Rosja – Izrael 3:1 (koniec) | Litwa – Liechtenstein 2:0 (koniec) | Armenia – Dania 0:1 (koniec)
Kazachstan – Szwecja 0:1 (koniec) | Gruzja – Finlandia 0:1 (koniec) | Norwegia – Szwajcaria 0:2 (koniec)
Rumunia – Turcja 0:2 (koniec) | Malta – Bułgaria 1:2 (koniec) | Luksemburg – Irlandia Północna 3:2 (koniec)
Słowacja – Bośnia i Herc. 1:2 (koniec) | Cypr – Słowenia 0:2 (koniec) | Andora – Holandia 0:2 (koniec)
Węgry – Estonia 5:1 (koniec) | Macedonia Płn. – Szkocja 1:2 (koniec) | Walia. – Serbia 0:3 (koniec)
Włochy – Czechy 2:1 (koniec) | Austria – Irlandia 1:0 (koniec) | San Marino – Polska 1:5 (koniec)
Ukraina – Anglia 0:0 (koniec) | Grecja – Lotwa 1:0 (koniec) | W-y Owcze – Niemcy 0:3 (koniec)
Białoruś – Francja 2:4 (koniec) | Islandia – Albania 2:1 (koniec)
Grecja
1:0 (0:0)
Lotwa
Wtorek 10.09.2013, 20:45 • Stadio Georgios Karaiskáki • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

Dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com! (22:41:08)

MVP spotkania wybieram zawodnika Grecji – Samarasa, który zaliczył dziś asystę i był bardzo aktywnym zawodnikiem na boisku.

Grecja dalej walczy o 1 miejsce w grupie G, a Łotwa tak jak już przed meczem, nie ma szans na awans. Rywale Greków – Bośniacy jeszcze w 70 minucie przegrywali 0:1, ale szybko odwrócili losy spotkania i wygrali mecz.

Sędzia kończy spotkanie grupy G, w którym oglądaliśmy dziś tylko 1 bramkę. Mecz pomiędzy Grecją, a Łotwą wygrywa ta pierwsza ekipa 1:0. Strzelcem bramki był Salpingidis. Grecy zasłużenie wygrali dzisiejsze spotkanie, byli zespołem lepszym i dominującym na boisku.

90+4
    Kontra Grecji zakończona strzałem z woleja, ale nad bramką!

90+4
    Dośrodkowanie Łotwy, ale dobrze obrona gospodarzy!

90+3
    Druga żółta kartka dla Katsouranisa i Grek wylatuje z boiska za powstrzymanie kontry gości! Szanse wyrównane, obie ekipy w 10!

90+2
    Świetna kontra gospodarzy, piłka na bok pola karnego do Torosidisa, próba zagrania nad bramkarzem, ale świetnie nad bramkę wybija Kolinko!

90+1
    Łotwa pod polem karnym Greków, jednak dobrze dysponowana dziś defensywa gospodarzy oddala ciągle zagrożenie.

90
    Sędzia zdecydował się przedłużyć spotkanie o 4 minuty!

89
    Strzał Mitrolgou, ale dobrze broni Kolinko!

88
    Co za świetne wejście pod pole karne Karagounisa, zauważył, że bramkarz gości jest na 5 metrze, świetny lob, ale koniuszkami palców Kolinko wybija piłkę nad poprzeczkę!

87
    Schodzi najlepszy gracz na boisku – Samaras, w jego miejscu Fatfazidis!

86
    Po faulu w środkowej strefie, uderzony został przez Ruginsa gracz gospodarzy. Sędzia zdecydował się pokazać zawodnikowi gości czerwoną kartkę!

85
    Z boiska wyrzucony Rugins! Łotwa w osłabieniu!

85
    Żółta kartka dla Katsouranisa!

84
    Sporo walki w środku pola i pojedyncze wyjścia obu ekip w ataku.

83
    Indywidualna akcja Samarasa zakończona strzałem z 18 metra, jednak ponad bramką. Dobra decyzja Greka.

82
    Błąd w przyjęciu skrzydłowego Łotwy.

81
    Poszkodowany Katsouranis nie podnosi się z murawy, jednak po chwili już wszystko z nim w porządku.

80
    Próba ataku Łotwy, ale akcję dobrze oddalają obrońcy gospodarzy.

79
    Schodzi napastnik Łotwy – Verpaskovskis, wchodzi w jego miejsce Rakels.

78
    Samotne wyjście z pressingiem Verpakovskisa, a reszta drużyny stoi na własnej połowie. To tylko strata sił napastnika, ponieważ tak z pewnością nie odbierze piłki.

77
    Christodoulopoulos próbuje wrzucić piłkę z bocznej linii pola karnego, ale futbolówka prosto w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Kolinko.

76
    Dużo walki teraz w środku pola.

75
    Grecy uspokoili grę i oni teraz są przy piłce.

74
    Zmiana wśród gospodarzy. Wchodzi Karagounis, a schodzi Tzavellas.

73
    Odbiór Łotwy, szybka i długa piłka do skrzydłowego, jednak zbyt mocna. Z takiej gry goście nic dzisiaj raczej nie będą mieli.

72
    Grecy rozgrywają atak pozycyjny pod polem karnym rywali.

71
    Do końca regulaminowego czasu gry niespełna 20 minut, Łotwa musi się śpieszyć..

70
    Groźny strzał z 15 metra Cauny, ale w boczną siatkę!

69
    Próba strzału aż z 16 metra głową w wykonaniu Verpakovskisa, jednak piłka z małym impetem leciała w stronę bramki, łatwo futbolówkę skontrolował bramkarz.

68
    Schodzi Zjuzins w Łotwie, a wchodzi Karasauks.

67
    Okres gry pod polem karnym gospodarzy. Rzut wolny na 22 metrze dla Łotwy!

66
    Świetne dośrodkowanie z lewego skrzydła Ninisa, jednak napastnik źle trafia w piłkę.

65
    Próby wyjścia Łotwy z kontry, ale wszystko pewnie powstrzymują obrońcy gospodarzy.

64
    Zmiana wśród gospodarzy. Boisko opuszcza strzelec bramki – Salpingidis, a wchodzi w jego miejsce na plac Christodoulopoulos.

63
    Próba dośrodkowania z lewej strony pola karnego Grecji, ale blok obrony.

62
    Grecja dalej w posiadaniu piłki, rywale nie mają w tym momencie za dużo atutów.

61
    Zmiana w drużynie gości, schodzi Lazdins, a w jego miejsce pojawia się Sinelnikovs.

60
    Grecja dalej w posiadaniu piłki i pod polem karnym gości.

59
    Grecy w bardzo dobrej sytuacji, kontrolują grę, lecz Bośniacy szybko odwrócili losy spotkania i już prowadzą 1:2.

58
    Gol dla Grecji!
    Świetna akcja Samarasa, który dogrywa prostopadłą piłkę do DIMITRISA SALPINGIDISA, wpada w pole karne i strzela po ziemi obok lewego słupka bramki Kolinko! Bramkarz bez szans!

57
    Świetna kombinacyjna akcja Łotwy, dobre zacięcie w polu karnym Maksimienko, ale dośrodkowanie zablokowane przez obrońcę.

56
    Kolejna wrzutka w pole karne gości, ale znów dobrze łotewscy obrońcy.

55
    Łatwa strata pod polem karnym gospodarzy w wykonaniu Łotwy, szybki kontratak Greków, ale dośrodkowanie zatrzymane na głowie pierwszego obrońcy.

54
    Dobre dośrodkowanie na głowę Mitrolgou, jednak napastnik w walce o pozycję pomagał sobie rękami. Faul na 5 metrze dla gości.

53
    Okres gry Łotwy na połowie rywali, jednak wszystko zakończone niedokładną piłką prostopadła, którą złapał łatwo na 15 metrze Karnezis.

52
    Dobre dośrodkowanie, ale jeszcze lepsze piąstkowanie w wykonaniu Kolinko! Grecy dalej w ofensywie.

51
    Faulowany przy samej linii bocznej Salpingidis, na wysokości 5 metra..

50
    Od bramki wznowi Karnezis.

49
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła w wykonaniu Torosidisa, piłkę w polu karnym przyjmuje Mitrolgou, jednak znajduje się tyłem do bramki. Zachowuje się przytomnie i odgrywa na linię pola karnego do Ninisa, ten kończy strzałem, jednak obok bramki!

48
    Ładnie na lewym skrzydle Rugins ograł Sokratisa i zawodnik gospodarzy zmuszony był faulować.

47
    Grecy od początku spotkania wychodzą z wysokim pressingiem po stracie piłki.

46

Obie ekipy już na boisku..

Aktualnie w 70 minucie spotkania pomiędzy Słowacją a Bośnią i Hercegowina to gospodarze prowadzą 1:0! Jeśli liderzy grupy, czyli Bośnia straci punkty u naszych południowych sąsiadów to wielka szansa otwiera się dla Greków, ponieważ przed dzisiejszymi spotkaniami obie ekipy miały po 16 punktów!

Łotwa natomiast z minuty na minutę poczyna sobie coraz pewniej i trzeba liczyć na to, że w drugiej części gry stworzą oni większe zagrożenie pod bramką Karnezisa. Po pierwszej połowie posiadanie piłki 51%-49% na korzyść gospodarzy. Sędzia nie pokazał żadnych kartek na razie w tym spotkaniu.

Jakobsson własnie zakończył pierwszą połowę tego spotkania. Mecz jest dość żywy, jednak ma też sporo przestojów w postaci walki w środku pola. Grecy wyprowadzają groźne kontry z przechwytów właśnie w środku, mieli już swoje okazje faworyci tego meczu, jednak nie potrafili ich wykorzystać. Po 45 minutach w Grecji bez bramek!

45+1
    Za mocne dośrodkowanie Cauny, piłka mija wszystkich graczy. Od bramki Karnezis.

45+1
    Groźny rzut wolny z boku pola karnego dla gości!

45
    Sędzia doliczył 1 minutę.

44
    Dośrodkowanie w wykonaniu Torosidisa mija wszystkich graczy w polu karnym, jednak na drugim skrzydle jest Ninis, który ponawia akcję, piłka w pole karne. Do strzału dochodzi Mitrolgou, jednak piłka ląduje nad bramką!

43
    W ataku teraz Łotwa, ta ekipa gra z minuty na minutę coraz lepiej.

42
    Świetne dogranie do Verpakovsiksa, który był sam na sam, ale rewelacyjnie odbiera piłkę w ostatniej chwili Papastathoupoulos!

41
    W tym meczu widnieje sporo walki w środku pola z okresami naporu Greków, jednak większość akcji to kontrataki ze środku pola, które są momentami bardzo groźne.

40
    Nieporozumienie Lazdinsa z prawym pomocnikiem.

39
    Kolejna prosta strata w środku pola Greków, ale na ich szczęście sędzia dopatrzył się faulu Maksimienko.

38
    Długa piłka do Salpingidisa, ale źle przyjmuje futbolówkę w polu karnym, w pole karne wrzucić chce jeszcze Ninisa, ale piłka dobrze zablokowana przez obrońcę gości.

37
    Dobra próba strzału zza "szesnastki" Cauny, jednak chwyta piłkę bramkarz.

36
    Tzavellas próbował lewym skrzydłem, został zablokowany, akcja szybko przeniosła się na drugą stronę boiska, dośrodkowanie w pole karne Łotwy, ale czujnie Bulvitis!

35
    Próba podcinki na linią obrony Greków, piłka do Gorkssa, ale przegrywa on walkę o pozycję z zawodnikiem gospodarzy. Od bramki Karnezis wznowi grę.

34
    Samaras złapany na spalonym.

33
    Ładnie przedarł się po lewym skrzydle Salpingidis, dośrodkował mocną piłkę w pole karne, pojedynek główkowy wygrał Mitrolgou, jednak piłka mija o pół metra bramkę gości!

32
    Piłka podczas dośrodkowania wychodzi poza linię końcową. Od bramki Kolinko.

31
    Dobre dogranie prostopadłej piłki do Torosidisa na skrzydło, ścina w pole karne, jednak źle sobie wypuszcza piłkę i jest powstrzymany wślizgiem, rzut rożny.

30
    Grecja przy piłce, jednak sporo błędów w rozegraniu.

29
    Próba prostopadłego podania w wykonaniu gospodarzy, ale dobrze piłkę na 11 metrze łapie bramkarz.

28
    W narożnika próba małej gierki w wykonaniu Łotwy, jednak łatwo napastnik gości złapany na spalonym.

27
    Świetna, kombinacyjna akcja Greków. Mocne dogranie po ziemi Torosidisa i centymetrów brakło napastnikowi aby przeciąć tę piłkę i wpakować ją do siatki!

26
    Świetna wrzutka Ninisa i napastnik Grecji szczupakiem uderza po krótkim słupku, jednak minimalnie obok!

25
    Rzut wolny dla gospodarzy.

24
    Coraz lepiej poczyna sobie Łotwa, jednak na razie dobrze dysponowana obrona Greków.

23
    Nudniejszy okres gry, obie ekipy grę toczą w środku pola.

22
    Pod polem karnym Grecji fauluje Verpakovskis.

21
    Znów lewym skrzydłem nęka rywali Samaras, kolejne dośrodkowanie, jednak tym razem piłka leci na 16 metr, gdzie nie ma żadnego z zawodników gospodarzy.

20
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła, strzał oddaje Katsouranis, jednak zbyt lekko, łatwo piłkę łapie bramkarz.

19
    Świetne podanie do Samarasa w pole karne, ten z dość ostrego kąta bez wahania uderza, jednak piłka mija o pół metra prawy słupek bramki Łotwy! Kolejny raz było groźnie za sprawą Greków!

18
    Przy piłce Grecy, jednak kolejny raz w łatwy sposób tracą w środku boiska piłkę.

17
    Próba dośrodkowania na wysokości pasa, piłka mija kilku graczy gospodarzy, ale w końcu obrońcy czyszczą sytuacje.

16
    Faulowany na 35 metrze Verpakovskis.

15
    Na spalonym Salpingidis.

14
    To powinno być już prowadzenie gospodarzy, Łotwa zawdzięcza remis tylko i wyłącznie swojemu bramkarzowi. To będzie ciężki mecz dla gości.

13
    Rewelacyjne dośrodkowanie Greków, piłka mija obrońcę i szczupakiem z 5 metra uderza Katsourunis! Rewelacyjnie broni Kolinko, cóż za refleks bramkarza!

12
    Zbyt mocne podanie prostopadłe do Tzavellasa, na wślizgu nie zdołał dośrodkować piłki.

11
    Próba wrzutki w pole karne do Salpingidisa, ale napastnika uprzedza obrońca.

10
    Odbiór w środku pola gości, próba błyskawicznego prostopadłego podania do napastnika, ale dobrze ustawiony obrońca bez trudu przecina podanie.

9
    Łotwa przy piłce, pressing gospodarzy.

8
    Teraz Łotwa trzyma piłkę i stara się przedostać na połowę rywali, ale traci piłkę. Strzał szybko oddaje z 20 metra Ninis, ale obok bramki.

7
    Świetna akcja lewym skrzydłem Samarasa, dogranie do pola karnego, tam do piłki dopada Salpingidis, ale dobrze strzał z 7 metra blokuje obrońca!

6
    Dalej Grecy w posiadaniu piłki, jednak nie grają bez sensu na własnej połowie, od razu chcą się z akcją przenosić na część Łotwy.

5
    Bramkarz nie za dobrze wyrzuca piłkę do środkowego pomocnika, ten pod pressingiem zgrywa piłkę do bramkarza, ale tam nagle zjawia się napastnik gospodarzy, oddaje strzał z 16 metra, ale bramkarz ustawiony 2 metry niżej broni to uderzenie!

4
    Grecy od samego początku spotkania w ataku, a także po stracie piłki momentalnie znajdują się w bardzo wysokim pressingu. Widać, że im bardzo zależy dziś na zwycięstwie!

3
    Wrzutka z rzutu wolnego drużyny gospodarzy, ale Katsuranis nie sięga piłki głową. Od bramki Łotwa.

2
    Grecy dziś w swoich niebieskich trykotach, natomiast goście cali na biało.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Grecja: Karnezis – Siovas, Torosidis, Papastathoupoulos, Maniatis – Tzavellas, Katsourunis, Ninis, Samaras – Mitrolgou, Salpingidis

Łotwa: Kolinko – Gorkss, Gabovs, Bulvitis, Maksimenko – Laizans, Lazdins, Cauna, Rugins – Zjuzins, Verpakovskis

Sędziowie: Jakobsson – Thorleifsson, Gunarsson.

Niespełna kwadrans pozostał do pierwszego gwizdka arbitra!

Na relację z tego meczu zapraszam już kwadrans przed meczem. Czy Grecy jako faworyci poradzą sobie z presją? Łotwa postawi opór rywalom? Odpowiedź już od 20:45!

Grecy w tych eliminacjach 5 spotkań wygrali, raz podzielili się punktami i raz przegrali. Łotwa 2 razy wygrała, raz podzieliła się punktami i aż 4 razy oddali rywalom 3 punkty.

Grecja jest zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu. Gospodarze są silniejszą ekipą, grają u siebie a do tego jest to dla nich bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o 1 miejsce w grupie!

Obie ekipy wygrały swoje ostatnie mecze. Grecja pokonała Liechtenstein, a Łotwa wygrała z Litwą. Zapowiada się ciekawe spotkanie!

Grecja z dorobkiem 16 pkt walczy o 1 miejsce z Bośnią, Łotwa już nie ma szans na awans.

Już dziś o 20:45 kolejne starcie w grupie G, wicelider podejmie drużynę, która jest 2 lokaty niżej.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.