Indykpol – Jastrzębski 0:3 (koniec) | Stal – ZAKSA 0:3 (koniec) | Trefl – Czarni 3:0 (koniec)
Sobota 20.01.2024, 14:45 • Hala Urania, Olsztyn • PlusLiga • 17. kolejka

Na dziś to już koniec siatkarskich emocji w Olsztynie. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie za czas spędzony razem. Zachęcam do śledzenia innych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Życzę dobrego weekendu i do następnego! (17:26:05)
    Jastrzębski Węgiel umacnia się w fotelu lidera rozgrywek siatkarskiej PlusLigi mężczyzn sezonu 2023/2024. Kapitalna forma tego zespołu zarówno na polskim podwórku, jak i w rozgrywkach europejskich!

MVP meczu wybrany został środkowy Jastrzębkiego Węgla Norbert Huber, który przez całe spotkanie zdobył 9 punktów notując 3 błędy na zagrywce i 1 asa, a także 7 udanych na 11 wykonanych ataków ze skutecznością 74%. Ponadto Huber dołożył 1 punktowy blok i 2 udane wybloki. Solidnie zagrał dziś w Olsztynie środkowy Jastrzębskiego Węgla!

Koniec meczu

22:25
    Mocnym uderzeniem po prostej i nie do obrony dla libero gospodarzy Kuby Hawryluka kończy to spotkanie celnym atakiem Jean Patry. Francuz daje dużo radości przyjezdnym, którzy całkiem sprawnie radzą sobie w trzech setach z rywalem i zwyciężają 25:22 w secie trzecim i 3:0 w całym pojedynku!

22:24
    Ze środka pewnie atakuje jeszcze w boisko Szymon Jakubiszak.

21:24
    Mało brakowało, aby sprytną kiwką Manuel Armoa zaskoczył rywali i zapunktował, ale wybronili się goście i to Tomasz Fornal zdobywa punkt w tej akcji. Przebieg wyniku podobny do seta pierwszego w końcówce tego starcia i mamy meczbole dla jastrzębian!

21:23
    W pół siatki fatalnie kieruje serwis Armoa.

21:22
    Zmuszony do rozegrania piłki na kolanach Jurij Gładyr. Ukrainiec rozgrywa piłkę za plecy do Rafała Szymury, ale ten przestrzelił w aut po przekątnej.

20:22
    Z punktowym atakiem na koncie z lewej strony Rafał Szymura.

20:21
    Do prostej odkręcił ten atak Szerszeń z lewej strony i wciąż walczą "Akademicy".

19:21
    Z trudnej pozycji dołem próbuje rozegrać piłkę Szerszeń do Armoy, ale ta przelatuje na drugą stronę i aut.

19:20
    Zmarnowana zagrywka przez Kamila Szymenderę.

19:19
    Atak Armoy w aut przez dłonie Szymury.

18:19
    Zmiana skrzydła na lewe i teraz już Fornal skutecznie w ofensywie trafia.

18:18
    Szkoleniowiec z Argentyny i opiekun Jastrzębskiego Węgla Marcelo Méndez zwołuje drużynę na pierwszy czas w secie trzecim tego starcia.

18:18
    Fatalnie prostym podbiciem palcami próbuje ratować się Fornal na prawej flance, ale przebija piłkę na aut. Mamy remis po 18 mimo, że goście miei już komfortową przewagę nad olsztyńskim zespołem.

17:18
    Nad blokiem gospodarzy w aut atakuje nieco mocniej Fornal na prawej stronie.

16:18
    Z szóstej strefy atakuje piłkę Szerszeń w Szymurę, który w trybuny podbja to zagranie.