Indykpol – Jastrzębski 0:3 (koniec) | Stal – ZAKSA 0:3 (koniec) | Trefl – Czarni 3:0 (koniec)
Sobota 20.01.2024, 14:45 • Hala Urania, Olsztyn • PlusLiga • 17. kolejka

MVP meczu wybrany został środkowy Jastrzębkiego Węgla Norbert Huber, który przez całe spotkanie zdobył 9 punktów notując 3 błędy na zagrywce i 1 asa, a także 7 udanych na 11 wykonanych ataków ze skutecznością 74%. Ponadto Huber dołożył 1 punktowy blok i 2 udane wybloki. Solidnie zagrał dziś w Olsztynie środkowy Jastrzębskiego Węgla!

22:25
    Mocnym uderzeniem po prostej i nie do obrony dla libero gospodarzy Kuby Hawryluka kończy to spotkanie celnym atakiem Jean Patry. Francuz daje dużo radości przyjezdnym, którzy całkiem sprawnie radzą sobie w trzech setach z rywalem i zwyciężają 25:22 w secie trzecim i 3:0 w całym pojedynku!

21:24
    Mało brakowało, aby sprytną kiwką Manuel Armoa zaskoczył rywali i zapunktował, ale wybronili się goście i to Tomasz Fornal zdobywa punkt w tej akcji. Przebieg wyniku podobny do seta pierwszego w końcówce tego starcia i mamy meczbole dla jastrzębian!

20:25
    Myli się Karlitzek w polu serwisowym i 25:20 z większym spokojem aniżeli w secie pierwszym zwyciężają także drugą odsłonę mistrzowie Polski z Jastrzębia-Zdroju!

18:24
    Norbert Huber serwuje, a z piłką nie radzi sobie w defensywie libero ekipy gospodarzy Kuba Hawryluk. Mamy setbole dla Jastrzębskiego Węgla!

13:15
    Serwuje Rafał Szymura i jego zagrania nie zdołał udanie podbić Moritz Karlitzek!

12:13
    Punktuje bezpośrednio serwisem francuski siatkarz Jastrzębskiego Węgla Jean Patry!

3:5
    Kapitalnie po taśmie w wolne pole połowy olsztynian posyła serwis Rafał Szymura!

1:0
    Tomasz Fornal nie radzi sobie z pierwszą zagrywką posłaną przez Amerykanina Joshua Tuanigę!

22:25
    Ostatnia akcja tej partii i Ukrainiec Jurij Gładyr pewnym atakiem ze środka siatki kończy tego seta. 25:22 wygrywają pierwszą odsłonę meczu goście z Jastrzębia-Zdroju!

21:24
    Przerwa nie wybija z rytmu gości, którzy blokiem zatrzymują atak Souzy. Tym razem powstrzymywał go duet Fornal – Gładyr. Piłki setowe dla mistrzów Polski. Jastrzębski Węgiel w ważnym momencie zabrał się do pracy!