Rosja – Izrael 3:1 (koniec) | Litwa – Liechtenstein 2:0 (koniec) | Armenia – Dania 0:1 (koniec)
Kazachstan – Szwecja 0:1 (koniec) | Gruzja – Finlandia 0:1 (koniec) | Norwegia – Szwajcaria 0:2 (koniec)
Rumunia – Turcja 0:2 (koniec) | Malta – Bułgaria 1:2 (koniec) | Luksemburg – Irlandia Północna 3:2 (koniec)
Słowacja – Bośnia i Herc. 1:2 (koniec) | Cypr – Słowenia 0:2 (koniec) | Andora – Holandia 0:2 (koniec)
Węgry – Estonia 5:1 (koniec) | Macedonia Płn. – Szkocja 1:2 (koniec) | Walia. – Serbia 0:3 (koniec)
Włochy – Czechy 2:1 (koniec) | Austria – Irlandia 1:0 (koniec) | San Marino – Polska 1:5 (koniec)
Ukraina – Anglia 0:0 (koniec) | Grecja – Lotwa 1:0 (koniec) | W-y Owcze – Niemcy 0:3 (koniec)
Białoruś – Francja 2:4 (koniec) | Islandia – Albania 2:1 (koniec)
Macedonia Północna
1:2 (0:0)
Szkocja
Wtorek 10.09.2013, 20:30 • Nacionalna Arena Filip II Makedonski (Skopje) • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia innych relacji sportowych na Lajfy.com. Dobranoc. (22:41:48)

Graczem meczu według Lajfy.com był Ikechi Anya, zdobywca pierwszej bramki dla Szkocji.

Szkocja wygrywa w Skopje 2:1 z Macedonią. Nie był to zbyt ciekawy mecz, szczególnie w pierwszej połowie. W drugiej części spotkania obydwa zespoły grały już lepiej i częściej gościły większą ilością zawodników na połowach rywali.

90+3
    Piękna akcja Szkocji. Wallace wbiegł w pole karne, wyprzedził obrońce i uderzył tuż obok bramki.

90+2
    Anya zdobywa cenne sekundy dla swojego zespołu.

90+1
    Małe zamieszanie pod bramką Szkocji, ale wszystko szybko wyjaśniają defensorzy gości.

90
    Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Kostovski z główki obok bramki.

88
    Gol dla Szkocji!

Do piłki ustawionej kilka metrów przed polem karnym podchodzi SHAUN MALONEY i pięknym uderzeniem w samo okienko ponownie wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie.

87
    Sikov za ten faul ukarany żółtą kartką.

87
    McArthur pięknie drybluje i jest faulowany tuż przed polem karnym.

86
    Macedonia rzuciła się do przodu, ale Szkoci grają teraz wysoko i ciężko rozgrywać piłkę gospodarzom.

84
    Gol dla Macedonii!

Pandev zagrywa piłkę nad obrońcami Szkocji. Tam gdzie spada piłka znajduje się JOVAN KOSTOVSKI, który mija bramkarza i trafia do pustej bramki. Co za wejście młodego zawodnika na boisko. Dwie minuty i już gol.

82
    Zmiana w drużynie Macedonia: z boiska schodzi Jahovik, na boisku pojawia się Kostovski.

81
    Dośrodkowanie w pole karne Szkocji i pewna interwencja bramkarza.

80
    Zmiana w drużynie Szkocja: z boiska schodzi Whittaker, na boisku pojawia się Wallace.

79
    Ivanovski przejmuje wycofaną piłkę, ale uderza nad bramką.

79
    Zmiana w drużynie Szkocja: z boiska schodzi Bannan, na boisku pojawia się McArthur.

78
    Maloney sprytnie minął obrońcę w polu karnym i zdecydował się na strzał po ziemi. Piłka o centymetry minęła słupek!

75
    Jahović! Kopia zagrania z przed 2 minut, ale i tym razem Gilks świetnie broni.

73
    Szkoci bez problemu wybronili się podczas rzutu rożnego.

73
    Kontra gospodarzy, piłka wędruje na prawą stronę do Ivanovski'ego, który potężnie uderza na bramkę. Na niej świetnie spisuje się Gilks, który sparował piłkę na rzut rożny.

72
    Whittaker za opóźnianie gry również obejrzał żółtą kartkę.

72
    Stjepanovic ukarany żółtym kartonikiem.

70
    Tričkovski dostaje piłkę w polu karnym, odwraca się i uderza na bramkę Szkocji. Tam z problemami broni to uderzenie Gilks.

69
    Naismith zagrywa piłkę ręką. Chwilę wcześniej Maloney zagrał zbyt mocno do niepilnowanego Anya.

68
    Tričkovski niedokładnie zagrywa do Pandeva i Szkoci przejmują piłkę.

66
    Mulgrew ukarany żółtą kartką.

65
    Piłka w rękach Gilksa, po niedokładnym zagraniu Stjepanovica.

64
    Macedończycy bardzo długo rozgrywają piłkę, co nie podoba się publiczności zgromadzonej na stadionie w Skopje.

63
    Piłka wrzucona z narożnika boiska przeleciała nad głowami wszystkich zawodników znajdujących się w polu karnym.

62
    Rzut rożny dla Macedonii.

61
    Pandev źle dogrywa w pole karne. Piłka pada łupem bramkarza Szkocji.

59

Idealne podanie Browna w pole karne rywali. Tam IKECHI ANYA dochodzi do piłki i bez zastanowienia uderza po ziemi z bardzo ostrego kąta, obok zupełnie zaskoczonego bramkarza Macedonii. 1:0 dla Szkocji.

58
    Szybka kontra gospodarzy, wycofanie do Ivanovski'ego, który uderza z pierwszej na bramkę. Pika poleciała wysoko w górę, ale nie minęła linii bramkowej.

57
    Anya z narożnika pola karnego wysoko nad bramką.

57
    Zmiana w drużynie Macedonia: z boiska schodzi Trajkovski, na boisku pojawia się Ivanovski.

56
    Jahović dostał świetne podanie z głębi pola, ale źle przyją piłkę, którą wybili obrońcy.

54
    Szkoci przejęli piłkę na połowie gospodarzy, ale zamiast ruszyć szybko do przodu, goście zatrzymali się i poczekali aż wrócą Macedończycy.

52
    Ładna akcja gospodarzy, którzy grają o wiele lepiej niż w pierwszej połowie. Tym razem Jahović został wypchnięty z pola karnego.

51
    Prostopadłe podanie do Pandeva, ale bliżej do piłki zdecydowanie miał Gilks.

50
    Trajkovski świetnie miną obrońcę, ale chwilę potem wygraną mu ją spod nóg inny defensor gości.

48
    Długa piłka na Pandeva, który źle ją przyjmuje, po czym traci.

47
    Ładna klepka w strefie środkowej boiska wykonana przez Macedończyków. Piłka trafiła do Trajkovski, który wrzucił ją w pole karne, ale tam pierwsi przy piłce byli szkoccy obrońcy.

46
    Zmiana w drużynie Szkocja: z boiska schodzi Marshall, na boisku pojawia się Gilks.

46

Po bezbarwnej pierwszej połowie spotkania, w meczu Macedonii ze Szkocją mamy remis 0:0. Oglądaliśmy niewiele strzałów, mało składnych akcji i dopiero pod koniec mecz pachniało golem.

45
    Sędzia dolicza jedną minutę.

44
    Bardzo szybka kontra Macedonii, dwa podania od własnego pola karnego i Jahovik znalazł się przed Marshallem, jednak trafił tylko w boczną siatkę.

44
    Rzut rożny dla Szkocji, spore zamieszanie pod bramką gospodarzy, ale ostatecznie Pačovski nie musiał interweniować.

43
    Anya dostał piłkę po lewej stronie i zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Po pięknej interwencji bramkarza Macedonii piłka wyszła za bramkę.

42
    Zmiana w drużynie Macedonia: z boiska schodzi Babunski, na boisku pojawia się Tasevski.

41
    Georgievski wpadł w pole karne rywala, jednak zbyt daleko wypuścił sobie piłkę, by mógł zagrozić bramce Szkocji.

40
    Kolejne dośrodkowanie w pole karne Szkocji i tym razem piłkę wybijają obrońcy.

39
    Wydaje się że Hutton był faulowany przed polem karnym Macedonii, ale sędzia nie odgwizduje faulu.

37
    Marshall spokojnie łapie piłkę wrzuconą w jego pole karne.

36
    Anya zagrywa w pole bramkowe do Maloneya, ten nie może się odwrócić, więc odgrywa piłkę. Anya zbyt długo zbiera się do uderzenia i w końcu zostaje zablokowany.

35
    Macedonia ma olbrzymie problemy z utrzymaniem się przy piłce na połowie rywali.

33
    Anya zagrywa na obieg do Huttona, ten jednak posyła piłkę prosto w ręce bramkarza reprezentacji Macedonii.

32
    Ależ okazja Browna! Idealne podanie w tempo do pomocnika gości.Brown miał mnóstwo czasu na przerzucenie piłki nad Pačovskim, ale uderzył prosto w niego.

31
    Anya tym razem przegrywa pojedynek na lewej stronie.

30
    Strata Szkotów. Wydawał się że gospodarze za chwilę stworzą sobie świetną sytuację, ale Trajkovski zgubił piłkę.

29
    Maloney na spalonym.

28
    Korner dla Szkocji. Pika na dalszy słupek, tam najwyżej wyskakuje Hanley, lecz nie trafia w bramkę.

27
    Anya znów dobrze na lewej stronie. Pomocnik gości mija obrońcę, wycofuje po ziemi w okolice szesnastki, ale tam do piłki nie dochodzi Brown.

26
    W końcu dobra akcja Szkocji. Dośrodkowanie z lewej strony, do piłki dochodzi Naismith, ale przenosi ją nad bramką.

25
    Szybka kontra Szkocji, Anya mija obrońcę, ale źle dogrywa w pole karne.

24
    Słychać gwizdy na stadionie w Skopie, po tym jak piłkarze Macedonii długo rozgrywali piłkę w okolicach własnego pola karnego.

23
    Połowa pierwszych 45 minut za nami. Na razie oglądamy słaby mecz, bez żadnych ciekawych sytuacji po obu stronach.

22
    Maloney wykonuje rzut wolny z środka boiska. Piłkę po długim locie pewnie łapie Pačovski.

21
    Dośrodkowanie w pole karne Szkocji. Wysoka piłka, która długo leciał pada łupem Marshalla.

20
    Kolejna akcja Szkocji, na lewym skrzydle obrońcę Macedonii próbował mijać Anya, ale szybko stracił piłkę.

19
    Mulgrew zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów. Pika przeleciał dobre 10 metrów nad bramką. Fatalne uderzenie pomocnika reprezentacji Szkocji.

18
    Tym razem to Szkocja długo rozgrywa piłkę.

17
    Pandev główkuje w polu karnym, jednak zbyt lekko by zagrozić bramce gości. Marshall spokojnie łapie piłkę.

15
    Anya wrzuca piłkę w pole karne z lewej strony. Futbolówka dziwnie kozłuje w polu co powoduje minięcie się z nią nadbiegającego zawodnika w szkockim trykocie.

14
    Szybka akcja Szkotów. Anya zagrywa do Maloneya, a ten próbuje wycofać piłkę przed pole karne. Robi to niedokładnie i Szkocja traci piłkę.

12
    Bannan dośrodkowuje wprost w ręce Pačovski'ego.

12
    Hutton włączył się do akcji po prawej stronie i wywalczył rzut rożny.

11
    Brown próbował zagrywać prostopadłą piłkę do Maloneya, ale dobrze interweniował obrońca gospodarzy.

9
    Aktywny od początku spotkania Anya przegrywa pojedynek jeden na jedna z obrońca, po lewej stronie boiska.

8
    Brown chyba próbował uderzać z rzutu wolnego, ale zupełnie nie wyszedł mu ten stały fragment gry.

7
    Macedończycy stracili piłkę, do przodu ruszył Naismith i został sfaulowany. Noveski ma szczęście że nie obejrzał żółtej kartki.

6
    Macedonia długo rozgrywa piłkę starając się wciągnąć Szkotów na własną połowę.

5
    Naismith dostał trudną piłkę i od razu zdecydował się na strzał. Piłka przeleciała daleko od bramki.

4
    Kolejny rzut rożny. Tym razem piłka pada łupem Marshalla.

4
    Krótko rozegrany korner. Kilka podań i Szkoci znów wybijają piłkę za bramkę.

3
    Anya zaliczył dobry powrót w własne pole karne i gospodarze mają tylko rzut rożny.

2
    Pačovski spokojnie łapie piłkę po długim zagraniu obrońcy rywali.

2

1
    Anya ładnie przedzierał się lewa stroną.

1
    Szkoci rozpoczęli od środka.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Piłkarze obydwu zespołów już na murawie.

W pierwszym składzie Macedonii znajduje się Ostoja Stjepanovic – pomocnik Wisły Kraków.

Macedonia: Pačovski – Noveski, Shikov, Georgievski, Ristovski, Stjepanovic, Babunski, Pandev, Tričkovski, Jahović, Trajkovski

Szkocja: Marshall – Hutton, Whittaker, Mulgrew, Martin, Hanley, Brown, Bannan, Anya, Maloney, Naismith

Sędziowie: Fautrel – Gringore, Haquette.

Ciężko wskazać faworyta tego mecz. Wydaje się że większe szanse mają Macedończycy, którzy grają ostatnio lepiej od rywali, a do tego spotkanie odbędzie się na ich terenie. Początek relacji na Lajfy.com o 20:30.

Szkocja jest zdecydowanie największym rozczarowaniem w tej grupie. Szkoci zajmują ostatnie miejsce z tylko 5 punktami na koncie. Co ciekawe reprezentacja Szkocji jedyny mecz wygrała na wyjedzie z Chorwacją.

Macedonia ma 7 punktów i zajmuje 4 miejsce w tabeli grupy A. Oprócz pojedynku z Szkotami, Macedończyków czekają jeszcze mecze z Serbią i Walią.

Na stadionie im. Filipa II Macedońskiego spotkają się dwie drużyny z grupy A, w której sytuacja jest już w miarę klarowna. Na pierwszym miejscu znajduje się Belgia, która ma 5 punktów przewagi nad Chorwacją, a ta z kolei nie zostanie już doścignięta przez żaden inny zespół. Tak więc sprawa bezpośredniego awansu rozstrzygnie się między Chorwacją, a Belgią.

W wtorkowy wieczór czeka nas jedno z ostatnich spotkań z eliminacjami do Mistrzostw Świata w Brazylii. W Skopje dojedzie do pojedynku Macedonii z Szkocją.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.