FC Barcelona – Getafe 4:0 (koniec) | Alaves – Mallorca 1:1 (koniec) | Almeria – Atletico 2:2 (koniec)
FC Barcelona
4:0 (1:0)
Getafe CF
Sobota 24.02.2024, 16:15 • Estadio Olímpico (Barcelona) • Hiszpańska LaLiga • Runda 26

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:22:56)

Posiadanie piłki: 66% : 34%.
    Strzały na bramkę: 9:4.
    Strzały niecelne: 3:4.
    Rzuty rożne: 5:8.
    Spalone: 6:4.
    Faule: 11:18.

Deklasacja w Barcelonie. Robert Lewandowski co prawda tym razem bez gola, ale jego drużyna dała znak zwycięstwem 4:0, że jest na fali wznoszącej.

90+5

90+2
    FC Barcelona nie pozostawiła cienia złudzeń jej przeciwnikom.

90+1
    Gol dla Barcelony!
    Strzelcem bramki FERMÍN LÓPEZ.

Jeszcze jedna bramka dominującej na boisku FC Barcelony w doliczonym czasie. Fermin Lopez strzelił gola, dobijając uderzenie innego zmiennika Vitora Roque. 4:0!

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90
    Jesus Santiago napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

88
    To już ostatnie minuty spotkania, które zostało wcześniej rozstrzygnięte.

86
    Blokowane uderzenie Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski nie doczekał się wciąż uderzenia do bramki. Zanosi się na przerwanie jego serii meczów z minimum gola.

85
    To już zaledwie pięć minut podstawowego czasu do momentu zakończenia spotkania.

84
    Bez nadziei na pozytywne zakończenie spotkania zawodnicy przyjezdni.

83
    Zmiana w drużynie FC Barcelona:
    z boiska schodzi João Cancelo, na boisku pojawia się Héctor Fort.

83
    z boiska schodzi İlkay Gündoğan, na boisku pojawia się Pedri.

81
    Gaston Alvarez nie próżnował w obronie i w ostatnim momencie zdołał zablokować uderzenie oddawane przez Joao Cancelo.

79
    Dość desperackie próby poprawienia wyniku przez zawodników Getafe.

78
    Niebezpiecznie zapowiadała się ta akcja. Piłka została przetransportowana szybko w pobliże bramki. Zabrakło wykończenia w postaci jednocześnie mocnego oraz celnego strzału.

77
    Zmiana w drużynie Getafe CF:
    z boiska schodzi Ilaix Moriba, na boisku pojawia się Yellu Santiago.

77
    z boiska schodzi Andreas Christensen, na boisku pojawia się Oriol Romeu.

77
    z boiska schodzi Raphinha, na boisku pojawia się Vitor Roque.

76
    Przygotowana jest kolejna seria zmian personalnych.

75
    Pozostał kwadrans do zakończenia podstawowego czasu.

74
    Zaatakował Borja Mayoral, ale coraz mniej wskazuje na choćby jednego strzelonego gola przez podopiecznych Alejandro Muniza Ruiza.

72
    Nie spieszy się aktualnie za specjalnie do atakowania gospodarzom.

71
    Konfrontacje w centrum boiska.

69
    Oscar Rodriguez mógł poprawić wynik krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych, ale również temu zawodnikowi brakuje jakości przy wykończeniu akcji.

67
    z boiska schodzi Nemanja Maksimović, na boisku pojawia się Jaime Mata.

67
    z boiska schodzi Djené Dakonam, na boisku pojawia się Carles Aleñá.

67
    z boiska schodzi Mason Greenwood, na boisku pojawia się Óscar Rodríguez.

67
    Wymiana podań w bocznym sektorze boiska. Goście nie znaleźli tam miejsca na wykonanie dośrodkowania, ani oddanie strzału, dlatego przenieśli ciężar gry na przeciwne skrzydło.

66
    Raphinha miał ochotę na strzelenie drugiego gola, jednak oddał katastrofalne uderzenie z dystansu po podaniu z rzutu wolnego Ilkaya Guendogana.

64
    Getafe nie ma pomysłu na odpowiedzenie czymkolwiek interesującym.

63
    z boiska schodzi João Félix, na boisku pojawia się Fermín López.

61
    Strzelcem bramki FRENKIE DE JONG.

Blaugrana nie zamierza zwalniać. Dwa gole to za mało. Zrobiło się 3:0 po nieco ponad godzinie konfrontacji. Frenkie de Jong może i wszedł w mecz bez rewelacji, ale zrehabilitował się strzałem do bramki. Ładna akcja bramkowa gospodarzy, a jej przedostatnim elementem było podanie aktywnego Raphinhi.

60
    Na zakończenie kwadransa po przerwie zakończona już wewnątrz pola karnego przeciwnika akcja z wykorzystaniem Raphinhi.

58
    FC Barcelona już dość spokojna na dwubramkowym prowadzeniu.

57
    Jules Kounde nie popisał się swoim dograniem, które zakończyło kolejny atak podopiecznych Xaviego z wykorzystaniem Raphinhi.

53
    Strzelcem bramki JOÃO FÉLIX.

Joao Felix marnował od początku meczu sytuacje podbramkowe, jednak tym razem był nie do powstrzymania. 2:0 dla Blaugrany w Barcelonie! Duża radość kibiców na trybunach. Uderzenie do pustej bramki po dograniu Andreasa Christensena, a wcześniej dużą pracę w akcji wykonał Raphinha.

51
    Andreas Christensen nie złożył się do oddania uderzenia po zagraniu Ilkaya Guendogana z rzutu wolnego.

50
    Robert Lewandowski nie zabrał się do przeprowadzenia kontrataku. Zabrakło miejsca w polu.

49
    Potężne i nieomal skuteczne uderzenie z dystansu. To Luis Milla zdecydował się na mocne kopnięcie i ostemplował nim słupek w bramce Marca-Andrego ter Stegena!

48
    Getafe nie atakuje już przeciwnika równie wysoko na jego połowie boiska jak w pierwszej połowie spotkania.

47
    Niebawem przekonamy się, co przygotowali piłkarze, w porozumieniu ze szkoleniowcami, w szatniach na drugą połowę spotkania.

46
    z boiska schodzi Juan Iglesias, na boisku pojawia się José Ángel Carmona.

46

Niebawem wznowienie spotkania.
    Getafe musi gonić przeciwnika

Czekamy na wznowienie spotkania po przerwie.

FC Barcelona zawdzięcza prowadzenie 1:0 strzałowi Raphinhi. Pierwsza połowa nie była wypełniona sytuacjami podbramkowymi, a Getafe CF nie odpowiadało często niebezpiecznymi atakami.

45+2

45+1
    Nieudane zachowanie Joao Felixa w konfrontacji z Davidem Sorią, a ponadto znajdował się na spalonym w momencie podania.

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

43
    Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania.

42
    Omar Alderete oddał uderzenie z dystansu i nieco postraszył nim Marca-Andrego ter Stegena.

40
    FC Barcelona naciera na przeciwnika. Zanosiło się na asystę Roberta Lewandowskiego, ale Raphinha nie skorzystał z podania Polaka. Okazał się gorszy w sytuacji sam na sam z bramkarzem Getafe.

38
    Ilkay Guendogan uruchomił podaniem Joao Felixa. Ponownie Portugalczyk nie oddał idealnego strzału i nie pokonał dobrze ustawionego bramkarza.

37
    Omar Alderete napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

37
    Ilkay Guendogan napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

36
    Efektownie interweniował David Soria. Bramkarz Getafe znajdował się w dobrym miejscu oraz czasie. Nie pozwolił on na poprawienie wyniku Joao Felixowi z dośrodkowania Raphinhi!

34
    Robert Lewandowski miał szansę na oddanie strzału po podaniu Raphinhi, ale zabrakło porozumienia na ostatnim etapie ataku.

33
    Problem obu jedenastek z opanowaniem futbolówki na dłużej w centrum boiska. Komu uda się to utemperować?

31
    Konfrontacja na Estadio Olimpico nie jest jak dotąd wypełniona po brzegi stuprocentowymi sytuacjami podbramkowymi.

30
    Po dwóch kwadransach FC Barcelona jest bliżej zdobycia kompletu punktów.
    28. Raphina zdobył prowadzenie!

27
    Pogubili się podopieczni Jose Bordalasa Jimeneza po dośrodkowaniu Raphinhi i zapachniało tam golem samobójczym.

27
    Była przerwa w grze spowodowana urazem Roberta Lewandowskiego.

25
    Nieudana wymiana podań zaproponowana przez Roberta Lewandowskiego oraz Joao Felixa, a była możliwość przeprowadzenia kolejnego szybkiego natarcia.

24
    Żaden z podopiecznych Xaviego nie oddał uderzenia po wrzutce Ilkaya Guendogana z rzutu rożnego.

23
    Po zablokowanym strzale Joao Cancelo jest szansa na podwyższenie prowadzenia z rzutu rożnego.

22
    Getafe ryzykuje, co jak dotąd jest całkowicie nieopłacalnym rozwiązaniem.

20
    Strzelcem bramki RAPHINHA.

FC Barcelona na prowadzeniu. Potrzebowała na jego zdobycie nieco ponad kwadransa! Wysoko odzyskana piłka powędrowała niebawem w pole karne do Raphinhi, a ten poradził sobie z pokonaniem strzałem Davida Sorii. Radość na Estadio Olimpico!

18
    Przez moment przyjezdni domagali się przyznania im rzutu karnego za zagranie ręką. Milczał gwizdek sędziego Alejandro Muniza Ruiza.

17
    Borja Mayoral miał ochotę na pokonanie bramkarza Blaugrany swoim uderzeniem, jednak szybka akcja została przerwana na ostatnim etapie.

16
    Dalekie podanie Marca-Andrego ter Stegena bezpośrednio do Raphinhi, jednak ten zaplątał się w szesnastce przeciwnika.
    Getafe postraszyło strzałem!

15
    Bezbramkowy kwadrans spotkania za zespołami.

14
    Skutecznie obrońca w konfrontacji z Joao Felixem.

13
    Skoncentrowani zawodnicy Getafe na własnej połowie boiska i nie pozwalają oni na przetestowanie niebezpiecznym strzałem Davida Sorii.

11
    FC Barcelona stara się uspokoić swoje poczynania w posiadaniu piłki.

9
    Mason Greenwood raz jeszcze atakował FC Barcelonę po nieodpowiedzialnej stracie popełnionej przez Frenkiego de Jonga.

8
    Raphinha miał ochotę na pokonanie bramkarza Getafe ekwilibrystycznym strzałem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zabrakło mu dokładności do zdobycia spektakularnego gola.

6
    Mason Greenwood chciał wykorzystać błąd Frenkiego de Jonga, jednak brawurowe uderzenie z dystansu nie poleciało w bramkę Marca-Andrego ter Stegena.

5
    Minęło zaledwie kilka minut spotkania i już szkoleniowiec Blaugrany miał pretensje do prowadzącego meczu Alejandro Muniza Ruiza.

4
    Przyjezdni rozpoczęli mecz wysoko i sprawdzają czujność podopiecznych Xaviego wysokim pressingiem.

2
    FC Barcelona w klasycznych granatowo-bordowych strojach. Z kolei Getafe wyszło na boisko w popielatych trykotach z zielonymi elementami.

1

Konfrontacja jeszcze poprzedzona minutą ciszy.

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Koundé, Araújo, Cubarsí, Cancelo – de Jong, Christensen, Gündoğan – Raphinha, Lewandowski, Félix.
    Rezerwowi: Kochen, I. Peña – Fort, Guiu, F. López, I. Martínez, Pedri, Roberto, Romeu, Roque, Yamal.
    Trener: Xavi

Getafe CF: Soria – J. Iglesias, G. Álvarez, Alderete, Dakonam (C) – Milla – Greenwood, Maksimović, Moriba, Rico – Mayoral.
    Rezerwowi: Benito, Fuzato – Aleñá, Angileri, Carmona, D. Duarte, Latasa, Mata, Ó. Rodríguez, Santiago.
    Trener: Jose Bordalas Jimenez

Sędzia: Alejandro Muniz Ruiz.

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu.
    Robert Lewandowski w podstawowym składzie

Zapraszamy na relację na żywo z meczu FC Barcelony z Getafe CF. Do konfrontacji z udziałem Roberta Lewandowskiego dojdzie na Estadio Olimpico w Barcelonie. Rozpocznie się ona o godzinie 16:15 w sobotę.
    Przygotowania Dumy Katalonii
    Koncentracja przyjezdnych

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:15.

Gole: 20. Raphinha, 53. Félix, 61. de Jong, 90+1. F. López

Kartki:   37. Gündoğan (BAR) – 37. Alderete (GET), 90. Santiago (GET)

Posiadanie piłki: 66 % : 34 %.
    Strzały celne: 9:4. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 5:8. Spalone: 6:4. Foule: 11:18.
    FC Barcelona: ter Stegen (C) – Koundé, Araújo, Cubarsí, Cancelo (83. Fort) – de Jong, Christensen (77. Romeu), Gündoğan (83. Pedri) – Raphinha (77. Roque), Lewandowski, Félix (63. F. López).
    Zmiany: Kochen, I. Peña – Guiu, I. Martínez, Roberto, Yamal.

Getafe CF: Soria – J. Iglesias (46. Carmona), G. Álvarez, Alderete, Dakonam (C) (67. Aleñá) – Milla – Greenwood (67. Ó. Rodríguez), Maksimović (67. Mata), Moriba (77. Santiago), Rico – Mayoral.
    Zmiany: Benito, Fuzato – Angileri, D. Duarte, Latasa.

Sędziowie: Alejandro Muniz Ruiz