Olimpia E. – ŁKS II 1:3 (koniec) | Skra – Zagłębie II 2:1 (koniec) | Kotwica – Pogoń Sdl. 2:2 (koniec)
Skra Częstochowa
2:1 (1:0)
Zagłębie II Lubin
Piątek 05.04.2024, 19:00 • Stolzle Stadion, Częstochowa • 2. Liga • 27. kolejka

Cześć! Mecz startuje o 19:00.

Wyjściowe składy:

Skra Częstochowa: Rajczykowski – Kucharczyk P., Łabojko, Mas, Winciersz, Kucharczyk O., Wypart, Kaczmarek, Sajdak, Kołodziejczyk, Kubik
    Zmiany: Gajda – Gzieło, Bartosiak, Grzelka, Maćkowiak, Matyja, Ławrynowicz, Dzięgielewski, Nawrocki
    Trener: Konrad Gerega

Zagłębie II Lubin: Weirauch – Orlikowski, Sochań, Lepczyński, Karasiński, Kocaba, Kruszelnicki, Kolan, Szafranek, Dziewiatowski, Reguła

1
    Pierwszy niecelny strzał na bramkę Rajczykowskiego.

2
    Pozycyjny atak gości.

3
    Pozycyjny atak Akademii Zagłębia.

4
    Akcja gości skasowana czterdzieści metrów od bramki przeciwnika.

5
    Długi przerzut do wbiegającego w pole karne Lepczyńskiego, zawodnik gości zdołał oddać strzał, który jednak był bardzo niecelny.

5
    Dobra piłka do niepilnowanego na prawym skrzydle Kruszelnickiego, który mimo asysty obrońców Skry zbiega na dwunasty metr w pole karne i oddaje strzał – ofiarny wślizg Oliwiera Kucharczyka przecina tor lotu piłki zmierzającej w światło bramki!

6
    Małe spięcie miedzy Karasińskim a ławką rezerwowych Skry, sędzia upomina zawodnika gości ustnie.

8
    Skra w ataku, najpierw dobre dośrodkowanie Łabojki, piłka wybita poza jedenasty metr. Po chwili niecelny strzał na bramkę Weiraucha.

10
    Na spalonym Winciersz.

11
    Okres walki obu drużyn w środku boiska.

11
    Niecelny strzał na bramkę Kołodziejczyka.

13
    Zbiegł z prawej strony w pole karne Kruszelnicki, oddał niecelny strzał na bramkę Rajczykowskiego.

13
    Zbyt mocne długie podanie do będącego na lewej stronie Karasińskiego.

14
    Faulowany na własnej połowie Tobiasz Kubik.

15
    Wysoki pressing gości. Akcja miejscowych przerwana faulem Kubika.

16
    Ze spadającej tuż przed polem karnym postanowił uderzyć Kubik – Weirauch z dużym trudem broni strzał!

18
    Gol dla Skry!

Rzut rożny dla Skry: przy dośrodkowaniu z prawej strony w pole karne piłka lekko trącona została wybita głową z linii bramkowej przez Lepszyński. Po chwili powtórka dośrodkowania, tym razem z lewej strony i kąśliwy strzał PAWŁA KUCHARCZYKA daje prowadzenie Skrze!

21
    Przy własnym polu karnym faulowany był Kucharczyk.

22
    Przy linii środkowej faulowany był zawodnik Akademii Zagłębia.

23
    Kruszelnicki faulowany 25 metrów od bramki Rajczykowskiego. Goście będą mieli dobrą okazję na strzał.

24
    Poszkodowany sam chciał wymierzyć sprawiedliwość, uderzył z rzutu wolnego prosto w mur.

25
    Rzut rożny dla gości, po dośrodkowaniu w pole karne piłkę wybijają poza jego obręb gospodarcze.

27
    Rzut różny dla Skry: krótkie rozegranie, dośrodkowanie na czternasty metr bez korzyści dla miejscowych.

28
    Pozycyjny atak Skry.

29
    Atak Zagłębia zakończony na linii bocznej pola karnego, Lepczyński nie zdołał opanować piłki.

30
    Indywidualna akcja Kaczmarka, który decyduje się na uderzenie z okolic dwudziestego metra – łapie piłkę bramkarz gości.

31
    Dziewiatowski fauluje Kubika tuż przed polem karnym Skry.

32
    Lekko zaostrzyła się gra, na środku pola gry faulowany Kolan.

33
    Długa, pozycyjna akcja gości.

34
    Ręka po uderzeniu Dziewiatowskiego na bramkę gospodarzy: sędzia nie gwiżdże jedenastki, była ułożona przy ciele, w naturalny sposób.

35
    Uderzenie Reguły zablokowane przez Kubika. Rzut rożny dla gości – dośrodkowanie wybite poza pole karne.

36
    Na spalonym trzech zawodników gości..

38
    Żółtą kartką upomniany Orlikowski (Zagłębie II Lubin).

Zawodnik gości ukarany za przerwanie niezgodnie z przepisami groźnie zapowiadającego się kontrataku.

39
    Uderzenie Kołodziejczyka na bramkę gości przecięte przez zawodnika Akademii Zagłębia.

40
    Na spalonym zawodnik Skry.

42
    Strata piłki na własnej połowie – w pole karne Zagłębia wbiega Winciersz, próbuje uderzyć z ostrego kąta – strzał zablokowany.

43

43
    Zderzyli się w polu karnym Rajczykowski z Kruszelnickim – gwizdek sędziego najpierw milczał, po sygnalizacji asystenta rzut wolny dla miejscowych.

45
    Doliczona jedna minuta.

45+1
    Kubik faulowany na własnej połowie.

45+1
    1. połowa zakończona.

Po pierwszej połowie Skra Częstochowa po bramce z 18 minuty Pawła Kucharczyka prowadzi z Zagłębiem II Lubin 1:0.

46
    2. połowa rozpoczęta.

46
    Zagłębie II Lubin dokonuje zmiany:
    Orlikowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Kizyma.

47
    Pierwszy faul w drugiej połowie spotkania.

48
    Wysoki pressing i Skra odzyskuje piłkę na połowie gości.

49
    Faulowany zawodnik gości około 40 metrów od bramki przeciwnika.

50
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego mija o kilka metrów bramkę Rajczykowskiego.

51
    Kaczmarek przejął piłkę tuż przed linią pola karnego przeciwnika, wbiegł w jego obręb i stracił ją naciskany przez przeciwnika.

54
    Akcja Skry lewą stroną boiska, piłka wycofana wprost pod nogi przeciwnika.

55
    Kizyma uderza na bramkę sprzed pola karnego – strzał zablokowany. Ławka rezerwowych gości widziała w tym bloku rękę w polu karnym zawodnika Skry. Protestowali w nieprzepisowy sposób, sędzia ukarał jednego z członków sztabu żółtym kartonikiem.

56
    Uderzenie z dystansu Kruszelnickiego z trudem broni Rajczykowski!

57
    Rzut karny dla gości – faul w polu karnym. Winowajcą Wypart.

58
    Gol dla Zagłębia!
    Wyczuł intencję WOJCIECHA SZAFRANKA bramkarz gospodarzy, ale piłka przeleciała tuż nad jego rękawicą!

59
    Skra Częstochowa dokonuje zmiany:
    Kaczmarek opuszcza boisko a pojawia się na nim Maćkowiak.

59
    Łabojko opuszcza boisko a pojawia się na nim Ławrynowicz.

61
    Goście w ataku, chcą iść za ciosem.

62
    Mas uderza z 25 metrów, Weirauch z łatwością broni.

64

65
    Rzut wolny na wysokości pola karnego gości wykonywany przez Skrę: piłka wrzucona w pole karne po interwencji jednego z zawodników Zagłębia wychodzi na aut z drugiej strony boiska.

66
    Dwa strzały na bramkę gości i oba zablokowane.

67
    Dziewiatowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Terlecki.

67
    O. Kucharczyk opuszcza boisko a pojawia się na nim Bartosiak.

69
    Szybka akcja Skry lewą stroną, piłka przekroczyła linię boczną boiska.

70
    Faul w ataku zawodnika Skry.

71
    Niecelne uderzenie Kołodziejczyka sprzed pola karnego.

72
    Dośrodkowanie w pole karne Kolana i gwizdek sędziego: spalony.

73
    Wysoki pressing gości zmusza Skrę do zagrania długiej piłki, poprzez co gospodarze tracą futbolówkę.

75
    Dośrodkowanie Kolana i strzał głową na bramkę – łapie piłkę Rajczykowski.

76
    Zablokowane uderzenie Kocaby.

77
    Mas opuszcza boisko a pojawia się na nim Grzelka.

78
    Reguła opuszcza boisko a pojawia się na nim Kubacki.

79
    Spadło tempo gry.

81
    Przy linii środkowej faulowany był Kubik. Mija chwila i znów faul na Kubiku, tym razem w okolicy narożnika pola karnego.

82
    Żółtą kartką upomniany Karasiński (Zagłębie II Lubin).

83
    Dośrodkowanie Sajdaka na piąty metr, piłka wybita na rzut rożny.

84
    Radzą sobie z dośrodkowaniem po rzucie rożnym zawodnicy gości.

84
    Akcja Skry, kilka szybkich podań i nie opanował piłki w polu karnym Kubik.

84
    Szafranek opuszcza boisko a pojawia się na nim Ratajczyk.

85
    Faul na Kubiku tuż przed linią pola karnego.

86
    Uderzenie Sajdaka w narożnik bramki – broni z trudem Weirauch!

88
    Żółta kartka dla trenera gości.

89
    Dośrodkowanie Kołodziejczyka w pole karne wybite przez obronę gości.

90
    Dośrodkowanie w pole karne, piłka spada na prawej stronie pola karnego pod nogi niepilnowanego kapitana Skry PRZEMYSŁAWA SAJDAKA, który po przyjęciu piłki uderza i wyprowadza ponownie Skrę na prowadzenie!

90
    3 minuty nadziei dla Akademii Zagłębia.

90+2
    Żółtą kartką upomniany Kruszelnicki (Zagłębie II Lubin).

Kolejna kartka dla członka sztabu szkoleniowego gości.

90+3
    Żółtą kartką upomniany Kolan (Zagłębie II Lubin).

90+3
    Upadł w polu karnym przeciwnika Kubik – gwizdek sędziego milczy.

90+4
    Żółtą kartką upomniany Winciersz (Skra Częstochowa).

90+5
    Tylko boczna siatka po uderzeniu zawodnika gości.

90+5

Cztery żółte kartki w doliczonym czasie gry, w trym jedna dla członka sztabu szkoleniowego gości, małe przepychanki nie zmieniły końcowego wyniku. Skra decydujący cios w postaci bramki Sajdaka zadaje w 90 minucie, trzy punkty zostają w Częstochowie.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas. Relację przeprowadził Jan Starzomski. (20:54:03)