Indykpol – Jastrzębski 0:3 (koniec) | Stal – ZAKSA 0:3 (koniec) | Trefl – Czarni 3:0 (koniec)
Sobota 20.01.2024, 14:45 • Hala Urania, Olsztyn • PlusLiga • 17. kolejka

Na dziś to już koniec siatkarskich emocji w Olsztynie. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie za czas spędzony razem. Zachęcam do śledzenia innych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Życzę dobrego weekendu i do następnego! (17:26:05)
    Jastrzębski Węgiel umacnia się w fotelu lidera rozgrywek siatkarskiej PlusLigi mężczyzn sezonu 2023/2024. Kapitalna forma tego zespołu zarówno na polskim podwórku, jak i w rozgrywkach europejskich!

MVP meczu wybrany został środkowy Jastrzębkiego Węgla Norbert Huber, który przez całe spotkanie zdobył 9 punktów notując 3 błędy na zagrywce i 1 asa, a także 7 udanych na 11 wykonanych ataków ze skutecznością 74%. Ponadto Huber dołożył 1 punktowy blok i 2 udane wybloki. Solidnie zagrał dziś w Olsztynie środkowy Jastrzębskiego Węgla!

Koniec meczu

22:25
    Mocnym uderzeniem po prostej i nie do obrony dla libero gospodarzy Kuby Hawryluka kończy to spotkanie celnym atakiem Jean Patry. Francuz daje dużo radości przyjezdnym, którzy całkiem sprawnie radzą sobie w trzech setach z rywalem i zwyciężają 25:22 w secie trzecim i 3:0 w całym pojedynku!

22:24
    Ze środka pewnie atakuje jeszcze w boisko Szymon Jakubiszak.

21:24
    Mało brakowało, aby sprytną kiwką Manuel Armoa zaskoczył rywali i zapunktował, ale wybronili się goście i to Tomasz Fornal zdobywa punkt w tej akcji. Przebieg wyniku podobny do seta pierwszego w końcówce tego starcia i mamy meczbole dla jastrzębian!

21:23
    W pół siatki fatalnie kieruje serwis Armoa.

21:22
    Zmuszony do rozegrania piłki na kolanach Jurij Gładyr. Ukrainiec rozgrywa piłkę za plecy do Rafała Szymury, ale ten przestrzelił w aut po przekątnej.

20:22
    Z punktowym atakiem na koncie z lewej strony Rafał Szymura.

20:21
    Do prostej odkręcił ten atak Szerszeń z lewej strony i wciąż walczą "Akademicy".

19:21
    Z trudnej pozycji dołem próbuje rozegrać piłkę Szerszeń do Armoy, ale ta przelatuje na drugą stronę i aut.

19:20
    Zmarnowana zagrywka przez Kamila Szymenderę.

19:19
    Atak Armoy w aut przez dłonie Szymury.

18:19
    Zmiana skrzydła na lewe i teraz już Fornal skutecznie w ofensywie trafia.

18:18
    Szkoleniowiec z Argentyny i opiekun Jastrzębskiego Węgla Marcelo Méndez zwołuje drużynę na pierwszy czas w secie trzecim tego starcia.

18:18
    Fatalnie prostym podbiciem palcami próbuje ratować się Fornal na prawej flance, ale przebija piłkę na aut. Mamy remis po 18 mimo, że goście miei już komfortową przewagę nad olsztyńskim zespołem.

17:18
    Nad blokiem gospodarzy w aut atakuje nieco mocniej Fornal na prawej stronie.

16:18
    Z szóstej strefy atakuje piłkę Szerszeń w Szymurę, który w trybuny podbja to zagranie.

15:18
    Blok i aut po ataku w wykonaniu Jeana Patry'ego.

15:17
    Walczą cały czas olsztynianie, a prym wiedzie kapitan drużyny Indykpolu AZS Nicolasz Szerszeń.

14:17
    Delikatnym atakiem punktuje w tej wymianie Tomasz Fornal.

14:16
    Błąd popełnia w ofensywie na środku siatki Jurij Gładyr i trafia on atakiem w siatkę.

13:16
    W ofensywie po olsztyńskiej stronie przeciska się na lewym skrzydle przez blok jastrzębian Kamil Szymendera.

12:16
    Środek siatki i trafia piłką w wolne pole Szymon Jakubiszak.

11:16
    Z dużą łatwością na skrzydle przez podwójny blok przedostaje się atakiem Fornal.

11:15
    Celnie w ataku Nicolas Szerszeń i nie nadążył w defensywie libero jastrzębian Jakub Popiwczak.

10:15
    Zerwany serwis na koncie Cezarego Sapińskiego.

10:14
    Jeszcze raz uruchamia Tuaniga na środku Sapińskiego, a ten wstrzelił się udanie.

9:14
    Manuel Armoa na prawym skrzydle atakuje, ale przekracza linię środkową boiska zanim piłka spadła na parkiet.

9:13
    W odpowiedzi Toniutti gra piłkę do Hubera, a ten pakuje ją w parkiet.

9:12
    Ze środka w wolne pole trafia atakiem Sapiński.

8:12
    Fatalnie w tej akcji zachował się Manuel Armoa. Przyjmujący z Argentyny nieudanie trafia w piłkę.

8:11
    Przedziera się przez blok rywali na prawym skrzydle w ataku Tomasz Fornal.

8:10
    Cezary Sapiński na środku mija blok Norberta Hubera i trafia piłką w boisko.

7:10
    Powoli odskakują goście, a tym razem Nicolasa Szerszenia w ofensywie powstrzymał udanym blokiem Tomasz Fornal.

7:9
    Rafał Szymura w skutecznej akcji ofensywnej.

7:8
    Manuel Armoa w ofensywnej wymianie na prawej stronie atakuje piłkę o blok przeciwnika w boisko.

6:8
    Miękko i technicznie zaatakował piłkę o blok rywali Tomasz Fornal, a ta spadła w wolne pole.

6:7
    Prosty kierunek obrał w ataku na lewej flance Nicolas Szerszeń i trafił udanie kapitan Indykpolu AZS Olsztyn.

5:7
    Argentyński trener Javier Weber bardzo wściekły na swój zespół prosi o pierwszy czas w tym pojedynku.
    5:7 Ależ "czapa" Fornala na Karlitzku!

5:7
    Kapitalnie zaczekał na środku siatki w pojedynkę Tomasz Fornal, który świetnym blokiem zatrzymuje atak Niemca Moritza Kartlizka z szóstej strefy.

5:6
    Pogubieni gospodarze, a w coraz większym "gazie" przyjezdni, którzy wracają na prowadzenie po ataku Patry'ego na prawej stronie siatki.

5:5
    Tym razem myli się Argentyńczyk Manuel Armoa w ataku na skrzydle.

5:4
    Pełny zasięg Francuza Jeana Patry'ego, który otrzymuje dobre rozegranie od rozgrywającego rodaka Benjamina Toniuttiego.

5:3
    W końcu upolował blokiem Toniutti po drugiej stronie siatki Szerszenia.

5:2
    Jeszcze raz Armoa na kontrze z prawej strony wbija się w parkiet.

4:2
    Prawa flanka i tam Argentyńczyk Manuel Armoa skutecznie uderza piłkę w boisko.

3:2
    Cezary Sapiński także dorzuca nieudaną zagrywkę.

3:1
    Również zagrywkę marnuje Norbert Huber.

2:1
    Błąd serwisowy Moritza Karlitzka.

2:0
    Przestrzelony atak przez Rafała Szymurę.

1:0
    Ze środka skutecznie piłkę atakuje Cezary Sapiński.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.
    Prowadzenie gości w tym meczu już 2:0, a to za sprawą jeszcze lepszych serwisów drużyny Jastrzębskiego Węgla, znacznie słabszej gry w obronie olsztynian i skuteczniejszych ataków ze strony przyjezdnych. Jedynie element bloku był lepszy dla gospodarzy!

20:25
    Myli się Karlitzek w polu serwisowym i 25:20 z większym spokojem aniżeli w secie pierwszym zwyciężają także drugą odsłonę mistrzowie Polski z Jastrzębia-Zdroju!

20:24
    Z drugiej linii zaatakował jeszcze celnie w narożnik boiska Moritz Karlitzek.

19:24
    Teraz już aut po zagrywce środkowego Hubera.

18:24
    Norbert Huber serwuje, a z piłką nie radzi sobie w defensywie libero ekipy gospodarzy Kuba Hawryluk. Mamy setbole dla Jastrzębskiego Węgla!

18:23
    Błędnie serwuje Armoa.

18:22
    Argentyński przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn Manuel Armoa, który wszedł z kwadratu dla rezerwowych teraz już punktuje na prawej stronie swoim uderzeniem.

17:22
    Teraz już Tomasz Fornal nieco poddenerwowany ile sił na prawym skrzydle na daleki aut obija dłonie olsztyńskiego bloku.

17:21
    Błędny atak na koncie Fornala.

16:21
    Norbert Huber wciska piłkę na środku pomiędzy dłonie Szymona Jakubiszaka a siatkę i punktuje na korzyść przyjezdnych.

16:20
    Francuz Jean Patry wykorzystuje swój zasięg na prawej stronie siatki i przez potrójny blok olsztynian trafia mimo wszystko po prostej w róg parkietu.

16:19
    Zmarnowana zagrywka przed momentem przez Jurija Gładyra.

15:19
    Drugi timeout w secie drugim tego spotkania wykorzystuje szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn z Argentyny Javier Weber.

15:19
    Fatalnie w ataku myli sie Szerszeń i na cztery oczka odskakują już goście z południa kraju.

15:18
    Atakuje Alans Souza, a blokuje go Tomasz Fornal na lewej flance.

15:17
    Zmarnowana zagrywka przez Alana Souzę.

15:16
    Przez dziurę w dwubloku rywali przedostaje się na środku siatki z drugiej linii atakiem Karlitzek.

14:16
    Przekroczona linia zagrywki na 9. metrze przez Rafała Szymurę. Prosty błąd przyjmującego jastrzębian.

13:16
    Do trzech oczek wzrosła przewaga gości po celnej kiwce na lewym skrzydle autorstwa Fornala przez podwójny blok AZS.

13:15
    Serwuje Rafał Szymura i jego zagrania nie zdołał udanie podbić Moritz Karlitzek!

13:14
    Wstrzelił się na środku siatki w parkiet Gładyr.

13:13
    Trafia atakiem w tej wymianie Szerszeń.

12:13
    Punktuje bezpośrednio serwisem francuski siatkarz Jastrzębskiego Węgla Jean Patry!

12:12
    Sprytnie Rafał Szymura przedostaje się na lewej flance przez dłonie Alana Souzy w aut.

12:11
    Souza atakuje piłkę w aut po dłoniach Gładyra.

11:11
    Znów na środku uruchomiony w ofensywie Huber, który odwdzięcza się celnym uderzeniem piłki w boisko.

11:10
    Korzysta z pierwszego czasu na żądanie w drugiej partii argentyński trener Jastrzębskiego Węgla Marcelo Méndez.

11:10
    Świetny podwójny blok olsztynian zatrzymuje atak Rafała Szymury.

10:10
    Ze skrzydła skutecznie uderza w narożnik parkietu Karlitzek.

9:10
    Szybka piłka od Toniuttiego do Hubera i rosły środkowy jastrzębian z wysokiego pułapu atakuje pewnie i celnie.

9:9
    Jean Patry zatrzymywany blokiem przez Cezarego Sapińskiego na siatce.

8:9
    Lewa flanka i po prostej celnie nie do obrony uderza piłkę przyjmujący i kapitan olsztyńskiej drużyny Nicolas Szerszeń.

7:9
    Na środku udanie jednak w ataku Szymon Jakubiszak, który obsłużony został dobrze przez amerykańskiego rozgrywającego Indykpolu AZS Olsztyn.

6:9
    Nieudany serwis Tuanigi.

6:8
    Środek siatki, gdzie z drugiej linii na pełnym zasięgu uderza celnie piłkę Moritz Karlitzek.

5:8
    Karlitzek nie porozumiał się z kolegą z zespołu odnośnie rozegrania piłki i prosty błąd popełniają gospodarze.

5:7
    Wygrał Jakubiszak z Fornalem przepychankę o piłkę na siatce, a po chwili z lewego skrzydła wstrzelił się po przekątnej w narożnik boiska Nicolas Szerszeń.

4:7
    Szczęśliwie Alan Souza atakuje piłkę o podwójny blok jastrzębian, a ta po siatce wróciła na połowę olsztynian i spadła na aut.

3:7
    Argentyński trener Indykpolu AZS Olsztyn Javier Weber korzysta z pierwszego timeoutu w secie drugim tego meczu.

3:7
    Świetny moment w grze gości. Ponownie w ofensywie Szymura obsłużony zagraniem na 3. metr od Toniuttiego na środku siatki.

3:6
    Próbowali przeforsować wybloki rywali jastrzębianie i w końcu się to udało Rafałowi Szymurze.

3:5
    Kapitalnie po taśmie w wolne pole połowy olsztynian posyła serwis Rafał Szymura!

3:4
    Także marnuje serwis Cezary Sapiński.

3:3
    W pół siatki kieruje zagrywkę Jean Patry.

2:3
    Patry mocno przez dłonie Szerszenia atakuje piłkę w aut.

2:2
    Rafał Szymura powstrzymywany blokiem przez Cezarego Sapińskiego.

1:2
    Fatalnie w aut z prawej flanki huknął atakiem Moritz Karlitzek.

1:1
    Francuski atakujący Jastrzębskiego Węgla Jean Patry celnie i pewnie trafia w parkiet swoim uderzeniem na siatce.

1:0
    Tomasz Fornal nie radzi sobie z pierwszą zagrywką posłaną przez Amerykanina Joshua Tuanigę!

0:0
    Drugi set rozpoczęty.
    Jak na razie w elemencie zagrywki obie strony bez asów i z 5 błędami na kontach drużyn. Przyjęcie stoi na podobnym poziomie ze wskazaniem na Jastrzębski Węgiel, a skuteczność ataku nieco lepsza w ekipie Indykpolu AZS Olsztyn. Goście przeważają blokiem!

22:25
    Ostatnia akcja tej partii i Ukrainiec Jurij Gładyr pewnym atakiem ze środka siatki kończy tego seta. 25:22 wygrywają pierwszą odsłonę meczu goście z Jastrzębia-Zdroju!

22:24
    Szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla Argentyńczyk Marcelo Méndez prosi o pierwszy timeout na żądanie w secie pierwszym tego spotkania.

22:24
    Pewnie po prostej z lewej flanki uderza piłke w róg boiska Nicolas Szerszeń.

21:24
    Przerwa nie wybija z rytmu gości, którzy blokiem zatrzymują atak Souzy. Tym razem powstrzymywał go duet Fornal – Gładyr. Piłki setowe dla mistrzów Polski. Jastrzębski Węgiel w ważnym momencie zabrał się do pracy!

21:23
    Drugi czas na swoje żądanie wykorzystuje argentyński trener Indykpolu AZS Olsztyn Javier Weber w końcowce seta pierwszego.

21:23
    Ofensywna akcja gospodarzy i przestrzelona piłka w aut przez Alana Souzę na prawym skrzydle.

21:22
    Udanie atakuje na lewej flance Rafał Szymura obijając w aut dłonie bloku przeciwnika.

21:21
    Nie skończył akcji na środku ponownie Sapiński, ale już udanie atakował z szóstej strefy Karlitzek.

20:21
    Przytrzymany na środku siatki Cezary Sapiński blokiem przez Jurija Gładyra i w końcówce Ukrainiec daje jastrzębianom jedno oczko przewagi.

20:20
    Znów serwis zepsuty po jednej ze stron. Konkretnie myli się Moritz Karlitzek.

20:19
    Patry obity w bloku przez Karlitzka i piłka uderzona przez Niemca wraca na stronę Indykpolu AZS i spada na aucie.

19:19
    Nieudanie pocelował na zagrywce Joshua Tuaniga.

19:18
    Ryzykownie, ale nieudanie serwuje Tomasz Fornal.

18:18
    Wciska na prawej flance piłkę po prostej Tomasz Fornal. Nie nadążył z obroną Nicolas Szerszeń.

18:17
    Odpowiadają krótką ze środka olsztynianie, a konkretnie celnym atakiem Jakubiszak.

17:17
    Środek siatki i pewnie piłkę w wolne pole wstrzelił Huber.

17:16
    Teraz za to w pojedynkę spotkał się na lewej stronie siatki Tomasz Fornal z Alanem Souzą, ale Brazylijczyk postawił świetny blok i na prowadzeniu gospodarze.

16:16
    Lewa flanka i Moritz Karlitzek z trudnej pozycji i piłki atakuje nie do obrony dla libero jastrzębian Jakuba Popiwczaka, który podbił piłkę daleko w trybuny. Mamy znów wyrównanie.

15:16
    Teraz już na skrzydle celnie zaatakował kapitan Indykpolu AZS Olsztyn.

14:16
    Argentyńczyk Javier Weber – trener Indykpolu AZS Olsztyn zażądał pierwszej przerwy w tym secie i spotkaniu.

14:16
    Teraz dla odmiany już potrójny blok przyjezdnych na prawym skrzydle powstrzymuje uderzenie Szerszenia.

14:15
    Podwójny blok Jastrzębskiego Węgla, a konkretnie Ukrainiec Jurij Gładyr w duecie z Tomaszem Fornalem powstrzymali na lewej stronie siatki atak Alana Souzy.

14:14
    Odpowiadają olsztynianie akcją z drugiej linii na środku, gdzie wstrzelił się w parkiet Karlitzek.

13:14
    Udanie kapitan jastrzębian Francuz Benjamin Toniutti rozrzuca piłkę nad linię 3. metra, gdzie zawisnął i celnie zaatakował Tomasz Fornal.

13:13
    Udanie w ataku Szerszeń z lewej strony siatki na pojedynczym bloku obok rąk Toniuttiego.

12:13
    Także zepsuł zagrywkę Niemiec Moritz Karlitzek.

12:12
    Nieudanie serwuje Norbert Huber.

11:12
    Wysoko po palcach w bloku Alana Souzy huknął piłkę daleko w aut Rafał Szymura.

11:11
    Z drugiej linii na środku siatki skutecznie przedziera się kapitan i przyjmujący "Akademików" Nicolas Szerszeń.

10:11
    Po skosie w ataku przedziera się na prawej flance Tomasz Fornal.

10:10
    Jeszcze raz na środku uruchomiony dobrze dysponowany Jakubiszak.

9:10
    Nad blokiem jastrzębian w aut huknął na lewej flance w ofensywie Karlitzek.

9:9
    W ataku ze środka siatki Szymon Jakubiszak, który otrzymał pewne i szybkie rozegranie od Amerykanina Joshua Tuanigi. Mamy już remis po 9.

8:9
    Marnuje serwis ukraiński środkowy Jastrzębskiego Węgla Jurij Gładyr.

7:9
    Autowa zagrywka Souzy.

7:8
    Długa i ciekawa wyminaa piłki z obu stron, ale w końcu po przekątnej z prawego skrzydła huknął pod linię 9. metra boiska Alan Souza swoim atakiem.

6:8
    Serwis Rafała Szymury całkiem nieudany.

5:8
    Znów na prawej flance nieudanie atakuje piłkę brazylijski siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn Alan Souza i powiększa się znów przewaga gości.

5:7
    Bardzo dobrze na prawej stronie siatki w ataku Francuz Jean Patry.

5:6
    Cezary Sapiński na środku siatki kiwa piłkę w wolną strefę boiska i nawiązują już wynikowo kontakt z przyjezdnymi olsztynianie.

4:6
    Serwuje prosto w siatkę Moritz Karlitzek.

4:5
    Lekko, miękko i czytelnie atakuje z lewej strony po trudnej piłce Rafał Szymura, ale na siatce zatrzymuje go potrójny blok Indykpolu AZS.

3:5
    Zmienił stronę, ale dalej jest skuteczny w ofensywie Karlitzek. Niemiecki siatkarz tym razem bezlitośnie obija blok rywali na prawym skrzydle.

2:5
    Rzucona piłka w rozegraniu po stronie gospodarzy i nie umknęło to uwadze pierwszego sędziego Bartłomieja Adamczyka.

2:4
    Świetnie ze środka punktuje w ataku Norbert Huber po dobrej piłce od francuskiego rozgrywającego i kapitana Jastrzębskiego Węgla Benjamina Toniuttiego.

2:3
    Wymiana pełna niewykorzystanych piłek, ale w końcu obija na lewej flance potrójny blok olsztynian Moritz Karlitzek w aut. Zabrakło w bloku przyjezdnych komunikacji.

1:3
    Zepsuł teraz serwis po stronie ekipy gości przyjmujący Tomasz Fornal.

0:3
    Bez bloku i w aut uderza na prawym skrzydle piłkę Brazylijczyk Alan Souza.

0:2
    Niemiecki przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn powstrzymywany podwójnym blokiem przez jastrzębian na prawej flance.

0:1
    Ze środka siatki autowy atak wykonał Cezary Sapiński.

0:0

Serwować jako pierwsi będą jastrzębianie, a to efekt losowania z udziałem kapitana Indykpolu AZS Olsztyn przyjmującego Nicolasa Szerszenia oraz kapitana Jastrzębskiego Węgla – francuskiego rozgrywającego Benjamina Toniuttiego.
    Skład jastrzębian i gospodarzy na starcie w Olsztynie!

Wyjściowe "6":

Indykpol AZS Olsztyn: Tuaniga, Szerszeń (C), Sapiński, Souza, Karlitzek, Jakubiszak.

Libero: Hawryluk.

Trener: Javier Weber.

Jastrzębski Węgiel: Toniutti (C), R. Szymura, Huber, Patry, Fornal, Gładyr.

Libero: Popiwczak.

Trener: Marcelo Méndez.

Sędzia pierwszy: Bartłomiej Adamczyk.
    Sędzia drugi: Szymon Pindral.
    Komisarz: Monika Gorszyniecka.
    Olsztyńska Hala Urania i ekipa Indykpolu AZS gotowa do przyjęcia w gościach mistrzów Polski - Jastrzębskiego Węgla!
    Starcie w Olsztynie to dopiero początek sobotnich emocji na siatkarskich parkietach w Polsce. O godzinie 17:30 Derby Opolszczyzny w Nysie, gdzie PSG Stal zagra z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a wieczorem mecz w Gdańsku pomiędzy Treflem a Czarnymi!

Historia pojedynków Indykpolu AZS Olsztyn z Jastrzębskim Węglem sięga kilkunastu lat wstecz. Mecze te często były bardzo wyrównane i o końcowym rezultacie decydowały detale, ale częściej triumfatorami bywali jastrzębscy siatkarze. Pierwszy mecz bieżącego sezonu zakończył się na południu kraju wygraną gospodarzy 3:1, a więc jak będzie w rewanżu? Poprzedni sezon 2022/2023 najpierw przyniósł Jastrzębskiemu Węglowi domową wygraną 3:1, ale rewanż w Olsztynie wygrał Indykpol AZS też rezultatem 3:1.
    Oto jak przedstawia się pełny plan gier trwającej już 17. kolejki siatkarskiej PlusLigi mężczyzn sezonu 2023/2024!

Pierwszym sędzią sobotniego starcia w Olsztynie będzie Bartłomiej Adamczyk, którego jako drugi arbiter wspierać będzie Szymon Pindral. Komisarzem zawodów wybrano natomiast Monikę Gorszyniecką.
    Na kolejnym etapie siatkarskiej Ligi Mistrzów mężczyzn, a konkretnie w ćwierćfinale tych rozgrywek polski zespół, który przed rokiem dotarł do finału zmierzy się z włoską drużyną Gas Sales Piacenza prowadzoną przez znanego w Polsce Andrea Anastasiego!

Mistrzowie Polski, czyli ekipa Jastrzębskiego Węgla są aktualnie liderem rozgrywek siatkarskiej PlusLigi mężczyzn sezonu 2023/2024 notując po 16 meczach na swoim koncie 42 oczka po 14 meczach wygranych i 2 pojedynkach przegranych. Bilans setowy jastrzębian wynosi 44 partie zdobyte przy 12 straconych. Jak na razie we własnej hali ekipa argentyńskiego szkoleniowca Marcelo Méndeza jest niepokonana, a obie porażki zaliczyła ona w meczach wyjazdowych. Jeśli chodzi o ostatnią dyspozycję, to jest ona całkiem dobra, bo po końcoworocznej przegranej w Zawierciu 1:3 od tamtej pory zanotowali oni wyjazdowe triumfy wynikami 3:1 nad PGE GiEK Skrą Bełchatów i Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Później Jastrzębski Węgiel na wyjeździe w Hiszpanii uległ ekipie Club Voleibol Guaguas 1:3 w meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów mężczyzn sezonu 2023/2024. Ostatni ligowy mecz wygrali oni u siebie 3:1 z PSG Stalą Nysa, a ponadto pokonali także niemiecki Luneburg na swoim terenie 3:1 triumfując ostatecznie w grupie D Ligi Mistrzów.
    Na te postacie w tym pojedynku warto zwrócić szczególną uwagę z racji, że są to najlepiej punktujący w poszczególnych elementach po obu stronach siatki!

W ligowej klasyfikacji Indykpol AZS Olsztyn zajmuje 9. miejsce z dorobkiem 23 punktów na co złożyło się jak dotychczas 7 meczów wygranych 9 spotkań przegranych z bilansem 30 partii zdobytych i 31 setów straconych. Z pewnością chcący grać o "TOP 8" olsztynianie nieco lepiej w bieżących rozgrywkach spisują się w roli gospodarza aniżeli na wyjazdach. Podopieczni argentyńskiego trenera Javiera Webera ostatnie dwa ligowe mecze zagrali na wyjazdach. W ostatniej serii gier przegrali oni w Zawierciu przeciwko Aluronowi CMC Warcie 2:3, a wcześniej ulegli w Suwałkach ekipie Ślepska Malow rezultatem 1:3. Ostatni domowy mecz Indykpol AZS Olsztyn rozegrał 2 stycznia bieżącego roku pokonując po popisowej grze ówczesnego lidera – zespół Projektu Warszawa bez utraty seta wynikiem 3:0.
    Jastrzębianie wspominają swoją ostatnią wizytę w Hali Urania, a miała ona miejsce w styczniu 2021 roku. Wówczas miejscowy Indykpol AZS Olsztyn pokonał drużynę z południa Polski wynikiem 3:1. Od tamtej pory wszystkie mecze domowe AZS rozgrywał w Iławie!

Olsztyńska Hala Urania w sobotę, 20 stycznia o godzinie 14:45 będzie gościć ekipę Jastrzębskiego Węgla, a więc drużynę mistrzów Polski, którzy o ligowe punkty w ramach 17. kolejki siatkarskiej PlusLigi mężczyzn sezonu 2023/2024 powalczą z miejscowym Indykpolem AZS. Zdecydowanym faworytem są wyżej notowani w tabeli i osiągający w ostatnich tygodniach lepsze rezultaty siatkarze z Jastrzębia-Zdroju. Mimo to parkiet w olsztyńskiej Hali Urania wszystko zweryfikuje, a zwycięzcę meczu poznamy już niebawem.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:45.