Hutnik – Stal S. W. 1:1 (koniec) | Polonia B. – Wisła Pu. 2:2 (koniec)
Polonia Bytom
2:2 (0:1)
Wisła Puławy
Niedziela 24.03.2024, 19:10 • Stadion im. Edwarda Szymkowiaka, Bytom • 2. Liga • 25. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:09:36)

Posiadanie piłki: 53% : 47%.
    Strzały celne: 9:2.
    Strzały niecelne: 4:5.
    Rzuty rożne: 6:5.
    Spalone: 1:0.
    Foule: 10:14.

Podział punktów w Bytomiu. Polonia dwukrotnie odpowiadała na gola przeciwnika i ostatecznie konfrontacja zakończyła się wynikiem 2:2.

90+6

90+4
    Nieudana akcja Mateusza Klichowicza, a bramkarzowi osłabionego zespołu nie spieszyło się z ponownym wprowadzeniem piłki do grania.

90+3
    Karol Noiszewski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+1
    Drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Daniel Ściślak (Polonia Bytom)! Ratował się faulem kilkanaście metrów od narożnika własnego pola karnego.

90
    Doliczone pięć minut do regulaminowego czasu.

89
    Ile doliczy Damian Gawęcki?

88
    Po wymianie ciosów pozostało mało czasu na wbicie przeciwnikom trzeciego gola.

87
    Wisła Puławy dokonuje zmiany:
    Ponce Garcia opuszcza boisko a pojawia się na nim Flak.

85
    Gol dla Polonii!
    Gola z rzutu karnego zdobył KAMIL WOJTYRA.

W 85. minucie Kamil Wojtyra strzelił gola na 2:2 z wywalczonego przez siebie rzutu karnego. Sędzia Damian Gawęcki wskazał na 11. metr po przewinieniu Przemysława Skałeckiego, który ustawił się źle do dośrodkowania Filipa Żagla.

85
    Kamil Wojtyra zabiera się za wykonanie wywalczonego przez siebie rzutu karnego.

84
    Faul Przemysława Skałeckiego na Kamilu Wojtyrze, który przymierzył się do oddania strzału po dośrodkowaniu Filipa Żagla! Rzut karny!

82
    Gol dla Wisły Puławy!
    Gol samobójczy – MAKSYMILIAN CICHOCKI.

W 82. minucie przyspieszyła Wisła i raz jeszcze zmusiła zawodnika Polonii do wpakowania piłki do własnej siatki. Tym razem Maksymilian Cichocki nie poradził sobie z wykonaniem skutecznej interwencji po dośrodkowaniu na koniec indywidualnego rajdu Karola Noiszewskiego.

81
    Wisła Puławy przypomniała o sobie w ofensywie i przyspieszyła na lewej stronie boiska. W efekcie korner dla podopiecznych Mikołaja Raczyńskiego.

80
    Coraz mniej czasu pozostaje obu zespołom na zdobycie drugiej bramki.

79
    Filip Żagiel napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Mateuszu Klichowiczu.

77
    Nieprzygotowane uderzenie zza pola karnego i piłka została odprowadzona wzrokiem poza boisko przez Oskara Mielcarza.

76
    Puton opuszcza boisko a pojawia się na nim Kumoch.

76
    Przed momentem Kamil Wojtyra chciał zakończył akcję Polonii Bytom skutecznym strzałem. Nie udało się, a napastnik domagał się przyznania jego zespołowi rzutu karnego.

75
    Pozostał jeszcze kwadrans regulaminowego czasu na rozstrzygnięcie spotkania.

74
    Interweniowali puławianie po kolejnym dośrodkowaniu Sebastiana Stebleckiego.

73
    Odważna akcja zakończona strzałem celnym, jednak czujnie na swoim posterunku Oskar Mielcarz.

72
    Pierwsza akcja drugoligowca z województwa śląskiego z wykorzystaniem niedawno wprowadzonego na boisko Sebastiana Stebleckiego.

71
    Polonia Bytom dokonuje zmiany:
    Zieliński opuszcza boisko a pojawia się na nim Steblecki.

70
    Przerwa w grze spowodowana urazem Lucjana Zielińskiego.

69
    Interweniował z powodzeniem w obronie Adrian Piekarski i strącenie piłki nie zagroziło Polonii Bytom.

67
    Rozegranie Dumy Powiśla na lewej stronie boiska. Z kolei gospodarze skoncentrowani na pozycjach w obronie.

66
    Nieudane rozegranie zawodników z Bytomia i wznowienie od bramki zostało przyznane Oskarowi Mielcarzowi.

65
    Mocne uderzenie Kamila Kargulewicza i piłka zatrzymała się po nim w bocznej siatce w bramce Polonii Bytom.

64
    Patryk Stefański napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

64
    Żółta kartka pokazana prawdopodobnie trenerowi motorycznemu Polonii Bytom, chociaż w pobliżu znajdowali się również zawodnicy rezerwowi.

63
    Piłka po dośrodkowaniu spod chorągiewki została wybita przed linię pola karnego. Stamtąd uderzenie, ale raczej na uwolnienie. Szansa, że futbolówka zaliczy lądowanie w siatce była niewielka.

62
    Nieudana próba rozpędzenia się na boku boiska w wykonaniu Mateusza Klichowicza.

61
    Kolejna akcja ofensywna uskrzydlonego strzeleniem gola Lucjana Zielińskiego. Tym razem dośrodkowanie skrzydłowego pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

60
    Godzina spotkania za zespołami.

59
    Bortniczuk opuszcza boisko a pojawia się na nim Noiszewski.

57
    Będzie za moment wejście pierwszego zmiennika w Wiśle Puławy.

56
    Kamil Kargulewicz nie przebił się na boku boiska.

55
    Piłka często zmienia właściciela w centrum boiska.

54
    Zbyt duży rozmach miało rozegranie miejscowych zawodników. Do zdobycia gola starali się wykorzystać prawe skrzydło, ale przeciwnik nie pozwolił na kontynuowanie ataku i kontrolowana przez niego piłka opuściła boisko.

53
    Polonia Bytom nie ruszyła do kolejnych ataków po poprawieniu wyniku.

51
    Daniel Ściślak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

50
    Wisła Puławy próbuje odzyskać równowagę w grze spokojnie wymieniając podania na własnej połowie boiska.

49
    Przemysław Skałecki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na boku boiska.

48
    Gola strzelił LUCJAN ZIELIŃSKI!

W 48. minucie Polonia już nie ostrzegała, a doprowadziła do remisu 1:1. Gospodarze żwawo ruszyli do atakowania po przerwie, a Lucjan Zieliński przyczaił się za plecami obrońców Wisły Puławy i oddał strzał z bliska po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

48
    Po dośrodkowaniu Lucjana Zielińskiego cała grupka zawodników Polonii Bytom miała szansę na wpakowanie piłki do bramki Oskara Mielcarza. Nie udało się to żadnemu z nich, a Kamil Wojtyra oddał zablokowane uderzenie.

47
    Po zmianie personalnej Polonia Bytom próbuje szybko doprowadzić do remisu.

46
    Wolny opuszcza boisko a pojawia się na nim Żagiel.

46
    2. połowa rozpoczęta.

Piłkarze powracają żwawym krokiem z szatni na boisko.
    Polonia musi gonić wynik!

Czekamy na wznowienie spotkania po przerwie.

Najlepszych okazji na wyrównanie nie wykorzystał Dawid Wolny. W dwóch sytuacjach napastnik strzelał niecelnie, a w 45. minucie co prawda uderzył celnie, ale Wisła została uratowana interwencją Oskara Mielcarza. Tym samym puławianie zabrali zaliczkę do szatni i mają wyciągnąć wnioski z ostrzeżeń od Polonii.

45+1
    1. połowa zakończona.

45
    Doliczona minuta.

45
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dużo przypadku, ale nie ma gola! Oskar Mielcarz spisał się znakomicie po pierwszym w meczu strzale celnym Dawida Wolnego!

44
    Polonia Bytom od rzutu rożnego, pieczołowicie ustawiana piłka w pobliżu chorągiewki.

43
    Jedna z ostatnich szans Polonii Bytom na odrobienie strat do przeciwnika w pierwszej połowie spotkania.

42
    Piłka przyznana zawodnikom Polonii Bytom na wysokości pola karnego przeciwnika.

41
    Brakuje dokładności Dawidowi Wolnemu. Ponownie pudło napastnika Polonii Bytom na zakończenie kombinacyjnego ataku drugoligowca z województwa śląskiego.

40
    Pozostało pięć minut regulaminowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

39
    Krystian Puton starał się pokonać bramkarza Polonii Bytom uderzeniem zza pola karnego, jednak skończyło się na trafieniu w defensora.

38
    Spokojne rozegranie podopiecznych Mikołaja Raczyńskiego.

36
    Niebezpiecznie zaatakowali gospodarze. Piłka krążyła między nimi szybko i stworzyli oni przewagę liczebną na skrzydle. Po dośrodkowaniu w ostatnim momencie uratowali się rywale. Pachniało groźnym strzałem.

35
    Wisła Puławy stara się ponownie uspokoić sytuację na własnej połowie boiska.

34
    Pierwsza odpowiedź Polonii Bytom na gola przeciwnika. Dawid Wolny nie przymierzył do bramki Oskara Mielcarza po niedokładnym wyekspediowaniu piłki przez Radosława Sewerysia!

32
    Rozsądnie w obronie puławianie po zdobyciu prowadzenia.

31
    Jeszcze jedna niebezpieczna akcja przeprowadzona przez Mateusza Klichowicza.

30
    Gola strzelił ŁUKASZ WIECH!

Wisła Puławy zdobyła prowadzenie na zakończenie drugiego kwadransa. Nieco szczęśliwe wykonanie rzutu rożnego przez przyjezdnych. Po groźnym dośrodkowaniu Krystiana Putona było strącenie Piotra Giela. Piłka, przed lądowaniem w siatce, odbiła się jeszcze od defensora Polonii Bytom, a także od Łukasza Wiecha. Puławianie cieszą się z zaliczki gola.

30
    Niebezpieczne zagranie Mateusza Klichowicza. Musiał mieć się na baczności bramkarz Polonii Bytom. Sparował on futbolówkę na górną siatkę.

29
    Wisła Puławy przypomina o sobie na połowie przeciwnika.

27
    Gra została już wznowiona, a piłka trafiła ponownie w posiadanie podopiecznych Łukasza Tomczyka.

26
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem.

25
    Kolejne uderzenie zawodnika Polonii Bytom prosto w perfekcyjnie ustawionego Oskara Mielcarza.

24
    Przewaga w posiadaniu piłki po stronie Polonii Bytom.

23
    Przewinienie na starającym się rozpędzić na lewej stronie boiska zawodniku Polonii Bytom. Nie przebierają w środkach przyjezdni.

22
    Pierwsza połowa spotkania praktycznie na półmetku.

21
    Gra przerwana z powodu przewinienia zawodnika atakującego w polu karnym puławian.

20
    Seria dośrodkowań w kierunku bramki Oskara Mielcarza.

19
    Krążyła piłka po obwodzie pola karnego. Atakująca drużyna nie znalazła sposobu na wykreowanie sytuacji podbramkowej i wkrótce została złapana przez przeciwnika. Faul i po nim krótka przerwa spowodowana urazem.

18
    Zdecydowana reakcja sędziego na przewinienie w centrum boiska, jednak bez kartonika.

17
    Spokojne rozegranie zawodników Polonii Bytom z wykorzystaniem własnego bramkarza.

16
    Bezbramkowy kwadrans otwierający spotkanie.

15
    Adrian Piekarski nie sprawił dużego problemu Oskarowi Mielarzowi swoim uderzeniem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

13
    Mateusz Klichowicz sfaulował przeciwnika broniącego po wtargnięciu w pole karne.

12
    Wymiana podań na prawej stronie boiska zakończyła się dośrodkowaniem. Powstrzymanie długo szybującej i głęboko zagranej piłki nie stanowiło problemu dla skoncentrowanego bramkarza.

11
    Spokojne rozegranie piłki.

10
    Piłka przyznana gościom z powodu spalonego Kamila Wojtyry.

9
    Akcja Polonii Bytom zakończona płaskim uderzeniem Kamila Wojtyry. Napastnik nie pokonał pilnującego bliższego słupka Oskara Mielcarza.

8
    Nieudana próba przedostania się pod bramkę Oskara Mielcarza z wykorzystaniem zawodnika ustawionego na prawej stronie boiska.

6
    Lucjan Zieliński nie zmieścił się w boisku ze swoim indywidualnym rajdem.

5
    Jeszcze niewykorzystana szansa na strzelenie gola z rzutu rożnego.

4
    Rewelacyjna szansa na gola Wisły Puławy. Nie ma trafienia żadnego z napastników. Uderzenie Piotra Giela zatrzymało się na słupku, a dobitka Mateusza Klichowicza została ofiarnie zablokowana wślizgiem.

2
    Wrzut z autu na wysokości koła środkowego przyznany gospodarzom.

1
    Mecz rozpoczęty.

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania.

Wyjściowe składy:

Polonia Bytom: Szymkowiak – Cichocki, Piekarski, Farbiszewski, Szmigiel, Ściślak, Gajda, Romanowski, Wojtyra, Zieliński, Wolny.

Zmiany: Hajduk – Żagiel, Pochcioł, Krzemień, Stefański, Steblecki, Brzozowski, Konieczny.
    Trener: Łukasz Tomczyk

Wisła Puławy: Mielcarz – Seweryś, Wiech, Skałecki, Kaczorowski, Kargulewicz, Ponce Garcia, Puton, Bortniczuk, Giel, Klichowicz.

Zmiany: Łakota – Kumoch, Janicki, Nojszewski, Tkocz, Kołtański, Flak, Kosior, Noiszewski.
    Trener: Mikołaj Raczyński

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).
    Ustawienie Polonii Bytom.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu II ligi w Bytomiu. Przeciwnikiem Polonii będzie Wisła Puławy. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 19:10.
    Przygotowania Polonii Bytom
    Wisła powalczy na wyjeździe

Cześć! Mecz startuje o 19:10.

Gole: 48. Zieliński, 85. Wojtyra (kar.) – 30. Wiech, 82. Cichocki (swój)

Kartki:   51. Ściślak (BYT), 64. Stefański (BYT), 79. Żagiel (BYT) – 49. Skałecki (PUL), 90+3. Noiszewski (PUL)   90+1. Ściślak (BYT)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 9:2. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 6:5. Spalone: 1:0. Foule: 10:14.
    Polonia Bytom: Szymkowiak – Cichocki, Piekarski, Farbiszewski, Szmigiel, Ściślak, Gajda, Romanowski, Wojtyra, Zieliński (71. Steblecki), Wolny (46. Żagiel).

Wisła Puławy: Mielcarz – Seweryś, Wiech, Skałecki, Kaczorowski, Kargulewicz, Ponce Garcia (87. Flak), Puton (76. Kumoch), Bortniczuk (59. Noiszewski), Giel, Klichowicz.

Sędziowie: Damian Gawęcki (Kielce)