego starcia, który według wszelkich zapowiedzi powinien potrwać nie dłużej niż 3 lub 4 partie. Z pewnością każdy inny rezultat będzie w tej potyczce zaskoczeniem i niespodzianką.