Cracovia – ŁKS 2:2 (koniec) | Radomiak – Raków 2:1 (koniec)
Cracovia
2:2 (1:0)
ŁKS Łódź
Piątek 05.04.2024, 18:00 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • 27. kolejka

Cześć! Mecz startuje o 18:00.

Wyjściowe składy:

Cracovia: Hrosso – Skovgaard, Hoskonen, Bitri – Ólafsson, Knap, Sokołowski, Kakabadze – Makuch, Källman, Rakoczy.
    Zmiany: Madejski – Bochnak, Glik, Jaroszyński, Kolec, Maigaard, Oshima, Rapa, Rózga.

ŁKS Łódź: Arndt – Dankowski, Gülen, Mammadov, Durmisi – Mokrzycki, Tejan, Ramirez, Hoti, Balić – Janczukowicz.
    Zmiany: Kołba – Flis, Głowacki, Jurić, Koprowski, Młynarczyk, Rostami, Szeliga.

2
    Próba szybkiego ataku łodzian, ale dogranie do przodu w kierunku Janczukowicza nieco za mocne i strata!

3
    Ależ było groźnie! Balić na lewej stronie, minął rywala i zgrywa do Hotiego! Ten potężnie uderza, ale Lukas Hrosso broni! Korner!
    3.

3
    Mokrzycki z rzutu rożnego w pole karne, ale Hrosso oddala zagrożenie!

4
    Jak na razie to łodzianie są stroną dominującą w tym meczu!

4
    Kay Tejan na prawej stronie, próbuje dośrodkować, ale w defensywie rywale!

4
    Po chwili jeszcze Kamil Dankowski z prawej strony w pole karne, gdzie na przedpolu pewnie wyłapuje piłkę Hrosso.

5
    Wysoki pressing od samego początku stosują gracze przyjezdnych!

6
    Kolejna groźna akcja gości, Ramirez w pole karne rywala, ale na przedpolu udanie interweniuje ponownie Hrosso!

7
    Dogranie od Ramireza na prawą stronę do Tejana, ale ciut za mocne. Grę od bramki wznowi Hrosso!

7
    Wciąż wyraźna dominacja łodzian, krakowianie jakby zaskoczeni grą rywala.

8
    Tym razem faulowany jeden z krakowian na 45 metrze od bramki, będzie wrzutka w pole karne!

8
    Dośrodkowanie w pole karne rywala w wykonaniu Rakoczego, ale bardzo nieudane.

9
    Znakomite, prostopadłe podanie od Ramireza, w kierunku Dankowskiego na prawe skrzydło, ale ten na ofsajdzie.

10
    Wciąż to łodzianie w ataku pozycyjnym, krakowianie próbują atakować pressingiem, ale niewiele z tego wynika.

11
    Teraz trochę więcej walki w środkowej części boiska. Naprzemiennie w ataku gracze obu zespołów.

12
    Będzie korner dla łodzian!

13
    Mokrzycki w pole karne rywala, ale to dośrodkowanie wybite przez zawodników gospodarzy.

14
    Rakoczy wpada w pole karne z lewej strony boiska, ale zostaje powstrzymany wślizgiem! Bez faulu!

15
    Troszkę wyrównała nam się gra w tym spotkaniu i lekko siadło tempo.

16
    Niecelne podanie od Sokołowskiego w kierunku Makucha. Piłka w dłoniach Arndta!

17
    Makuch ze skrzydła w pole karne rywala, gdzie jednak żaden z jego kolegów nie dochodzi do piłki.

18
    Łodzianie zaczęli lekko się gubić w ataku. Cracovia zaczyna przejmować inicjatywę.

19
    Gol dla Cracovii!
    Zabójcza kontra gospodarzy! Rakoczy w pole karne rywala, gdzie Makuch nie trafia w piłkę, ale ta spada pod nogami BENJAMINA KÄLLMANA, który pewnym strzałem przy słupku trafia do siatki!
    19. Benjamin KÄLLMAN - 1:0

21
    Gospodarze poczuli się wyraźnie pewniej! Krakowianie atakują wysokim pressingiem na połowie rywala!

23
    Łodzianie lekko osiedli na siłach. Cracovia przeważa i atakuje na połowie rywala.

24
    Teraz znów nieco więcej walki w środkowej części boiska.

24
    Ruszył w kontrze Kallman, ale Dankowski wślizgiem powstrzymuje rywala!

25
    Husein Balić w akcji na lewej stronie, ale dobry powrót do defensywy zalicza Otar Kakabadze.

26
    Akcja łodzian na prawej stronie, dzięki temu goście będą mieli korner.

26
    Centra w szesnastkę, ale Cracovia jeszcze raz wybija na rzut rożny.

27
    Krótkie rozegranie i po chwili centra na Mammadova, ten oddaje strzał, ale wprost w czujnego Hrosso!

27
    Żółtą kartką upomniany Piotr Janczukowicz (ŁKS Łódź).

28
    Teraz łodzianie w ataku, szukają centry z prawej strony, w końcu Ramirez uderza z dystansu, ale zostaje zblokowany.

29
    Kay Tejan z prawej strony w pole karne rywala, ale piłka trafia pod nogi Hrosso.

30
    Trzeba przyznać, że łodzianie spisują się całkiem dobrze. Sporo przeszkadzają krakowianom w konstruowaniu akcji!

31
    Żółtą kartką upomniany Patryk Sokołowski (Cracovia).

32
    Rzut wolny dla gości, wrzutka w pole karne w kierunku Janczukowicza, ale ten nie zdołał opanować piłki.

33
    Rakoczy w indywidualnej akcji wpada w pole karne, ale w ostatniej chwili zostaje przyblokowany! Korner.

34
    Rakoczy w pole karne, ale goście na chwilę wybijają. Do piłki dopada Davíd Kristján Ólafsson i uderza z dystansu, ale wysoko nad poprzeczką.

36
    Balić decyduje się na strzał na bramkę rywala z dystansu, ale obok słupka!

37
    Teraz troszkę siadło nam tempo tego meczu.

38
    Kolejny rzut wolny dla gości, centra w pole karne, ale krakowianie dobrze oddalają zagrożenie.

39
    Trwa napór na bramkę krakowian, ale w gospodarze spisują się jak na razie bardzo dobrze w obronie!

40
    Cracovia zamknięta na własnej połowie!

41
    Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, ale arbiter dostrzega faul w ofensywie.

43
    Kolejny rzut wolny dla łodzian z okolic pola karnego.

43
    Engjëll Hoti potrzebuje jeszcze pomocy medyków.

45
    Michał Mokrzycki z rzutu wolnego w pole karne rywala, ale ostatecznie piłka w dłoniach Hrosso!

45
    Wysokim pressingiem atakują łodzianie!

45+1
    Arbiter dorzuca 2 minuty!

45+2
    1. połowa zakończona.

Pierwsza połowa to przewaga łodzian, ale to krakowianie prowadzą 1:0! Czeka nas ciekawe 45 minut!

46
    2. połowa rozpoczęta.

47
    Żółtą kartką upomniany Andreas Skovgaard (Cracovia).

48
    Rzut wolny dla gości, krótkie rozegranie, ale niewiele z tego wynika.

50
    Jak na razie sporo spokoju i walki w środku pola.

51
    Sokołowski ze środka na skrzydło, ale nieco za mocno. Od autu rozpoczną łodzianie.

51
    Benjamin Källman tym razem fauluje w ataku.

52
    Będzie korner dla krakowian.

53
    Davíd Kristján Ólafsson z rzutu rożnego w pole karne, ale Rahil Mammadov w defensywie.

54
    Sporo niedokładności w grze obu zespołów w drugiej połowie.

55
    Krakowianie budują atak pozycyjny na połowie rywala.

56
    Druga połowa jak na razie bardzo spokojna. Dużo walki w środku pola

57
    Akcja łodzian na lewej tronie, dośrodkowanie w pole karne, ale piłka w dłoniach Hrossol

58
    Żółtą kartką upomniany Michał Rakoczy (Cracovia).

58
    Krakowianie w akcji na lewej stronie, ale do defensywy wracają łodzianie.

59
    Będzie korner dla łodzian.

60
    Wrzutka w pole karne i Rahil Mammadov uderza głową, ale wprost w bramkarza!

61
    Naprzemiennie w ataku gracze obu zespołów.

61
    Żółtą kartką upomniany Arttu Hoskonen (Cracovia).

62
    Cracovia dokonuje zmiany:
    Michał Rakoczy opuszcza boisko a pojawia się na nim Mikkel Maigaard.

63
    Łodzianie teraz na połowie rywala, ale krakowianie w defensywie.

65
    Akcja na skrzydle krakowian, zgranie przed bramkę ale łodzianie w obronie.

66
    Tempo nie jest zbyt porywające w tej drugiej połowie.

66
    Ramirez z lewej strony w pole karne rywala, podaje do Hotiego, ten strzela, ale zostaje zblokowany.

68
    Piotr Janczukowicz wpada w pole karne, ale upada! Bez faulu!

68
    Jeszcze trwa analiza VAR!

69
    Arbiter podejdzie do monitora.

70
    Dość długo trwa ta analiza, sporna sytuacja.

71
    I będzie rzut karny dla łodzian!

72
    Żółtą kartką upomniany Lukas Hrosso (Cracovia).

73
    Gol dla ŁKS-u!
    Do piłki ustawionej na 11 metrze podchodzi DANI RAMIREZ i pewnym strzałem pod poprzeczkę trafia!
    73. Dani RAMIREZ - 1:1

74
    Korner dla gospodarzy, wrzutka w pole i karne i spore zamieszanie, ale ostatecznie bez bramki!

75
    Trwa jeszcze analiza VAR czy nie było jakiegoś faulu.

76
    Gramy dalej nie było faulu!

77
    Wysoki pressing gospodarzy i OTAR KAKABADZE przejmuje piłkę, po chwili uderza zza pola karnego i nie daje szans bramkarzowi gości!
    77. Otar KAKABADZE - 2:1

78
    ŁKS Łódź dokonuje zmiany:
    Engjëll Hoti opuszcza boisko a pojawia się na nim Stipe Jurić.

79
    Piotr Janczukowicz opuszcza boisko a pojawia się na nim Antoni Młynarczyk.

80
    Łodzianie mocno ruszyli do ataku!

83
    Benjamin Källman uderza z ostrego kąta, ale świetnie na linii bramkowej Dawid Arndt!

84
    Knap z rzutu rożnego w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie oddaje strzału!

86
    Patryk Makuch uderza z bramek strony, ale znów Dawid Arndt broni!

87

Mamy remis! Dogranie w pole karne do STIPE JURICIA, który pewnym strzałem obok Hrosso trafia!
    87. Stipe JURIĆ - 2:2

88
    Husein Balić opuszcza boisko a pojawia się na nim Bartosz Szeliga.

89
    Patryk Makuch opuszcza boisko a pojawia się na nim Filip Rózga.

89
    Karol Knap opuszcza boisko a pojawia się na nim Takuto Oshima.

90+1
    Arbiter dorzuca 7 minut.

90+4
    Mikkel Maigaard uderzył zza pola karnego, ale interweniuje bramkarz gości.

90+6
    Davíd Kristján Ólafsson w pole karne, ale interweniuje Arndt!

90+7

Koniec! Bardzo ciekawa druga połowa i podział punktów! W drugiej połowie było emocji co nie miara! (19:57:18)

Piotr Grabowski

Gole: 19. Källman, 77. Kakabadze – 73. Ramirez (kar.), 87. Jurić

Kartki:   31. Sokołowski (CRA), 47. Skovgaard (CRA), 58. Rakoczy (CRA), 61. Hoskonen (CRA), 72. Hrosso (CRA) – 27. Janczukowicz (LKS)

Posiadanie piłki: 41 % : 59 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 15:7. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 1:1. Foule: 17:9.
    Cracovia: Hrosso – Skovgaard, Hoskonen, Bitri – Ólafsson, Knap (89. Oshima), Sokołowski, Kakabadze – Makuch (89. Rózga), Källman, Rakoczy (62. Maigaard).
    Zmiany: Madejski – Bochnak, Glik, Jaroszyński, Kolec, Rapa.

ŁKS Łódź: Arndt – Dankowski, Gülen, Mammadov, Durmisi – Mokrzycki, Tejan, Ramirez, Hoti (78. Jurić), Balić (88. Szeliga) – Janczukowicz (79. Młynarczyk).
    Zmiany: Kołba – Flis, Głowacki, Koprowski, Rostami.

Sędziowie: Marcin Kochanek
    Sędziowie boczni: Arkadiusz Kamil Wójcik oraz Maciej Kosarzecki