Hutnik – Stal S. W. 1:1 (koniec) | Polonia B. – Wisła Pu. 2:2 (koniec)
Polonia Bytom
2:2 (0:1)
Wisła Puławy
Niedziela 24.03.2024, 19:10 • Stadion im. Edwarda Szymkowiaka, Bytom • 2. Liga • 25. kolejka

Cześć! Mecz startuje o 19:10.
    Wisła powalczy na wyjeździe
    Przygotowania Polonii Bytom

Zapraszamy na relację na żywo z meczu II ligi w Bytomiu. Przeciwnikiem Polonii będzie Wisła Puławy. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 19:10.
    Ustawienie Polonii Bytom.

Wyjściowe składy:

Polonia Bytom: Szymkowiak – Cichocki, Piekarski, Farbiszewski, Szmigiel, Ściślak, Gajda, Romanowski, Wojtyra, Zieliński, Wolny.

Zmiany: Hajduk – Żagiel, Pochcioł, Krzemień, Stefański, Steblecki, Brzozowski, Konieczny.
    Trener: Łukasz Tomczyk

Wisła Puławy: Mielcarz – Seweryś, Wiech, Skałecki, Kaczorowski, Kargulewicz, Ponce Garcia, Puton, Bortniczuk, Giel, Klichowicz.

Zmiany: Łakota – Kumoch, Janicki, Nojszewski, Tkocz, Kołtański, Flak, Kosior, Noiszewski.
    Trener: Mikołaj Raczyński

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania.

1
    Mecz rozpoczęty.

2
    Wrzut z autu na wysokości koła środkowego przyznany gospodarzom.

4
    Rewelacyjna szansa na gola Wisły Puławy. Nie ma trafienia żadnego z napastników. Uderzenie Piotra Giela zatrzymało się na słupku, a dobitka Mateusza Klichowicza została ofiarnie zablokowana wślizgiem.

5
    Jeszcze niewykorzystana szansa na strzelenie gola z rzutu rożnego.

6
    Lucjan Zieliński nie zmieścił się w boisku ze swoim indywidualnym rajdem.

8
    Nieudana próba przedostania się pod bramkę Oskara Mielcarza z wykorzystaniem zawodnika ustawionego na prawej stronie boiska.

9
    Akcja Polonii Bytom zakończona płaskim uderzeniem Kamila Wojtyry. Napastnik nie pokonał pilnującego bliższego słupka Oskara Mielcarza.

10
    Piłka przyznana gościom z powodu spalonego Kamila Wojtyry.

11
    Spokojne rozegranie piłki.

12
    Wymiana podań na prawej stronie boiska zakończyła się dośrodkowaniem. Powstrzymanie długo szybującej i głęboko zagranej piłki nie stanowiło problemu dla skoncentrowanego bramkarza.

13
    Mateusz Klichowicz sfaulował przeciwnika broniącego po wtargnięciu w pole karne.

15
    Adrian Piekarski nie sprawił dużego problemu Oskarowi Mielarzowi swoim uderzeniem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

16
    Bezbramkowy kwadrans otwierający spotkanie.

17
    Spokojne rozegranie zawodników Polonii Bytom z wykorzystaniem własnego bramkarza.

18
    Zdecydowana reakcja sędziego na przewinienie w centrum boiska, jednak bez kartonika.

19
    Krążyła piłka po obwodzie pola karnego. Atakująca drużyna nie znalazła sposobu na wykreowanie sytuacji podbramkowej i wkrótce została złapana przez przeciwnika. Faul i po nim krótka przerwa spowodowana urazem.

20
    Seria dośrodkowań w kierunku bramki Oskara Mielcarza.

21
    Gra przerwana z powodu przewinienia zawodnika atakującego w polu karnym puławian.

22
    Pierwsza połowa spotkania praktycznie na półmetku.

23
    Przewinienie na starającym się rozpędzić na lewej stronie boiska zawodniku Polonii Bytom. Nie przebierają w środkach przyjezdni.

24
    Przewaga w posiadaniu piłki po stronie Polonii Bytom.

25
    Kolejne uderzenie zawodnika Polonii Bytom prosto w perfekcyjnie ustawionego Oskara Mielcarza.

26
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem.

27
    Gra została już wznowiona, a piłka trafiła ponownie w posiadanie podopiecznych Łukasza Tomczyka.

29
    Wisła Puławy przypomina o sobie na połowie przeciwnika.

30
    Niebezpieczne zagranie Mateusza Klichowicza. Musiał mieć się na baczności bramkarz Polonii Bytom. Sparował on futbolówkę na górną siatkę.

30
    Gol dla Wisły Puławy!
    Gola strzelił ŁUKASZ WIECH!

Wisła Puławy zdobyła prowadzenie na zakończenie drugiego kwadransa. Nieco szczęśliwe wykonanie rzutu rożnego przez przyjezdnych. Po groźnym dośrodkowaniu Krystiana Putona było strącenie Piotra Giela. Piłka, przed lądowaniem w siatce, odbiła się jeszcze od defensora Polonii Bytom, a także od Łukasza Wiecha. Puławianie cieszą się z zaliczki gola.

31
    Jeszcze jedna niebezpieczna akcja przeprowadzona przez Mateusza Klichowicza.

32
    Rozsądnie w obronie puławianie po zdobyciu prowadzenia.

34
    Pierwsza odpowiedź Polonii Bytom na gola przeciwnika. Dawid Wolny nie przymierzył do bramki Oskara Mielcarza po niedokładnym wyekspediowaniu piłki przez Radosława Sewerysia!

35
    Wisła Puławy stara się ponownie uspokoić sytuację na własnej połowie boiska.

36
    Niebezpiecznie zaatakowali gospodarze. Piłka krążyła między nimi szybko i stworzyli oni przewagę liczebną na skrzydle. Po dośrodkowaniu w ostatnim momencie uratowali się rywale. Pachniało groźnym strzałem.

38
    Spokojne rozegranie podopiecznych Mikołaja Raczyńskiego.

39
    Krystian Puton starał się pokonać bramkarza Polonii Bytom uderzeniem zza pola karnego, jednak skończyło się na trafieniu w defensora.

40
    Pozostało pięć minut regulaminowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

41
    Brakuje dokładności Dawidowi Wolnemu. Ponownie pudło napastnika Polonii Bytom na zakończenie kombinacyjnego ataku drugoligowca z województwa śląskiego.

42
    Piłka przyznana zawodnikom Polonii Bytom na wysokości pola karnego przeciwnika.

43
    Jedna z ostatnich szans Polonii Bytom na odrobienie strat do przeciwnika w pierwszej połowie spotkania.

44
    Polonia Bytom od rzutu rożnego, pieczołowicie ustawiana piłka w pobliżu chorągiewki.

45
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dużo przypadku, ale nie ma gola! Oskar Mielcarz spisał się znakomicie po pierwszym w meczu strzale celnym Dawida Wolnego!

45
    Doliczona minuta.

45+1
    1. połowa zakończona.

Najlepszych okazji na wyrównanie nie wykorzystał Dawid Wolny. W dwóch sytuacjach napastnik strzelał niecelnie, a w 45. minucie co prawda uderzył celnie, ale Wisła została uratowana interwencją Oskara Mielcarza. Tym samym puławianie zabrali zaliczkę do szatni i mają wyciągnąć wnioski z ostrzeżeń od Polonii.

Czekamy na wznowienie spotkania po przerwie.
    Polonia musi gonić wynik!

Piłkarze powracają żwawym krokiem z szatni na boisko.

46
    2. połowa rozpoczęta.

46
    Polonia Bytom dokonuje zmiany:
    Wolny opuszcza boisko a pojawia się na nim Żagiel.

47
    Po zmianie personalnej Polonia Bytom próbuje szybko doprowadzić do remisu.

48
    Po dośrodkowaniu Lucjana Zielińskiego cała grupka zawodników Polonii Bytom miała szansę na wpakowanie piłki do bramki Oskara Mielcarza. Nie udało się to żadnemu z nich, a Kamil Wojtyra oddał zablokowane uderzenie.

48
    Gol dla Polonii!
    Gola strzelił LUCJAN ZIELIŃSKI!

W 48. minucie Polonia już nie ostrzegała, a doprowadziła do remisu 1:1. Gospodarze żwawo ruszyli do atakowania po przerwie, a Lucjan Zieliński przyczaił się za plecami obrońców Wisły Puławy i oddał strzał z bliska po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

49
    Przemysław Skałecki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na boku boiska.

50
    Wisła Puławy próbuje odzyskać równowagę w grze spokojnie wymieniając podania na własnej połowie boiska.

51
    Daniel Ściślak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

53
    Polonia Bytom nie ruszyła do kolejnych ataków po poprawieniu wyniku.

54
    Zbyt duży rozmach miało rozegranie miejscowych zawodników. Do zdobycia gola starali się wykorzystać prawe skrzydło, ale przeciwnik nie pozwolił na kontynuowanie ataku i kontrolowana przez niego piłka opuściła boisko.

55
    Piłka często zmienia właściciela w centrum boiska.

56
    Kamil Kargulewicz nie przebił się na boku boiska.

57
    Będzie za moment wejście pierwszego zmiennika w Wiśle Puławy.

59
    Wisła Puławy dokonuje zmiany:
    Bortniczuk opuszcza boisko a pojawia się na nim Noiszewski.

60
    Godzina spotkania za zespołami.

61
    Kolejna akcja ofensywna uskrzydlonego strzeleniem gola Lucjana Zielińskiego. Tym razem dośrodkowanie skrzydłowego pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

62
    Nieudana próba rozpędzenia się na boku boiska w wykonaniu Mateusza Klichowicza.

63
    Piłka po dośrodkowaniu spod chorągiewki została wybita przed linię pola karnego. Stamtąd uderzenie, ale raczej na uwolnienie. Szansa, że futbolówka zaliczy lądowanie w siatce była niewielka.

64
    Żółta kartka pokazana prawdopodobnie trenerowi motorycznemu Polonii Bytom, chociaż w pobliżu znajdowali się również zawodnicy rezerwowi.

64
    Patryk Stefański napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

65
    Mocne uderzenie Kamila Kargulewicza i piłka zatrzymała się po nim w bocznej siatce w bramce Polonii Bytom.

66
    Nieudane rozegranie zawodników z Bytomia i wznowienie od bramki zostało przyznane Oskarowi Mielcarzowi.

67
    Rozegranie Dumy Powiśla na lewej stronie boiska. Z kolei gospodarze skoncentrowani na pozycjach w obronie.

69
    Interweniował z powodzeniem w obronie Adrian Piekarski i strącenie piłki nie zagroziło Polonii Bytom.

70
    Przerwa w grze spowodowana urazem Lucjana Zielińskiego.

71
    Zieliński opuszcza boisko a pojawia się na nim Steblecki.

72
    Pierwsza akcja drugoligowca z województwa śląskiego z wykorzystaniem niedawno wprowadzonego na boisko Sebastiana Stebleckiego.

73
    Odważna akcja zakończona strzałem celnym, jednak czujnie na swoim posterunku Oskar Mielcarz.

74
    Interweniowali puławianie po kolejnym dośrodkowaniu Sebastiana Stebleckiego.

75
    Pozostał jeszcze kwadrans regulaminowego czasu na rozstrzygnięcie spotkania.

76
    Przed momentem Kamil Wojtyra chciał zakończył akcję Polonii Bytom skutecznym strzałem. Nie udało się, a napastnik domagał się przyznania jego zespołowi rzutu karnego.

76
    Puton opuszcza boisko a pojawia się na nim Kumoch.

77
    Nieprzygotowane uderzenie zza pola karnego i piłka została odprowadzona wzrokiem poza boisko przez Oskara Mielcarza.

79
    Filip Żagiel napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Mateuszu Klichowiczu.

80
    Coraz mniej czasu pozostaje obu zespołom na zdobycie drugiej bramki.

81
    Wisła Puławy przypomniała o sobie w ofensywie i przyspieszyła na lewej stronie boiska. W efekcie korner dla podopiecznych Mikołaja Raczyńskiego.

82
    Gol samobójczy – MAKSYMILIAN CICHOCKI.

W 82. minucie przyspieszyła Wisła i raz jeszcze zmusiła zawodnika Polonii do wpakowania piłki do własnej siatki. Tym razem Maksymilian Cichocki nie poradził sobie z wykonaniem skutecznej interwencji po dośrodkowaniu na koniec indywidualnego rajdu Karola Noiszewskiego.

84
    Faul Przemysława Skałeckiego na Kamilu Wojtyrze, który przymierzył się do oddania strzału po dośrodkowaniu Filipa Żagla! Rzut karny!

85
    Kamil Wojtyra zabiera się za wykonanie wywalczonego przez siebie rzutu karnego.

85
    Gola z rzutu karnego zdobył KAMIL WOJTYRA.

W 85. minucie Kamil Wojtyra strzelił gola na 2:2 z wywalczonego przez siebie rzutu karnego. Sędzia Damian Gawęcki wskazał na 11. metr po przewinieniu Przemysława Skałeckiego, który ustawił się źle do dośrodkowania Filipa Żagla.

87
    Ponce Garcia opuszcza boisko a pojawia się na nim Flak.

88
    Po wymianie ciosów pozostało mało czasu na wbicie przeciwnikom trzeciego gola.

89
    Ile doliczy Damian Gawęcki?

90
    Doliczone pięć minut do regulaminowego czasu.

90+1
    Drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Daniel Ściślak (Polonia Bytom)! Ratował się faulem kilkanaście metrów od narożnika własnego pola karnego.

90+3
    Karol Noiszewski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+4
    Nieudana akcja Mateusza Klichowicza, a bramkarzowi osłabionego zespołu nie spieszyło się z ponownym wprowadzeniem piłki do grania.

90+6

Podział punktów w Bytomiu. Polonia dwukrotnie odpowiadała na gola przeciwnika i ostatecznie konfrontacja zakończyła się wynikiem 2:2.

Posiadanie piłki: 53% : 47%.
    Strzały celne: 9:2.
    Strzały niecelne: 4:5.
    Rzuty rożne: 6:5.
    Spalone: 1:0.
    Foule: 10:14.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:09:36)

Gole: 48. Zieliński, 85. Wojtyra (kar.) – 30. Wiech, 82. Cichocki (swój)

Kartki:   51. Ściślak (BYT), 64. Stefański (BYT), 79. Żagiel (BYT) – 49. Skałecki (PUL), 90+3. Noiszewski (PUL)   90+1. Ściślak (BYT)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 9:2. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 6:5. Spalone: 1:0. Foule: 10:14.
    Polonia Bytom: Szymkowiak – Cichocki, Piekarski, Farbiszewski, Szmigiel, Ściślak, Gajda, Romanowski, Wojtyra, Zieliński (71. Steblecki), Wolny (46. Żagiel).

Wisła Puławy: Mielcarz – Seweryś, Wiech, Skałecki, Kaczorowski, Kargulewicz, Ponce Garcia (87. Flak), Puton (76. Kumoch), Bortniczuk (59. Noiszewski), Giel, Klichowicz.

Sędziowie: Damian Gawęcki (Kielce)